Uzņemt fantastiskas gaismas līnijas, kas parāda zvaigžņu kustību, ir izaicinājums, taču, izpildot dažas vienkāršas darbības, var apgūt attiecīgos paņēmienus. Sāciet ar to, ka atrodiet Polārzvaigzni, ko var ērti izdarīt ar zvaigžņu kartes lietotni viedtālrunī. Izvēlieties tādu pozīciju, lai Ziemeļpols (vai Dienvidpols, ja atrodaties dienvidu puslodē) būtu fotoattēla fokusa punkts, un, izmantojot ilgu ekspozīciju, ap centrālo vietu veidosies apļveida raksts. Atcerieties, ka jebkuram ilgas ekspozīcijas kadram ir svarīgi izmantot statīvu, lai izvairītos no kustības izplūšanas.
Zvaigznes neizstaro daudz gaismas, tāpēc izmantojiet lielu ISO (800, 1600 vai lielāku), lai iegūtu skaidru zvaigžņu ceļu. Pirms izmēģināt ilgu ekspozīciju, uzņemiet dažus eksperimentālus kadrus — jo lielāks ISO, jo lielāka iespēja, ka attēlā būs trokšņi.
Lai gan zvaigznēm ir nepieciešamas 24 stundas, lai veiktu pilnu rotāciju debesīs, zvaigžņu ceļu ar apļa izskatu var iegūt ar aptuveni 60–90 minūšu ilgu ekspozīciju. Ja fotografējat ziemeļu puslodē, atrodiet Polārzvaigzni, kas būs atskaites punkts, ap kuru zvaigznes šķietami griezīsies.
Daudzām kamerām maksimālais pieejamais slēdža ātrums ir 30 sekundes, tāpēc ilgākai ekspozīcijai izmantojiet manuālā režīma (M) ilglaicīgās ekspozīcijas iestatījumu „Bulb”. Tas ļauj turēt atvērtu slēdzi tik ilgi, cik vēlaties. Iestatiet fokusu uz bezgalību un, kad esat gatavs, izmēģiniet aptuveni 30 minūšu ekspozīciju. Pēc tam atkal izpētiet uzņēmumu. Var būt nepieciešami vairāki mēģinājumi un nedaudz pacietības, bet bet galu galā jūs sasniegsiet rezultātus, ar kuriem būsiet apmierināts.
Vēl viena iespēja ir izveidot nakts debesu intervāla fotogrāfiju videoklipu. Daudzām Canon kamerām, tostarp Canon EOS R6, EOS R5 un EOS 90D, ir intervāla fotografēšanas filmu režīms, izmantojot ietvertu intervāla mērītāju. Uzstādiet kameru uz statīva un iestatiet aptuveni 20 sekunžu vai ātrāku slēdža ātrumu, attiecīgi iestatot diafragmas atvērumu un ISO (parasti labi noder f/4 un ISO640). Uzņemiet testa kadru un izskatiet rezultātus, veicot visas nepieciešamās izmaiņas ekspozīcijas iestatījumos. Pēc tam iestatiet intervālu, lai uzņemtu secīgus kadrus ik pēc pāris minūtēm.
Kopējais sekvences uzņemšanas laiks būs atkarīgs no tā, cik ilgu vēlaties savu nakts debesu intervāla fotogrāfiju videoklipu, kā arī no kadru nomaiņas ātruma. Piemēram, ja sekvencē būs 60 kadri ar kadru nomaiņas ātrumu 30 kadri sekundē, tiks izveidots divu sekunžu intervāla fotogrāfiju videoklips.
Labi izveidotas zvaigžņu intervāla fotogrāfijas var būt pārsteidzošas — izskatās, ka debesis pakāpeniski griežas jūsu acu priekšā. Ja jums paveicas vai plānojat fotografēšanu meteorītu lietus laikā, krītošās zvaigznes šausies pāri kadram, atklājot galaktikas brīnumu. Uzziniet, kā profesionāļi uzņem satriecošus debesu attēlus, mūsu ceļvedī par meteorītu lietus fotografēšanu.*
Autors: Metjū Ričardss (Matthew Richards)
*Pieejami tikai atsevišķās valodās.
Adobe un Photoshop ir reģistrētas preču zīmes vai preču zīmes, kas pieder uzņēmumam Adobe Amerikas Savienotajās Valstīs un/vai citās valstīs.