Ja jums ir kamera ar manuālajiem iestatījumiem, diafragmas atvērumu varat kontrolēt ar diafragmas prioritātes (Av) režīmu. Diafragmas atvēruma iestatījums nosaka, cik daudz gaismas kamerā tiek ielaists. Vājā apgaismojumā kamerā jāielaiž pēc iespējas vairāk gaismas, lai būtu laba ekspozīcija un varētu uzņemt ainas detaļas. Lai to izdarītu, izmantojiet lielu diafragmas atvērumu (mazu f skaitli). Ja kadrs joprojām ir nepietiekami eksponēts (pārāk tumšs), izmantojot mazāku slēdža ātrumu, tiks ielaists vairāk gaismas, jo tiks palielināts ekspozīcijas laiks, tomēr pastāvēs izplūšanas risks — skatiet sadaļu tālāk par asu attēlu uzņemšanu.
Tomēr diafragmas atvēruma iestatījums ietekmē ne tikai ekspozīciju. Plašs diafragmas atvērums veido seklu asuma dziļumu — ar mazu f skaitli tikai šaura ainas daļa būs fokusā. Tas var lieliski noderēt, ja uzņemat portretus pirms rītausmas un vēlaties panākt patīkami izpludinātu fonu, tomēr, piemēram, ja vēlaties uzņemt īpašas pilsētas nianses krēslā, izmantojot šaurāku diafragmas atvērumu (lielāku f skaitli) tiks iegūts lielāks asuma dziļums un lielāka ainas daļa būs fokusā. Lai iegūtu labu ekspozīciju, jāmēģina izmantot mazāku slēdža ātrumu.
Protams, dažiem objektīviem ir plašāks vai “ātrāks” diafragmas atvērums nekā citiem. Izcilas un kompaktas iespējas EOS R sistēmas pilnkadra bezspoguļu kamerām, piemēram, Canon EOS R6 un EOS RP, ietver Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, kas ir lieliska izvēle platleņķa kadriem ar pilsētas ainām naktī un citām ainām vājā apgaismojumā. Canon RF 50mm F1.8 STM nodrošina parastāku perspektīvu (līdzīgu cilvēka acij) un ir lieliski piemērots neformālām ielu fotogrāfiju ainām, kas uzņemtas naktī, savukārt Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM objektīvs ar lielāku teleobjektīva sasniedzamību ir izcili piemērots portretiem vājā apgaismojumā.
Ja izmantojat DSLR, tāds objektīvs kā Canon EF 35mm f/2 IS USM piedāvā dabisku perspektīvu un attēla stabilizācijas (IS) priekšrocību, uzņemot bez statīva. Canon EF 35mm f/1.4L II USM ar vēl lielāku maksimālo diafragmas atvērumu izcili darbojas vājā apgaismojumā. Ja jums ir DSLR kamera ar APS-C formāta sensoru, piemēram, Canon EOS 850D, tad EF-S objektīvs, piemēram, Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM sniegs labu iespēju iegūt dabisku perspektīvu. Ja meklējat līdzīgu platleņķa dabisku perspektīvu EOS M bezspoguļu kamerai, piemēram, EOS M50 Mark II, kurai arī ir APS-C sensors, izvēlieties ārkārtīgi kompakto Canon EF-M 22mm f/2 STM plakano objektīvu un ārkārtīgi ātro Canon EF-M 32mm f/1.4 STM objektīvu.