VIDEO

Pieci veidi, kā uzlabot savus videoklipus sociālajos tīklos

Vai vēlaties sociālajos tīklos publicēt augstāka līmeņa saturu? Četri satura veidotāji dalās ar padomiem, kā veidot augstas kvalitātes materiālu, kas palīdzēs izcelties tiešsaistē.
Canon EOS R50 uz trijkāja, kas novietots uz galda, lai uzņemtu sievieti rozā kombinezonā, ko ieskauj rokdarbu instrumenti.

Neapstrīdami, ka sociālajos tīklos vissvarīgākie ir videoklipi. Kā izcelt savu saturu? Pirmkārt, jums jāizmanto darbam piemēroti rīki, un kamera ir galvenais faktors, kas nosaka gatavā materiāla kvalitāti. Ja uzņemat ar viedtālruni, liels solis uz priekšu būtu pāreja uz kameru, piemēram, Canon EOS R50.

Kamera EOS R50 ir izgatavota satura veidošana, un tā ļauj izpausties jaunos veidos. Varat veidot augstākas kvalitātes 4K video un audio, kā arī izmantot RF un RF-S objektīvus, lai pielāgotu sava satura izskatu un noskaņu. Varat arī izmantot plašo profesionālo videofunkciju klāstu, piemēram, Canon satriecošo Dual Pixel CMOS AF, speciālo videoemuāru veidošanas režīmu un ērtu savienošanu ar viedtālruni.

Tālāk viss atkarīgs no jūsu radošuma un izmantotajiem paņēmieniem. Lai jums palīdzētu, četri sociālo tīklu satura veidotāji ar ievērojamu sekotāju skaitu piedāvā padomus videoklipu veidošanai. No Lielbritānijas piedalās ēdienu jomas influenceris Martins Odels (Martyn Odell) un dekoratore Zina Šaha (Zeena Shah); no Francijas — modes un skaistumkopšanas jomas influencere Fatū Ndaija (Fatou N'Diaye); un no Vācijas — fitnesa un uztura jomas influencere Elena Bulkovska (Elena Bulkowski). Viņi visi ir ieguvuši popularitāti sociālajos tīklos. Šeit ir viņu pieci padomi, kā uzlabot video saturu.

1. Uzņemiet vislabākās iespējamās kvalitātes materiālu

Canon EOS R50 uz trijkāja, filmējot satura veidotāju Elenu Bulkovsku (Elena Bulkowski) oranžā krekliņā, brīvā dabā izpildot jogas pozu.

Canon EOS R50 ir aprīkota ar to pašu Dual Pixel CMOS AF II automātisko fokusēšanu kā profesionālās EOS R sistēmas kameras, piemēram, EOS R6 Mark II. “Tā man palīdz sasniegt jaunu līmeni,” saka Elena. “Ja veido saturu, ir svarīgi, lai tas būtu kvalitatīvs, attēls būtu ass un nekas nebūtu izplūdis, lai krāsas būtu skaidras un skaistas.”

Sociālo tīklu influencere Fatū Ndaija (Fatou N'Diaye) ar pūkainu brūnu mēteli, turot lietussargu, stāv uz ceļa blakus apgaismotiem veikalu skatlogiem.

Kameras EOS R50 24,2 MP attēlu sensors ieraksta neticamas detaļas, uzņemot pat vājā apgaismojumā. Uzņemts ar Canon EOS R50 un Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 45 mm, 1/40 s, f/6.3 un ISO3200.

“Satura veidošanā ir tik liela konkurence,” saka Zina. “Attēla kvalitāte ir vissvarīgākā. Es vēlos ikvienam parādīt tieši to, ko redzu dzīvē, un iedvesmot viņus ar šo košo krāsu, ūdens virpuli, tintes lāsi.”

Tādām kamerām kā Canon EOS R50 ir lielāki sensori nekā viedtālruņiem, līdz ar to var iegūt daudz tīrāku materiālu, jo īpaši vājā apgaismojumā. Kamerai EOS R50 ir arī Canon ātrā automātiskā fokusēšana un desmitgadēm ilgajos krāsu zinātnes pētījumos izveidotās tehnoloģijas, kas nodrošina asus attēlus un dabiskus, skaistus toņus. Tās grozāmais skārienekrāns ļauj uzņemt radošos leņķos un redzēt sevi, kamēr veidojat videoemuārus, joprojām nodrošinot lielāka sensora sniegtās priekšrocības. “Tas ir tik noderīgi,” turpina Zina. “Varat to pagriezt jebkurā nepieciešamajā virzienā. Tas ļoti noder, uzņemot skatus no augšas ar galda noformējumu vai pamācībām.”

Turklāt ar Canon EOS R50 varat izmantot Canon RF un RF-S objektīvus, lai pielāgotu sava satura izskatu un noskaņu. “Kamera EOS R50 un RF objektīvi ļauj būt radošam un veidot brīnišķīgu, seklu asuma dziļumu,” saka Martins.

2. Ziniet, kad uzņemt vertikāli

Canon EOS R50 novietota uz trijkāja vertikālai uzņemšanai, filmējot ēdienu jomas influenceri Martinu Odelu (Martyn Odell) virtuvē.

Canon EOS R50 grozāmais skārienekrāns sniedz iespēju filmēt no jebkura leņķa un ļauj ārkārtīgi detalizēti izskatīt materiālu pirms tā publicēšanas tiešsaistē. Kamera EOS R50 ir aprīkota arī ar režīmu tuvplāna demonstrācijas filmām, kas pielāgo fokusa iestatījumus, kad tiek mainīti kadri ar produktu un prezentētāju.

Viens no svarīgākajiem lēmumiem, kas jāpieņem, veidojot videoklipus, ir tas, vai uzņemt vertikāli vai horizontāli. Jāizdara pareizā izvēle, un tā ir atkarīga no lietojumprogrammas, kurai uzņemat.

Tādas platformas kā TikTok darbojas tikai vertikālā orientācijā, tāpēc jums jāuzņem vertikāli. Pretējā gadījumā materiāls ar horizontālu orientāciju tiks samazināts, lai atbilstu tālruņa ekrāna platumam, vai tiks apgrieztas malas un jūs zaudēsiet daļu no kadra.

Arī YouTube īsajiem videoklipiem vispiemērotākā ir vertikālā orientācija. Bet, ja uzņemat standarta YouTube vai Twitch saturu, parasti jāuzņem horizontāli, lai nodrošinātu atbilstību lietotāju datoru ekrāniem un tālruņu pilnekrāna režīmam un saturs izskatītos profesionāli.

Canon EOS R50 var automātiski identificēt, vai uzņemat vertikāli vai horizontāli, un ierakstīt attiecīgajā formātā. “Viena no kameras EOS R50 lieliskajām īpašībām ir tā, ka tā zina kameras orientāciju,” paskaidro Martins. “Kamera zina, kad uzņemu vertikāli, tāpēc pēc satura importēšanas tālrunī varu to uzreiz publicēt sociālajos tīklos.”

Ja uzņemat video vairākām platformām, ierakstīšanas laikā ekrānā varat arī attēlot izvēlētās malu attiecības marķierus, lai varētu pareizi kadrēt ainu. Joprojām būs redzams viss kadrs, tomēr marķieri parādīs, kur tas tiks apgriezts, lai jūs varētu nodrošināt, ka gan horizontāli, gan vertikāli materiālā būs redzama nepieciešamā aina.

3. Pārejas ir svarīgas, tomēr nesarežģījiet tās

Canon EOS R50 — lēnā ierakstīšana

Katram filmu veidotājam ir jāzina, kā pāriet no viena kadra uz citu, un ir svarīgi pareizi veikt šīs pārejas. Vislabāk, ja tās ir konsekventas un nemanāmas. Pārejām jākalpo to mērķim, tomēr materiālā kadriem jāsaplūst nemanāmi.

Sākumā izvēlieties tikai pāris veidus. Sāciet ar pamatiem, piemēram, grieztām pārejām, kad viens kadrs pāriet uz citu, neizmantojot nekādus efektus, vai pāreju ar tuvināšanu un tālināšanu. Var šķist, ka tās ir vienkāršas, tomēr būsiet pārsteigts, cik profesionāli var izskatīties parastas pārejas.

Arī pārejas ar virpuli, kurā videoklips ātri pagriežas pa 180 grādiem, pārejot nākamajā klipā, vai pārejas ar rokas mājienu un pirkstu knipja izmantošanu ir lieliski piemērotas izklaidējošiem, dinamiskiem materiāliem sociālajos tīklos.

Pēc tam pamata pārejām varat pievienot izsmalcinātākas pārejas, piemēram, J griezumu, kur nākamā kadra audio sākas pirms attēla parādīšanas.

Lai sadalītu ainas, pievienojiet B rullīša materiālu ar audio virs tā. Canon EOS R50 piedāvā uzņemt ar 120 kadriem/s, kas lieliski noderi brīnišķīgu lēnas ierakstīšanas B rullīša materiāla veidošanai, panākot profesionāla izskata gatavo materiālu. “Kameras EOS R50 lēnās ierakstīšanas funkcija man ļauj saturam pievienot dinamisku elementu,” saka Martins. “Jebkas, sākot no kadriem ar eļļas burbuļošanu un liešanu līdz lēni ierakstītai smalcināšanai.”

4. Publicējiet saturu regulāri

Rokas, kas tur Canon EOS R50, kamēr faili tiek pārsūtīti no kameras uz tālruni, kas atrodas blakus uz galda.

Uzņemot 4K materiālu, jums var šķist, ka regulāra satura publicēšana ir sarežģīta, bet Canon Camera Connect lietojumprogramma un iespēja failus automātiski pārsūtīt no kameras uz tālruni atvieglo uzņemtā materiāla augšupielādi sociālajos tīklos.

Jūsu sekotāji vēlas redzēt jūsu dzīvi un to, ko jūs darāt, tāpēc ir svarīgi bieži publicēt saturu, lai viņi būtu informēti. Regulāra satura publicēšana patīk arī sociālo tīklu algoritmiem, tā palielinās iespēju, ka tiksiet pamanīts.

Uzstādiet mērķi publicēt pakalpojumā TikTok līdz četrām reizēm dienā un pakalpojumā YouTube vismaz reizi nedēļā. Šāds daudzums var būt izaicinošs, tāpēc Fatū iesaka rīkoties tad, kad uznāk iedvesma. “Man patīk dalīties ar aktuāliem notikumiem, saviem dusmu brīžiem, kā arī fantāziju brīžiem,” viņa saka.

Elena piekrīt: “Es mēģinu saturu veidot spontāni un pielāgoju to situācijai,” viņa saka. “Es varu ļoti viegli pielāgoties un dalīties ar visu savu dzīvi.”

“Mana kopiena ir izaugusi tik liela tāpēc, ka es tai veltu daudzas stundas,” piebilst Martins. “Katru dienu pavadu vairākas stundas, atbildot uz komentāriem, sūtot balss ziņas un video ziņojumus. Lai izveidotu kopienu, ir jāiegulda enerģija. Nevar sagaidīt, ka cilvēki vienkārši tāpat jums sekos.”

Lai gan saturs ir jāpublicē regulāri, ir svarīgi, lai jūs nepublicētu visu pēc kārtas, — saturam tomēr ir nepieciešama augsta kvalitāte. “Tam, ko jūs kopīgojat, ir jāatspoguļo tas, kas jūs esat, jo cilvēki, kas jums seko, ir pieraduši jūs redzēt — viņi jūs pazīst,” saka Fatū.

5. Veidojiet savas personīgās tendences

Sociālo tīklu influencere Fatū Ndaija (Fatou N'Diaye) ar pūkainu brūnu mēteli un brillēm, nesot Canon EOS R50, iet garām pasteļkrāsas mājām.

“Cilvēki mūs var iedvesmot, taču ir atšķirība starp iedvesmu un kopēšanu,” saka Fatū. “Kopējot cilvēkus, jūs kopējat to, kas nav jūsu pašu. Jūsu sekotāji nezinās, kas patiesībā esat, jo kādu dienu esat viens, bet nākamā dienā jau cits. Jūs sekosiet tendencēm, nevis veidosiet tās pats.”

“Kad man jautā, kādu padomu es varētu dot jaunajiem satura veidotājiem,” saka Fatū, “es saku, ka ir jābūt tam, kas tu esi. Ja kāds cits ir uzņēmis fotoattēlu un tas ir bijis veiksmīgs, tas nenozīmē, ka jūs iegūsiet tādu pašu efektu. Jums ir jābūt savai identitātei, jābūt lietām, par ko runāt, tomēr jāpaliek uzticīgam tam, kas jūs esat. Bieži vien cilvēkiem jūs patīkat, jo atšķiraties no visiem pārējiem.”

Zina piekrīt: “Palieciet uzticīgs sev, esiet unikāls,” viņa saka. “Man ir tik daudz ideju un tik daudz projektu, ar kuriem es ļoti vēlos dalīties. Vienmēr būs kāda cita ideja, kas nav citiem.”

“Satura veidotājiem ir jādara tas, kas viņiem patīk,” Elena sniedz padomu. “Ja jums nepatīk sports, nekļūstiet par fitnesa jomas influenceri, jo cilvēki var redzēt jums cauri. Esiet tas, kas esat, izklaidējieties, un tad jūs motivēsiet cilvēkus.”

Aparatūra, ko satura veidotāji izmanto videoklipu veidošanai sociālajiem tīkliem

Roka, kas tur Canon trijkāja rokturi HG-100TBR, kurš piestiprināts pie Canon EOS R50 ar Canon stereo mikrofonu DM-E100.

Martins saka, ka Canon trijkāja rokturis HG-100TBR ir lielisks satura veidošanas rīks. “Man kā pavāram mēdz būt netīras rokas, tāpēc ir lieliski, ka man nav jāuztraucas par to, ka, pieskaroties kamerai, to nosmērēšu. Tas ir lieliski piemērots arī videoemuāru uzņemšanai. Tas nodrošina jūsu roku pagarinājumu, lai varētu uzņemt plašākus leņķus, kad atrodaties ārā.”

Canon EOS R50
Viegla bezspoguļa kamera, ko visur ņemt līdzi, lai īstenotu spontānas radošās ieceres. Canon EOS R50 kameras 24,2 MP sensors uzņem 4K 30p un Full HD formāta materiālu ar 120 kadriem/s, un kamera ir aprīkota ar radošu iepriekšēju iestatījumu klāstu, lai pielāgotu jūsu materiāla izskatu un noskaņu uzreiz kamerā. Mūsu ceļvedī ar labākajām Canon kamerām videoemuāru veidošanai varat apskatīt vēl citas izvēles iespējas.

Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM
Sāciet iepazīt EOS R sistēmas APS-C bezspoguļa kameras ar objektīvu, kas apmierinās visas jūsu filmēšanas vajadzības. Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvs ir viegls un kompakts — tas piedāvā četru pakāpju optisko attēla stabilizatoru vienmērīgiem videoklipiem, kameru turot rokās, un noderīgu 18–45 mm tālummaiņas diapazonu, kas ļaus iegūt lieliskus rezultātus katru dienu.

Canon stereo mikrofons DM-E100
Neļaujiet metāliskai skaņai sabojāt noskaņu. Canon stereo mikrofons DM-E100 ir lieliski piemērots, lai uzlabotu videoklipu skaņu. Tas ir mazs un viegls, lai atbilstu Canon EOS R50 kamerai, un tas darbojas ar kameras akumulatoru. Tas uztver vienvirziena stereo skaņu, tāpēc ir lieliski piemērots videoemuāru veidošanai ar kameru.

Canon trijkāja rokturis HG-100TBR
Filmējiet ar pārliecību un pilnībā izmantojiet savu radošo potenciālu ar Canon trijkāja rokturi HG-100TBR, kam ir tālvadība, regulējama galva un ārkārtīgi ergonomiska konstrukcija, kas paredzēta ilgstošai uzņemšanai.

Canon RF 16mm F2.8 STM
Canon EOS R50 kameras RF stiprinājums sniedz piekļuvi visiem RF objektīviem. Pieaugot pieredzei, pielāgojiet objektīva izvēli savai radošajai estētikai. Objektīvs RF 16mm F2.8 STM ar ārkārtīgi plato leņķi ir izveidots videoemuāru veidotājiem. Tas ir ideāli piemērots kamerai, un lielais diafragmas atvērums f/2.8 nodrošina vienmērīgu, maigu bokē efektu, piešķirot kinematogrāfisku efektu.

Canon RF 50mm F1.8 STM
Objektīvs RF 50mm F1.8 STM ir kompakts, viegls un fokusē gandrīz nedzirdami. Tas ir ideāli piemērots darbam vājā apgaismojumā un lieliski veido radošu asuma dziļumu.


Ja esat satura veidotājs, kurš ir gatavs sākt strādāt augstākā līmenī, ņemiet vērā mūsu četru sociālo tīklu profesionāļu padomus, kas noteikti palīdzēs izcelties uz pūļa fona.

Peter Wolinski

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • VIDEO

  Kā uzņemt augstas kvalitātes ēdiena fotogrāfijas kā profesionālim

  “Jessie Bakes Cakes” ir emuārs, kas ar satriecošiem ēdiena videoklipiem ir savācis vairāk nekā 100 000 sekotāju. Šeit viņa paskaidro, kā apgūt ēdiena videoklipu veidošanu.

 • VIDEOEMUĀRU VEIDOŠANA

  Kā kļūt par videoemuāru veidotāju

  Sāciet darbu un veidojiet kvalitatīvus videoemuārus ar mūsu videoemuāru veidošanas padomiem iesācējiem.

 • VIDEO VEIDOŠANAS PAŅĒMIENI

  Videostāsta veidošana

  10 padomi, kas palīdzēs izveidot saistošas filmiņas.

 • VIDEOEMUĀRU VEIDOŠANA

  Canon labākās kameras un objektīvi videoemuāriem

  Canon ražo kameru un objektīvu klāstu, kas ir lieliski piemērots satura veidotājiem. Šis ceļvedis jums palīdzēs atrast ideāli piemērotu fotoaparatūru.