PAMATINFORMĀCIJA

Fotogrāfija, atceroties par drukāšanu – populārākie padomi

Kā izmantot Canon kameru, lai tvertu mirkļus, kas lieliski izskatīsies izdrukātā veidā.
Mežā sieviete, turot rokās Canon EOS R100 objektīvu, pieliecas, lai iemūžinātu ģimenes foto, kurā redzami divi bērni un vīrietis ar dzeltenu cepuri galvā.

Vai spējat iedomāties, ka varētu iztikt bez kāzu vai citu svarīgu dzīves notikumu fotogrāfijām? Lūk, tagad jūs varat arī iemūžināt un saglabāt ikdienas dzīves mirkļus, fotografējot un izdrukājot ģimenes fotogrāfijas. Izdrukas padara atmiņas taustāmas — tās ir paliekoši atgādinājumi par ģimenes jautrību, svarīgiem notikumiem un ideālām dāvanām.

Varat izveidot mazuļa foto albumu, iemūžinot pirmos dzīves mēnešus, kas daudzus gadus būs ģimenes dārgums. Varat arī izveidot personisku stāstu albumu, kas patiks bērniem, vai savas apsveikuma kartītes , vai darināt ģimenes fotogrāfiju kalendāru, kas būs neatkārtojama dāvana radiem un draugiem.

Vikijai Beintonei-Viljamsai, viņas vīram Tedam un bērniem Odrijai un Reksam fotografēšanās bieži vien ir ģimenes nodarbe. “Mēs esam īsti fotomīļi," saka Vikija. "Fotografēju nepārtraukti, sākot no bērnu bildēm ar ausu sildītājiem, līdz pat skolai un apskāvieniem uz dīvāna. Cenšos nesabojāt šos maģiskos brīžus, bet, ja izdodas ielavīties un noknipsēt, daru to.” Dabiski, ka īpašos gadījumos nepieciešamas formālākas fotogrāfijas. “Tiklīdz decembrī izrotājam savu eglīti, mēs uzņemam ģimenes Ziemassvētku foto,” atklāj Vikija. “Uzvelkam Ziemassvētku džemperus, kas ir neticami jokaini. Un katru gadu redzam, kā mainās un pieaug mūsu bērni."

Šeit Vikija un viņas ģimene dalās ar brīdi, kad viņi ar kameru devās uz vietējo mežu, lai uzņemtu fotogrāfijas, kuras vēlāk izmantoja drukāšanas projektos, un mēs papētīsim dažus apsvērumus, kas jāpatur prātā, ja fotogrāfijas paredzētas izdrukāšanai.

Mežā maza meitene tur Canon EOS R100, kamēr māte pieliecas viņai pie pleca un sarunājas ar viņu.

Iesācējiem draudzīgā kamerā, piemēram, Canon EOS R100, automātiskie režīmi nodrošina iespēju iegūt lieliskus rezultātus bez sarežģītu iestatījumu apgūšanas, padarot fotografēšanu pieejamāku un patīkamāku jaunākajiem ģimenes locekļiem.

Pareizās kameras izvēle

Fotogrāfijām mežā Vikija un viņas ģimene izmantoja kompakto bezspoguļu kameru Canon EOS R100. Tā ir vienkārši lietojama, un, pateicoties tās noderīgajām izvēlnēm ar ceļvedi, nav jābūt fotospeciālistam, lai uzņemtu lieliskus attēlus. Varat izmantot īpašu ainu režīmus, lai optimizētu iestatījumus atbilstoši fotografētajam objektam neatkarīgi no tā, vai tas ir nakts portrets, ainava vai tuvplāns. Funkcija Creative Assist (radošais palīgs) palīdz ātri iegūt profesionāla izskata fona izpludinājumu, pielāgot krāsu un apgaismojumu, radīt klasisku sēpijas efektu un daudz ko citu, bez sarežģītu iestatījumu apgūšanas. Tajā ir iebūvēti arī radošie filtri, kas ļauj vienkārši piešķirt vecmodīga melnbalta fotoattēla izskatu, kadru no rotaļu kameras un daudz ko citu.

“Attēlu kvalitāte bija daudz labāka nekā manā telefonā,” piebilst Vikija. Tas nav tikai izšķirtspējas dēļ, kuru nodrošina 24.1MP APS-C sensors, kas uzņem pārsteidzošas detaļas. Svarīgi ir arī tas, ka šis sensors ir lielāks nekā viedtālruņa sensors, kas ļauj panākt seklāku asuma dziļumu un piešķir portretiem profesionālu krēmīgu fona izpludinājumu.

EOS R100 papildu priekšrocība salīdzinājumā ar viedtālruni ir iespēja izvēlēties jebkuru no Canon plašā RF objektīvu klāsta, kas var atbilst dažādām fotografēšanas situācijām un pilnībā mainīt attēlu izskatu. Beintonu-Viljamsu ģimene izmantoja Canon RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM komplekta objektīvu, kas ir kompakts un daudzpusīgs variants ikdienas situācijām, jo tālummaiņas diapazons ir ideāls it visam, sākot ar ainas iemūžināšanu ģimenes izbraukumos, beidzot ar skaistiem portretiem un ceļojumu fotogrāfijām.

“IS” tā nosaukumā norāda, ka šim objektīvam ir optiskais attēla stabilizators, kas palīdz nodrošināt lieliskus rezultātus, kameru turot rokās. Ass attēls ir ļoti svarīgs, jo drukāšana pēc savas būtības rada nedaudz izpludinošu efektu.

Fotogrāfijā, kas uzņemta ar Canon EOS R100, meitene dūraiņos un mētelī pretī kamerai pastiepusi ķirbīti; fonā ārpus fokusa redzami ķirbju stendi.

Lai gan nedaudz apmācies laiks ģimenes izbraukuma dienā varētu šķist kā vilšanās, tomēr šāds apgaismojums perfektu attēlu uzņemšanai ar labām detaļām gan tumšajās, gan gaišajās zonās būs labāks par spilgtu, asu saules gaismu. Tāda kamera kā EOS R100 spēj nodrošināt seklu portretu asuma dziļumu ar patīkami izpludinātu fonu. Uzņemts ar Canon EOS R100 un Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 18 mm, 1/200 s, f/4.5 un ISO 100.

Fotogrāfijā, kas uzņemta ar Canon EOS R100, divi smaidīgi bērni rotaļīgi apskaujas, sēžot kopā atpūtas krēslā.

Fotografējot bērnus, visefektīvāk ir nolaisties viņu acu līmenī. Formālākiem ģimenes fotouzņēmumiem EOS R100 ir taimera režīms, kā arī iespēja vadīt kameru attālināti no viedtālruņa, izmantojot bezmaksas lietotni Canon Camera Connect. Uzņemts ar Canon EOS R100 un Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 45 mm, 1/500 s, f/6.3 un ISO 800.

Fotografējot kustīgus bērnus, IS arī darbojas kopā ar Canon slaveno Dual Pixel CMOS automātisko fokusēšanu, kas spēj noteikt kadrā redzamos cilvēkus, un EOS R100 nepārtrauktās fotografēšanas funkciju, kas ar nepārtrauktu automātisko fokusēšanu spēj uzņemt pat 3,5 kadrus sekundē.1 Vikija domā, kas ļauj nepalaist garām dārgos mirkļus.

“Mums patika izmantot nepārtraukto fotografēšanu ar EOS R100,” viņa saka, “jo man ir pārliecība, ka izdosies uzņemt kadru, kur visiem acis ir vaļā un seja pavērsta pret tevi pat tad, ja viņi kustas.”

Fotografējot drukāšanai, vēl viena liela EOS R100 priekšrocība salīdzinājumā ar viedtālruni ir spēja uzņemt RAW. RAW failos ir visa sensora uzņemtā attēla informācija, kas vēlāk ļauj maksimāli elastīgi apstrādāt attēlu, lai izceltu tā raksturu un uzlabotu to. Salīdzinājumam JPEG tiek apstrādāti kamerā, un lielākā daļa attēlu datu procesā faktiski tiek atmesti. Ja vēlaties, varat izmantot labāko no abām pasaulēm: varat atlasīt RAW+JPEG, lai kopīgotu JPEG tieši no kameras, kā arī izmantotu RAW failu drukāšanai.

Tēvs un dēls sēž pie koka galda, dēla roka novietota uz Canon EOS R100 kameras, un abi skatās uz izdrukām, kas parādījušās no Canon SELPHY printera.

Ja plānojat fotoattēlus izvietot savā mājoklī, varat izmantot papildu radošumu, pieskaņojot krāsas savam iekārtojumam, iespējams, rediģējot attēlu programmatūrā, piemēram, Canon Digital Photo Professional, lai pielāgotu kontrastu un piesātinājumu, un rūpīgi pārdomājot, kāda veida fotopapīrs dos vēlamos rezultātus.

Rokas noņem foto uzlīmi no pamatnes, gatavojoties to ielīmēt albumā.

Canon SELPHY CP1500 dod iespēju drukāt uz dažādiem papīriem, arī mini uzlīmēm, kas var mudināt bērnus iesaistīties šajā procesā.

Printera izvēle

Beintonu-Viljamsu ģimene izmantoja kompaktu bezvadu printeri Canon SELPHY CP1500, kas nodrošina dzīvīgas, laboratorijas kvalitātes drukātās fotogrāfijas, kuras ir ūdensizturīgas, izturīgas pret skrāpējumiem un pirkstu nospiedumiem un kalpos visu mūžu.2 Printera krāsu sublimācijas tehnoloģija ļauj izdrukāt fotogrāfijas dažādos izmēros, sākot ar pastkartes izmēra izdrukām un beidzot ar mini uzlīmēm, kuras tā patika Vikijai, Odrijai un Reksam.

“Viņi bija sajūsmā par iespēju izdrukāt uzlīmi ar savu attēlu,” saka Vikija. “Rekss pat nosūtīja draugam pastkarti, uz kuras bija redzams viņa attēls! Šī ir patiešām lieliska funkcija.”

Canon plašais printeru klāsts piedāvā gandrīz neierobežotas iespējas, sākot ar PIXMA modeļiem izciliem mājas dokumentiem un fotogrāfiju drukāšanai un beidzot ar Canon Zoemini kabatas izmēra fotoattēlu printeru klāstu, kuriem drukāšanai nav nepieciešama tinte. Uzziniet vairāk par printera izvēli vai izmēģiniet Canon printeru meklēšanas rīku, lai saņemtu ieteikumus atkarībā no jūsu vajadzībām.

Viedtālrunī ir redzams lapu ieskauta bērna attēls, un vienlaikus attēla izdruka parādās no blakus novietotā Canon SELPHY printera ar Canon EOS R100 kameru fonā.

Fotoattēlus no Canon EOS R100 var pārsūtīt bezvadu režīmā uz viedtālruni, kur tos var rediģēt un pievienot zīmogus, filtrus un daudz ko citu, izmantojot Canon lietojumprogrammas, piemēram, lietojumprogrammu SELPHY Photo Layout, kas paver nebeidzamas iespējas eksperimentēt un izklaidēties ar fotoattēliem. Lai iegūtu ātrus un vienkāršus rezultātus, varat drukāt tieši no viedtālruņa.

Smaidīga māte un meita sēž pie galda, kopā aplūkojot foto albumu.

Fotogrāfiju izdrukas ģimene izmanto dažādiem radošiem darbiem — gan foto albumos, gan papīra rokdarbos. Tas ir lielisks veids, kā ne tikai radīt kaut ko paliekošu, bet arī iesaistīt bērnus kādā projektā.

Padomi izdrukājamu fotogrāfiju uzņemšanai

Šajā fotosesijā Vikija ar ģimeni izmantoja savu radošumu jaunos veidos, jo fotografēja, paturot prātā rezultātu. Lūk, septiņi padomi vislabākajiem rezultātiem, fotografējot drukāšanai.

1. Apgaismojums. Nejūtieties vīlušies, ja neparādās saule — apmākušās dienas izkliedētā gaisma ir ideāli piemērota fotografēšanai. Tas nozīmē, ka nebūs skarbu ēnu, tāpēc biežāk izdosies iemūžināt detaļas gan izceltajos, gan ēnu laukumos, kas ir svarīgi izdrukai košās krāsās. Šī ir arī vislabākā gaisma dabisko ādas toņu tveršanai. Ja fotografējat iekštelpās, labākais apgaismojums ir izkliedēta dabiskā gaisma no sāniem, piemēram, logs ārpus kadra, nevis kontrastējošs tiešs apgaismojums, kas var radīt neglaimojošas ēnas un ļoti tumšas zonas, kas tiks izdrukātas bez saskatāmām detaļām.

2. Attēlu stilu izmantošana. Tie ir kameras sākotnējie iestatījumi, kas dažādiem attēlu veidiem nodrošina atšķirīgu asuma, kontrasta, piesātinājuma un krāsu toņu kombināciju. Cilvēku fotouzņēmumiem izmēģiniet portretu attēlu stilu — tas mēreni samazina asumu un nedaudz palielina spilgtumu, piešķirot ādai maigāku izskatu.

3. Kompozīcija. Radošs darbs no dažādiem leņķiem un ar dažādiem foniem var radīt interesantas izdrukas jūsu mājoklim, un tam ir daudz paņēmienu. Lai iegūtu neparastu skatu punktu, pamēģiniet fotografēt, noliecoties zemu pie zemes, vai izmantojiet dabas elementus, piemēram, kokus vai durvju ailes, lai ierāmētu savu objektu. Virzošas līnijas, piemēram, celiņš, žogs vai pārkaries zars, var palīdzēt virzīt skatītāja skatu kadrā uz apskates objektiem. Ieslēdziet savā kamerā 3x3 režģi, lai izmantotu noderīgu paņēmienu, ko sauc par trešdaļu noteikumu, kas palīdz veidot ainas kompozīciju.

Fotogrāfijā, kas uzņemta ar Canon EOS R100, redzams bērns, atspiedies pret koku sasvērtā leņķī uz meža fona.

Lai iegūtu neparastus un raksturīgus portretus, var fotografēt no zema vai augsta leņķa, vai arī veidot kompozīciju, izmantojot interesantus dabas objektus, piemēram, šo sasvērto koku mežā. Uzņemts ar Canon EOS R100 un Canon RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 23 mm, 1/85 s, f/5 un ISO 100.

Fotogrāfijā, kas uzņemta uz Canon EOS R100, bērns stāv koka dobumā.

Lai izveidotu kompozīcijas, izmantojiet dabiskās ierāmēšanas iespējas, piemēram, šo dobo koka stumbru. Izmantojot portreta ainu režīmu, fons ir nedaudz ārpus fokusa, bet joprojām ir saglabāta interesantā faktūra. Uzņemts ar Canon EOS R100 un Canon RF-S 18-45 mm F4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 29 mm, 1/160 s, f/6.3 un ISO 640.

4. Kompozīcija ar mērķi. Veidojot kadra kompozīciju, apsveriet attēla gala pielietojumu — piemēram, ja uzņemat kalendāram paredzētu ģimenes fotoattēlu, pajautājiet sev, vai kompozīciju varēs apgriezt kvadrāta veidā. Ja fotografējat apsveikuma kartītei, atstājiet vietu rāmja augšdaļā vai sānos, kur varēsiet pievienot tekstu.

5. Foni. Paskatieties aiz objektiem un apdomājiet, kā tos papildina fons. Gādājiet, lai tas nenovērstu uzmanību ar acīs krītošām detaļām vai nepiemērotām krāsām. Izmantojot rediģēšanu, varat izpludināt, mazināt piesātinājumu, aptumšot vai padarīt gaišākas zonas, ja nepieciešams, lai vēl vairāk pievērstu uzmanību objektiem, tomēr vienmēr ir vieglāk, ja izdodas iegūt visu nepieciešamo jau kamerā.

6. Pārdomātas krāsas. Ja konkrētam fotouzņēmumam ir padomā konkrēts novietojums, piemēram, siena, pie kuras vēlaties piekārt lielu fotoizdruku, padomājiet par telpas krāsām. Vai tajā valda spilgti toņi un krāsotas sienas? Uzņemot attēlu ar piestāvošām krāsām un noskaņu, kas atbilst telpai, uzlabosies harmonija tajā, tāpat kā to panāk pieskaņoti siltie un vēsie krāsu toņi. Protams, krāsas var pielāgot arī, apstrādājot kadru programmatūrā, piemēram, Canon bezmaksas Digital Photo Professional. Turklāt attēla pārvēršana melnbaltā formātā var palīdzēt tam iekļauties, piešķirt ģimenes portretiem pārlaicīgu noskaņu un mazināt haosa iespaidu ainās ar daudziem dalībniekiem.

7. Kvalitātei ir nozīme. Galu galā, jo labāks ir jūsu fotouzņēmums, jo labāka, visticamāk, būs izdruka. Tāpēc izmantojiet visas kameras piedāvātās funkcijas, lai iegūtu lielisku fotoattēlu jau no paša sākuma. Vai attēla svarīgo daļu asums ir labs? Izmantojiet kameras AF izsekošanu, lai fokusētos uz savu objektu acīm — kritisko elementu, ka palīdz iegūt asumu jebkurā portretā. Nodrošiniet, lai attēlu uzņemšana būtu pēc iespējas brīva no traucējumiem ar pilnu tonālo diapazonu no tumšākā līdz gaišākajam. Tas nozīmē, ka jāizvēlas pareizie ekspozīcijas iestatījumi un mazākais iespējamais ISO, un, ja nevarat izmantot lielu slēdža ātrumu, lai novērstu izplūšanas risku kameras kustību dēļ, izmantojiet trijkāji vai atbalstiet kameru pret nekustīgu objektu. EOS R100 parocīgās izvēlnes ar ceļvedi un Creative Assist (radošais palīgs) palīdzēs iegūt vislabākos iespējamos rezultātus.

Uz koka galda virsmas guļ atvērts foto albums ar dažām nepiestiprinātām izdrukām un Canon SELPHY printeris.

Vikijai dārgumu mirkļu saglabāšana kļuvusi vēl svarīgāka kopš abi ar Tedu ir zaudējuši vecākus. “Es tiešām domāju, ka ir neticami svarīgi fotografēt, lai saglabātu atmiņas,” viņa saka. “Un tikai tāpēc, lai atcerētos nofotografēt visus ģimenes locekļus, jo mēs šeit esam tikai tik ilgi, cik esam.”

Neatkarīgi no tā, vai plānojat izrotāt savu mājokli ar saviem attēliem, radīt unikālas dāvanas ģimenei un draugiem vai veidot albumus un rokdarbus no papīra, lai bērni varētu izklaidēties, fotoattēlu izdrukāšana tiem piešķirs papildu šķautni.

Vikijai, Tedam, Odrijai un Reksam foto albumu veidošana ir aktivitāte, ko ģimene var baudīt kopā un kas palīdz viņiem atkal izdzīvot kopīgās atmiņas. “Bērniem ļoti patīk atcerēties tos mirkļus, tāpēc ir jauki, ja to var darīt ik pa brīdim,” skaidro Vikija. “Ja tos visus izdrukā un ielīmē albumā, tad tas kļūst par tā konkrētā gada vai sezonas atmiņām.”

Autori: Lorna Dokerila (Dockerill) un Alekss Sammersbijs (Alex Summersby)

  1. Nepārtrauktā fotografēšana maks. aptuveni 6,5 kadri/s ar elektronisko slēdzi ekspozīcijas sākumā, izmantojot viena kadra AF. Izmantotais ātrums paredzēts 97 JPEG (visi izmēri), mazāks, ja fotografē RAW, C-RAW, RAW + JPEG vai C-RAW + JPEG. Izmantojot Servo AF, maks. aptuveni 3,5 kadri sekundē
  2. Pateicoties īpašam aizsargājošam pārklājumam, fotogrāfijas, glabājot albumā, saglabāsies pat 100 gadus. Pamatojoties uz paātrināto pārbaudi, pieņemot, ka temperatūra ir 23°C/73,4°F un mitrums ir 50%.

Saistītie produkti

Saistīti raksti