MĀJDZĪVNIEKU FOTOGRAFĒŠANA

Kā uzņemt veiksmīgus mājdzīvnieku portretus šajos Ziemassvētkos

Atklājiet, kā iegūt skaistas fotogrāfijas ar saviem mājdzīvniekiem šajos Ziemassvētkos, izmantojot šos vienkāršos padomus, trikus un fotografēšanas paņēmienus.
Canon Camera

Mājdzīvnieki var būt ārkārtīgi piemīlīgi — daudzi no mums bieži vien sniedzas pēc kameras, lai uzņemtu viņu dīvainās izdarības, smieklīgās emocijas un savdabīgos paradumus. Ziemassvētki ir lielisks laiks, kad mēģināt uzņemt sava mājas mīluļa portretu. Fotogrāfija ar jūsu kaķi, suni vai kāmīti, kas pozē ar svētku atribūtiem, varētu būt jautrs attēls uz mājās drukātās kartītes, vai arī to var ierāmēt, lai radītu unikālu dāvanu.

Izaicinājumu rada tas, ka lielākā daļa dzīvnieku nemaz nav ieinteresēti, lai viņus fotografē. Patiesībā dažas radības dara visu iespējamo, lai jūs sarūgtinātu un pārspētu viltībā. Tāpēc jums jāizmanto daži triki, lai pievērstu viņu uzmanību. Prasme rīkoties ar kameru, pozēšanas triki un pilnas kabatas ar gardumiem var sniegt jums priekšrocības šajā cīņā par ietekmi.

1. Piešķiriet ainai stilu

Vīrietis sinepju krāsas džemperī rotā Ziemassvētku eglīti.

Ziemassvētku eglīte ir spilgts un spožs fons svētku fotogrāfijām ar mājdzīvniekiem, jo īpaši ja tā nav fokusēta.

Ruds, raibs kaķis, kas skatās no sarkanbaltas Ziemassvētku cepures.

Dekorācijas, cepures un šalles var piešķirt krāsu triepienus, papildināt kadra raksturu un — kā šajā gadījumā — piešķirt fotoattēlam priekpilnu svētku noskaņu.

Ziemassvētku eglīte ir pievilcīgs fons mājdzīvnieku fotogrāfijām Ziemassvētkos. Tā nodrošina gan spožas krāsas, gan spilgtus akcentus. Arī tādi rekvizīti kā Ziemassvētku vecīša cepures un šalles var lieliski izskatīties, ja vien jūsu mājdzīvnieks neatsakās tos valkāt. Ideālā gadījumā fotografēšanai izvēlieties istabu ar lieliem logiem. Dabiskā gaisma ir lieliski piemērota portretiem, jo tā ir patīkama un maigi aizpilda ēnas, turklāt zibspuldzes lietošana var izbiedēt dzīvnieku. Novietojiet mājdzīvnieku pret logu ar Ziemassvētku eglīti un lampiņām aiz tā.

2. Pozicionējiet mājdzīvnieku

Sieviete māj ar rotaļlietu, lai pievērstu fotografējamā rudi raibā kaķa uzmanību telpā ar Ziemassvētku rotājumiem.

Var noderēt palīgs, kurš var turēt rotaļlietu vai stāvēt aiz jums, lai piesaistītu dzīvnieka skatienu, kamēr fotografējat.

Vīrietis sinepju krāsas džemperī tur kaķa ēdiena bļodiņu virs Canon EOS 850D.

Atnesiet iemīļoto rotaļlietu, ēdiena bļodiņu vai kaut ko citu, kas varētu piesaistīt dzīvnieka uzmanību. Šeit mums noderēja viegla piesišana pie bļodiņas virs objektīva.

Parasti suņus ir nedaudz vieglāk novietot atbilstošā pozā nekā kaķus, jo to ieinteresēšana nav tik sarežģīta. Viņu uzmanību parasti var piesaistīt ar īsu svilpienu, saucienu “kur kaķis” vai kādu smieklīgu skaņu. Katram dzīvniekam ir savs raksturs, tomēr, godīgi sakot, parasti kaķi mazāk cenšas izpatikt. Ļoti svarīga ir pacietība, un jums var būt jāuzgaida kāds brīdis, kamēr kaķis būs nomierinājies. Mēģiniet to novietot vienā pozā, piemēram, ērtā krēslā vai uz taburetes (varat arī atnest mājdzīvnieka gultiņu). Turiet iemīļoto rotaļlietu vai ēdiena trauciņu pie rokas un viegli piesitiet pie tā, turot to virs objektīva, lai pievērstu kaķa uzmanību. Ja viņi nedara to, ko vēlaties, sagatavojieties mainīt savu pieeju — galu galā atturība ir viņu rakstura sastāvdaļa, tad kāpēc gan to neuzņemt šajā fotogrāfijā?

Rudi raibs kaķis atpūšas Ziemassvētku vecīša cepurē ar galvu uz grīdas.

Ir noderīgi, ja var panākt, ka mājdzīvnieks atrodas vienā pozā. Ja tas nevēlas sadarboties, pielāgojiet savus plānus, lai tie atbilstu dzīvnieka noskaņojumam.

3. Iestatiet ekspozīciju

Canon EOS 850D iestatījumu ekrāns.

Ja domājat, ka mājdzīvnieks īpaši nekustēsies, lieliski piemērots ekspozīcijas laiks ir 1/200 sekundes. Iesakām arī izvēlēties platu diafragmas atvērumu un automātisko ISO iestatījumu.

Liela ātruma nepārtrauktās fotografēšanas iestatījums ar Canon EOS 850D.

Pateicoties liela ātruma nepārtrauktajai uzņemšanai, varat uzreiz uzņemt vairākus kadrus — septiņus kadrus sekundē ar EOS 850D, — tas uzlabo iespējas uzņemt apbrīnojamās, bet gaistošās mājdzīvnieku emocijas.

Izvēlieties ekspozīcijas iestatījumu, kuru varat iestatīt un par to aizmirst, jo tas dos vaļu koncentrēties uz pozicionēšanu un kadrēšanu. Visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir iestatīt kameru manuālās ekspozīcijas režīmā (M).

Ekspozīcijas laikam jābūt pietiekami īsam, lai uzņemtu darbību. Lieliski piemērots ir 1/200 sekundes, ja dzīvnieks ir diezgan mierīgs, tomēr nepieciešams īsāks laiks, ja tas daudz pārvietojas. Iesakām ar platu diafragmas atvērumu (šeit f/5.6), jo tas objektu atdalīs no fona un radīs patīkamu bokē efektu.

Iestatot ISO automātiskajā režīmā, tas pielāgosies apstākļiem — gaišā istabā, kur caur logiem ienāk daudz gaismas, ISO būtu jābūt aptuveni 800–1600. Šajā diapazonā kameras, kas labi darbojas vājā apgaismojumā, piemēram, Canon EOS 850D, ļaus uzņemt kadrus, kuros praktiski nav trokšņu. Ja līdzīgi kā kamerai Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM, ko šeit izmantojam, arī jūsu kamerai ir stabilizācija, ieteicams ieslēgt arī to.

4. Fokusēšana

Automātiskās fokusēšanas punkti uz rudi raibā kaķa galvas tiešā skata režīmā ar Canon EOS 850D.

Tiešais skats var būt noderīgs fokusēšanai — pieskarieties ekrānam, lai novietotu fokusa punktus virs acs, kas ir jums tuvāk.

Fokusēšana var būt vislielākais izaicinājums, uzņemot mājdzīvnieku portretus, jo jāfokusē precīzi dzīvnieka acis, tomēr tas jebkurā brīdī var pagriezt galvu vai aizskriet prom.

Līdz ar to ir nenovēršami, ka ne visi kadri būs asi, bet ja jums ir kamera, kas momentā reaģē uz fotografējamā objekta kustībām, jūsu izredzes ir lielākas. Iestatiet Canon fokusa režīmu AI Servo. Tas nozīmē, ka kamera sekos fotografējamā objekta kustībai un pielāgos fokusu, lai fiksētos uz mainītajām pozām. Uzņemot tuvplānus, precīza fokusēšana ir svarīga, tāpēc var nepietikt tikai ar sejas fiksēšanu. Tā vietā mēģiniet pārslēgties uz vienu fokusa punktu un virziet to uz aci, kas ir tuvāk kamerai.

5. Uzlabojiet fona bokē efektu

Zelta retrīvers aptuveni metra attālumā no Ziemassvētku eglītes.

Suns atrodas tikai metra attālumā no eglītes, un fons izskatās diezgan pārblīvēts.

Zelta retrīvers novietots tālāk no Ziemassvētku eglītes, un eglītes gaismiņas ir izplūdušas.

Pārvietojot suni tālāk no eglītes, tiek panākts izteiksmīgāks bokē efekts un pievilcīgāks fons.

Parasti mājdzīvnieku portretu fotografēšanai vislabāk izmantot platu diafragmas atvērumu, jo tas nozīmē, ka kadriem būs sekls asuma dziļums un fons būs izpludināts. Tādiem svētku kadriem kā šie platam diafragmas atvērumam ir vēl viena priekšrocība — izpludinātās Ziemassvētku eglītes gaismiņas tiek pārvērstas skaistos bokē punktiņos. Bokē efekts būs izteiktāks, ja starp fotografējamo objektu un eglīti būs kāds attālums, tāpēc novietojiet mājdzīvnieku pēc iespējas tālāk no eglītes. Izmantojot garāku fokusa attālumu, var palielināt izpludinājumu, tāpēc mēģiniet atkāpties un pietuvināt ar objektīvu.

6. Pievienojiet bokē efektu priekšplānā

Rudi raiba kaķa portrets, ko ietver izplūdušas svētku gaismiņas.

Mājdzīvnieku portretiem priekšplānā varam piešķirt bokē efektu, blakus objektīvam turot lampiņu virteni un fotografējot cauri spraugai starp vadiem.

Cilvēks fotografē rudi raibu kaķi cauri baltu Ziemassvētku lampiņu virtenei.

Šo vienkāršo metodi var izmantot arī ar krāsainām lampiņām vai pat Ziemassvētku rotājumiem.

Varat veidot izpludinātu fonu un varat arī pievienot nedaudz bokē efekta priekšplānā. Pamēģiniet novietot Ziemassvētku lampiņas objektīva priekšā un atrodiet spraugu, caur kuru fotografēt. Ja to izdara pareizā leņķī, var iegūt brīnišķīgus izpludinātus akcentus, kas ietver objektu un pievieno ainai papildu dziļuma elementu.

7. Izmēģiniet zemu pozīciju

Cilvēks dzīvojamajā istabā guļ uz grīdas, lai fotografētu rudi raibu kaķi, kas pārvietojas dīvāna priekšā.

Fotografēšanas laikā pieliecoties pie zemes, objekts un skatītājs tiek novietots vienā līmenī.

Rudi raibs kaķis, kas nofotografēts acu līmenī.

Ja būsiet vienā līmenī ar fotografējamo objektu, attēls būs iespaidīgāks.

Neatkarīgi no tā, vai uzņemat mājdzīvnieku vai draugu portretus, fotografējot objektu acu līmenī var izveidot saikni ar to, jo skatītājs ir vienā līmenī. Protams, fotografējot mājdzīvniekus, tas var nozīmēt rāpošanu pa grīdu, lai būtu pietiekami zemu, tomēr tas var labāk parādīt mājdzīvnieka skata punktu.

Jums noteikti būs ļoti jautri mēģināt iegūt ideālo kadru — pat ja jūsu mājdzīvnieks ne vienmēr vēlas sadarboties. Neatkarīgi no tā, vai mēģināt uzņemt dzīvnieku portretu Ziemassvētkos vai jebkurā citā gada laikā, tā ir lieliska iespēja trenēties izmantot dažādas metodes un uzlabot savas fotografēšanas prasmes.

Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)

Saistītie raksti

 • Mājās drukāta Ziemassvētku kartīte kopā ar pašdarinātiem rotājumiem un Canon divpusējo matēto papīru, kas izvietoti uz auduma ar Ziemassvētku eglīšu motīvu.

  DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Ziemassvētku kartīšu drukāšana

  Veidojiet svētku fotosesiju savā stilā un izdrukājiet unikālas Ziemassvētku kartītes.

 • ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

  Uzņemiet labākas Ziemassvētku fotogrāfijas nekā pagājušajā gadā

  Fotogrāfe Ļena Petrova stāsta par to, kā uzlabot svētku fotografēšanas prasmes.

 • PAMATINFORMĀCIJA

  Fotogrāfija drukāšanai

  Septiņi populārākie padomi, kā tvert fotomirkļus, lai saglabātu tos drukātā veidā.

 • MĀJDZĪVNIEKU FOTOGRĀFIJAS

  Labākie padomi mājdzīvnieku fotografēšanai

  Uzņemiet brīnišķīgas mājdzīvnieku fotogrāfijas, izmantojot mājdzīvnieku fotogrāfes Ketas Reisas (Cat Race) padomus.