RADOŠA DRUKĀŠANA

Izgatavojiet pats savas pretstresa rotaļlietas, izmantojot Creative Park

Ar pretstresa rotaļlietām ir interesanti spēlēties un vēl interesantāk ir tās izgatavot, bet tās var arī nomierināt nemierīgus prātus — to mēs uzzinām šajā papīra rokdarbu ekspertes Paulas Milneres un viņas dēla Fredija pamācībā.
Canon matētā foto papīra paka, kas uzņemta no augšas un kurai apkārt ir krāsainas papīra rotaļlietas.

Paula Milnere (Paula Milner) ir Lielbritānijā dzīvojoša rokdarbu entuziaste un audumu dizainere. Pakalpojumā Instagram viņu var atrast ar nosaukumu The Crafty Lass, un tur viņa dalās ar iedvesmojošiem rokdarbiem un savas mājas dzīves fragmentiem ar vairāk nekā 6000 sekotāju. Paulas vecākajam dēlam Fredijam ir autisms un UDHS diagnoze, kas nozīmē, ka viņam ir nepieciešams papildu atbalsts — par to Paula atklāti un godīgi runā savos sociālajos kanālos.

Rokdarbiem Fredija bērnībā vienmēr ir bijusi nozīmīga vieta, un, lai arī viņam var būt grūti ilgstoši koncentrēties, Paula atrod veidus, kā viņu iesaistīt. “Frediju ļoti interesē, ko dara viņa mamma un tētis,” saka Paula. “Viņa tētis ir inženieris un daudz strādā ar skaitļiem, tāpēc Frediju interesē arī rotaļlietas un spēles ar skaitļiem. Ja viņš ierauga, ka es tamborēju vai šuju, viņš vēlas iemācīties to darīt — viņš jau prot piešūt pogu, un pats ir uztaisījis segu no auduma gabaliņiem. Viņu ļoti interesē viss, kur var ātri redzēt darba rezultātus.”

Nesen Paula atklāja Canon Creative Park, kas palīdz viņai nodarbināt Frediju, nodrošinot neskaitāmus vienkārši pagatavojamus papīra rokdarbu projektus. Papīra pretstresa rotaļlietas ir lieliska alternatīva plastmasas izstrādājumiem, un Frediju ļoti nomierina viss process, sākot no rotaļlietu izgatavošanas līdz rotaļām ar tām. Tomēr pretstresa rotaļlietas nav paredzētas tikai bērniem — nodarbošanās, kurā ir aizņemtas rokas, atvieglo koncentrēšanos arī pieaugušajiem, ja viņi jūtas nemierīgi vai satraukti.

Ja vēlaties izgatavot pats savas pretstresa rotaļlietas, šeit norādīts viss, kas jums nepieciešams, kā arī varat saņemt iedvesmu no Fredija un Paulas.

Creative Park veidne parādās no melna Canon printera, kas novietots uz koka plaukta.

Veidnes varat izdrukāt tieši no lietotnes Creative Park vai lejupielādēt PDF formātā no Creative Park tīmekļa vietnes.

Smaidoša sieviete un mazs zēns, kas sēž pie galda, spēlējoties ar vairākām papīra pretstresa rotaļlietām.

Nodarbiniet mazās rociņas ar papīra pretstresa rotaļlietām, kuras ir viegli lejupielādēt un izgatavot un ar kurām ir jautri spēlēties.

1. Izvēlieties veidnes lietotnē Creative Park

Sieviete sēž pie klēpjdatora, rādot Canon Creative Park tīmekļa vietni. Uz galda viņai blakus atrodas Canon printera papīra paka, papīra vējdzirnavu rotaļlieta un pildspalvu un šķēru burkas.

Iespējams, būsiet pārsteigts par to, cik daudz veidņu jūs gaida lietotnē Creative Park. Griežamās rotaļlietas ir laba ideja darba sākšanai, bet varat izvēlēties arī dinozauru modeļus un kases aparātu ar kustīgām detaļām. Iespējas ir nebeidzamas.

Creative Park atvieglo rokdarbu veidošanu, ja rodas šāda vēlme. Ir pieejams tūkstošiem papīra rokdarbu projektu, no kuriem izvēlēties, sākot no Fredija iecienītākajām rotaļlietām līdz sarežģītākiem izglītības līdzekļiem, piemēram, uznirstošo ABC kasti.

“Fredija intereses mainās diezgan regulāri,” saka Paula. “Vienu minūti viņš ir aizrāvies ar skaitļiem, nākamajā jau ar spilgtām krāsām, tāpēc lietotnē Creative Park pieejamais klāsts ir patiesi noderīgs, meklējot viņu interesējošas lietas.”

Veidņu meklēšana lietotnē Creative Park ir vienkārša. Izmantojiet nolaižamo izvēlni datora vietnē vai atlasiet cilni Category (Kategorija) lietotnes sākumlapā. Varat izmantot arī meklēšanas ikonu. Ja lietotni Creative Park izmantojat pirmo reizi, labāk ir sākt ar vienkāršām lietām. Pretstresa rotaļlietas, piemēram, šīs griežamās rotaļlietas, ir lieliski piemērotas iesācējiem vai bērniem (ar pieaugušo uzraudzību). Varat tās atrast, datora versijas meklēšanas joslā ierakstot “Origami Spinning Tops” (Origami griežamās rotaļlietas) vai atverot šīs kategorijas Papercraft > Educational > Play (Papīra rokdarbi > Izglītojoši > Rotaļas).

2. Izdrukājiet uz Canon matētā foto papīra

Rokas tur loksni ar krāsainām Creative Park veidnēm, kas izdrukātas uz Canon matētā foto papīra.

Canon matētais foto papīrs ir labākā izvēle rokdarbiem. Uzkrītošas krāsas ir garantētas, un 170 g/m2 (papīra biezums, kas mērīts gramos uz kvadrātmetru) papīrs ir pietiekami izturīgs, lai izgatavotu rotaļlietas un spēles, ar kurām var spēlēties atkal un atkal.

Canon matētais foto papīrs ir lieliski piemērots rokdarbiem. Tas ir nedaudz biezāks par standarta A4 formāta papīru, un tas nodrošina augstas kvalitātes, spilgtu krāsu atveidi, kas ļauj jūsu veikumam izcelties. Ielādējiet papīru PIXMA printerī saskaņā ar norādījumiem un izdrukājiet izvēlētās veidnes tieši no lietotnes Creative Park vai lejupielādējiet PDF veidni no Creative Park tīmekļa vietnes, lai drukātu no datora vai ierīces.

“Fredijam patīk jaunas idejas, un viņš ir jāstimulē, tāpēc ir lieliski, ka var izvēlēties lietas un acumirklī tās izdrukāt,” saka Paula. Kad būsiet izvēlējies veidni un ielādējis papīru, pēc dažām minūtēm jau varēsiet nodarboties ar rokdarbiem.

3. Izgrieziet un izgatavojiet

Mazs zēns sēž pie galda, rūpīgi izgriežot krāsainas formas no Creative Park veidnes.

Creative Park veidņu griezuma līnijas ir vienkārši saprotamas maziem bērniem, tomēr vienmēr ieteicama pieaugušo uzraudzība.

Smaidošs mazs zēns, kas sēž pie galda, spēlējoties ar papīra pretstresa rotaļlietām.

Fredijs varēja izgriezt un izgatavot savas papīra griežamās rotaļlietas, kas visu procesu padarīja viņam vēl patīkamāku.

Kad veidnes ir izdrukātas, nākamā darbība ir to izgriešana. Vienkārši grieziet pa zīmējuma kontūrām un pievērsiet uzmanību šķēru ikonām, kas norāda, kur veikt papildu griezumus. Pretstresa rotaļlietām ir nepieciešami tikai daži griezumi, kas padara tās pietiekami vienkāršas, lai bērni tās varētu izgatavot tikai ar nelielu palīdzību drošības nolūkos.

Pretstresa rotaļlietas var ērti personalizēt ar krāsu, pildspalvām vai maziem rotājumiem, piemēram, spīdumiem vai uzlīmēm (atcerieties, ka, izmantojot krāsu vai spīdumus, tie var vairs nebūt piemēroti otrreizējai pārstrādei). “Es tikai tagad atklāju Creative Park,” saka Paula, “taču, manuprāt, tas ir pārsteidzošs resurss vecākiem, kuriem jānodarbina bērni skolas brīvlaikā, vai ar kuru var atdzīvināt mājasdarbu projektus.

“Esmu atradusi tik daudz veidu, kā tas var palīdzēt arī pieaugušajiem, īpaši tiem, kuri meklē alternatīvus, ilgtspējīgus veidus, kā izdekorēt ballītes un pasākumus.” Ir arī daudz iespēju izdrukāt mājas dekorus.

4. Izveidots arī pieaugušajiem

Rokas salīmē kopā izgrieztus papīra gabalus. Uz galda ir arī printera papīrs un instrukcijas papīra rotaļlietas izgatavošanai.

Dažas veidnes lietotnē Creative Park ir nedaudz sarežģītāk izgatavot, un tās ir labāk piemērotas vecākiem bērniem vai pieaugušajiem. Ja meklējat veidus, kā izklaidēt savus draugus, kāpēc gan neizmēģināt papīra rokdarbu ballīti? Veidņu lejupielādes reižu skaits nav ierobežots, tāpēc varat uzaicināt tik daudz cilvēku, cik vēlaties!

Uz Canon PIXMA printera ir novietotas dažādas krāsainas papīra rotaļlietas, sānos atrodas toverīši ar pildspalvām un šķērēm.

Katrā griežamo rotaļlietu lapā ir vairākas veidnes, tāpēc jums ir daudz iespēju rotaļām.

Rokdarbi parasti Frediju ļoti nomierina, un viņam patīk izgatavot lietas ar savām rokām. Pirms neilga laika mēs viņam piedāvājām pretstresa rotaļlietas, ar kurām var paspēlēties, taču tagad viņš tās aktīvi meklē ikreiz, kad jūt nepieciešamību nomierināties,” stāsta Paula.

Lietu izgatavošana no papīru var būt ļoti nomierinoša aktivitāte, kuru var veikt vienatnē, taču tas ir arī lielisks veids, kā bērni var pavadīt laiku kopā ar draugiem. Veidņu lejupielādes reižu skaits nav ierobežots, tāpēc visi var mēģināt izveidot vienu un to pašu lietu. Kad rotaļlietas ir izgatavotas, mudiniet bērnus izveidot kopā spēlējamas spēles, piemēram, iestudēt leļļu izrādi vecākiem.

Rokdarbu ballītes nav tikai bērniem — arī pieaugušajiem ir liels prieks par lietu izgatavošanu ar savām rokām. Lietotnes Creative Park arhitektūras kategorijā ir daži lieliski projekti, kuriem nepieciešams daudz vairāk laika un pacietības, tostarp Spānijas Svētās Ģimenes bazilikas un Kambodžas Ankorvata tempļa kompleksa modeļi.

“Kad jādarina rokdarbi, bērni bieži iesaistās un priecājas par radīto haosu,” stāsta Paula. “Savukārt pieaugušajiem mēdz būt aizspriedumi par to, kā kaut kam vajadzētu izskatīties. Rokdarbu veidošana ar Creative Park ir lieliski piemērota abām grupām — neatkarīgi no tā, vai vēlaties personalizēt noformējumu vai vienkārši pieturēties pie veidnes. Ja kaut kas nav izdevies, var vienkārši izdrukāt vēlreiz un sākt visu no jauna.”

5. Pārstrādājiet un pārejiet uz nākamo projektu

Rokas paceļ pelēku kasti otrreizējai pārstrādei, kas ir piepildīta ar kartona un papīra gabaliem, kā arī izmestiem papīra rokdarbu projektiem.

Kad esat pabeidzis spēlēties ar griežamajām rotaļlietām, tās var pārstrādāt kopā ar pārējo papīru un kartonu. Neaizmirstiet pārbaudīt arī tukšo Canon tintes kasetņu pārstrādes iespējas.

Canon matēto foto papīru var pārstrādāt kopā ar parasto papīru/kartonu (vienmēr apskatiet vietējās pārstrādes vadlīnijas). Ja izstrādājumus rotājat vai izmantojat līmi, tie var nebūt pārstrādājami, taču jūs varat meklēt ilgtspējīgākas iespējas, piemēram, bioloģiski noārdāmos spīdumus.

“Fredijs var būt diezgan neveikls,” saka Paula. “Viņš var diezgan viegli salauzt plastmasas rotaļlietas, un mums ir žēl, ja esam iztērējuši naudu par tām. Bezmaksas rotaļlietu veidnes lietotnē Creative Park ļauj mums neraizēties par to, ka viņš tās var salauzt, jo īpaši tāpēc, ka mēs zinām, ka papīru var pārstrādāt.”

Ja esat tikko uzsācis darbu ar lietotni Creative Park, sāciet ar mazām lietiņām un virzieties uz lielākiem un sarežģītākiem projektiem, otrreiz pārstrādājot savus iepriekšējos darbus, lai atbrīvotu vietu vēl citiem.

Autors: Metjū Bouvens (Matthew Bowen)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Ļaujiet krāsām mirdzēt

  Lieciet krāsām uzplaiksnīt savās mājās, izmantojot šos skaistos varavīksnes tematikas rokdarbus.

 • DRUKĀŠANAS PADOMI

  Drukāšanas padomi tiem, kas atgriežas skolā

  Atklājiet radošus veidus, kā sagatavoties mācību gadam ar Canon printeri.

 • RADOŠA APZINĀTĪBA

  Samaziniet stresu, sēžot pie rakstāmgalda

  Dalāmies ar dažiem vienkāršiem veidiem, kā ikdienā novērst spriedzi.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Izveidojiet dinozauru dekorus, izmantojot Creative Park

  Pieejams veids, kā izdekorēt bērna guļamistabu ar aizvēsturisku tēlu papīra rokdarbiem.