VIDEO VEIDOŠANAS PAŅĒMIENI

Kā videoklipus uzņemt naktī

Kā efektīvi izmantot pieejamo gaismu, lai iemūžinātu atmiņas pēc tumsas iestāšanās.
Fotogrāfs filmē divus cilvēkus ziemas apģērbā, kas saspiedušies kopā, kamēr uz atklātas uguns apcep zefīriņus. Ainu apgaismo tikai ugunskurs un lampiņu virtene fonā.

Kad esat iemācījies strādāt ar kameru, svarīgākais, kas jāapgūst gan fotografēšanā, gan videogrāfijā ir tas, kā strādāt ar gaismu. Naktī ir ierobežots daudzums gaismas avotu, taču joprojām ir daudz mirkļu, ko vēlaties iemūžināt — sākot no svētku svinēšanas līdz nopietnām sarunām pie ugunskura. Videoklipos var īpaši labi iemūžināt mazus, īpašus mirkļus — to, kā cilvēki kustas, runā un smejas, ko nevar notvert fotogrāfijā, taču var būt grūti saprast, kā filmēt, ja apkārtnē nav daudz gaismas.

Izmantojot lielāku ISO, palielinās kameras jutība pret gaismu, savukārt, izvēloties lielāku diafragmas atvērumu un mazāku slēdža ātrumu, var palielināt gaismas daudzumu, kas nonāk sensorā. Tomēr bez izpratnes par šo iestatījumu kontroli saistībā ar vidi jūs, visticamāk, iegūsiet graudainu vai izplūdušu materiālu. Ar nelielām zināšanām jūs varat pārvarēt šos šķēršļus un iegūt videoklipus, ko lolot gadiem ilgi, kā arī attīstīt savas filmu veidošanas prasmes.

Šeit Eliss Rīds (Ellis Reed), satura veidotājs un fotogrāfs/videogrāfs no Bātas Lielbritānijā, dalās ar svarīgiem padomiem, kā videoklipus uzņemt naktī.

Kontrolējiet iestatījumus

Var redzēt divas rokas, kas pielāgo Canon kameras ISO iestatījumus. Apkārtējais fons ir pilnīgi tumšs, norādot, ka ir nakts.

Uzņemot videoklipus naktī, vislabākos rezultātus nodrošinās manuālais režīms. Pirms dodaties uzņemt, iepazīstieties ar kameras iestatījumiem, kā arī eksperimentējiet ar ISO, slēdža ātrumu un diafragmas atvērumu, lai panāktu vēlamo izskatu.

Kad atlasāt kameras iestatījumus, lai uzņemtu naktī, varat izmantot Canon kamera režīmu Scene Intelligent Auto (Uzņemšanas apstākļu automātiska noteikšana), lai pielietotu iestatījumus, kas varētu noderēt vislabāk. Tomēr manuālā režīma izmantošana sniegs plašākas kontroles iespējas.

Ja uzņemat ar Canon EOS R sistēmas kameru, piemēram, EOS R6 Mark II, elektroniskais skatu meklētājs parādīs katra iestatījuma maiņas ietekmi uz ekspozīciju reāllaikā, kas palīdzēs vairot pārliecību, pārejot uz manuālo režīmu.

Var būt noderīgi izmantot arī manuālo fokusēšanas režīmu. Sistēma Dual Pixel CMOS AF II, kas ir kamerā EOS R6 Mark II un citās kamerās, piemēram, Canon EOS R7 un Canon EOS R8, ļoti labi nosaka objektus vājā apgaismojumā, bet, ja strādājat gandrīz tumsā, var būt nepieciešama manuāla fokusēšana. Izmantojiet lukturīti, lai apgaismotu objektu, kuru mēģināt fokusēt, un tuviniet to skatu meklētājā, kamēr regulējat objektīva fokusa gredzenu, līdz tas izskatās ass. Šis paņēmiens ir ļoti noderīgs arī zvaigžņu fotografēšanā, kad paļaujaties uz gandrīz pilnīgu tumsu, tomēr vēlaties fokusēt kādu objektu priekšplānā, vienlaikus uzņemot debesis.

Izvēlieties lielu diafragmas atvērumu

Uzņemot vāja apgaismojuma apstākļos, ir svarīgi, lai sensoram piekļūtu pēc iespējas vairāk gaismas. Viens no veidiem, kā to panākt, ir atvērt diafragmas atvērumu tik plaši, cik vien iespējams, kas nozīmē iestatīt f skaitļa pakāpi uz zemāko iespējamo f skaitļa vērtību. Tālummaiņas objektīvs varētu būt labs un daudzpusīgs risinājums labi apgaismotu ainu uzņemšanai dienas laikā, tomēr, lai izmantotu plašāka diafragmas atvēruma priekšrocības, ir vērts pāriet uz fiksēta fokusa attāluma objektīvu, piemēram, Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM vai Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM.

Atlasiet kadru ātrumu un slēdža ātrumu

Divas rokas tur Canon EOS R6 Mark II, kuras grozāmais skārienekrāns ir pagriezts uz ārpusi un sāniem, rādot attēlu ar koka namiņu mežā.

Izvēloties slēdža ātrumu, kas ir divreiz lielāks par kadru ātrumu, videoklipos var iegūt dabisku, estētiski pievilcīgu kustības izplūdumu.

Pirmkārt, izvēlieties kadru ātrumu. 24 kadri sekundē (kadri/s) ir filmu nozares standarts, jo tas veido visdabiskākā izskata kadrus ar tikai nojaušamu kustības izplūšanu. Lielāks kadru ātrums, piemēram, 60 kadri/s un 120 kadri/s, tiek izmantots lēna ieraksta filmēšanai, kas ar nodomu tiek parādīts nedabiskā izskatā.

Canon EOS R6 Mark II sniedz iespēju uzņemt 4K materiālu ar līdz 60 kadriem/s un 1080p materiālu ar līdz 180 kadriem/s, kas ļauj vēl vairāk palēnināt darbību.

Kad esat izvēlējies kadru ātrumu, vienkārši dubultojiet skaitli, lai izvēlētos slēdža ātrumu. Piemēram, uzņemot ar 25 kadru/s ātrumu, ir jāizvēlas 1/50 s slēdža ātrums, lai novērstu kustības izplūšanu. Eliss paskaidro, ka tā tiek uzskatīta par labāko praksi, taču ir gadījumi, kad varat izvēlēties to pielāgot. “Ja vēlaties apzināti pievienot kustības izplūšanu, piemēram, ja tumsā ejat cauri atrakciju parkam un vēlaties radīt dzīvīgu, rosīgu sajūtu ar gaismas strēlēm, slēdža ātruma samazināšana, iestatot mazāk nekā divas reizes no kadru ātruma, palīdzēs to panākt.”

Platleņķa objektīvs, piemēram, Canon RF 16mm F2.8 STM, ļaus iemūžināt pēc iespējas vairāk vides, papildinot ātrā tempa sajūtu. Šis vieglais, ārkārtīgi kompaktais fiksēta fokusa attāluma objektīvs ir lieliski piemērots videoemuāru uzņemšanai, kameru turot rokās, bet, tā kā tam nav objektīvā ietverts attēla stabilizators, noteikti izmantojiet funkciju Movie Digital IS, ja uzņemat ar kameru rokās. Šī funkcija, kas ir pieejama visām Canon EOS R sistēmas kamerām, elektroniski stabilizē materiālu kamerā.

Pārbaudiet ISO

Pāris sarunājas, sēžot un turot rokās karstos dzērienus, un viņus filmē vīrietis, kurš tur rokās Canon EOS R6 Mark II.

Canon EOS R6 Mark II ar izcilo ISO veiktspēju ir lieliski piemērota satura uzņemšanai vājā apgaismojumā, jo īpaši kopā ar fiksēta fokusa objektīvu ar lielu diafragmas atvērumu, piemēram, Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM vai Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM.

Kameras ISO iestatījums ļauj kontrolēt, cik jutīga tā ir pret gaismu. Uzņemot ārā saulainā dienā, varat izvēlēties ISO 100, lai pēc iespējas samazinātu jutību. Mākoņainā laikā varat uzņemt ar ISO 400, bet, uzņemot naktī, iespējams, vēlēsities eksperimentēt ar ISO 800 un lielāku ISO līdz aptuveni ISO 3200 (atkarībā no kameras iespējām). Canon EOS R6 Mark II ļauj uzņemt ar ISO 102 400 (palielināms līdz ISO 204 800), tomēr jo lielāks ISO, jo vairāk trokšņa būs materiālā.

Meklējiet gaismu

Vīrietis pie lielas koka sijas piekar lampiņu virteni.

Meklējiet iespējas, kā ainā ienest gaismu tā, lai tas atbilstu filmējamā materiāla noskaņai. Lampiņu virtene pastiprina šīs ugunskura ainas omulīgo sajūtu, vienlaikus nodrošinot arī maigu fona apgaismojumu.

“Ir patīkamāk par tumsu domāt kā par tīru pamatu, nevis kā par problēmu,” saka Eliss. “Atrodot veidus, kā izmantot pieejamo gaismu, vai ienesot mākslīgo apgaismojumu, varat izveidot dramatisku, kinematogrāfisku materiālu.”

Filmējot naktī, nemēģiniet apgaismot visu ainu. Drīzāk meklējiet gaismas laukumus, kas izceļ objektu un parāda stāstu. Ugunskurus, skatlogus, ielu apgaismojumu un automašīnu priekšējo lukturu gaismas var izmantot, lai izveidotu gaismas laukumus, palīdzot nošķirt objektu no fona.

Vēl viena iespēja ir mākslīgā apgaismojuma izmantošana. Līdzīgi kā daudzi citi satura veidotāji, Eliss nēsā līdzi portatīvu LED gaismas kasti. Maza gaismas kaste, kas ir kabatas formāta, taču pietiekami jaudīga, lai apgaismotu objektu, var būtiski mainīt uzņemtā materiāla kvalitāti. Tomēr atcerieties: ja uzņemat labi apgaismotu objektu naktī, jums jāeksponē objekts, nevis fons.

Iestatiet baltā balansu

Vīrietis ar Canon EOS R6 Mark II kameru noliecas, uzņemot pāri ugunskuram. Kameras skārienekrānā ir redzams pāris, kas sēž pie ugunskura.

Objektus, kas sēž ap ugunskuru, apgaismo silta gaisma, kas pastiprinās un mazinās, liesmām mirgojot. Atlasot pielāgotu 6000 K vai lielāku baltā balansu, materiālā tiks pastiprināti ugunskura siltie toņi.

Izmantojot mākslīgo apgaismojumu, vienmēr ir labi pārbaudīt baltā balansu, lai nodrošinātu konsekvenci. Varat iestatīt pielāgotu baltā balansu, izmantojot baltā balansa karti vai balta papīra lapu. Uzņemiet kartes vai papīra fotoattēlu ainā, kurā gatavojaties filmēt, pēc tam kameras izvēlnē atlasiet opciju Custom White Balance (Pielāgots baltā balanss) un atlasiet šo attēlu kā atsauci. Jūsu baltā balanss tagad tiks iestatīts, un jūsu ainas krāsas tiks precīzi uzņemtas.

Pielāgots baltā balanss var arī palīdzēt iegūt īpašu izskatu. Ja vēlaties izveidot ainu siltākos toņos, piemēram, filmējot ugunskuru, varat izvēlēties aptuveni 6000 K baltā balansa iestatījumu. Ja vēlaties izcelt zilākus, vēsākus toņus ainā, atlasiet to aptuveni 2000 K vērtībā. Atcerieties, ka, uzņemot RAW vai Canon Log režīmā, var būt vieglāk ar pēcapstrādes programmatūru mainīt baltā balansu.

Uzņemiet ar lielāko iespējamo izšķirtspēju

Fotogrāfs pietupstas, lai filmētu jaunu pāri ziemas apģērbā, kas sēž uz koka platformas un sarunājas. Ainu apgaismo mazas lampiņas.

Ienesot gaismu nakts ainās, jūs necenšaties apgaismot visu. Drīzāk jūs vēlaties izmantot gaismu selektīvi, lai izceltu objektus.

“Uzņemot materiālu sociālajiem tīkliem, man patīk uzņemt ar 4K un eksportēt uz 1080p,” Eliss paskaidro, “jo tas palīdz tikt galā ar vizuālo troksni vājā apgaismojumā uzņemtā materiālā un padara detaļas ārkārtīgi asas.”

Canon EOS R6 Mark II uzņem ar 4K izšķirtspēju līdz 60 kadriem/s, pārdiskretizējot no sensora 6K izvades, lai iegūtu vēl skaidrāku attēlu un vēl vairāk samazinātu troksni, salīdzinot ar dabisko 4K. Vienkārši runājot, augstāka izšķirtspēja nozīmē, ka katrā failā tiek saglabāts vairāk datu, kas nodrošina asākus attēlus, labāku krāsu atveidi un lielāku elastību pēcapstrādē. Ja strādājat vāja apgaismojuma apstākļos, jo vairāk datu ir katrā failā, jo vieglāk ir notīrīt jebkādu iespējamo graudainību.

Atcerieties par skaņu

Vīrietis pievieno mikrofonu Canon EOS R6 Mark II kameras daudzfunkciju kontaktligzdai.

Canon vērstas darbības stereo mikrofonu DM-E1D piestiprina daudzfunkciju kontaktligzdai uz kameras, un tas caur kontaktligzdu iegūst strāvu tieši no kameras — nav nepieciešami kabeļi vai lādētāji.

Viena videoklipu īpašība, kas tumsā kļūst vēl svarīgāka, ir skaņa, jo, redzes iespējām samazinoties, saasinās dzirde. Jūsu kamerā ir jābūt iebūvētam mikrofonam, taču, lai patiešām iemūžinātu katru čukstu un ugunskura sprakšķi, ieguldiet naudu ārējā mikrofonā, piemēram, Canon vērstas darbības stereo mikrofonā DM-E1D, ko piestiprina kameras daudzfunkciju kontaktligzdai.

Eksperimentējiet ar mikrofona dažādajiem vērstas darbības režīmiem, lai uztvertu dažādu runas daudzumu un apkārtējos trokšņus un uzņemtu ierakstāmā pasākuma noskaņu. Varat arī ierakstīt apkārtējo troksni atsevišķi no galvenā videoieraksta — piemēram, šeit parādītajā ugunskura materiālā varat ierakstīt uguns troksni un atskaņot to no attāluma uzņemtu ievada kadru laikā.

Kļūstiet radošs

Piķa melnumā viens gaismas avots ierāmē fotogrāfu, kas pietupstas.

Uzņemšana naktī piedāvā lielu radošo brīvību, it īpaši ja, tāpat kā Eliss, tumsu uztverat kā “tīru pamatu, uz kura veidot attēlu”.

Kad esat izpratis, kā uzņemt dabiska izskata materiālu, varat ar pārliecību sākt izmantot radošās iespējas. Neatkarīgi no tā, vai naktī uzņemat videoemuāru, mūzikas videoklipu vai īsfilmu, strādājiet ar to, kas jums ir apkārt. Iesākumam lieliski noder ielu apgaismojums. Kā Eliss saka: “Ielu apgaismojums ir labs galvenais apgaismojums [primārais gaismas avots] un fona apgaismojums atkarībā no tā, kur novietojat objektu. Varat eksperimentēt ar asu, spilgtu gaismu, novietojot objektu tuvu ielas apgaismojumam, vai izkliedētāku gaismu, lūdzot viņu pārvietoties nedaudz tālāk.”

Vēl viens Elisa padoms ir izmantot automašīnas priekšējo lukturu gaismu, lai apgaismotu objekta fonu un izveidotu dramatisku siluetu, ko var vēl vairāk paspilgtināt ar dūmaku vai miglu, kas izkliedē gaismu un ļauj objektu vēl vairāk nošķirt no fona. Izmantojiet teleobjektīvu, piemēram, Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM, lai apgrieztu objektu un pilnībā izgrieztu automašīnu, piešķirot ainai noslēpumainu noskaņu, vai platleņķa objektīvu, piemēram, Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM, lai iekļautu automašīnu kā stāsta daļu.

Ja esat pieradis uzņemt videoklipus dienas laikā, ir jāveic tikai daži pielāgojumi, lai apgūtu videoklipu uzņemšanu naktī. Kad būsiet apguvis pamatus, jūs pavērsiet pilnīgi jaunu radošo iespēju pasauli.

Matthew Bowen

Saistītie produkti

Saistīti raksti

  • BALLĪŠU FOTOGRAFĒŠANA

    Svarīgi padomi lieliskām ballīšu fotogrāfijām

    Uzņemiet neticami labas ballīšu fotogrāfijas, izmantojot šos vienkāršos padomus un paņēmienus.

  • VIDEO VEIDOŠANAS PAŅĒMIENI

    Videostāsta veidošana

    10 padomi, kas palīdzēs izveidot saistošas filmiņas.

  • APGAISMOJUMA PAŅĒMIENI

    Septiņi padomi fotografēšanai vājā apgaismojumā

    Iepazīstieties ar galvenajām metodēm asu fotogrāfiju uzņemšanai vājā apgaismojumā un labāko Canon aprīkojumu fotografēšanai vājā apgaismojumā.