10 tips for family photography: A girl holds her hands up in a spray of water, the droplets blurred.

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

10 padomi ģimenes fotografēšanai

Helen Bartlett
Helen Bartlett

Ģimenes fotogrāfs


Helēna Barleta (Helen Bartlett) ir viena no Lielbritānijas viscienītākajām ģimenes portretu fotogrāfēm. Viņa darbā izmanto tikai dabisko apgaismojumu bez zibspuldzes. Helēna veido melnbaltos darbus, radot ģimenes fotogrāfijas, kas pastāv ārpus laika.

Mēs viņu lūdzām dalīties ar dažām atziņām, ko viņa ieguvusi savā ilgajā un prestižajā karjerā. Turpiniet lasīt un uzziniet, kā uzņemt brīnišķīgus attēlus ar savu ģimeni svētku sezonā un citā laikā.

1. Turiet tuvumā kameru, nevis tālruni

“Pirmais solis ceļā uz lielisku fotogrāfiju uzņemšanu — gādājiet, lai jūsu kamera vienmēr būtu ar jums. Mūsdienās ar viedtālruņiem var uzņemt jaukus fotoattēlus, tomēr laba kamera jums sniegs daudz lielākas attēlu kontroles iespējas. Cits tālruņu trūkums — tie viegli novērš uzmanību ar e-pasta ziņojumiem vai darbu. DSLR vai laba kompaktkamera ļauj koncentrēt uzmanību uz fotografēšanu. Lielākā daļa kameru nodrošina arī augstākas kvalitātes failus, ar ko strādāt, kas ir patiešām svarīgi, ja fotogrāfijas vēlaties izdrukāt. Es iesaku kameru turēt somā vai virtuvē uz plaukta, lai tā vienmēr, kad vēlaties, būtu blakus.”

A smiling boy with a Lego play set.

2. Fotografējiet Ziemassvētkus ar savu ģimeni

“Ziemassvētku dienā ir lieliski nofotografēt ikdienas rutīnu. Piemēram, ja ikviens atver savas dāvanu zeķes gultā, gādājiet, lai jums pie rokas būtu kamera un uzņemiet prieku ikkatrā sejā (vai vieglu sarūgtinājumu, ja nav saņemta gaidītā dāvana!). Ja laikapstākļi ir labi, dodieties ārā, jo tur bērni vienmēr uzvedas visdabiskāk. Kāpēc gan visai ģimenei nedoties pastaigā, paņemot līdzi jaunās rotaļlietas? Radot šādas situācijas, paveras lieliskas iespējas uzņemt ģimeni visdabiskākajā veidā.”

3. Sāciet agri no rīta

“Es mēdzu sākt fotografēšanu 8.00 no rīta. Bērnus vislabāk fotografēt no rīta, kad viņi ir labi atpūtušies un paēduši kārtīgas brokastis. Dienai ritot, bērni nogurs, cīņas par rotaļlietām būs beigušās un sadarbības gars būs zudis. Tāpēc mēģiniet uzņemt oficiālos un grupu uzņēmumus agri no rīta. Pēc tam pārējā laikā varēsiet visi atpūsties un priecāties, iegūstot dabiskus fotoattēlus bez raizēm par to, kā pierunāt mazuli uzsmaidīt kamerai. Pielāgojieties bērnu dienas plānam, lai gūtu vislabākās iespējas uzņemt lieliskus fotoattēlus. Uzņemiet daudz un katru dienu un līdz sezonas beigām varēsiet izveidot albumu ar ģimenes piedzīvojumiem, ko vēlāk būs lieliski skatīties.”

A family group posing in front of a tree.

4. Atcerieties fotoattēlos ietvert arī sevi

“Lielākajā daļā ģimeņu ir viena persona, kura vienmēr ir pie kameras; kad es augu, tas bija mans tēvs. Gādājiet, lai jūs mainītos un lai visi ģimenes locekļi būtu fotogrāfijās, jo šie fotoattēli būs nozīmīgi jūsu bērniem, viņiem pieaugot. Lai uzņemtu visas ģimenes portretu, uzlieciet kameru uz trijkāja (vai uz kādas stabilas virsmas, piemēram, galda vai parka sola) un izmantojiet taimera iestatījumu. Lai būtu jautrāk un iegūtu citu perspektīvu, kāpēc gan neiedot kameru bērniem, lai viņi uzņem fotogrāfijas ar jums? Tādā veidā iegūsiet arī papildu labumu, ieinteresējot viņus fotografēšanā.”

5. Pievērsiet uzmanību parastām lietām

“Ir pagājis tas laiks, kad kamera tika izņemta tikai īpašos gadījumos un svētkos. Mūsdienās mēs varam iegūt daudz vairāk kadru ar dabiskām aktivitātēm. Nofotografējiet, kā jūsu ģimene ir ērti iekārtojusies dīvānā pēc garas dienas. Uzņemiet to līksmo skatu, kad bērni ielec jūsu gultā, — priecīgi un gatavi rotaļām jau 5.00 no rīta. Pārvietojieties tālāk un izmantojiet garāku kameras objektīvu vai tālummaiņu, lai nofotografētu, kā bērni spēlējas, iegūstot tiešām jaukus, dabiskus attēlus.”

Saistīti raksti
A smiling child playing on a swing.

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Ģimenes portretu fotogrāfes noslēpumi

Helēna Barleta (Helen Bartlett) dalās ar stāstu par savu karjeru, atklāj savu iecienīto aprīkojumu un piedāvā padomus tiem, kuri cenšas kļūt par profesionāļiem.

A baby playing with an abacus and looking at the camera.

MAZUĻU FOTOGRAFĒŠANA

12 mazuļu fotografēšanas padomi, ko varat izmantot jau šodien

Saglabājiet dārgus mirkļus un uzņemiet mazuļa attīstību, izmantojot šos attapīgos veidus, kā mazuļu fotografēšanu padarīt jautru un iegūt lieliskus rezultātus.

A child sits on a stepladder entertained by his parents.

ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Kā iegūt labākas Ziemassvētku fotogrāfijas nekā pagājušajā gadā

Ja vēlaties notvert svētku būtību un atmosfēru, šie padomi jums sniegs daudz ideju Ziemassvētku fotogrāfijām.

Children ride bikes through trees.

6. Izmantojiet dažādas vietas stāstu parādīšanai

“Mēģiniet dažos savos attēlos uzņemt stāsta elementus. Ir lieliski iegūt perfektu portretu, bet plašāks skats var būt tikpat vērtīgs. Fotografējiet bērnus guļamistabā ar rotaļlietām. Piešķiriet mērogu attēlam ar bērniem spēlējoties parkā vai vietējā mežā, uzņemot vertikāli, lai ietvertu kokus visā to garumā. Izmantojiet savu vidi radoši, meklējot formas un ēnas, atspīdumus un iekadrējošus elementus, lai saviem kadriem pievienotu ko īpašu.”

"Bērnus vislabāk fotografēt no rīta, kad viņi ir labi atpūtušies un paēduši kārtīgas brokastis."

A baby’s face seen through a hole in a card sign that reads ‘Peek-a-who?’

7. Meklējiet interesantus leņķus un kompozīcijas

“Dažkārt varat uzņemt kādas personas būtību, neparādot tās seju. Interesanti leņķi un skatu punkti var veidot tiešām interesantus fotoattēlus. Varbūt nofotografējiet tādas detaļas kā jūsu mazuļa sīkās rociņas vai fiksējiet faktu, ka viņš uzstāj, ka gumijas zābaciņš jāvelk nepareizajā kājā. Eksperimentējiet ar kameras iestatījumiem. Izmantojiet mazu ekspozīcijas laiku, lai uzņemtu visas kustības detaļas. Vai parādiet bērnu ar izpludinātu darbību, pagriežot ekspozīcijas laika ripu un izmantojot trijkāji, lai saglabātu kameras stabilitāti, kamēr bērns steidzas tai garām. Nebaidieties izmantot lielāku ISO, kad uzņemat telpās. Es nekad neizmantoju zibspuldzi un dodu priekšroku pieejamajai gaismai, lai fotogrāfijas izskatītos dabiski. Pamēģiniet uzņemt melnbaltos attēlus, jo izskatās, ka tie pastāv ārpus laika, un, cerams, par tiem priecāsies arī nākamās paaudzes.”

8. Noliecieties līdz viņu līmenim

“Noliecieties līdz bērnu acu līmenim, lai redzētu pasauli no viņu skatu punkta. Pamēģiniet apsēsties vai nogulties uz grīdas. Šāda pieeja var samazināt arī fona jucekli un lietas, kas novērš uzmanību no kadra. Bieži vien fonu var aizpildīt ar debesīm vai kokiem, vai sienām, nevis ar visu rotaļu bufetes saturu, kas izkaisīts pie jūsu kājām, lai gan ir labi arī uzņemt attēlu ar bērnu, kas priecājas par apkārt izveidoto jucekli!”

A baby’s face seen through a hole in a card sign that reads ‘Peek-a-who?’

9. Izdrukājiet attēlus

“Neatkarīgi no tā, vai jums ir mājas printeris vai pasūtāt drukāšanu tiešsaistē vai veikalā, noteikti tos izdrukājiet. Attēlus varat arī uzdrukāt uz krūzītēm, plakātiem vai citiem priekšmetiem. Tā par tiem varēs priecāties katru dienu. Papīra izdrukas var saglabāt un turēt drošībā, un tās nepazūd datorā vai atmiņas kartē.”

10. Priecājieties

“Gādājiet, lai bērniem fotoattēlu uzņemšana sagādātu prieku, un viņi būs vairāk ieinteresēti sadarboties. Negaidiet no viņiem pārāk daudz, jo īpaši ja viņi ir noguruši, un iesaistiet viņus visā procesā. Uzņemiet viņu iemīļotāko lietu attēlus, viņu mīļlietiņas, zīmējumu, kurš tikko pabeigts. Spēlējiet spēles, dziediet dziesmas, kāpiet kokos. Izmantojiet priekšrocības, ko sniedz Ziemassvētki, dzimšanas dienas un citi īpaši notikumi, lai viņi patiesi būtu savā vispriecīgākajā noskaņojumā!”

A happy girl

“Atcerieties, savas ģimenes fotografēšana ir visjautrākā lieta, ko varat darīt ar savu kameru, un es ceru, šie padomi jūs iedrošinās šajā sezonā biežāk izņemt savu kameru un uzņemt fotoattēlus, kuri glabās dārgas atmiņas turpmākajos gados.”

Saistīti rakstiGūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem

Saistīti produkti