RADOŠA DRUKĀŠANA

Ceļojumu albumu veidošana tagad ir vienkārša

Saglabājiet ceļojuma atmiņas, tās dokumentējot ceļojuma dienasgrāmatā. Radošā dienasgrāmatu veidotāja Kija Marija Hanta (Kia Marie Hunt) stāsta, kā viņa īstenojusi savas albumu veidošanas idejas ar Canon Zoemini S2 un Canon printeriem.
Ceļojuma dienasgrāmata ir atvērta uz tumša koka galda, blakus ir dažas fotoattēlu izdrukas, pildspalva, “washi” lente un zīmogi. Lappuses ir piepildītas ar krāsainiem uzrakstiem, zīmējumiem un fotogrāfijām.

Brīvdienas un atpūta no ikdienas sniedz mums pieredzi un atmiņas, kuras lolojam, atskatoties uz savu dzīvi. Un šīs sajūtas bieži vien ir saistītas ar fotogrāfijām — ģimenes momentuzņēmumiem ar brāļiem un māsām, kuri pludmalē dalās ar saldējumu, vai grupu pašbildēm ar pusaudžu draugiem, kuri aizrautīgi izbauda savus pirmos ceļojumus bez vecākiem. Kad autore, ilustratore un dienasgrāmatu veidotāja Kija Marija Hanta (Kia Marie Hunt) ar savu partneri devās uz Kostariku, lai nosvinētu astoto kopīgo gadadienu, viņa bija apņēmusies, ka šo ceļojumu viņi atcerēsies, izveidojot īpašu albumu.

“Tas bija tāds piedzīvojums,” viņas saka. “Mums visiem patīk domāt, ka visu skaidri atcerēsimies uz visiem laikiem, taču patiesība ir tāda, ka daudz detaļu būtu izkritušas no atmiņas, ja es tās nebūtu pievienojusi savā ceļojumu dienasgrāmatā. Man ir liels prieks skatīties uz šīm lappusēm un zināt, ka viss šis labi pavadītais laiks nekad netiks aizmirsts.”

Kija nodarbojas ar dienasgrāmatu veidošanu, kopš sevi atceras. Viņa ir radījusi bērnu dienasgrāmatu sēriju “My Awesome Year” un dalās ar dienasgrāmatu veidošanas idejām un padomiem ar vairāk nekā 130 tūkstošiem sekotāju abos savos pakalpojuma Instagram kontos: @InspiringJournals un @KiaCreates. Viņa arī veido ikmēneša “dari pats” komplektus, izmantojot savu “Journal Club”, un vada Etsy veikalu, kurā pārdod rakstāmpiederumus, uzlīmes un citas “dienasgrāmatām nepieciešamas lietas”. Šeit ir viņas detalizētais ceļvedis vienkāršai ceļojumu albumu izgatavošanai.

Sieviete ar gariem, tumšiem matiem un svītrainu džemperi pasteļkrāsās sēž pie rakstāmgalda un izvēlas fotogrāfijas, ko ievietot ceļojuma dienasgrāmatā. Dienasgrāmatai apkārt ir fotogrāfijas, uzlīmes, “washi” līmlente, Canon Zoemini S2, Canon SELPHY Square QX10 printeris ar fotogrāfiju, kas parādās no tā, un citi priekšmeti.

“Man šādas dienasgrāmatas veidošana ir veids, kā apvienot tradicionālo dienasgrāmatu ar fotoalbumu,” saka Kija. “Es sāku radošu dienasgrāmatu veidošanu ne tikai kā nodarbi mākslinieciskai izpausmei, bet arī kā veidu, lai pierakstītu detaļas un iemūžinātu atmiņas.”

1. Pierakstiet atmiņas par mirkļiem, ko vēlaties paturēt prātā

Rokas, kas ielīmē fotogrāfijas atvērtā ceļojuma dienasgrāmatā, ko ieskauj attēli, lente un dažādi priekšmeti.

Canon Zoemini S2 kamerā var ielādēt līdz 10 loksnēm pielīmējamā Zink™ fotopapīra, lai uzreiz izdrukātu iemīļotākos kadrus, noņemtu tiem papīru, kas aizsedz pielīmējamo aizmuguri, un ielīmētu ceļojuma dienasgrāmatā. Ja beidzas papīrs, saglabājiet iemīļotākos attēlus Micro SD kartē, lai izdrukātu vēlāk.

Rokas tur ceļojuma dienasgrāmatu un pāršķir tās lappuses ar krāsainiem attēliem un pie lapām piestiprinātiem materiāliem.

Jūsu dienasgrāmatas lappuses var greznot ne tikai vārdi, fotoattēli un zīmējumi, bet arī tādas lietas kā biļetes, ēdienkartes vai reklāmas. “Dažkārt var redzēt, ka prasu vizītkartes veikalos, izskatu brošūras tūrisma informācijas birojā un jautāju kartes dzelzceļa stacijā,” skaidro Kija. "Jebkurš materiāls ar jauku papīra tekstūru vai jautru un interesantu dizainu, vai atgādinājumu par kādu vietu, var tikt ievietots jūsu dienasgrāmatā, ja to vēlaties.”

Albumu varat veidot ceļojuma laikā vai vēlāk — tā ir jūsu izvēle. “Veidojot ceļojuma dienasgrāmatu ceļojuma laikā, varēsiet notvert mirkli, bet, ja to veidosiet, kad atgriezīsieties, varēsiet izdzīvot ceļojumu no jauna,” saka Kija. “Ieguvējs būsiet abos gadījumos neatkarīgi no tā, kā nolemsiet rīkoties.” Jebkurā gadījumā jums būs visam jāseko līdzi. “Es pierakstīju visu, ko katru dienu darījām Kostarikā, un katru vakaru dienasgrāmatai atvēlēju apmēram 20 minūtes, ielīmējot visus savāktos priekšmetus, kā arī pievienojot fotogrāfijas, pierakstus un zīmējumus,” viņa atceras.

“Es vienmēr pamanu, ka visspontānākās lietas notiek ceļojumu laikā — vai nu neparedzēts notikumu gaitas pavērsiens, vai šķietama nelaime, kas kļūst par priecīgu notikumu, atklājot pārsteidzošu skatu, vai pat jauna ēdiena izmēģināšana. Tāpēc man patīk, ka ar Canon Zoemini S2 varu uzņemt fotogrāfijas un uzreiz tās izdrukāt. Tā kā attēli tiek drukāti tieši uz uzlīmju papīra, varu tos uzreiz ievietot dienasgrāmatā, kur šis mirklis tiks saglabāts uz visiem laikiem.” Varat apskatīt Kiju šī procesa laikā šajā TikTok videoklipā.

2. Nedomājiet pārāk ilgi par to, kuras ir labākās pašbildes

Canon Zoemini S2 atrodas uz atlasa lapas blakus piezīmju grāmatiņai un atlasītām brīvdienu fotogrāfijām.

Canon Zoemini S2 spogulis un gredzenveida apgaismojums padara to par ideālu rīku atklātu brīvdienu pašbilžu uzņemšanai. Varat iestatīt aizkavi līdz trīs sekundēm, izmantojot Canon Mini Print lietotnes taimeri, lai jums un draugiem būtu laiks sagatavoties kadram.

“Ir pagājis laiks, kad nepazīstamām personām bija jālūdz sevi nofotografēt.” Pateicoties Canon Zoemini S2 objektīvam ar spoguli, varu redzēt savu un grupas atspulgu, un skatu meklētājs parāda, kas ir kadrā, tāpēc varu pārliecināties, ka visi ir iekļuvuši fotogrāfijā.

Ja ceļojat viens, varat izmantot savu viedtālruni arī kā tālvadības slēdzi kopā ar Canon Mini Print lietotni, lai iegūtu pašbildi uz elpu aizraujoša fona. Runājot par pašbildēm, Kija iesaka būt dabiskam. “Dažkārt tās fotogrāfijas, kuras šķiet visdīvainākās vai sliktākās, pēc kāda laika izrādās pašas labākās. Atskatīšanās pagātnē, izmantojot dienasgrāmatu vai albumu, kurā ir pašbildes ar samākslotām pozām, ne tuvu nav tik izklaidējoša kā atklātas pašbildes, kas patiesi atspoguļo to, kā jūs jutāties attiecīgajā vietā vai mirklī.

3. Pielāgojiet attēlus

Rokas, kas pieskaras viedtālrunim, kurā redzama fotogrāfija, kurai tiek pievienota grafika. Tālrunis uz atvērtas ceļojuma dienasgrāmatas, un Canon Zoemini S2 tam sānos.

Piešķiriet saviem fotoattēliem individuālu stilu vai pievienojiet laika zīmogus un informāciju par atrašanās vietu, izmantojot rāmīšus, uzlīmes, formas un izkārtojuma opcijas Canon Mini Print lietotnē.

Canon Mini Print lietotne ir lieliski piemērota, lai interesanti pielāgotu attēlus. Varat izmēģināt rāmīti, uzlikt filtru vai pievienot savus zīmējumus un uzrakstus. Varat arī apvienot iemīļotākos momentuzņēmumus kolāžā, izmantojot lietotnes viedo kolāžu izveides rīku, vai izmantot mozaīkas veidošanas funkciju, lai no četriem vai deviņiem maziem momentuzņēmumiem izveidotu izcilu pielīmējamu plakātu.

“Ja nevaru izlemt, kuras fotogrāfijas vēlos drukāt, es izveidoju kolāžu no vairākām fotogrāfijām un izmantoju funkcijas, lai pievienotu jautru, krāsainu tekstu, kas ir īpaši noderīgi, lai pirms drukāšanas pievienotu attēlam atrašanās vietu,” saka Kija.

4. Izdrukājiet fotogrāfijas — atrodoties jebkurā vietā

Balts Canon SELPHY Square QX10 printeris uz tumšas koka virsmas, kam apkārt ir fotogrāfiju izdrukas ar baltu apmali, paciņa ar SELPHY Square printera papīru un atvērta ceļojuma dienasgrāmata.

Attēliem, ar kuriem viņa lepojas, Kija izmanto Canon SELPHY Square QX10 printeri, — kad atrodas ceļā vai atgriežas mājās, — lai ātri izdrukātu lielākus attēlus, kurus viņa vēlas izcelt.

Sieviete, kas tikko nofotografējusies, stāv pie Canon PIXMA printera, kas atrodas uz neliela galda, un izņem tikko izdrukāto fotogrāfiju.

Ja vēlaties brīvību eksperimentēt ar dažāda lieluma papīru vai rediģēšanas programmatūru, piemēram, Canon Digital Photo Professional (DPP), vienkārši izvēlieties savus iemīļotākos brīvdienu attēlus, kas uzņemti ar kameru, un izmantojiet printeri, piemēram, Canon PIXMA TS5350a sērijas printeri.

Ar Canon Zoemini S2 varat drukāt, kad atrodaties ceļā, un pievienot attēlus tieši savai dienasgrāmatai, taču ir arī vairākas citas brīvdienu atmiņu drukāšanas iespējas gan ceļojuma laikā, gan pēc atgriešanās mājās.

Ja vēlaties iekļaut attēlus, kurus kopīgojuši draugi, ar kuriem ceļojāt, vai tālrunī saglabātos momentuzņēmumus, varat savienot viedtālruni ar kabatas formāta Canon Zoemini printeri, lai jebkurā vietā iegūtu pret notraipījumiem, plīšanu un ūdeni izturīgas 50 x 76 mm fotogrāfijas. Canon Zoemini ir saderīga arī ar Canon Mini Print lietotni, tāpēc varat pievienot filtrus, rāmīšus un zīmējumus.

Canon SELPHY Square QX10 izgatavo lielākas 68 x 68 mm izdrukas bagātīgās, košās krāsās uz uzlīmju papīra ar apmali, kur var pievienot parakstus. “Lielāks attēls rada spēcīgāku vizuālo iespaidu, tāpēc svarīgāku attēlu drukāšanai es izmantoju printeri SELPHY Square QX10,” skaidro Kija. “Šie ir galvenie akcenti dienasgrāmatas lappusēs, un tiem apkārt es izvēlētos mazākus fotoattēlus no Canon Zoemini S2.

“Ja man fotogrāfija tik ļoti patīk, ka vēlos to vērot visu laiku, ne tikai atverot dienasgrāmatu, es izmantoju Canon PIXMA TS5351 (tās pēctecis tagad ir Canon PIXMA TS5350a sērija), lai izdrukātu attēlu uz 10 x 15 cm fotopapīra, un ielieku to rāmīti, lai varu izstādīt mājās vai uzdāvināt kādam, kas kopā ar mani bija ceļojumā,” viņa piebilst.

5. Izvēlieties albumu

Ceļojuma dienasgrāmata, kurai atvērtas aizmugurējās lappuses. Kreisajā pusē ir svētku fotogrāfija ar spilgtiem zīmējumiem un saplēstu papīru tai apkārt, bet labajā pusē ir ielīmēta aploksne; redzama roka, kas izņem fotogrāfiju no aploksnes.

Atlicināt laiku dienasgrāmatai nozīmē veltīt laiku sev, — tas ir laiks, ko varat pavadīt, pārdomājot savu pieredzi un apzināti izvēloties, ko ievietot savas dienasgrāmatas lappusēs. Lai gan pierakstāt atmiņas par pagātni un saglabājat tās nākotnei, jūs pavadāt laiku arī pašreizējā mirklī, koncentrējot uzmanību uz māksliniecisko procesu, kas var būt patiešām terapeitiski. Šāda veida dienasgrāmatas veidošana labvēlīgi ietekmē labsajūtu, jo tā dod iespēju eksperimentēt ar savu radošo pusi.

“Dienasgrāmatas veidošana ir tik nomierinošs līdzeklis, tai nav noteikumu, un tā var būt jebkāda atbilstoši jūsu vajadzībām,” uzsver Kija. Jebkura veida klade var būt dienasgrāmata. Ar cietiem vai mīkstiem vākiem, ar līnijām vai tukšām lapā — tas ir pilnībā atkarīgs no jūsu personīgās izvēles. Agrāk esmu eksperimentējusi ar dažāda veida dienasgrāmatām, pat veidojusi pati savu vai atjaunojusi vecas klades, pārveidojot tās par dienasgrāmatām ar kolāžu lappusēm.

Kija iesaka izmantot kladi, kas ir pietiekami izturīga, lai aizsargātu lapās iekļautos materiālus, bet pietiekami maza, lai to varētu ielikt somā. Viņa arī dod priekšroku tādai kladei, kurai ir kabata aizmugurē, lai var droši uzglabāt visus savāktos priekšmetus, — ja jums nav šādas kabatas, varat to izveidot, klades lapai pielīmējot aploksni. Ceļojumu dienasgrāmatas komplektā es vienmēr glabāju dažas saspraudes, kas noder, lai fotogrāfijas piestiprinātu lapām, kurās plānojat tās ievietot,” viņa piebilst.

6. Atraisiet savu iztēli

Roka, kas dienasgrāmatas lappusē ielīmē apaļas drukātas uzlīmes. Blakus dienasgrāmatai ir Canon Zoemini S2, kurš drukā loksni ar vēl divām apaļām uzlīmēm, katrā no tām redzams spilgti sarkans zieds.

Kijai patīk izmantot Canon apaļo uzlīmju komplektu, lai dienasgrāmatas izklājumam pievienotu informāciju no kādas apmeklētas vietas. “Kostarikā es fotografēju interesantus ziedus un savvaļas dzīvniekus un izdrukāju tos uz apaļām uzlīmēm, lai tās ielīmētu savas dienasgrāmatas lapās, pievienojot krāsu akcentus, kas neaizņem tik daudz vietas kā citi pilni fotoattēli — tās ir piemērotas lapām, kurās vēlaties daudz rakstīt.”

Divas rokas tur atvērtu ceļojuma dienasgrāmatu ar lappusēm, kurās redzami izvēlētie zīmogi, fotogrāfijas, uzraksti un zīmējumi pārsvarā zaļās un zilās nokrāsās.

Kija piedāvā interesantu ideju dienasgrāmatas fotoattēlu izvēlei, ja esat kopā ar citiem, — sarīkojiet fotokonkursu. “Izvirziet uzdevumu — nofotografēt kaut ko konkrētu vai vienkārši “iemūžināt attiecīgo dienu” — pēc tam kopīgojiet savus fotoattēlus viens ar otru,” viņa skaidro. “Katra persona izvēlas uzvarējušo fotoattēlu no otras personas kameras, un jūs izdrukājat uzvarējušos attēlus, lai tos ievietotu dienasgrāmatā.”

‘'Sāciet ar attēlu un priekšmetu sakārtošanu lappusēs, izmantojiet piezīmes, lai pievienotu jebkādus ierakstus, ko vēlaties iekļaut, un pēc tam aizpildiet vietas ar krāsām,” skaidro Kija.

Varat izmantot Canon apaļo uzlīmju papīru, lai orientētos lappusēs, piemēram, izveidojot numurētas uzlīmes katrai ceļojuma dienai, pievienojot vietu nosaukumus vai nodaļu virsrakstus.

Ja jums nepieciešamas idejas vai katras dienas iemūžināšana ceļojuma laikā jums nešķiet pievilcīga, varat saglabāt iedvesmu ar tematiskajās lappusēm. “Jūs varat veidot dienasgrāmatu pēc krāsas, katru lappusi veltot fotoattēliem, savāktajiem priekšmetiem vai ceļojuma uzlīmēm atbilstoši krāsai,” iesaka Kija. “Vai kāpēc gan neizveidot lappusi ar ēdieniem un dzērieniem, lappusi ar smieklīgiem mirkļiem un lappusi ar aktivitātēm, kuras esat izmēģinājis?”

“Ir tik daudz iespēju, un ceļojuma dienasgrāmata ir tik personiska — varat to izveidot tādu, kā vēlaties.”Autors Reičela Sīgala Hamiltone (Rachel Segal Hamilton)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Vizualizējiet savu brīvdienu stilu

  Optimizējiet sava čemodāna saturu un sakārtojiet to, izmantojot Canon Zoemini 2.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Svarīgi kompanjoni festivālos

  Ar kabatas formāta Canon Zoemini klāstu saglabājiet atmiņas, atrodoties ceļā.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Izveidojiet pats savu stāstu grāmatu

  Ļaujiet iztēlei vaļu, veidojot pašdarinātu stāstu grāmatu ar Canon SELPHY CP1500 printeri.

 • DRUKĀŠANA

  Labākie printeri rokdarbiem

  No ģimenes projektiem līdz profesionālai apstrādei — Canon piedāvā jums perfekti piemērotu printeri.