studio portrait of man in sunglasses

Uzņemiet labākus portretus

Portretus uzņemt ir vienkārši, tomēr ir grūti būt izcilam portretistam. Mums ir daži noderīgi padomi, kā labus kadrus pārvērst par izciliem kadriem — neatkarīgi no tā, vai uzņemat pilsētas sērfotājus, ģimeni vai draugus.

Uzņemiet no dažādiem skatu punktiem

Neatkarīgi no tā, ko fotografējat, nebaidieties eksperimentēt ar dažādām uzņemšanas pozīcijām. Pietupieties vai noliecieties un mēģiniet uzņemt objektu no apakšas. Vai pacelieties augstāk, uzmanīgi uzkāpjot uz kāpnēm, lai fotografētu objektus no augšas. Ja fotografējamā persona piedalās sporta spēlē, kāpj pa sienu vai sērfo pilsētas upē, piekļūstiet tuvāk darbībai ar tālummaiņu un uzņemiet viņas sejas izteiksmi. Tā jūsu fotogrāfijai tiks piešķirta personība un sajūtas.

Uzņemiet ar platu diafragmas atvērumu, lai ielaistu kamerā vairāk gaismas.

Uzņemot portretus brīvā dabā, vislabāk ir iestatīt plašu diafragmas atvērumu (mazu f skaitli — ap f/2.8-f/5.6). Tas ļauj uzņemt seklu asuma dziļumu, tāpēc fons aiz objekta būs brīnišķīgi izpludināts. Līdz ar to fotografētie objekti fotogrāfijā izcelsies.

Izmantojiet lielu aizslēga ātrumu, lai notvertu mirkli

Cilvēki mēdz daudz kustēties pat tad, ja zina, ka tiek fotografēti. Ir žēl, ja laba fotogrāfija tiek sabojāta tādēļ, ka kāds mirkšķina, ir sadrūmis vai saviebies.

Lai nodrošinātu, ka tas nenotiek, un fotogrāfijās izvairītos no nevēlamas miglainas kustības, izmantojiet ātru aizslēga ātrumu — vismaz 1/125 s vai vēl ātrāku.

Aizpildiet kadru ar objektu

Pirms sākat fotografēt, padomājiet, kur objektu fotografēsiet. Vai vēlaties panākt aizņemtu pilsētas noskaņu, minimālisma stilā ieturētu vai ar darbību bagātu kadru? Pietuvinot, lai piepildītu kadru ar kādu personu, var izveidot iespaidīgu attēlu.

Lielisku rezultātu var arī panākt, novietojot objektu vienā kadra malā un ietverot apkārtējo vidi, piemēram, ielas ainu, zaļu lauku vai viņa māju.

Spēlējieties ar foniem

Visos portretu uzņēmumos galvenā uzmanība ir jāpievērš personai kadrā. Tomēr varat radikāli izmainīt kadra noskaņu, mainot fonu, lai pasvītrotu personības iezīmes vai apkārtējo vidi. Piemēram, uzņemot kādu personu uz ļaužu pilnas vilciena platformas attēlam tiks piešķirta cita noskaņa nekā to pašu personu nofotografējot vienu pašu parkā uz soliņa. Dažkārt labi izskatās arī minimāls fons, piemēram, tukša siena vai aizkari. Esiet drosmīgs un eksperimentējiet ar dažādiem foniem, lai redzētu, kurš izskatās vislabāk.

Saglabājiet portretos dabiskumu — vai notveriet kādu pozu

Portreti ar dažādām pozām dažkārt var labi izskatīties, tāpēc turiet kameru pa rokai, lai uzņemtu objekta spontānos smaidus, koncentrēšanos vai citas sejas izteiksmes
Ja vēlaties vairāk iestudētu portretu, mēģiniet objektu novietot kadra labajā vai kreisajā pusē, padarot kompozīciju interesantāku. Lūdziet viņu skatīties prom no kameras, lai kadru papildinātu ar intrigu.
Objekta sejas izteiksme labu portretu var pārvērst izcilā. Tāpēc fotografēšanas laikā eksperimentējiet ar dažādām noskaņām un emocijām.