A group of friends pose holding sparklers, facing the camera with their faces illuminated by the sparkler light.

Ballīšu fotogrāfijas

Kā uzņemt radošas ballīšu fotogrāfijas

Viena no labākajām svētku sezonas lietām ir tā, ka nemitīgi notiek ballītes un pasākumi, kas sapulcina draugus vai ģimeni, lai kopīgi izsmietos, izdejotos, atpūstos un izrunātos. Neatkarīgi no tā, vai dodaties uz mazu draugu sanākšanu vai greznām Ziemassvētku svinībām ar visu ģimeni, zināšanas par to, kā fotografēt priecīgus notikumus un svētkus radošā veidā, palīdzēs veidot atmiņas, ko varēsit lolot visu mūžu. Izmantojot šos noderīgos padomus un metodes, jūs iegūsit lieliskas ballīšu fotogrāfijas, kas visiem patiks un ko visi kopīgos.

1. Izvēlieties vislabākos kameras iestatījumus ballītei telpās

Ballītēs parasti ir vājš apgaismojums un kustīgi objekti, tāpēc ir svarīgi pārliecināties, vai kamera ir atbilstoši iestatīta, lai uzņemtu šāda veida vidē.

Nav jāizmanto zibspuldze, bet būs jāpārliecinās, ka ekspozīcijas laiks ir pietiekami mazs, lai notvertu kustību. Iestatiet ekspozīcijas laiku uz vismaz 1/160 sekundi vai 1/250 sekundi un pārliecinieties, ka ir salīdzinoši liels diafragmas atvērums (mazs f skaitlis). Var palīdzēt arī ISO palielināšana līdz vidējiem vai augstiem iestatījumiem, piemēram, ISO 3200 vai ISO 6400.

2. Novietojiet zibspuldzi pareizā leņķī

Ja izmantojat zibspuldzi, pārliecinieties, ka tā ir novietota tā, lai jūsu objekti labi izskatītos. Ja izmantojat Speedlite zibspuldzi, netēmējiet to tieši uz fotografējamo objektu, bet virziet pret griestiem, lai uz objektiem kristu atstarotā gaisma. Tā panāksit dabiskāku apgaismojumu, un arī fotografējamie objekti jutīsies daudz komfortablāk.

Speedlite 470EX-AI — pasaulē pirmā zibspuldze ar funkciju Auto-Intelligent Bounce rūpējas par optimāla gaismas izkliedēšanas leņķa izvēli, novērtējot apkārtni un automātiski noliecot zibspuldzes galvu, lai apgaismotu pareizo vietu uz sienas vai griestiem, tā ļaujot jums vienkārši fokusēt un iegūt kadru.

Ja kamera ir aprīkota ar Wi-Fi un jums ir ārējā zibspuldze ar bezvadu darbības funkciju — vai arī jūs neizmantojat bezvadu iespējas, bet jums ir zibspuldzes izneses vads, — tad zibspuldzi varat novietot sānos un aktivizēt no attāluma.

3. Izkliedējiet zibspuldzes gaismu

Cits veids, kā iegūt lieliskus rezultātus ar zibspuldzi — varat izmantot izkliedētāju, ko novieto uz zibspuldzes galvas. Tas izkliedēs un mīkstinās zibspuldzes gaismu, palīdzot iegūt dabiskāku ādas toni un vienlaikus nofiksējot darbību.

4. Izmēģiniet momentuzņēmumu fotografēšanu

Pozēšanai noteikti ir vieta fotogrāfijās, bet, ja ballītē vēlaties uzņemt dabisku prieka izteiksmi, jums ir jāuzņem momentuzņēmumi.

Objektīvs ar lielāku fokusa attālumu, piemēram, Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM, ļaus iekadrēt tālāk esošus objektus un uzņemt kadrus, kameru nepieliekot pārāk tuvu kādam konkrētam fotografējamam objektam. Tā paša iemesla dēļ ir jāizslēdz kameras AF palīggaisma.

Uzņemot momentuzņēmumus, kameras zibspuldzes vietā labāk izmantot plašu diafragmas atvērumu un vidēju līdz lielu ISO iestatījumu, lai objekti būtu asi un fokusēti.

Nav jāizmanto zibspuldze, bet būs jāpārliecinās, ka ekspozīcijas laiks ir pietiekami mazs, lai notvertu kustību.

Saistīti raksti
10 tips for capturing fireworks

SALŪTA FOTOGRĀFIJAS

10 padomi salūta fotografēšanai

Aprīkojums, metodes un kompozīcija — labākie padomi salūta fotografēšanai.

Party with Creative Park

DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

Ballīte ar Creative Park

Dekorācijas un rekvizīti, ko var izdrukāt mājās ar lietojumprogrammu Creative Park.

Creative ways to use the Canon PowerShot PX

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Canon PowerShot PX priekšrocības

Atklājiet jaunus veidus, kā izmantot šo kompakto, viedo PTZ kameru.

5. Uzziniet, kā uzņemt brīnišķīgu bokē efektu

Neatkarīgi no tā, vai tā ir mirgojošu Ziemassvētku eglīšu lampiņu jūra vai vienkārši svece, svētku periodā ir daudz brīnišķīgu gaismiņu, kas ar pareizajiem iestatījumiem attēlu fonā var pārvērsties skaistās mirgojošās lodēs. Japāņu vārds “bokē” tiek izmantots, lai aprakstītu ārpus fokusa izceltu elementu estētiskās īpašības.

Izcelts izpludināts fons var būt liels un abstrakta izskata vai mazāks un skaidrāk definēts, un jūs varat izmantot savu radošo fantāziju, izceļot izpludināto fonu zvaigžņu veidā, sirds veidā vai Ziemassvētku eglītes veidā — iepriekš parādītajā videoklipā uzziniet, kā to izdarīt.

Šo efektu visvieglāk panākt, objektīvu iestatot uz plašāko atvērumu, piemēram, f/2.8 vai f/2, kas ļauj izvēlēties, kur fokusējat, lai jūs varētu objektu izcelt uz izpludināta fona. Tomēr patīkamu, izpludinātu fonu var arī panākt, izmantojot mazāku diafragmas atvērumu, piemēram, f/5.6. Pastipriniet efektu, palielinot attālumu starp objektu un fonu vai stāvot tuvāk objektam.

6. Palieliniet ekspozīcijas laiku, lai uzņemtu kustības izplūdumu

Mazāks ekspozīcijas laiks palīdzēs uzņemt asus kustīgus objektus, bet var arī izmantot daudz lielāku ekspozīcijas laiku, lai ainā ar statiskiem objektiem veidotu kustību.

Iestatiet ekspozīcijas laiku aptuveni 1/10 s vai 1/20 s, ja uzņemat, kameru turot rokās, un pārliecinieties, ka statisks (vai relatīvi statisks) objekts ainā ir skaidri redzams. Ir noderīgi, ja objektīvam ir attēla stabilizators, jo tas palīdzēs saglabāt attēlu asumu pie lielāka ekspozīcijas laika. Dažās kamerās ir iebūvēts IS, un šādā gadījumā kameras attēlu stabilizēšana darbosies ar jebkuru objektīvu.

Ja izmantojat trijkāji, varēsit izmantot daudz lielāku ekspozīcijas laiku, lai panāktu šo efektu. Aktivizējiet aizslēgu, izmantojot vadu vai bezvadu tālvadības palaišanu, Canon Camera Connect lietojumprogrammu vai taimera režīmu.

A woman throws her arms back amidst trails of light

7. Uzņemiet gaismas ceļus uz deju laukuma

Kontrolējot, kad kamera aktivizē zibspuldzi ekspozīcijas laikā, varat uzņemt krāsainas gaismas strēles, kas radošā veidā ataino ballītes noskaņu, tomēr saglabājot objektu asumu. Atlasiet lielu ekspozīcijas laiku (aptuveni vienu sekundi) un izvēlieties pirmo vai otro sinhronizēšanas režīmu kameras zibspuldzes opciju izvēlnē.

Pirmā sinhronizēšana lielākajai daļai kameru ir noklusējuma opcija. Tā palaiž zibspuldzi, sākoties ekspozīcijai, un ieraksta jebkādu izplūdumu objekta priekšā. Otrā sinhronizēšana palaiž zibspuldzi ekspozīcijas beigās, ierakstot gaismas ceļus un citas detaļas aiz objekta.

8. Fokusējiet mazākas detaļas

Atcerieties, ka ne vienmēr svētku fotogrāfijām jābūt pārpildītām ar cilvēkiem. Fokusējot mazākas detaļas, kas var būt eglīšu rotājumi, svētku galda centrālā daļa vai citi priekšmeti, kas simbolizē svētkus, var iegūt efektīvas fotogrāfijas, kas ataino attiecīgā pasākuma noskaņu un sajūtu.

Ja ar savu esošo objektīvu nevarat piekļūt pietiekami tuvu objektam, apsveriet makro objektīva lietošanu, piemēram, Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM, Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM vai Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM. Turklāt diezgan plašs skata leņķis kā objektīvam Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM (EOS M kamerām) sniegs iespēju piekļūt tuvāk un ļaus arī uzņemt plašāku apkārtni, kas raksturo pasākumu.

Autors: Mets Golovčinskis (Matt Golowczynski)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem