A baby sits upright, playing with coloured beads on an abacus.

MAZUĻU FOTOGRĀFIJAS

12 mazuļu fotografēšanas padomi, ko varat izmantot jau šodien

Mazuļu fotografēšana ir prieks, ko daudzi mīloši vecāki, ģimenes locekļi un draugi steidzas izbaudīt, tiklīdz satiekas ar mazo cilvēciņu, un ir viegli saprast, kāpēc tā ir: mazuļi ir ārkārtīgi piemīlīgi un, viņiem augot, sāk izpausties arvien vairāk un vairāk personības iezīmju. Neatkarīgi no tā, vai viņi ir smejoši, zinātkāri, domīgi vai aktīvi, fotografēšana ir viens no labākajiem veidiem, kā sekot līdzi šai unikālajai un ātrajai attīstībai un to iemūžināt.

Ikkatrs var ātri uzņemt momentuzņēmumu, tomēr šīs metodes palīdzēs radīt pārsteidzošus attēlus, kas patiešām notvers dārgus mirkļus, un jūs iegūsit fotogrāfijas, kuras varēsit kopīgot ar ģimeni un mīļiem cilvēkiem tuvumā un tālumā.

1. Izvēlieties vislabāko laiku

Izņemot jaundzimušos, pārējiem mazuļiem ir svarīgs dienas režīms. Gandrīz katrs mazulis ir pieradis darīt noteiktas lietas noteiktā dienas laikā. Jūs noteikti zināt, kad jūsu mazulim ir vispriecīgākais noskaņojums, tāpēc mēģiniet fotografēt šajā laikā. Piemēram, bērns var būt vismierīgākais tūlīt pēc barošanas. Vai arī uzreiz pēc diendusas.

2. Uzņemiet acu līmenī

Klasiski jaundzimušo kadri ietver tuvplānus ar mazām kājiņām un rociņām un mazuļus, kas guļ uz mammas vai tēva pleca. Lielāku bērnu attēli, kurās notvertas kustības, parāda viņu rotaļas vai situācijas no viņu ikdienas dzīves — tās vienmēr būs dārgas atmiņas. Uzņemot šāda veida kadrus, zelta likums ir uzņemt bērnu acu līmenī, lai nodrošinātu intimitātes sajūtu.

Vienmēr ir noderīgi jau iepriekš ieplānot kadrus, kurus vēlaties uzņemt. Nevar zināt, cik ilgi jūsu mazulis būs labā noskaņojumā, tāpēc sagatavojieties atteikties no zemākas prioritātes kadriem laika trūkuma gadījumā.

3. Iestatiet kameru pirms uzņemšanas

Kad fotografējat mazuļus, laiks ir ļoti svarīgs. Kamēr tie mierīgi, iespējams, iegūsit 10 minūšu laiku fotografēšanai. Gādājiet, lai jūsu aprīkojums būtu gatavs, tiklīdz pulkstenis sāk tikšķēt, lai jums būtu maksimāli daudz laika ar priecīgu mazuli. Protams, gaisma mainās un mazuļi kustas, tāpēc iestatījumu regulēšana darba gaitā ir nenovēršama. Tomēr jau iepriekš sagatavojiet galveno, piemēram, jūsu objektīvu, ekspozīcijas režīmu, baltā balansu, uzņemšanas režīmu un citas svarīgas lietas — tas nodrošinās vairāk laika uzņemšanai.

4. Strādājiet ar dabisku apgaismojumu

Vispievilcīgāk un intīmāk mazuļa fotogrāfijas izskatās, maksimāli izmantojot dabisko apgaismojumu. Vienkārša metode ir atstarotāja izmantošana, lai apkārtnē atstarotu gaismu no loga. Nav nepieciešams profesionāls atstarotājs fotografēšanai, pietiks ar baltu audumu vai lielu papīra vai kartona gabalu. Novietojiet bērnu blakus logam un piesaistiet kādu draugu vai ģimenes locekli, kurš noliec atstarotāju tā, lai gaisma no loga izgaismotu ēnas tajā mazuļa sejas pusē, kas atrodas prom no loga.

5. Sagatavojiet objektīvu

Izmantojamais objektīvs ir atkarīgs no fotogrāfijas veida, ko vēlaties uzņemt. Vispārīgiem kadriem izmēģiniet objektīvu ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, Canon EF 50mm f/1.8 STM, kas lieliski darbojas vāja apgaismojuma apstākļos, piemēram, guļamistabās, vai portretu objektīvu, piemēram, Canon EF 85mm f/1.8 USM, kam ir liels automātiskās fokusēšanas ātrums — tas var būt parocīgs kustību, piemēram, rāpošanas vai ēšanas, uzņemšanai.

Ja vēlaties iegūt asus tuvplānus ar mazuļa sīko ķermenīti — rociņām, kāju pirkstiņiem un skropstām, — izcila izvēle būs makroobjektīvs, piemēram, Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM DSLR kamerām vai Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM bezspoguļu kamerām.

Kopumā objektīvi ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, 50 mm vai 85 mm, ir lieliski tumšā vidē, jo ielaiž daudz gaismas. Situācijās, kurās mazulis ir aktīvs, iespējams, vēlēsities lietot tālummaiņas objektīvu. Tālummaiņas objektīvs, piemēram, Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM, ļauj iekadrēt, mazulim pārvietojoties, un sniedz lielāku iespēju iegūt kadru īsākā laikā.

6. Ššš! Uzņemiet klusi

Saistīti raksti
11 tips for family photography

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

11 padomi ģimenes fotografēšanai

Iepazīstieties ar Canon vēstnieces Helēnas Barletas (Helen Bartlett) padomiem un paņēmieniem, kā uzņemt pārsteidzošus ģimenes portretus

Print your family's life story

RADOŠA DRUKĀŠANA

Izdrukājiet savas ģimenes stāstu

Izdrukājiet skaistos ģimenes brīžus un veidojiet no tiem mākslas darbus.

Mazuļu uzmanību var viegli novērst ar skaļiem signāliem un aizslēga darbības skaņu, un dažkārt tie pat nobīstas. Līdz ar to ir parocīgs kluss vai nedzirdams uzņemšanas režīms. Ja jums ir Canon EOS M50 kamera, varat uzņemt klusajā režīmā, izmantojot ainu režīmus. Ja jums ir Canon PowerShot kamera, aizslēgs ir klusāks nekā daudziem citiem kameru modeļiem. Pastāv arī iespēja maskēt aizslēga darbības skaņu ar rotaļīgu mūziku, kas atkarīga no vēlamā noskaņojuma.

7. Uzņemiet ar aizslēga prioritātes režīmu

Režīmā Tv (aizslēga prioritāte), var iestatīt vēlamo aizslēga ātrumu, un kamera attiecīgi aprēķina vislabāko diafragmas atvērumu. Šis režīms sniedz brīvību strādāt ātri un radoši, neraizējoties par ievērojamu kameras regulēšanu uzņemšanas vidū. Piemēram, aizslēga ātrumam jābūt pietiekami lielam, lai izvairītos no izplūdušām kustībām, tāpēc, uzņemot aktīvu bērnu, labi iesākt ar iestatījumu 1/250. Sāciet ar to un noregulējiet atkarībā no bērna aktivitātes.

Parasti vēlas, lai visa mazuļa seja būtu fokusā, tāpēc ir svarīgi pārbaudīt, lai nav pārāk sekls asuma dziļums. Atstājot automātisku ISO, var panākt nepieciešamo aizslēga ātrumu un diafragmas atvēruma iestatījumus, tomēr paturiet prātā, ka jo mazāks ISO, jo augstāka attēlu kvalitāte.

8. Izmantojiet nepārtrauktās fotografēšanas režīmu

Fotografējot citus objektus, iespējams, parasti uzņemiet pa vienam kadram. Tomēr mazuļu portretu uzņemšanai pamēģiniet ieslēgt kameras nepārtrauktās fotografēšanas režīmu. Nepārtrauktā fotografēšana ir īpaši noderīga, ja mazulis kustas! Tā palīdzēs sekot visām mazuļa pēkšņajām kustībām un sniegs vislabākās iespējas uzņemt perfekto mirkli, jo diez vai kāds bērns ilgstoši varēs atrasties jums vēlamā pozā.

9. Eksperimentējiet ar fokusa punktiem

Parasti portretos fokusu iestata uz objekta acīm. Veidojot mazuļu portretus, varat radīt pārsteidzošus attēlus, šad un tad neievērojot šo likumu.

Tā kā bērni ir tik mazi, to ķermeņa daļas, piemēram, rokas un kājas, var būt interesanti objekti. Ja kamerai ir skārienekrāns, ir vienkārši jāpieskaras tai ekrāna daļai, kurā redzat roku vai kāju pirkstiņus, kurus vēlaties fokusēt. Izmantojot lielu diafragmas atvērumu, viss pārējais attēls tiks izpludināts, saglabājot fokusu tieši tajā vietā, ko vēlaties izcelt.

10. Izkliedējiet zibspuldzes gaismu

Ja vēlaties kontrolēt apgaismojumu ar zibspuldzi, ir svarīgi nevirzīt zibspuldzes gaismu mazuļa acīs, jo gan mazākiem, gan lielākiem bērniem šī gaisma var būt ļoti nepatīkama. Tā vietā izmantojiet ārēju zibspuldzi un izkliedējiet tās gaismu no griestiem vai pretējās sienas. Canon Speedlite 470EX-AI* to atvieglo ar automatizētu izkliedējošu un grozāmu zibspuldzes galvu, kas automātiski atrod pareizo leņķi, radot pievilcīgu apgaismojumu. Iegūtie attēli izskatīsies dabiskāki, turklāt automatizētā zibspuldzes galva var arī ieinteresēt mazuli un piesaistīt viņa uzmanību.

11. Izmantojiet trijkāji

Mazuļi parasti veic pēkšņas kustības, tāpēc trijkājis nešķiet ideāls aksesuārs, tomēr tas atbrīvo rokas, lai veidotu mazuļa pozu vai novērstu viņa uzmanību, iegūstot vēlamo izteiksmi.

Izmantojot trijkāji, fotogrāfijā varat ietvert arī sevi, veidojot mūžīgi aktuālus, klasiskus kadrus, piemēram, tādus, kuros jūsu rokas ietver mazuļa rokas vai kājas. Ja kamera uzstādīta uz trijkāja, ieslēdziet taimera režīmu. Bieži vien ir 2 un 10 sekunžu opcijas. Izmantojiet 10 sekunžu opciju. Vispirms varat uzņemt izmēģinājuma kadru tikai ar sevi vai palūdziet savam partnerim vai draugam nostāties tur, kur pats grasāties stāvēt, lai varētu noregulēt pareizu fokusu un ekspozīcijas iestatījumus. Kad esat apmierināts ar rezultātiem, nospiediet aizslēga pogu un nostājieties savā vietā!

12. Izmantojiet lietojumprogrammas

Ir daudzas noderīgas lietojumprogrammas, kas atvieglo uzņemšanu, mācīšanos un kopīgošanu, kā arī padara fotografēšanu jautrāku.

Ja jums ir kamera, kurai iespējots Wi-Fi, varat izmantot bezmaksas lietojumprogrammu Canon Camera Connect, lai attāli vadītu kameru no savas Android vai iOS ierīces, izvairoties no kameras izkustēšanās iespējas. Ja kamera uzstādīta uz trijkāja, varat komunicēt tieši ar mazuli, uzraugot savas kameras Live View attēlu tālrunī un aktivizējot aizslēgu izšķirošajā mirklī. Lietojumprogrammu varat arī izmantot, lai ātri importētu fotogrāfijas tieši savā tālrunī, kas atvieglo to kopīgošanu.

Canon Photo Companion lietojumprogramma piedāvā personalizētus padomus un uzdevumus, kas ir piemēroti tieši jūsu kameras modelim. Jums vienkārši pēc uzvednes jāatlasa sava EOS kamera, un jūsu rīcībā būs plašs klāsts ar video pamācībām, iedvesmojošiem rakstiem un padomiem par dažādām tēmām, piemēram, bērnu fotografēšanu, kas ļaus pastāvīgi uzlabot fotografēšanas iemaņas un mācīties darba gaitā.

Autors: Džefs Meijers (Jeff Meyer)

*Piezīme. Pilnīgi automātiska zibspuldzes gaismas izkliedēšana ir pieejama tikai EOS kamerām, kas izlaistas 2014. gada otrajā pusē vai vēlāk, izņemot EOS 1300D, EOS 2000D, EOS 4000D, EOS M10, EOS M3, EOS M5, EOS M6, EOS M100.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem