PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

Svarīgi padomi lielisku portretu radīšanai

Uzlabojiet savas portretu fotografēšanas iemaņas, izmantojot visaptverošu sarakstu, kurā iekļauti labākie portretu fotografēšanas padomi un paņēmieni.
Portrets profilā, kurā redzams vīrietis ar kailu augšdaļu vāji apgaismotā telpā, skatoties uz kameru.

Lielisku portretu fotografēšana var būt izaicinoša. Ir daudz mainīgo apstākļu, tostarp jānodrošina pareizā gaisma, jāpiekļūst tuvu un pietiekami ātri jārīkojas ar kameru. Labus portretus var uzņemt ar jebkuru kameru, tomēr daudzi fotogrāfi dod priekšroku bezspoguļu modeļiem, piemēram, Canon EOS R6, vai DSLR kamerām, piemēram, Canon EOS 850D, lai viņiem būtu lielākas kontroles iespējas un viņi varētu paust savu radošo stilu.

Mēs ceram, ka šie padomi jums palīdzēs uzņemt labākus portretus neatkarīgi no jūsu kameras un fotografējamā objekta — ģimenes, interesantām personām uz ielas vai pat mājdzīvniekiem.

Izvēlieties pareizo objektīvu, lai jūsu objekts izceltos

Portrets ar sievieti, kura valkā ar sinepju krāsas džemperi ar augstu apkakli un zilu jaku, turot paceltas rokas tā, ka tās met ēnu pār viņas seju.

Izvēlieties savai kompozīcijai piemērotu portreta objektīvu: garāku fokusa attālumu kadriem ar portretu tuvplāniem vai platleņķi portretiem, kas ietver arī apkārtējo ainu. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/1250 s, f/4 un ISO100. © Ejiro Dafé

Sieviete, kas valkā jaku ar violetām un melnām rūtiņām un baltām piedurknēm, sēž sāniski uz kāpnēm, skatoties cauri baltajām koka margām.

Jūs varat izvēlēties savam kadram piemērotu aprīkojumu, kā arī izmantot kompozīcijā rekvizītus un apkārtni kā, piemēram, šīs kāpnes, lai ierāmētu savu objektu. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III (tās pēctecis tagad ir Canon EOS 5D Mark IV) un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 24 mm, 1/180 s, f/2.8 un ISO100.

Ja fotografē ar Canon EOS kameru, kurai tiek izmantots maināms objektīvs, piemēram, Canon EOS M200 vai Canon EOS RP, izvēloties objektīvu ar lielu diafragmas maksimālo atvērumu, piemēram, Canon EF-M 32mm f/1.4 STM vai RF 50mm F1.8 STM, varēsiet vieglāk nošķirt fotografējamo objektu no fona. Fiksēta fokusa attāluma objektīvi ar 50–100 mm fokusa attālumu ir lieliski piemēroti portretiem, bet varat izmantot arī tālummaiņas objektīvus. Lai efektīvi izmantotu platu diafragmas atvērumu, izmantojiet diafragmas atvēruma prioritātes (Av) režīmu vai manuālo (M) režīmu, kā arī centieties izmantot automātisko ISO, lai nodrošinātu pareizu ekspozīciju.

Izmantojot standarta vai platleņķa fiksēta fokusa attāluma objektīvu tālummaiņas objektīva vietā, jums būs jāpieiet tuvāk objektiem un jāiesaistās mijiedarbībā ar tiem. Ja šādi rīkosieties, jums vajadzētu atrast mazāku objektīvu, kas ir mazāk biedējošs.

No otras puses — tālummaiņas objektīvi, piemēram, Canon RF 70-200mm F4L IS USM, ir ārkārtīgi daudzpusīgi, jo tie sniedz iespēju ar vienu objektīvu pielāgot portretus, izmantojot dažādus fokusa attālumus. Kad būsiet apguvis fiksēta fokusa attāluma objektīva darba pamatprincipus, varat izmantot objektīvu ar lielu tālummaiņas diapazonu, piemēram, Canon RF 24-105 F4L IS USM, kuram ir iebūvēta attēla stabilizācija un kas ir lieliski piemērots fotografēšanai ar kameru rokās, sniedzot iespēju pārvietoties apkārt objektam un mainīt fokusa attālumu, lai panāktu dažādus efektus. Tā teleobjektīva fokusa attāluma diapazons radīs skaistus portretus, un maksimālais 105 mm fokusa attālums būs lieliski piemērots portretu tuvplāniem.

Pieņemiet izaicinošas gaismas apstākļus

Portrets profilā, kurā jauna sieviete pelēkā džemperī ar augsto apkakli skatās kamerā.

Padomājiet par gaismas avotu – piemēram, tieša saule, ēna, iekštelpas vai gaisma no loga. Novietojiet objektu tā, lai maksimāli izmantotu dabīgo apgaismojumu. Ja gaisma ir pārāk spilgta, vienkārši samaziniet diafragmas atvērumu vai palieliniet slēdža ātrumu. Kāpēc gan neizmēģināt iekštelpās mākslīgo gaismas avotu, ja laiks ir apmācies? Varat arī uzzināt vairāk par paštaisītu apgaismojumu. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 85mm, 1/100 s, f/5.6 un ISO100.

Naktī portretus uzņemt var būt sarežģīti, jo jums var būt nepieciešama zibspuldze, lai nodrošinātu pietiekami daudz gaismas. Tomēr fotografējamo objektu ietverošais apgaismojums bieži var būt noskaņu radošs un tāds, ko jūs vēlētos saglabāt portretā. Canon pilnkadra bezspoguļu kameras, piemēram, Canon EOS R6, kas aprīkotas ar Dual Pixel CMOS AF II fokusēšanas sistēmu, var automātiski fokusēt līdz EV -6,5, bieži vien ļaujot uzņemt bez zibspuldzes pat vāji apgaismotos apstākļos.

Ja izmantojat zibspuldzi, nakts portretu režīms, kas ir lielākajai daļai Canon EOS kameru, tostarp Canon EOS M200 un Canon EOS RP, jums atvieglo darbu, jo tas izmaina kameras darbības veidu. Kamera izmantos iebūvēto zibspuldzi vai reģistrēs jūsu Speedlite zibspuldzi pieslēgvietā, lai apgaismotu galveno objektu un nodrošinātu pietiekami daudz laika, lai apkārtējais apgaismojums izveidotu jūsu attēla ainu. Tas tiek izdarīts, izmantojot mazāku slēdža ātrumu un automātiski koriģējot zibspuldzes laika iestatījumus. Novietojiet objektu tā, lai to apgaismotu zibspuldze, nevis apkārtējais apgaismojums. Lai iegūtu vislabākos rezultātus un samazinātu kameras izkustēšanos, izmantojiet trijkāji.

Spilgta apgaismojuma apstākļos portreti var būt pārāk kontrastaini. Tajos brīžos, kad objektu no aizmugures apgaismo spēcīga saules gaisma, var palīdzēt zibspuldze. Pievienojiet Speedlite zibspuldzi kameras pieslēgvietai vai iestatiet iebūvēto zibspuldzi, lai tā tiktu aktivizēta katrā attēlā. Kamera darbosies, lai līdzsvarotu zibspuldzi un dienas gaismu, panākot iespaidīgāku attēlu, kur abi elementi — cilvēks un fons — būs optimāli apgaismoti.

Izmantojot automātiskos fotografēšanas režīmus, piemēram, diafragmas atvēruma prioritāti (Av), vai izmantojot automātisko ISO, varat ātri veikt korekcijas atbilstoši mainīgam vai izaicinošam apgaismojumam ar ekspozīcijas kompensāciju. Iespējams, tas izklausās sarežģīti, tomēr ekspozīcijas kompensācija ir vienkāršs veids, lai fotogrāfijā atsevišķas daļas padarītu gaišākas vai tumšākas. Tā ir īpaši noderīga, lai uzņemtu gaišu ādas toni tā, lai fotografējamais objekts neizskatītos izbalējis, kā arī tumšāku ādas toņu uzņemšanai, lai tie izskatītos dabīgi. Gandrīz visām Canon kamerām ir ekspozīcijas kompensācijas iestatījums. Pārbaudiet savas kameras rokasgrāmatu, lai to atrastu.

Trenējieties iegūt nesamākslotus kadrus

Smaidošs bērns spilgtas krāsas mētelī un lapsas cepurē spārda kājas, rotaļājoties parka šūpolēs.

Centieties, lai fotografēšanas laikā fotografējamajam cilvēkam būtu interesanti un viņš justos atbrīvots. Tā varēsiet iegūt nesamākslotus kadrus. Palīdzēs arī maza profila objektīva izmantošana, jo fotografējamajm cilvēkam tas nešķitīs tik biedējošs kā lielāks. Uzņemts ar Canon EOS M50 (kuras pēctecis ir Canon EOS M50 Mark II) un Canon EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM objektīvu ar 15 mm, 1/800 s, f/3.5 un ISO100.

Daudzas Canon kameras, piemēram, Canon PowerShot G1 X Mark III, var vadīt attāli ar viedtālruni, izmantojot Wi-Fi, pateicoties Canon Camera Connect lietotnei.

Dažiem modeļiem attālā vadība ietver arī tiešo skatu, kur redzat tieši to, ko redz kamera, kā arī iespēju uzņemt fotogrāfijas, pieskaroties tālruņa ekrānam. Novietojiet kameru uz virsmas, pēc tam izmantojiet viedtālruni, lai skatītu attēlu un aktivizētu pareizajā mirklī. Izmantojot šo paņēmienu, fotografējamais objekts var atslābināties, jo jūs neskatīsieties tieši uz viņu.

Lai uzņemtu dabīgus, nesamākslotus portretus, pamēģiniet nofotografēt dažus kadrus pirms un pēc tam, kad fotografējamā persona ir sagatavojusies un pozē kamerai. Cilvēki jutīsies ērtāk, un jūs, visticamāk, uzņemsiet viņu dabīgo smaidu vai bērna nebēdnīgo izskatu, noklikšķinot uz slēdža tad, kad viņi to negaida. Ja strādājat ar bezspoguļu kameru, piemēram, Canon EOS R6, varat izmantot arī elektroniskā slēdža režīmu, lai fotografētu klusi. Ja kamerai ir nepārtrauktās uzņemšanas režīms, izmēģiniet to. Varat arī izmantot tālummaiņas objektīvu un uzņemt no lielāka attāluma, lai portreti izskatītos mazāk saspringti un dabīgāki.

Palūdziet, lai kāds ģimenes loceklis vai draugs jums pozē, lai jūs varētu patrenēties. Ja vēlaties iemūžināt svešinieku portretus, lūdziet viņu atļauju — bieži vien cilvēki ir glaimoti, ka viņiem to jautā, turklāt tas sniedz laiku iekadrēšanai.

Eksperimentējiet ar pašportretiem — tas ir labs veids, kā iepazīties ar iestatījumiem un kompozīcijas stiliem.

Izstāstiet cilvēka stāstu, nofotografējot viņu kontekstā.

Ielu pārdevējs, kas valkā baltu halātu, pasniedz ēdienu.

Šis attēls ar ielu pārdevēju, kas pasniedz ēdienu, ir lielisks piemērs konteksta nodrošināšanai attēlā ar portretu — lai uzzinātu vairāk padomu un informācijas, izlasiet mūsu ceļvedi par cilvēku portretu uzņemšanu viņu vidē. Uzņemts ar Canon EOS M5 un Canon EF-M 32mm F1.4 STM objektīvu ar 1/4000 s, f/2 un ISO200. © Richard Walch.

Līgava, kas ģērbusies tradicionālā sari, rotāta ar zelta rotaslietām un ar dekoratīvu hennas zīmējumu, kas sedz roku.

Iekļaujot kontekstu plašākā attēlā ar portretu, ņemiet vērā savu atrašanās vietu. Pirms fotografēšanas apskatiet fonu un uzmanieties, lai izvairītos no traucējošiem elementiem. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 28-70mm F2L USM objektīvu ar 70mm, 1/1000 s, f/2 un ISO1600. © Sanjay Jogia

Cilvēka portrets ar viņa ierasto vidi bieži vien pastāsta vairāk nekā vienkāršs portrets. Piemēram, var izmantot tādu platleņķa objektīvu kā Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM vai Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM, lai uzņemtu šefpavāru darbā savā virtuvē vai lauksaimnieku laukā ar govīm. Kāpēc gan nenofotografēt draugu mūziķi ar izpludinātu ģitāru veikala interjeru fonā? Padomājiet par to, ko vēlaties fonā un kāpēc. Mērķis ir uzņemt vizuāli spēcīgu attēlu, pievienojot nozīmes slāni un mudinot skatītājus vēlēties uzzināt vairāk.

Eksperimentējiet un ignorējiet pieņemto

Viscaur melnbalts kadrs ar māti un bērnu, kurš lasa grāmatu. Bērns skatās uz kameru, vienlaikus sniedzoties uz priekšu, lai pāršķirtu lapu.

Eksperimentējiet ar portretiem, izmantojot dažādus attēla stila iestatījumus. Šis melnbaltais attēls ir tikpat drosmīgs un pārsteidzošs kā krāsu kadrs, ja ne vēl vairāk. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 50mm F1.2L USM objektīvu ar 1/1250 s, f/2.2 un ISO1000. © Helen Bartlett

Portrets profilā, kurā sieviete ar tumši sarkanu lūpu krāsu skatās uz kameru. Aiz viņas karājas izpludinātas gaismas virtenes.

Padomājiet par to, kā jūsu kameras iestatījumi, piemēram, ekspozīcija un asuma dziļums, var palīdzēt panākt vajadzīgo izskatu. Nebaidieties eksperimentēt un spēlēties ar tiem, lai iegūtu dažādus efektus. Varat arī mēģināt attēlam pievienot bokē efektu, lai piešķirtu dinamisku elementu, kā šeit tas izdarīts ar gaismām. Ja visi portreti izskatītos vienādi, pasaule būtu garlaicīga. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/125 s, f/1.8 un ISO1250. © Ejiro Dafé

Papildus kameras iestatījumu koriģēšanai ir arī daži vienkārši veidi, kā portretiem piešķirt interesi un radīt efektus. Tā vietā, lai skatītos kamerā, jūs varat lūgt cilvēkam skatīties prom uz kaut ko kadrā vai tālumā. Un kāpēc gan nemēģināt uzņemt cilvēku no augšas, izmantojot kāpnes? Vai noliekties un uzņemt no jostas vietas augstuma? Pārkāpiet kompozīcijas noteikumus, pilnībā aizpildot kadra centru ar cilvēku. Vai arī izmēģiniet fona apgaismojumu, ēnas un mazu slēdža ātrumu, lai portretiem piešķirtu noskaņu.

Varat pat izveidot savu mājas studiju, lai eksperimentētu ar dažādiem paņēmieniem, vai uzzināt vairāk par savas radošās vides izveidošanu portretiem.* Mērķis ir eksperimentēt, mācīties un iegūt rezultātus, kas jums patīk.Autors: Pīters Volinskis (Peter Wolinski) un Tamzina Vilksa (Tamzin Wilks)*Pieejams tikai angļu valodā

Saistīti produkti

Saistītie raksti