A child sits on a stepladder entertained by his parents.

Ģimenes fotogrāfijas

Kā iegūt labākas Ziemassvētku fotogrāfijas nekā pagājušajā gadā

Arī tad, ja jūsu Ziemassvētki ir pilni ar tradīcijām, katra svētku sezona ir unikāla. Tāpēc ir svarīgi nofotografēt gaistošos mirkļus, kad ģimene priecājas un sanāk kopā Ziemassvētku laikā. Krievijas ģimenes fotogrāfe Ļena Petrova ir pilnveidojusi savu metodi, kā uzņemt šo īpašo gada laiku, fotografējot gan momentuzņēmumus, gan plānotas grupu fotogrāfijas, kas arī ir jautras un neformālas.

Ļenas pieeju ģimenes fotografēšanai var apkopot vienā teikumā: “Labus kadrus var iegūt tad, kad visi ir aizmirsuši par fotografēšanu un vienkārši izbauda kopīgi pavadīto laiku.” Tas nozīmē, ka tiek ieslēgta mūzika, cilvēki jokojas un spēlējas ar bērniem — jautri pavada laiku, kas labi paliek atmiņā.

Neatkarīgi no tā, vai šogad plānojat uzņemt savas ģimenes Ziemassvētku kartīšu fotogrāfijas vai vienkārši vēlaties notvert svētku noskaņu, tālāk sniegtie Ļenas 10 padomi dos jums daudzas Ziemassvētku fotogrāfiju idejas un parādīs, kā uzņemt ģimenes fotogrāfijas mājās. Kad esat ieguvis perfektas ģimenes Ziemassvētku fotogrāfijas, atveriet pakalpojumu Creative Park, lai apskatītu nebeidzamās to drukāšanas iespējas, tostarp Ziemassvētku kartīšu veidnes, drukājamus attēlu rāmīšus un fotogrāmatas, ko var pasniegt kā dāvanas saviem mīļajiem.

Ļenas Petrovas 10 padomi Ziemassvētku fotogrāfiju uzņemšanai mājās un dārzā

1. Izvēlieties svarīgus mirkļus

“Lai iegūtu momentuzņēmumus, pārdomājiet, kuri svētku elementi ir svarīgi jums un jūsu ģimenei. Papildus Ziemassvētku eglītes dekorēšanai un dāvanu izsaiņošanai ir arī braucieni uz Ziemassvētku tirdziņiem, vakariņu gatavošana, kartīšu rakstīšana, pārsteigums, satiekot Ziemassvētku vecīti, un bez šaubām daudzas citas lietas, kas ir svarīgas jums un jūsu mīļajiem. Tāpēc gādājiet, lai jūsu kamera vienmēr būtu gatava...”

2. Fokusējiet svarīgās lietas

“Lietas, kas īstajā dzīvē veido mājīgu noskaņu, ne vienmēr ir piemērotas glītu fotogrāfiju veidošanai, tāpēc, kad uzņemu portretus cilvēku mājās, bieži vien pārbīdu mēbeles un liekas dekorācijas, tostarp gleznas, lai tās nebūtu kadrā. Es to nedaru, kad uzņemu momentuzņēmumus, bet par laimi ir arī daži citi veidi, kā pielāgot fonu, lietojot kameru. Varat ne tikai izvēlēties labu leņķi un iekadrēt fotogrāfiju, bet arī izveidot izpludinātu fonu ar “bokē” efektu, ja uzņemat ar plašu diafragmas atvērumu, piemēram, f/1.8.”

3. Domājiet par fonu

“Ģimenes portretam es meklēju mierīgu fonu, lai tas nenovērstu uzmanību no cilvēkiem fotogrāfijā. Bet tam nav jābūt vienmuļam — varat ietvert Ziemassvētku eglīti vai lampiņas, lai veidotu svētku noskaņu.”

4. Izmantojiet aksesuārus un dekorācijas

Saistīti raksti
canon-get-inspired-christmas-craft-1-185

RADOŠAS ROKDARBU DRUKĀŠANAS IDEJAS

Sešas pārsteidzošas lietas, ko var izgatavot ar savu printeri

Esiet radošs un šajā svētku sezonā izgatavojiet pats savas Ziemassvētku dāvanas, dekorācijas un spēles. Visus šablonus var bez maksas lejupielādēt un izdrukāt.

How to shoot festive pet portraits

MĀJDZĪVNIEKU PORTRETI

Kā fotografēt mājdzīvnieku portretus svētkos

Atklājiet, kā vislabāk fotografēt dzīvniekus un uzņemiet portretus Ziemassvētku noskaņās ar šiem padomiem.

Christmas card printing

DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

Ziemassvētku kartīšu drukāšana

Veidojiet svētku fotosesiju savā stilā un izdrukājiet unikālas Ziemassvētku kartītes.

“Ja Ziemassvētku fotogrāfija tiek uzņemta ārā, kadrā nepieciešami elementi, kas norāda, ka ir Ziemassvētku laiks, piemēram, eglīte, lampiņas un dekorācijas. Varat arī izmantot savus aksesuārus, piemēram, zeķes, rotājumus vai saldumus. Nebaidieties pārspīlēt; labāk izmantojiet nedaudz no visa, nevis ierobežojiet sevi līdz vienam vai diviem aksesuāriem. Padomājiet arī par svētku apģērbu. Var izskatīties dīvaini, ja jūsu objekti pozē parastās jakās, turot rokās Ziemassvētku aksesuārus, kad visapkārt ir svētku lampiņas. Tomēr pārliecinieties, ka apģērbs nenovērš uzmanību no sejām attēlā, izmantojot pārāk daudzas vai kontrastējošas krāsas.”

5. Izmantojiet pareizo objektīvu

“Stāviet tādā attālumā no objektiem, kas sniedz iespēju izmantot 50 mm objektīvu. Var būt kārdinoši izmantot platleņķa objektīvu, lai kadrā saspiestos apstākļos ietilpinātu vairāk cilvēku, tomēr mazs fokusa attālums radīs kropļojumus, kas jūsu ģimenei nepatiks. Ja jums nav īpaša portretu objektīva, stāviet pēc iespējas tālāk no objekta un pietuviniet to ar standarta komplekta objektīvu.”

6. Radiet jautrību bērniem

“Lai iegūtu labas bērnu rotaļu fotogrāfijas, vislabāk ir ar viņiem spēlēties, tos nedaudz iedrošinot, rosinot viņu iztēli un uzticēšanos. Mēģiniet uzzināt, ko bērni vēlas darīt, un radiet situāciju, kurā viņi to var parādīt. Vislabākos kadrus var iegūt, kad visi priecājas.”

7. Uzlieciet mūziku

“Mēģiniet izvairīties no klusuma, kamēr gatavojaties grupu fotografēšanai. Bieži vien jauniem fotogrāfiem ir tendence koncentrēties uz tehniskiem jautājumiem, viņi iegrimst sevī un aizmirst par cilvēkiem, kas fotogrāfam pozē. Savukārt draugi un ģimenes locekļi sāk garlaikoties, un tas ir redzams fotogrāfijās. Pastāstiet viņiem, ko darāt, un ieslēdziet mūziku, kas cilvēkiem palīdz atbrīvoties. Šī iemesla dēļ uz fotografēšanu es parasti ņemu līdzi pārnēsājamu skaļruni.”

8. Izveidojiet perfektu grupas kadra kompozīciju

“Lai iegūtu ģimenes portretu, ir svarīgi sakārtot grupu. Jūsu mērķis ir katras personas galvu novietot citā līmenī. Apskatiet, vai ir dažāda augstuma krēsli, vai izmantojiet klubkrēslu un nosēdiniet kādu personu arī uz roku balsta. Parasti es sāku ar kadra centru un pēc tam to papildinu pa vienai personai. Ja ģimene ir liela, es apskatos skatu meklētājā, nosaku kadra lielumu un novietoju divas personas kadra kreisajā un labajā malā. Pēc tam es lūdzu visus pārējos aizņemt vietu starp viņiem un veicu dažas korekcijas, lai iegūtu vislabāko kompozīciju.

Ģimenes portretā varat iekļaut arī sevi, iestatot savas kameras taimeri vai izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu uzņemšanai no attāluma. Neaizmirstiet uzņemt vairākus kadrus, jo, iespējams, kāds būs mirkšķinājis acis.”

9. Izmantojiet pareizo asuma dziļumu

“Grupas portretu uzņemšanai gandrīz vienmēr tiek fotografētas divas cilvēku rindas. Lai visi cilvēki abās rindās būtu asi fokusēti, diafragmas atvērumam jābūt aptuveni f/4-5.6.”

10. Neaizmirstiet par mājdzīvniekiem

“Ziemassvētku lampiņas un rotājumi ir jauni un pārsteidzoši mājdzīvniekiem, tāpēc pastāv liela iespēja, ka iegūsiet smieklīgas un rotaļīgas Ziemassvētku fotogrāfijas ar tiem. Varat paspēlēties ar kaķi, izmantojot dāvanu iesaiņojuma lenti vai svētku lampiņas, bet suņi priecīgi spēlēsies ārā sniegā kopā ar bērniem — tie visi ir brīnišķīgi objekti jautriem Ziemassvētku kadriem.”

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem