RADOŠA DRUKĀŠANA

Svarīgi padomi ģimenes fotoattēlu izlikšanai apskatei

Ģimenes portretu fotogrāfe un Canon vēstniece Helēna Barleta atklāj, kā mājoklī izlikt apskatei skaistus ģimenes portretus.
Melnbaltas izdrukas ar bērniem un ģimenēm, kas izkārtotas režģa stilā uz grīdas.

Izdrukāt un izlikt apskatei ģimenes, draugu un mājdzīvnieku atmiņas ir lielisks veids, kā radīt pastāvīgi augošu dzīvesstāsta mākslas darbu, padarot mājokli personiskāku un ieskaujot sevi ar laimīgām atmiņām. Londonā dzīvojošajai ģimenes portretu fotogrāfei un Canon vēstnieceiHelēnai Barletai ģimenes fotosesijas ļauj patiesi izpausties aiz kadra, bet šo attēlu drukāšana un izlikšana apskatei var būt tikpat radošs process.

“Viena milzīga izdruku priekšrocība ir tā, ka tā ir fiziska lieta, ko varat saglabāt, kas nepazudīs, ja aizmirsīsiet dublēt tālruni vai kaut kas tiks bojāts,” saka Helēna. “Jūs un bērni varat tām pieskarties un tās saglabāt. Manuprāt, attēlu drukāšana noteikti ir nepieciešama, lai saglabātu attēlus atmiņā.”

Šeit Helēna dalās padomos par drukāšanu, ierāmēšanu un mīļāko fotoattēlu novietošanu mājoklī.

1. Drukājiet attēlus, kas liek jums smaidīt

Izdruka uz audekla ar meiteni, kas spēlējas ar burbuļiem, izlikta apskatei pie sienas lielā vannas istabā ar baltām sienām un rūtainu grīdas segumu.

Fotografējot ģimeni, centieties uzņemt jautrus vai dabīgus kadrus, nedomājot, kas labi izskatītos izdrukāts. Iecienītākos kadrus varat izvēlēties pēc tam. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 50mm F1.2L USM objektīvu ar 50 mm, 1/400 s, f/4.5 un ISO500. © Helen Bartlett

Ir tik daudz iespēju attēlu drukāšanai un izlikšanai apskatei, un lieliski ir tas, ka jums nav jādomā par fotografēšanu ar kameru citā veidā, saka Helēna.

“Nedomājiet par fotografēšanu izdrukai, jo tad jūs sākat radīt ierobežojumus,” viņa paskaidro. “Izdrukājiet attēlus, kas liek jums smaidīt. Ja tie nav tehniski perfekti, tam nav nozīmes. Svarīgāk, lai pie sienas būtu mirkļi, kas rada prieku.”

Ja plānojat drukāt attēlus lielā izmērā, ir svarīgi izmantot piemērotu kameru. Tintes punkti, ko fotoprinteris attēlo uz papīra, pilnībā neatbilst attēla pikseļiem, bet labs, praktisks princips ir fotoattēla kvalitātes 300 dpi izdrukai atvēlēt vismaz 300 pikseļus uz collu. Tātad A3 formāta izdrukai (16,54 x 11,69 collas) nepieciešams attēls ar aptuveni 4962 x 3507 pikseļiem vai 17 MP. Parasti lielāks megapikseļu skaits nodrošina augstākas kvalitātes izdrukas.

“Ja zināt, ka vēlaties izdrukāt ko lielu, izmantojiet labāko jums pieejamo kameru, jo tā nodrošinās lielāko palielinājuma diapazonu un augstākās kvalitātes attēlu,” saka Helēna. Izvēlieties augstākās kvalitātes iestatījumu. “Centieties fotografēt labā apgaismojumā, jo vājš apgaismojums izdrukā būs redzamāks.”

2. Padomājiet par izlikšanas apskatei vietu

Melnbalts tuvplāna portrets ar mazu bērnu. Viņa vērīgi raugās kamerā un smaida.

Ir svarīgi ņemt vērā izdrukas kompozīciju un formātu, izvēloties tai vietu telpā. “Ja jums ir, piemēram, tuvplāna portrets ar mazuļa galvu, tas ir 152 centimetrus plats un uz to skatāties no metra attāluma, tas var būt nesamērīgi. Ja uz to skatāties no gara gaiteņa gala, tas var izskatīties apbrīnojami,” saka Helēna © Helen Bartlett

Melnbalts attēls ar trīs ierāmētām izdrukām, kas izliktas apskatei pie sienas virs dīvāna, ar baltu orhideju uz galda priekšplānā.

Rāmjiem, ko izvēlaties izdrukām, jābūt saskaņotiem ar telpas noskaņu un interjeru. Vienkārši, balti rāmji labi saskan ar melnbaltiem attēliem. © Helen Bartlett

Neatkarīgi no tā, kur plānojat izdrukas izlikt apskatei, izvēlieties papildinošas krāsas, kas saskanēs ar jūsu interjeru, un padomājiet par to rāmjiem. “Jums nepieciešams jūsu mājoklim pieskaņots rāmis,” paskaidro Helēna. “Man patīk vienkāršs, melns vai balts rāmis, tādā stilā, kas redzams fotogrāfa galerijā – kaut kas vienkāršs un vienmēr aktuāls. Telpai siltos toņos lieliski piestāvētu ozolkoka rāmis, bet lielā, gaišā, modernā telpā labāk iederētos melns vai balts rāmis.”

Helēnas portreti ir galvenokārt melnbalti, tāpēc klientu mājokļos tie vienmēr izskatās aktuāli – jūs varat izvēlēties šādu stilu, kombinējot dažādu paaudžu ģimenes fotoattēlus. “Manuprāt, ģimenes fotoattēli īpaši labi izskatās melnbalti, jo tie ir ilgmūžīgi, un ir patiešām jauki kombinēt paaudžu fotoattēlu izdrukas, tos pieliekot pie sienas. Melnbalti attēli no mūsdienām labi saskan ar melnbaltiem attēliem no jūsu vecāku un vecvecāku jaunības dienām.”

Ir vērts padomāt par vidi, kurā izdrukas tiks izliktas apskatei, un kas ar tām varētu notikt laika gaitā, lai izvēlētos atbilstošu materiālu. Canon fotopapīra klāsts ietver produktus dažādām vidēm un ar dažādām apdarēm. Canon Everyday Use Glossy GP-501 – vispārīga lietojuma papīrs par pieejamu cenu fotolaboratorijas kvalitātes izdrukām – ir ideāli piemērots vairumam mājokļa zonu. Ja vēlaties izdrukas izlikt apskatei mitrās zonās, piemēram, vannas istabās, jums jāapmeklē drukāšanas speciālists, lai jūsu attēli tiktu izdrukāti uz akrila papīra.

3. Radiet iespaidu ar savām izdrukām

Melnbalts attēls ar jaunu meiteni, pār kuru krīt ēna un kura tur divas lapas pret debesīm, kas pilnas ar pūkainiem mākoņiem.

Neatkarīgi no tā, vai tā ir liela izdruka vai mazas izdrukas, kas izkārtotas formā, ar saviem fotoattēliem patiešām varat radīt iespaidu. “Reizēm kaut kas grafisks un ļoti vienkāršs var izskatīties lieliski lielā rāmī,” saka Helēna. © Helen Bartlett

Lielformāta izdrukas jūsu mājoklī var izskatīties brīnišķīgi, bet pirms drukāšanas jāpadomā par formātu. “Jums jāizvēlas pareizais attēls, jo ne visi attēli labi izskatīsies tik lielā formātā,” saka Helēna. “Pēc tam ieteicams paņemt dažas avīzes lapas un pielīmēt tās pie sienas, jo citādi ir ļoti grūti iztēloties, kā izskatīsies lielformāta attēls. Izmērs ir jāizvēlas atbilstoši vietai, un tas jādara, veicot mērījumus un kaut ko pieliekot.”

Fotoattēli, kas izskatās pietiekami iespaidīgi kā lielas izdrukas, ir tie, kas ietver vidi apkārt objektam, paskaidro Helēna. “Tas īpaši attiecas uz izteiksmīgiem attēliem. Bieži vien attēli, ko pārdodu lielākajos izmēros, ir tie, kuros ir redzama arhitektūra, vide vai mežs apkārt objektam. Tas izskatās kā mākslas darbs.”

Izmantojot printeri, piemēram, Canon imagePROGRAF PRO-300, jūs varēsiet veidot profesionālas kvalitātes izdrukas, neizejot no mājas. Helēna savam uzņēmumam izmanto printeri Canon imagePROGRAF PRO-1000. Šis modelis ar iespējotu Wi-Fi funkciju var radīt bezapmaļu izdrukas, un tas ir ideāli piemērots melnbaltiem attēliem, pateicoties tā matētajai melnajai tintei, kas nodrošina intensīvus toņus – tie ir perfekti mākslas fotoattēliem. Neticamai melnbalto attēlu apdarei izmantojiet savu Canon printeri kopā ar Canon Pro Premium Matte PM-101 papīru, kas ir izstrādāts, lai skaisti attēlotu siltus baltos un pelēkos toņos no A4 līdz A2 formātam.

4. Radoši izpaudieties, pateicoties galerijas un režģa izkārtojumam

Melnbaltas izdrukas ar bērniem un ģimenēm, kas izkārtotas režģa stilā trīs rāmjos pie ķieģeļu sienas.

Veidojot galerijas sienu, var būt noderīgi izveidot vēlamo dizainu tādā programmatūrā kā Adobe® Photoshop®. Tā jūs varat pārbaudīt, vai attēli ir saskaņoti, salāgoti un tiem ir lieliska tonalitāte, novietojot blakus. © Helen Bartlett

Izlikt apskatei vairākas fotoattēlu izdrukas, galeriju sienas un režģi var padarīt priekšnamus, gaiteņus un kāpnes izteiksmīgākus. Ja drukājat mazākā izmērā, varat radīt augstas kvalitātes izdrukas mājās, izmantojot savu Canon PIXMA printeri. Canon PIXMA G550 var drukāt no ierīcēm ar iespējotu Wi-Fi funkciju, un tas rada izcilas, spilgtas izdrukas līdz A4 formātam un ar zemām izmaksām.

Helēna uzsver, ka galerijas sienas priekšrocība ir tāda, ka varat to papildināt vai mainīt attēlus, kad vien vēlaties. “Ir ļoti vienkārši mainīt elementus vietām un mainīt attēlus, lai galerija laika gaitā augtu un attīstītos, gluži kā ģimenes. Man ir klients ar lielisku galerijas sienu virtuvē. Tas sākās ar trīs izdrukām, pēc tam bija sešas, tad deviņas, 12... Šķiet, ka tagad tās ir 16. Ar režģa sistēmu to ir ļoti vienkārši katru gadu paplašināt,” viņa saka.

“Domājiet par iespēju nākotnē pievienot attēlus. Ja jums ir viens mazulis un jūs aizpildāt ikvienu centimetru uz sienas, kad viņš ir sešus mēnešus vecs, jums nav vietas brīdim, kad viņš aug un iespējams ģimenes pieaugums. Nodrošiniet sev elastību.”

5. Eksperimentējiet ar rāmjiem un bez tiem

Akrila izdruka ar diviem bērniem, kas tur lielas nūjas, izlikta apskatei pie sienas virs kamīna.

Jūsu izdruku demonstrēšanai nav nepieciešami rāmji. Ja vēlaties elegantāku un modernāku izskatu, kāpēc nepamēģināt neierāmētas izdrukas uz audekla? Vēl viena iespēja ir paplātes veida rāmis jeb “peldošais” rāmis, kurā fotoattēla malu ieskauj sprauga, tāpēc tas izskatās iekārts. Tas sniedz māksliniecisku efektu un ir lieliski piemērots pie sienas piekaramiem un stāvošiem rāmjiem. © Helen Bartlett

Fotoattēliem nav vienmēr jābūt ierāmētiem. Atšķirībā no profesionāli uzņemtiem portretu stila attēliem, ko vēlaties izlikt apskatei un aizsargāt, drukājot savus unikālos ģimenes kadrus jūs, iespējams, vēlaties tos izlikt apskatei, lai jums apkārt būtu jūsu mīļākie ģimenes mirkļi. “Man patiešām patīk neierāmēta izdruka. Es tās nolieku uz grāmatplauktiem un pielīmēju pie ledusskapja,” saka Helēna. “Esmu redzējusi lieliskas klientu kompozīcijas ar stieplēm un mazām saspraudēm. Man patīk ideja, ka attēlam ir sava dzīve un, tiklīdz tas ir uzņemts, to var izmantot dažādos veidos.

“Izdrukāti fotoattēli ļoti labi izskatās pusaudžu guļamistabās, jo tos var pielīmēt pie sienas un veidot kolāžas vai piekārt pie stieples gabaliem,” viņa piebilst. “Tā var būt pastāvīgi augoša galerija ar neierāmētām izdrukām, jo tām jūs nepiešķirat tik lielu vērtību.”

Jūs pat varat izmantot mobilo printeri Canon SELPHY Square QX10 un piestiprināt izdrukas ar saspraudēm, lai tās izliktu apskatei. Mīļāko mirkļu izdrukāšana un izlikšana apskatei mājoklī ir lielisks veids, kā uzlabot noskaņojumu un saglabāt ģimenes atmiņas.


Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)


Adobe un Photoshop ir reģistrētas preču zīmes vai preču zīmes, kas pieder uzņēmumam Adobe Amerikas Savienotajās Valstīs un/vai citās valstīs.

Saistīti produkti

Saistītie raksti

 • DRUKĀJIET

  Fotoattēlu rediģēšana, lai tos izdrukātu

  Izmantojiet fotoattēlus efektīvāk, tos izdrukājot, izmantojot mūsu detalizēto ceļvedi par rediģēšanu drukāšanai un labākos drukas iestatījumus.

 • DRUKĀŠANA

  Labākie Canon printeri fotogrāfijām

  Neatkarīgi no tā, vai vēlaties fotogrāfijas ierāmēt, ielikt albumā vai uzlīmēt, atrodiet vislabāko printeri, kas atbilst jūsu radošajām vajadzībām.

 • PAMATINFORMĀCIJA

  Fotogrāfija drukāšanai

  Septiņi populārākie padomi, kā tvert fotomirkļus, lai saglabātu tos drukātā veidā.

 • REDIĢĒŠANAS PAMATI

  Kā rediģēt īpašas fotogrāfijas

  Uzlabojiet savus īpašo mirkļu kadrus ar šiem vienkāršajiem fotogrāfiju rediģēšanas padomiem.