RADOŠA DRUKĀŠANA

Soli pa solim izveidojiet pats savu bērnu stāstu grāmatu

Ar Canon SELPHY CP1500 printeri pašam pilnībā izveidot stāstu grāmatu ir vienkāršāk, nekā domājat.
Pieaugušais un divi bērni sēž uz dīvāna un skatās pašdarinātu stāstu grāmatu, kas izveidota, izmantojot Canon SELPHY CP1500 printeri un Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogrammu.

Mēs visi zinām, ka rotaļas un radošas nodarbības ir svarīgas bērnu attīstībai, un šādu aktivitāšu veikšana mājās var būt lielisks veids, kā kvalitatīvi pavadīt laiku kopā kā ģimeni. Rotaļu entuziaste un satura veidotāja Elisone (all.about.the.play) uzskata, ka ir svarīgi palīdzēt saviem bērniem — Islai un Kalumam — mācīties radošā veidā.

“Viņi abi ir ļoti radoši, un man ir ļoti interesanti pavadīt ar viņiem laiku, nodarbojoties ar rokdarbiem,” viņa saka. “Man patīk redzēt, kā parādās viņu iztēle.” Elisone dalās ar savas ģimenes pieredzi sociālajos medijos, un viņas jaunākais projekts ar sešgadīgo meitu Islu bija pašdarināta bērnu grāmata, izmantojot Canon SELPHY CP1500 printeri.

Varētu šķist, ka pašdarinātas stāstu grāmatas izveide ir sarežģīta, bet printeris SELPHY CP1500 var šo procesu atvieglot. Neatkarīgi no tā, vai gatavojat unikālu dāvanu, skolas projektu vai personisku stāstu, ko lasīt pirms gulētiešanas, ģimenes var strādāt kopā, rodot idejas. “Isla tika iesaistīta daudzu lēmumu pieņemšanā,” saka Elisone. “Man patika, ka tas bija kaut kas, ko varēju izgatavot kopā ar viņu.” Šeit Elisone dalās ar padomiem, kā visai ģimenei ir vienkārši un interesanti strādāt kopā.

Nepieciešamie materiāli

Uz koka galda blakus rozā Canon SELPHY CP1500 printerim stāv dažādas izdrukas, šķēres un atvērts albums.

Canon SELPHY CP1500 printeri ļauj ātri un ērti drukāt fotogrāfijas no viedtālruņa, izmantojot Wi-Fi, tāpēc jums nav jālūdz bērniem gaidīt vai jātērē laiks, atšķetinot un savienojot sarežģīti lietojamus vadus.

Viena no Canon SELPHY CP1500 printera īpašībām ir iespēja drukāt uz uzlīmju papīra ar noplēšamu aizmuguri, tāpēc, nodarbojoties ar rokdarbiem ar jaunākiem bērniem, nav nepieciešamas šķēres un līme. Printeris arī ļauj pievienot papildu elementus, izmantojot Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogrammu, kas piedāvā veidu, kā izveidot visu grāmatu, neizmantojot daudz papildu materiālu. Tālāk uzskaitīts viss nepieciešamais:

  • Canon SELPHY CP1500
  • Viedtālrunis, kurā instalēta Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogramma
  • Albums
  • Saderīgs Canon uzlīmju fotopapīrs, kasete un tinte

Iespējams, vēlēsities pievienot papildu elementus, kam var būt nepieciešami papildu materiāli:

  • Šķēres
  • Līme
  • Zīmogi
  • Krāsas, pildspalvas un zīmuļi
  • Videi draudzīgi spīdumi

Ideju apmaiņa

Smaidošs bērns, kurš tur krāsainu papīra lapu un uzmanīgi skatās uz blakus sēdošo pieaugušo.

Vizuālu stāstu veidošana ir interesants veids, kā pārrunāt ar bērniem dažādas tēmas — varat runāt par to, kuras rakstura iezīmes ir svarīgas, vai par problēmām, ar kurām saskaras mūsu planēta.

Stāsta ideju izpēte un savas stāstu grāmatas varoņu izveide ir lieliska iespēja runāt par savu bērnu dzīves pieredzi, viņu iecienītākajām grāmatām un televīzijas šoviem, ietverot sižetu, attēlus, varoņus, tēmas un vēstījumu. Varat runāt arī par to, kā, veidojot personāžu, iedvesmai var izmantot draugus un mīļus cilvēkus.

“Isla izlēma, ka viņa grāmatā vēlas attēlot sevi, savu brāli Kalumu, kā arī mammu un tēti,” saka Elisone. “Mums mājās ir vairākas grāmatas, kurās ir aprakstīts, kas var notikt, ja jūrā iekļūst plastmasa, tāpēc Isla saprot, ka mums ir jāuzrauga savas pludmales. Viņai patīk savākt atkritumus un pastāstīt draugiem, ka jāpaceļ atkritumi, ja kāds tos ir nometis zemē.”

Isla piebilst: “Bruņurupučiem garšo medūzas, bet, ja jūrā ir plastmasas maisiņi, bruņurupuči domā, ka tās ir medūzas, un tos apēd. Tas viņus padara ļoti slimus.” Šī aizraušanās ar dzīvniekiem un vidi kļuva par Elisones un Islas stāsta galveno tēmu.

Varoņu veidošana un attēlu izvēle

Bērns izmanto krāsainu pildspalvu, lai albumā uzrakstītu vārdu “happy” un uzzīmētu smaidošu sejiņu, un uz galda stāv dažādas izdrukas, kancelejas piederumi un Canon SELPHY CP1500 printeris.

Bērni varēja izvēlēties stāstu grāmatā iekļaut savas vai ģimenes locekļu fotogrāfijas, piešķirot varoņiem dažādas spējas vai darba pienākumus, kas var kalpot kā rīks savu centienu īstenošanā.

Smaidošs bērns izmanto pildspalvu, lai rakstītu albumā blakus sēdoša pieaugušā vadībā.

“Man patika, ka Isla varēja izmantot savu iztēli, lai izveidotu grāmatu,” saka Elisone. “Viņa lūdza manu palīdzību, tāpēc tas šķita kā kopīgs projekts, ko varam īstenot kopā.”

Iemācīšanās no fotogrāfijām izveidot grāmatu var būt lielisks veids, kā atmiņām piešķirt jaunu dzīvi — tas var būt izdomāts piedzīvojums, kurā izmantoti brīvdienu momentuzņēmumi, tā var būt slepenas identitātes piešķiršana saviem mājdzīvniekiem vai bērnu pārveidošana supervaroņos, pasaku tēlos vai izgudrotājos. Stāstu grāmatas veidošana ir arī lieliska iespēja doties laukā no mājām, lai uzņemtu dažas jaunas fotogrāfijas un bērni varētu sevi redzēt attēlotus viņu izvēlētajā veidā.

“Kad izlēmām, ka mūsu stāsta varoņi būs Isla un Kalums pludmalē, mēs atradām fotogrāfijas, kas atbilda stāstam,” Elisone skaidro. “Isla domāja, ka laba ideja ir pludmales atkritumu tēma, un vēlējās ietvert fotogrāfiju ar atkritumu savācēju.” Liekot kopā grāmatu, Isla uzzīmēja skumju seju, lai parādītu, cik vīlusies viņa jūtas, ieraugot pludmalē atstātu plastmasu, un smaidošu seju, kas simbolizē viņas prieku, kad viņa ir varējusi panākt pozitīvas pārmaiņas.

Dažādu formātu izpēte

Tuvplāns ar rokām, kas tur viedtālruni, kurā redzama fotogrāfijas rediģēšana Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogrammā.

Varat izmantot rokdarbu komplektus un papildu materiālus, lai veidotu pats savas stāstu grāmatas, bet Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogramma atvieglo darbu ekrānā.

Jebkurā bibliotēkā vai grāmatnīcā jūs atradīsiet plašu klāstu ar dažādām bērnu grāmatām, sākot no komiksiem un bilžu grāmatām līdz pasakām un biogrāfijām. Varoņi var sazināties, izmantojot runas burbuļus, dzejas rindas, stāstītāja tekstu vai dienasgrāmatas ierakstus.

Neatkarīgi no izvēlētā formāta Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogramma sniedz iespēju fotogrāfijām pievienot tekstu, apmales un zīmogus. Turklāt ir pieejamas veidnes drukāšanai ar vienas vai vairāku fotogrāfiju izkārtojumu, kā arī dažādas apdares izvēle. Tas ir lielisks veids, kā bērni var iesaistīties un izpētīt, kas izskatās labāk, pirms nospiež drukāšanas pogu.

“Es atklāju, ka lietojumprogrammu ir ļoti vienkārši lietot un ir interesanti īstenot radošas idejas,” saka Elisone. “Mēs izmēģinājām dažas uzlīmes un dažas fotogrāfijas noformējām ar apmalēm. Mēs arī pievienojām tekstu, izmēģinājām runas burbuļus un dažām fotogrāfijām pievienojām sirsniņas. Izmantojot dažādas lietojumprogrammas funkcijas, mēs padarījām stāstu grāmatu interesantu un atšķirīgu.”

Fotogrāfiju drukāšana un grāmatas salikšana

Bērns atdala ar Canon SELPHY CP1500 izdrukātu fotogrāfiju no Canon uzlīmju papīra, kamēr otrs cilvēks to pietur.

Uzlīmju papīrs ļauj mazākiem bērniem iesaistīties bez kaitinošas griešanas vai līmes, kas var izsmērēties, ļaujot viņiem viegli atdalīt fotogrāfiju izdrukas aizmuguri un ielīmēt tās tieši stāstu grāmatā.

Smaidošs bērns atdala mazu uzlīmi ar numuru no Canon uzlīmju papīra, lai to ielīmētu priekšā stāvošajā albumā.

Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogramma ietver opciju Label Layout (Uzlīmju izkārtojums) miniuzlīmju drukāšanai, un Isla to izmantoja, lai stāstu grāmatai pievienotu zilus un baltus lappušu numurus.

Kad attēli ir izdrukāti, varat sākt apvienot visus elementus. Šajā brīdī var būt noderīgi ieskicēt struktūru uz papīra vai izlikt lapas uz galda vai grīdas, pirms ķeraties pie lapu veidošanas. “Mums bija daudz dažādu ideju, ko iekļaut, tāpēc mēs tās pierakstījām un apskatījām, kuras daļas ievietot,” saka Elisone. “Beigās viss bija ļoti labi, un mums bija sākums, vidus un beigas.”

Mazāki bērni var pielīmēt fotogrāfijas, savukārt lielāki bērni un pieaugušie var veikt nepieciešamo griešanu. Ikviens var iesaistīties ar citiem radošiem papildinājumiem, piemēram, zīmēšanu vai rakstīšanu, kā arī fotogrāfiju izvēli vākam. Neaizmirstiet pievienot autoru un ilustratoru vārdus — tie esat jūs!

Radošā darba apbrīnošana un dalīšanās ar to

Bērns pielīmē “washi” līmlenti pāri fotogrāfijas stūrim albumā, kas izveidots, izmantojot Canon SELPHY CP1500 printeri un Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogrammu.

Strādājot kopā kā komandai un radot kaut ko personisku, ģimenes var gūt lielisku pieredzi ciešākas saiknes veidošanā, turklāt gatavās grāmatas parādīšana citiem sniedz bērniem iespēju lepoties ar savām radošajām prasmēm.

Bērns smaida kamerā, turot pašdarinātu stāstu grāmatu, kas izveidota, izmantojot Canon SELPHY CP1500 printeri un Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogrammu.

“Manuprāt, šis ir jauks projekts, ar kuru Isla var darboties,” saka Elisone. “Viņai patika radošā darbošanās un attēlu zīmēšana, kā arī stāsta rakstīšana un iespēja izvēlēties, kur ielīmēt fotogrāfijas.”

“Mēs izlēmām grāmatai dot nosaukumu “Islas piedzīvojumi pludmalē,” saka Elisone. “Mēs izmantojām melnbalto filtru trim fotogrāfijām un dažas kvadrātveida uzlīmes, lai izveidotu nosaukumu, pievienojot tekstu zilā krāsā, lai tas izceltos. Mēs bijām ļoti apmierināti ar to.”

Iemācoties pašiem izveidot grāmatu, var interesanti pavadīt laiku kopā ar ģimeni, ļaujot vaļu iztēlei un izbaudot diskusijas par varoņiem un tēmām. Canon SELPHY CP1500 printeris kopā ar Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogrammu procesu padara vienkāršu un bez problēmām, kas palīdz ģimenēm radoši improvizēt. Varat lepni ievietot izgatavoto grāmatu plauktā vai novietot uz galdiņa pie gultas, vai tā var būt personiska dāvana kādam mīļam cilvēkam.

“Esiet radoši,” Elisone sniedz padomu. “Nav pareiza vai nepareiza veida, kā izveidot stāstu grāmatu. Varat izveidot grāmatu par kaut ko, kas interesē jūsu bērnu, vai par ceļojumu, kurā viņš ir bijis. Tā ir lieliska nodarbošanās lietainā dienā. Islai patika grāmatu lasīt priekšā Kalumam, tāpēc šī nodarbošanās ietver ne tikai grāmatas radīšanu, bet arī dalīšanos ar citiem.”

Ļaujiet vaļu savai iztēlei, izveidojot savu piedzīvojumu, un eksperimentējiet ar printeri SELPHY CP1500 un lietojumprogrammu SELPHY Photo Layout. Kad jūs esat autors, jums nav praktiski nekādu ierobežojumu.

Autors: Keta Halsteda (Kat Halstead)

Saistītie produkti

Saistītie raksti