PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

Svarīgi padomi lielisku portretu radīšanai

Uzlabojiet savas portretu fotografēšanas iemaņas, izmantojot mūsu visaptverošo sarakstu ar svarīgākajiem padomiem un paņēmieniem.
Portrets ar smaidošu sievieti, kas sēž blakus zilganzaļu un zilu flīžu mozaīkai, un aiz viņas redzamas skaidras, zilas debesis un palmas; uzņemts ar Canon RF 28mm F2.8 STM objektīvu.

Lielisku portretu fotografēšanai nepieciešama vairāku iemaņu kombinācija. Ir daudz mainīgu faktoru, tostarp pareiza apgaismojuma nodrošināšana, piekļūšana tuvumā un pietiekams ātrums darbā ar kameru, kā arī labākās tehnoloģijas izvēle attiecīgajam darbam. Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties pilnkadra bezspoguļa kameru, piemēram, Canon EOS R8, tās izcilās veiktspējas dēļ, kas nodrošina ātrumu un kvalitāti, vai APS-C bezspoguļa kameru, piemēram, EOS R50, tās mazāku izmēru un vieglāka svara dēļ, katrai no tām ir savas priekšrocības portretu uzņemšanā.

Mēs ceram, ka šie padomi jums palīdzēs uzņemt labākus portretus neatkarīgi no jūsu kameras un fotografējamā objekta — draugiem, ģimenes, interesantām personām uz ielas, modes portretiem vai pat mājdzīvniekiem.

Izvēlieties pareizo objektīvu, lai jūsu objekts izceltos

Portrets ar sievieti saules cepurē, kas stāv pludmalē; uzņemts ar Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvu.

Izvēlieties savai kompozīcijai piemērotu portreta objektīvu: garāku fokusa attālumu kadriem ar portretu tuvplāniem vai platleņķi portretiem, kas ietver arī apkārtējo ainu. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvu ar 1/250 s, f/2,8 un ISO200.

Sieviete, kas iet lejup pa spirālveida kāpnēm un skatās augšup uz kameru.

Jūs varat izvēlēties savam kadram piemērotu aprīkojumu, kā arī izmantot kompozīcijā rekvizītus un apkārtni kā, piemēram, šīs kāpnes, lai ierāmētu savu objektu. Uzņemts ar Canon EOS R5 un Canon RF 135mm F1.8L IS USM objektīvu ar 1/60 s, f/1,8 un ISO1600.

Fotografējot ar Canon EOS kameru, kurai ir maināmi objektīvi, — APS-C kameru, piemēram, Canon EOS R50, EOS R10 vai EOS R100, vai pilnkadra modeli, piemēram, Canon EOS R8 vai EOS RP, izvēloties objektīvu ar lielu diafragmas maksimālo atvērumu, piemēram, Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM, RF 35mm F1.8 IS MACRO STM vai RF 50mm F1.8 STM, būs vieglāk nošķirt objektu no fona. Lai efektīvi izmantotu platu diafragmas atvērumu, izmantojiet diafragmas atvēruma prioritātes (Av) režīmu vai manuālo (M) režīmu, kā arī centieties izmantot automātisko ISO, lai nodrošinātu pareizu ekspozīciju.

Fiksēta fokusa attāluma objektīvi ar 50–100 mm fokusa attālumu ir lieliski piemēroti portretu fotografēšanai, jo tiem ir zems kropļojumu līmenis, kas sniedz iespēju radīt brīnišķīgus portretus. Izmantojot standarta vai platleņķa fiksēta fokusa attāluma objektīvu, piemēram, Canon RF 28mm F2.8 STM vai RF 35mm F1.8 IS MACRO STM, nevis tālummaiņas objektīvu, jums būs jāpieiet tuvāk objektiem un jāiesaistās mijiedarbībā ar tiem. Šādam scenārijam jums vajadzētu atrast mazāku objektīvu, kas ir mazāk biedējošs.

Varat izmantot arī tālummaiņas objektīvus, piemēram, Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM, RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM vai RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM, vai tādus objektīvus kā Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM vai RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, kas ir ļoti daudzpusīgi, jo sniedz iespēju ar vienu objektīvu pielāgot portretus, izmantojot dažādus fokusa attālumus. Kad būsiet apguvis fiksēta fokusa attāluma objektīva darba pamatprincipus, varat izmantot objektīvu ar lielu tālummaiņas diapazonu, piemēram, Canon RF 24-105 F4L IS USM, kuram ir iebūvēta attēla stabilizācija un kas ir lieliski piemērots fotografēšanai ar kameru rokās, sniedzot iespēju pārvietoties apkārt objektam un mainīt fokusa attālumu, lai panāktu dažādus efektus. Tā teleobjektīva fokusa attāluma diapazons radīs skaistus portretus, un maksimālais 105 mm fokusa attālums būs lieliski piemērots portretu tuvplāniem.

Teleobjektīvs ar tālummaiņu, piemēram, Canon RF-S 55-210mm F5-7.1 IS STM vai RF 70-200mm F4L IS USM, ir lieliski piemērots portretu momentuzņēmumu fotografēšanai, jo ar 85 mm fokusa attālumu var veidot pievilcīgus portretus, un ar to var arī pietuvināt, lai veidotu radošus acu un citu detaļu kadrus.

Ja objektīva izvēlē jums nepieciešama palīdzība, Canon parocīgais objektīvu meklēšanas rīks pielāgos ieteikumus atbilstoši jūsu kamerai, žanram, kurā vēlaties uzņemt, un funkcijām, ko visaugstāk vērtējat.

Pieņemiet izaicinošas gaismas apstākļus

Naktī portretus uzņemt var būt sarežģīti, jo jums var būt nepieciešama zibspuldze, lai nodrošinātu pietiekami daudz gaismas. Tomēr fotografējamo objektu ietverošais apgaismojums bieži var būt noskaņu radošs un tāds, ko jūs vēlētos saglabāt portretā. Canon pilnkadra bezspoguļa kameras, piemēram, Canon EOS R6 Mark II, kas aprīkota ar Dual Pixel CMOS AF II fokusēšanas sistēmu, var automātiski fokusēt līdz EV -6,5, bieži vien ļaujot uzņemt bez zibspuldzes pat vāji apgaismotos apstākļos.

Ja izmantojat zibspuldzi, nakts portreta režīms, kas ir lielākajai daļai Canon EOS kameru, tostarp Canon EOS R100, EOS R8 un EOS RP, atvieglo darbu, jo tas izmaina kameras darbības veidu. Kamera izmantos iebūvēto zibspuldzi vai reģistrēs jūsu Speedlite zibspuldzi pieslēgvietā, lai apgaismotu galveno objektu un nodrošinātu pietiekami daudz laika, lai apkārtējais apgaismojums izveidotu jūsu attēla ainu. Tas tiek izdarīts, izmantojot mazāku slēdža ātrumu un automātiski koriģējot zibspuldzes laika iestatījumus. Novietojiet objektu tā, lai to apgaismotu zibspuldze, nevis apkārtējais apgaismojums. Lai iegūtu vislabākos rezultātus un samazinātu kameras izkustēšanos, izmantojiet trijkāji.

Spilgta apgaismojuma apstākļos portreti var būt pārāk kontrastaini. Tajos brīžos, kad objektu no aizmugures apgaismo spēcīga saules gaisma, var palīdzēt zibspuldze. Pievienojiet kameras zibspuldzes kontaktligzdai Speedlite zibspuldzi, piemēram, Canon Speedlite EL-100, vai iestatiet iebūvēto zibspuldzi, lai tā tiktu aktivizēta, uzņemot katru attēlu. Kamera darbosies, lai līdzsvarotu zibspuldzi un dienas gaismu, panākot iespaidīgāku attēlu, kur abi elementi — cilvēks un fons — būs optimāli apgaismoti.

Fotografējot ārā un uzņemot vides portretus, var būt intensīvs vai sarežģīts apgaismojums. Moderni fiksēta fokusa attāluma objektīvi, piemēram, Canon RF 50mm F1.8 STM, RF 85mm F2 MACRO IS STM un RF 24mm F1.8 MACRO IS STM, piedāvā augstāka līmeņa optikas kvalitāti, veiktspēju un elastību darbam vājā apgaismojumā. Tiem ir plašāks diafragmas atvērums, kas ļauj lielākam gaismas daudzumam sasniegt kameras sensoru un sniedz iespēju fotografēt vājāka apgaismojuma apstākļos, nesamazinot attēla kvalitāti. Tie ir ideāli piemēroti vides portretu uzņemšanai, piemēram, vāji apgaismotā rūpnīcā vai mākslinieka studijā. Turklāt plašāks diafragmas atvērums ļauj izmantot seklāku asuma dziļumu, kas palīdz veidot vienmērīgi izpludinātu fonu un elementus ar bokē efektu, ļaujot objektam izcelties ar detaļām pieblīvētā vidē.

Daudzi objektīvi ar RF stiprinājumu ietver arī daudz modernāku iekšējo optiku un ārējos pārklājumus, kas palīdz samazināt aberāciju un atspīdumu, nodrošinot asus un skaidrus ārā uzņemtus portretus, kuros redzama katra objekta detaļa tā apkārtnē.

Izmantojot automātiskos vai pusautomātiskos uzņemšanas režīmus, piemēram, diafragmas atvēruma prioritāti (Av), vai automātisko ISO, ar ekspozīcijas kompensāciju varat ātri veikt korekcijas atbilstoši mainīgam vai problemātiskam apgaismojumam. Iespējams, tas izklausās sarežģīti, tomēr ekspozīcijas kompensācija ir vienkāršs veids, lai fotogrāfijā atsevišķas daļas padarītu gaišākas vai tumšākas. Tā ir īpaši noderīga, lai uzņemtu gaišu ādas toni tā, lai fotografējamais objekts neizskatītos izbalējis, kā arī tumšāku ādas toņu uzņemšanai, lai tie izskatītos dabīgi. Gandrīz visām Canon kamerām ir ekspozīcijas kompensācijas iestatījums. Pārbaudiet savas kameras rokasgrāmatu, lai to atrastu.

Trenējieties iegūt nesamākslotus kadrus

Smaidošs bērns sniedzas pēc kameras ģimenes dzīvojamajā istabā.

Centieties, lai fotografēšanas laikā fotografējamajam cilvēkam būtu interesanti un viņš justos atbrīvots. Tā varēsiet iegūt nesamākslotus kadrus. Palīdzēs arī maza profila objektīva izmantošana, jo fotografējamajm cilvēkam tas nešķitīs tik biedējošs kā lielāks. Uzņemts ar Canon EOS R100 un Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvu ar 1/100 s, f/3,5 un ISO1600. © Gary Morrisroe

Daudzas Canon kameras, piemēram, Canon PowerShot G1 X Mark III, EOS R100 vai EOS R8, var vadīt no attāluma ar viedtālruni, izmantojot Wi-Fi, pateicoties Canon Camera Connect lietotnei.

Dažiem modeļiem attālā vadība ietver arī tiešo skatu, kur redzat tieši to, ko redz kamera, kā arī iespēju uzņemt fotogrāfijas, pieskaroties tālruņa ekrānam. Novietojiet kameru uz virsmas, pēc tam izmantojiet viedtālruni, lai skatītu attēlu un aktivizētu pareizajā mirklī. Izmantojot šo paņēmienu, fotografējamais objekts var atslābināties, jo jūs neskatīsieties tieši uz viņu.

Lai uzņemtu dabīgus, nesamākslotus portretus, pamēģiniet nofotografēt dažus kadrus pirms un pēc tam, kad fotografējamā persona ir sagatavojusies un pozē kamerai. Cilvēki jutīsies ērtāk, un jūs, visticamāk, uzņemsiet viņu dabīgo smaidu vai bērna nebēdnīgo izskatu, noklikšķinot uz slēdža tad, kad viņi to negaida. Ja strādājat ar bezspoguļa kameru, piemēram, Canon EOS R6 Mark II, varat izmantot arī elektroniskā slēdža režīmu, lai fotografētu klusi. Ja kamerai ir nepārtrauktās uzņemšanas režīms, izmēģiniet to. Varat arī izmantot tālummaiņas objektīvu un uzņemt no lielāka attāluma, lai portreti izskatītos mazāk saspringti un dabīgāki.

Palūdziet, lai kāds ģimenes loceklis vai draugs jums pozē, lai jūs varētu patrenēties. Ja vēlaties iemūžināt svešinieku portretus, lūdziet viņu atļauju — bieži vien cilvēki ir glaimoti, ka viņiem to jautā, turklāt tas sniedz laiku iekadrēšanai.

Eksperimentējiet ar pašportretiem — tas ir labs veids, kā iepazīties ar iestatījumiem un kompozīcijas stiliem.

Izstāstiet cilvēka stāstu, nofotografējot viņu kontekstā.

Līgava, kas ģērbusies tradicionālā sari, rotāta ar zelta rotaslietām un ar dekoratīvu hennas zīmējumu, kas sedz roku.

Iekļaujot kontekstu plašākā attēlā ar portretu, ņemiet vērā savu atrašanās vietu. Pirms fotografēšanas apskatiet fonu un uzmanieties, lai izvairītos no traucējošiem elementiem. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 28-70mm F2L USM objektīvu ar 70mm, 1/1000 s, f/2 un ISO1600. © Sanjay Jogia

Portrets ar smaidīgu stenda īpašnieku, kas valkā šalli un vīna sarkanu priekšautu un stāv aiz savām precēm.

Šis attēls ar vīrieti pie sava stenda Bātas zemnieku tirgū ir lielisks piemērs konteksta nodrošināšanai kadrā ar portretu — lai iegūtu vairāk padomu un informācijas, izlasiet mūsu ceļvedi par cilvēku portretu uzņemšanu viņu vidē. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/60 s, f/2.8 un ISO160. © Julian Love

Cilvēka portrets ar viņa ierasto vidi bieži vien pastāsta vairāk nekā vienkāršs portrets. Piemēram, var izmantot tādu platleņķa objektīvu kā Canon RF 16mm F2.8 STM, RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM vai RF 28mm F2.8 STM, lai uzņemtu šefpavāru darbā savā virtuvē vai lauksaimnieku laukā ar govīm. Kāpēc gan nenofotografēt draugu mūziķi ar izpludinātu ģitāru veikala interjeru fonā? Padomājiet par to, ko vēlaties fonā un kāpēc. Mērķis ir uzņemt vizuāli spēcīgu attēlu, pievienojot nozīmes slāni un mudinot skatītājus vēlēties uzzināt vairāk.

Uzņemiet savā stilā attēlus sociālajiem tīkliem

Portrets ar sievieti uz pērlītēm izšūta fona, kura sēž uz grīdas un smaida kamerā, kas stāv uz galda viņai priekšā.

Visos sociālajos tīklos uzturot konsekventu krāsu paleti un rediģēšanas stilu, saturam tiek piešķirts viengabalaināks un profesionālāks izskats.

Veidojot modes portretus sociālajiem tīkliem, ļoti svarīgi ir izprast savu auditoriju. Pielāgojiet kadrus, lai parādītu savu stilu, kas vislabāk patīk jūsu sekotājiem, piemēram, retro vai modernu stilu. Šādās situācijās visnoderīgākais ir dabiskais apgaismojums, jo tas objektiem piešķir maigu un glaimojošu mirdzumu. Mēģiniet fotografēt zelta stundā īsi pēc saullēkta vai tieši pirms saulrieta un izvēlieties pozu, kas šķiet dabiska. Ir svarīgi, lai attēlus caurvītu jūsu personība, tāpēc ar savu stilu parādiet stāstu par to, kas jūs esat un kāda ir jūsu modes izjūta.

Tādām tendencēm kā “Dienas apģērbs” (Outfit of the Day) (#OOTD) svarīgas ir sīkas detaļas. Pārliecinieties, ka jūsu drēbes ir tīras, labi izgludinātas un aksesuāri ir piemēroti. Gudri izvēlieties arī fonu; tam jāpapildina apģērbs, nevis ar to jākonkurē.

Ļoti svarīga ir konsekventa rediģēšana. Atcerieties: jums jādomā ne tikai par šo vienu attēlu, bet par to, kā izskatīsies jūsu kanāla galvenā lapa. Centieties saglabāt vienotu vizuālo plūsmu, kas var izcelt jūsu profilu. Visbeidzot — sociālie tīkli nav tikai publicēšana, tajos svarīga ir iesaistīšanās. Pēc attēlu publicēšanas mijiedarbojieties ar sekotājiem un sekojiet līdzi influenceriem un modes ikonām, lai pielāgotos un attīstītos atbilstoši ātri mainīgajām sociālo tīklu tendencēm. Atcerieties, ka ar modes portretiem jūs ne tikai rādāt apģērbu, bet arī dalāties ar savu redzējumu. Plašāku informāciju par to, kā konsekventi fotografēt noteiktā stilā, skatiet mūsu ceļvedī par fotoattēlu estētiku.

Eksperimentējiet un ignorējiet pieņemto

Viscaur melnbalts kadrs ar māti un bērnu, kurš lasa grāmatu. Bērns skatās uz kameru, vienlaikus sniedzoties uz priekšu, lai pāršķirtu lapu.

Eksperimentējiet ar portretiem, izmantojot dažādus attēla stila iestatījumus. Šis melnbaltais attēls ir tikpat drosmīgs un pārsteidzošs kā krāsu kadrs, ja ne vēl vairāk. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 50mm F1.2L USM objektīvu ar 1/1250 s, f/2.2 un ISO1000. © Helen Bartlett

Portrets profilā, kurā sieviete ar tumši sarkanu lūpu krāsu skatās uz kameru. Aiz viņas karājas izpludinātas gaismas virtenes.

Padomājiet par to, kā jūsu kameras iestatījumi, piemēram, ekspozīcija un asuma dziļums, var palīdzēt panākt vajadzīgo izskatu. Nebaidieties eksperimentēt un spēlēties ar tiem, lai iegūtu dažādus efektus. Varat arī mēģināt attēlam pievienot bokē efektu, lai piešķirtu dinamisku elementu, kā šeit tas izdarīts ar gaismām. Ja visi portreti izskatītos vienādi, pasaule būtu garlaicīga. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/125 s, f/1.8 un ISO1250. © Ejiro Dafé

Papildus kameras iestatījumu koriģēšanai ir arī daži vienkārši veidi, kā portretiem piešķirt interesi un radīt efektus. Tā vietā, lai skatītos kamerā, jūs varat lūgt cilvēkam skatīties prom uz kaut ko kadrā vai tālumā. Un kāpēc gan nemēģināt uzņemt cilvēku no augšas, izmantojot kāpnes? Vai noliekties un uzņemt no jostas vietas augstuma? Pārkāpiet kompozīcijas noteikumus, pilnībā aizpildot kadra centru ar cilvēku. Vai arī izmēģiniet fona apgaismojumu, ēnas un mazu slēdža ātrumu, lai portretiem piešķirtu noskaņu.

Varat pat izveidot savu mājas studiju, lai eksperimentētu ar dažādiem paņēmieniem, vai uzzināt vairāk par savas radošās vides izveidošanu portretiem.* Mērķis ir eksperimentēt, mācīties un iegūt rezultātus, kas jums patīk.

Autori: Pīters Volinskis (Peter Wolinski), Tamzina Vilksa (Tamzin Wilks) un Džefs Meijers (Jeff Meyer)

*Pieejams tikai angļu valodā

Saistītie produkti

  • Bezspoguļu kameras

    EOS R8

    Pārejiet uz fotografēšanu un filmēšanu ar pilnkadra kameru un īstenojiet savas radošās ieceres.
  • Bezspoguļu kameras

    EOS R10

    Speriet nākamos soļus fotografēšanā un video veidošanā ar bezspoguļa EOS R sistēmas kameru, kuras konstrukcijas pamatā ir APS-C lieluma sensors.
  • Bezspoguļu kameras

    EOS R50

    Izveidojiet ar šo EOS R bezspoguļa kameru vislabāko saturu, kas patīk lietotājiem — no asām fotogrāfijām līdz 4K filmām un tiešraides straumēm. Viss pieejams ar vienu īpašu ierīci.
  • Bezspoguļu kameras

    EOS R100

    Uzņemiet perfektus attēlus izcilā kvalitātē un saglabājiet tos atmiņā ar šo intuitīvo EOS  R kameru, kas vienmēr ir gatava darbam.
  • CANON OBJEKTĪVI

    RF 28mm F2.8 STM

    Plāns, viegls, plakanais objektīvs ceļojumu un ielu fotografēšanai ar daudzpusīgu 28 mm fokusa attālumu un lielu maksimālo diafragmas atvērumu f/2.8.
  • RF objektīvi

    RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

    35 mm makro objektīvs ar lielu diafragmas atvērumu f/1.8 platleņķa perspektīvai un fokusēšanai tuvumā; aprīkots ar Hybrid IS.
  • Standarta objektīvs

    RF 50mm F1.8 STM

    Kompakts, kluss un viegls 50 mm RF fiksēta fokusa attāluma objektīvs ar f/1.8 diafragmas atvērumu, kas lieliski piemērots jūsu radošās vīzijas īstenošanai.
  • RF objektīvi

    RF 85mm F2 MACRO IS STM

    RF 85mm F2 MACRO IS STM piedāvā tuvplānu daudzpusību ar nelielu telefoto saspiešanu un piecu pakāpju attēla stabilizatoru kompaktā, vieglā korpusā.
  • Telefoto tālummaiņas objektīvs

    RF 70-200mm F4L IS USM

    RF 70-200mm F4L IS USM ir kompakts un viegls L sērijas telefoto tālummaiņas objektīvs, kas perfekti piemērots ceļojumu, kā arī sporta, savvaļas dzīvnieku un portretu fotografēšanai.
  • Saistīti raksti

  • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

    Labākais sākuma līmeņa komplekts portretiem

    Kameras un objektīvi jebkura veida portretu fotografēšanai.

  • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

    Uzņemiet labākas pašbildes

    Pakalpojuma TikTok satura veidotāja Nina Kolinsa (Nina Collins) skaidro, kā mājās uzņemt radošus pašportretus.

  • MAZUĻU FOTOGRAFĒŠANA

    Mazuļu fotografēšanas padomi

    Padariet mazuļu fotografēšanu par jautru nodarbi un iegūstiet lieliskus rezultātus.

  • IELU FOTOGRAFĒŠANA

    Portreti drukāšanai

    Fotogrāfs un pakalpojuma “TikTok” satura veidotājs Kims Mozelijs (Kym Moseley) dalās ar padomiem par to, kā uzņemt pārsteidzošas svešinieku fotogrāfijas un tās kopīgot.