VIDEO VEIDOŠANAS PAŅĒMIENI

Kā izveidot videostāstu

10 padomi un paņēmieni, kas palīdzēs uzņemt visu nepieciešamo materiālu, lai izveidotu savas filmiņas.
Canon EOS R50 kameras, ārējā mikrofona un trijkāja roktura skats no augšas uz rozā koka fona; tos ietver rokdarbu materiāli.

Neatkarīgi no tā, vai esat piedzīvojumus alkstošs dokumentālists, produktu videoemuāru veidotājs vai šefpavārs, kas publicē saturu sociālajos tīklos, ir svarīgi zināt, kā veidot videostāstu. Filmu veidošanas centrā ir stāsta izveide neatkarīgi no tā, vai galamērķis ir pakalpojums TikTok vai lielais ekrāns.

Kā izveidot saistošu videostāstu? Pirmkārt, nepieciešama fotoaparatūra, kas atbilst jūsu radošajai iecerei. Canon EOS R sistēmas kameras ir paredzētas mūsdienu hibrīdā stila fotogrāfiem un filmu veidotājiem. Piemēram, Canon EOS R50, ir viegla un vienkārši lietojama kamera, kurā ietverta pārdiskretizēta 4K satura ierakstīšana, kā arī profesionālu video funkciju klāsts, kas palīdz veidot augstas kvalitātes saturu, tostarp lēnā ierakstīšana ar līdz 120 kadriem/s, grozāms skārienekrāns un vieda Dual Pixel CMOS AF II automātiskā fokusēšana.

Tomēr jūsu videoklipu kvalitāte un profesionālisms ir atkarīgs arī no atbilstošām prasmēm un izmantotajiem paņēmieniem. Šeit ir 10 padomi, kā veidot saistošu videostāstu — no sākuma līdz beigām.

 1. Plānojiet uzņemšanu
 2. Izveidojiet uzņemšanas vidi
 3. Saglabājiet stabilitāti
 4. Pievērsiet uzmanību detaļām
 5. Eksperimentējiet ar dažādām perspektīvām
 6. Pārdomājiet kompozīciju
 7. Eksperimentējiet ar ātrumu un laiku
 8. Ierakstiet skaidrāku skaņu
 9. Veidojiet spriedzi
 10. Izbaudiet darba gaitu, tomēr nenovērsiet uzmanību

1. Plānojiet uzņemšanu

Rokas, kas ievieto Canon EOS R50 melnā kameras somā.

Canon EOS R50 ir neticami kompakta kamera, lai piedāvātu šādas iespaidīgas video uzņemšanas iespējas. Tā ir ideāls rīks satura veidošanai, jo tā ir pietiekami viegla, lai to visur paņemtu līdzi.

Uzņemšanas plānošana nodrošinās, ka tiks uzņemts viss nepieciešamais materiāls. Uzrakstiet piezīmes par to, ko vēlaties parādīt un kāda būs jūsu pieeja, vai izveidojiet aptuvenu sižetu — tas jūsu galvā izveidos skaidru priekšstatu par filmēšanu, pirms tās uzsākšanas.

Tas palīdzēs arī apsvērt, kādu videoklipa izskatu un noskaņu vēlaties panākt. Canon kamera, piemēram, EOS R50, ir aprīkota ar krāsainu radošu profilu klāstu, kas ļaus panākt skaistu estētiku. Eksperimentējiet ar šiem iestatījumiem, pirms izlemjat, kādu noskaņu vēlaties savā filmā.

Svarīgi ir arī pirms filmēšanas sagatavot aprīkojumu: uzlādēt akumulatorus, notīrīt objektīvus un formatēt atmiņas kartes.

Visbeidzot, nodrošiniet sava viedtālruņa vai planšetdatora savienošanu ar Canon Camera Connect lietojumprogrammu — tas ļaus no attāluma pielāgot iestatījumus un ātri pārsūtīt video no kameras.

2. Izveidojiet uzņemšanas vidi

Sieviete brūnā, pūkainā mētelī, turot lietussargu, stāv uz bruģētas ielas pie apgaismotiem veikalu skatlogiem. Uzņemts ar Canon EOS R50.

Eksperimentējiet ar asuma dziļumu, lai nošķirtu objektu vai novietotu tā vidē. Daudzi Canon RF un RF-S objektīvi piedāvā plašu maksimālo diafragmas atvērumu, lai iegūtu maigu, izpludinātu fonu, bet, lai sniegtu kontekstu, varat ietvert apkārtni, izmantojot mazu asuma dziļumu. Uzņemts ar Canon EOS R50 un Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 45 mm, 1/40 s, f/6.3 un ISO 3200.

Sievietes sānu profils brūnā, pūkainā mētelī, turot roku pie brillēm. Uzņemts ar Canon EOS R50.

Varat paļauties uz Canon viedo Dual Pixel CMOS AF II automātisko fokusēšanu, kas, izmantojot sekošanu sejai un acīm, nodrošina, ka objekta seja vienmēr ir asā fokusā. Uzņemts ar Canon EOS R50 un Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 18 mm, 1/500 s, f/4.5 un ISO 800.

Fotografējot kādā vietā, izveidojiet kontekstu ar plašiem apkārtnes kadriem. Kombinējiet to ar vides detaļām un ļoti tuviem tuvplāniem. Pārvietojieties attiecīgajā vietā un izvairieties no uzņemšanas no vienas vietas. Mēģiniet uzņemt vismaz 10 sekunžu ilgus klipus ievada kadriem, kurus pēc tam rediģēšanas laikā pēc patikšanas varēsiet apgriezt.

Ja filmējat citus cilvēkus, iepazīstiniet ar galvenajiem varoņiem, parādot detalizētu informāciju par viņu atrašanās vietu un nodarbošanos. Uzņemiet dažādus klipus ar galvenajiem varoņiem darbībā un mēģiniet veidot neparastas kompozīcijas un apgaismošanas stilus.

3. Saglabājiet stabilitāti

CINC_EOS R50_Movie IS mode

Lai izvairītos no saraustīta materiāla un nodrošinātu, ka filmas izskatās profesionāli, ir svarīgi atbalstīt kameru un objektīvu. Turiet kameru ar abām rokām un salieciet elkoņus.

Lai panāktu stabilāku video materiālu, kameru turot rokās, Canon EOS R7 ir aprīkota ar sensoru pārslēgšanās režīmu ar korpusā ietverto attēlu stabilizāciju (In-Body Image Stabilisation, IBIS), kas atkarībā no izmantotā objektīva var nodrošināt līdz astoņu pakāpju kameras izkustēšanās kompensāciju. Canon EOS R50 ir aprīkota arī ar tehnoloģiju, kas samazina kameras izkustēšanos filmēšanas laikā. Movie Digital IS — parādīta iepriekš redzamajā videoklipā — nodrošina vienmērīgu un asu video, filmējot ar kameru rokās.

Apsveriet iespēju izmantot arī objektīvu ar ietvertu stabilizāciju, piemēram, Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM. Šis pieejamais tālummaiņas objektīvs piedāvā 4,5 pakāpju optisko attēlu stabilizāciju, lai saglabātu asumu materiālam, kas uzņemts, kameru turot rokās, kā arī daudzpusīgu tālummaiņas diapazonu dažādu kadru uzņemšanai.

4. Pievērsiet uzmanību detaļām

Nošķirot konkrētas lietas tuvplānā, par tām tiek veidota interese. Canon RF un RF-S tālummaiņas objekti var palīdzēt objektus pēc iespējas vairāk pietuvināt, lai tie kadrā būtu lielāki, vienlaikus tos mākslinieciski nošķirot no fona.

Varat arī izmantot fiksēta fokusa makro objektīvu, piemēram, Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, kas ļauj fokusēt katru detaļu pat nelielā attālumā. Makro objektīvs ar tuvu fokusēšanu ir īpaši noderīgs produktu, ēdienu vai skaistumkopšanas līdzekļu uzņemšanai, jo skatītāji vēlēsies redzēt smalkas detaļas.

Kamera EOS R50 ir aprīkota ar fokusa elpošanas korekciju, kas parādīta iepriekš redzamajā videoklipā un kurā tiek saglabāts skata leņķis, mainot fokusu, nodrošinot, ka uzmanība paliek pievērsta tur, kur vēlaties, kā arī veidojot dabiskāku un profesionālāku izskatu.

5. Eksperimentējiet ar dažādām perspektīvām

Canon EOS R50 kamera ar pievienotu mikrofonu uz vertikāla statīva ar objektīvu uz leju. Kameras grozāmajā skārienekrānā tiek rādīta panna.

Canon EOS R50 kameras grozāmais skārienekrāns sniedz elastīgas iespējas uzņemt gandrīz no jebkura leņķa.

Vīrietis tur Canon EOS R50 kameru un skatās tās grozāmajā skārienekrānā, lai filmētu ēdiena šķīvi.

Grozāmais skārienekrāns ļauj arī pārbaudīt kompozīciju un ekspozīciju, ierakstot ar kameru rokās.

Uzņemiet objektus no neparastiem leņķiem, lai padarītu videoklipus dinamiskākus. Ne visi kadri izdosies, bet, ja to neizmēģināsiet, jūs to neuzzināsiet. Mainiet skatu punktu, pārvietojoties virs filmējamā objekta un uzņemot uz leju vai pieliecoties līdz zemei un uzņemot uz augšu.

Perspektīvas maiņa palīdz arī parādīt stāstus, piemēram, fotografējot no zema leņķa, var radīt sajūtu, ka uzņemtajai personai ir vara vai tā dominē pār skatītāju.

Perspektīvu var izmainīt, arī izmantojot objektīvus. Ja uzņemat aiz filmējamā objekta priekšplānā, izvēlieties specifisku fokusa punktu, lai fons būtu ass, un veidojiet kinematogrāfisku priekšplāna izpludinājumu. To var izdarīt samazinot diafragmas atvērumu. RF objektīvs ar plašu maksimālo diafragmas atvērumu, piemēram, Canon RF 50mm F1.8 STM, nodrošina neticami mazu asuma dziļumu un maigu izpludināšanu, kas rada kinematogrāfisku efektu.

6. Pārdomājiet kompozīciju

Canon EOS R10 kamera, kas novietota uz trijkāja starp izliektām margām, lai filmētu sievieti tālumā.

Pārliecinošas kompozīcijas līnijas, piemēram, šīs izliektās margas, virza skatītāju no priekšplāna uz fonu. Ja kameru novieto zemu, šis efekts tiek pastiprināts.

Padomājiet par to, kā labāk novietot elementus kadrā. Kopumā labi darbojas jau izmēģinātas un pārbaudītas pieejas kompozīcijai, piemēram, trešdaļu likums un skatienu vadošas līnijas. Tomēr noteikti izmēģiniet arī citus skatu punktus. Piemēram, izmantojiet simetriju, lai izveidotu citādus kadrus. Tas var būt tik vienkārši kā viena soļa pasperšana pa kreisi vai pa labi, kameras novietošana augstāk vai zemāk, notupšanās vai nogulšanās.

Ja atrodat konkrētu kompozīciju, kas atbilst jūsu objektam, precizējiet to un izveidojiet to sev raksturīgu, lai piešķirtu uzņemtajam materiālam atšķirīgu izskatu. Daudzi filmu veidotāji ir guvuši atzinību par savu kompozīcijas stilu, tāpēc ir vērts eksperimentēt ar dažādiem noteikumiem — un to, kā tos pārkāpt, — lai parādītu filmas noskaņu un savu personīgo stilu.

7. Eksperimentējiet ar ātrumu un laiku

Var noderēt grieztas ainas (jump cuts), lai videoklipam pievienotu ritmu. Uzņemiet līdzīgas sekvences no tā paša leņķa, pēc tam pārleciet starp katras sekvences dažādajām daļām, lai pārietu no viena mirkļa uz nākamo.

Lielisks veids, kā filmēt darbību, ir ierakstīšana ar lielu kadru nomaiņas ātrumu. Uzņemot ar Full HD ar 120 kadriem/s ar kameru EOS R50, varat izmantot īpaši lēnas kustības efektus, uzņemot katru mirkli, kad atskaņojat klipu ar normālu ātrumu.

Varat arī mēģināt piesaistīt skatītāju ar intervāla fotogrāfiju sekvenci, lai saspiestu lēnu darbību īsākos klipos, vai izmēģināt izveidot video haiku.

8. Ierakstiet skaidrāku skaņu

Sieviete tur Canon kameru, kurai piestiprināts stereo mikrofons DM-E1, un filmē vīrieti ar urbi.

Skaņa ir ārkārtīgi svarīga, veidojot videostāstu, tāpēc lieliska ideja ir ieguldīt ārējā mikrofonā, piemēram, Canon stereo mikrofonā DM-E1.

Skaņas kvalitāte ir tikpat svarīga kā attēla kvalitāte, tā uzlabo videostāstu, nodrošinot kontekstu un radot noskaņu. Lielākajai daļai kameru ir iebūvētais mikrofons, kas var ierakstīt skaņu, tomēr jūs uzņemsiet labākas kvalitātes skaņu ar ārējo mikrofonu, piemēram, Canon stereo mikrofonu DM-E1 vai stereo mikrofonu DM-E100.

Savienojiet kameru pārī ar Canon STM objektīvu, piemēram, Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM, — tā ir lieliska izvēle, ja ierakstāt skaņu, jo STM (pakāpjveida) motors nodrošina vienmērīgu, klusu fokusēšanas kustību.

9. Veidojiet spriedzi

Ir svarīgi ietvert elementus, kas rada vizuālu spriedzi, jo īpaši videoklipam tuvojoties noslēgumam. Dariet to, izmantojot dažādus kadrus, īpaši tuvus tuvplānus un plaša leņķa kadrus. Pārkadrējiet kameru no neitrāla objekta līdz galvenajai beigu ainai — tas ir labs veids, kā videoklipu virzīt uz beigām.

Saglabājiet īsus kadrus, kas rada skatītājos gaidas. Atcerieties, ka garāku klipu vienmēr varat saīsināt, tāpēc centieties uzņemt materiālu dažas sekundes pirms un pēc satura, kuru vēlaties iekļaut filmā.

10. Izbaudiet darba gaitu, tomēr nenovērsiet uzmanību

Uzņemt nedaudz vairāk nekā nepieciešams ir laba ideja, tomēr ir viegli aizrauties un uzņemt pārāk daudz, tāpēc mēģiniet palikt objektīvs un pieturēties pie mērķa. Vēlāk, kad sāksiet rediģēt un jums nebūs jāizskata daudz nevajadzīgu kadru, varēsiet sev pateikties.

Izbaudiet videoklipu veidošanu un atcerieties, ka dažkārt neizdodas panākt to, kas ieplānots, tomēr šādās situācijās vienmēr var daudz iemācīties. Jūsu stāstā ir daļa jūsu personības, tāpēc izbaudiet tā veidošanu.

Peter Wolinski

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • VIDEO VEIDOŠANAS PAŅĒMIENI

  Atdzīviniet savus stāstus ar video

  Godalgotais dokumentālo filmu veidotājs un Canon vēstnieks Žuels Santuss (Joel Santos) sniedz svarīgus padomus par video stāstu veidošanu.

 • VIDEO

  Padomi sociālo tīklu videoklipu uzlabošanai

  Četri satura veidotāji diskutē, kā veidot lielisku saturu un kā izcelties tiešsaistē.

 • VIDEOEMUĀRU VEIDOŠANA

  Satura veidošana ar kameru EOS R50

  Uzņemiet vēl labāku saturu sociālo tīklu plūsmām ar Canon EOS R50.

 • VIDEO VEIDOŠANAS PAŅĒMIENI

  Padomi videoklipu uzņemšanai naktī

  Paveriet pilnīgi jaunu radošo iespēju pasauli, izmantojot mūsu ceļvedi videoklipu uzņemšanai naktī.