ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

11 padomi ģimenes fotografēšanai

Iepazīstieties ar Canon vēstnieces Helēnas Barletas (Helen Bartlett) padomiem, kā iegūt pārsteidzošas ģimenes fotogrāfijas.
Divu bērnu silueti pret kokiem fonā, kur caur kokiem plūst zemas saules stari.

Helēna Barleta (Helen Bartlett) ir viena no Lielbritānijas viscienītākajām ģimenes portretu fotogrāfēm. Viņa darbā izmanto tikai dabisko apgaismojumu bez zibspuldzes. Helēna veido melnbaltos darbus, radot ģimenes fotogrāfijas, kas pastāv ārpus laika.

Mēs viņu lūdzām dalīties ar dažām atziņām, ko viņa ieguvusi savā ilgajā un prestižajā karjerā. Turpiniet lasīt un atklājiet, kā uzņemt brīnišķīgus attēlus ar savu ģimeni.

1. Turiet tuvumā kameru, nevis tālruni

“Pirmais solis ceļā uz lielisku fotogrāfiju uzņemšanu — gādājiet, lai jūsu kamera vienmēr būtu ar jums. Mūsdienās ar viedtālruņiem var uzņemt jaukus fotoattēlus, tomēr laba kamera jums sniegs daudz lielākas attēlu kontroles iespējas. Cits tālruņu trūkums — tie viegli novērš uzmanību ar e-pasta ziņojumiem vai darbu. DSLR vai laba kompaktkamera ļauj koncentrēt uzmanību uz fotografēšanu. Lielākā daļa kameru nodrošina arī augstākas kvalitātes failus, ar ko strādāt, kas ir patiešām svarīgi, ja fotogrāfijas vēlaties izdrukāt. Es iesaku kameru turēt somā vai virtuvē uz plaukta, lai tā vienmēr būtu blakus, kad vēlaties to izmantot.”

Mazs zēns spēlējas ziepju burbuļu mākonī.

2. Fotografējiet īpašos notikumus

“Ir brīnišķīgi uzņemt ģimenes ieražas un tradīcijas Ziemassvētkos vai Lieldienās. Kad bērni paaugsies, viņi varēs atgriezties šajos priecīgajos laikos, aplūkojot šos atmiņām pilnos attēlus. Ja Ziemassvētkos ir labs laiks, dodieties ar kameru un bērnu jaunajām rotaļlietām ārā. Fotogrāfijas ar bērniem, kuri spēlē jauno futbolbumbu vai brauc ar jauno divriteni, vienmēr liek smaidīt, un šie mirkļi piedāvā lielisku iespēju uzņemt ģimeni dabiskos apstākļos.”

3. Sāciet agri no rīta

“Es mēdzu sākt fotografēšanu 8.00 no rīta. Bērnus vislabāk fotografēt no rīta, kad viņi ir labi atpūtušies un paēduši kārtīgas brokastis. Dienai ritot, bērni nogurs, cīņas par rotaļlietām būs beigušās un sadarbības gars būs zudis. Tāpēc mēģiniet uzņemt oficiālos un grupu uzņēmumus agri no rīta. Pēc tam pārējā laikā varēsiet visi atpūsties un priecāties, iegūstot dabiskus fotoattēlus bez raizēm par to, kā pierunāt mazuli uzsmaidīt kamerai. Pielāgojieties bērnu dienas plānam, lai gūtu vislabākās iespējas uzņemt lieliskus fotoattēlus. Uzņemiet daudz un katru dienu un līdz sezonas beigām varēsiet izveidot albumu ar ģimenes piedzīvojumiem, ko vēlāk būs lieliski skatīties.”

Uz mola stāvošs bērns sniedzas, lai sasistu plaukstas ar māti, kas ir līdz ceļiem ūdenī.

Portretus ar pozēšanu labāk uzņemt dienas pirmajā pusē, kad bērni ir mazāk noguruši, tomēr momentuzņēmumus varat uzņemt jebkurā laikā. Šis mātes un bērna siluets, kura kontūras atspīd uz ūdens virsmas, ir iegūts, uzņemot vēlas pēcpusdienas gaismā. Uzņemts ar Canon EOS-1D X Mark II un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 24 mm, 1/8000 s, f/2.8 un ISO1600. © Helen Bartlett

4. Iesaistiet visu ģimeni

“Lielākajā daļā ģimeņu ir viena persona, kura vienmēr ir pie kameras; kad es augu, tas bija mans tēvs. Gādājiet, lai jūs mainītos un lai visi ģimenes locekļi būtu fotogrāfijās, jo šie fotoattēli būs nozīmīgi jūsu bērniem, viņiem pieaugot. Lai uzņemtu visas ģimenes portretu, uzlieciet kameru uz trijkāja (vai uz kādas stabilas virsmas, piemēram, galda vai parka sola) un izmantojiet taimera iestatījumu. Varat arī kameru iedot bērniem, lai viņi uzņem attēlus. Bērni ir dabīgi radoši, un mēs varam daudz mācīties no viņu bieži vien negaidītajām kompozīcijām. Iesaistot bērnus radošajā procesā, padarīsiet to par jautru ģimenes izklaidi, un, iespējams, viņiem būs brīnišķīgas idejas, kas jums nemaz nebūs ienākušas prātā. Vēl viens labums ir iespēja viņos izraisīt interesi par fotografēšanu — tas varētu būt hobijs, ar ko kopā nodarbojaties visas viņu bērnības un pusaudžu gadu laikā, vai nākotnē tā var kļūt pat par viņu profesiju.”

Maza meitene ar izstieptām rokām smaida slidkalniņa apakšā.

Nēsājiet kameru visur līdzi, lai nepalaistu garām nevienu iespēju — iespējams, būsiet pārsteigts, cik daudz prieka jums sagādās ikdienas darbību, piemēram, parka apmeklējuma, fotografēšana. Uzņemts ar Canon EOS-1D X Mark II un Canon EF 35mm f/1.4L II USM objektīvu ar 1/1000 s, f/3.2 un ISO1000. © Helen Bartlett

5. Fotografējiet ikdienu

“Ir pagājis tas laiks, kad kamera tika izņemta tikai īpašos gadījumos un svētkos. Mūsdienās mēs varam iegūt daudz vairāk kadru ar dabiskām aktivitātēm. Nofotografējiet, kā jūsu ģimene ir ērti iekārtojusies dīvānā pēc garas dienas. Uzņemiet to līksmo skatu, kad bērni ielec jūsu gultā, — priecīgi un gatavi rotaļām jau 5.00 no rīta. Pārvietojieties tālāk un izmantojiet garāku objektīvu vai kameras tālummaiņu, lai nofotografētu, kā bērni spēlējas, iegūstot tiešām jaukus, dabiskus attēlus.”

6. Izmantojiet dažādas vietas stāstu parādīšanai

“Mēģiniet dažos savos attēlos uzņemt stāsta elementus. Ir lieliski iegūt perfektu portretu, bet plašāks skats var būt tikpat vērtīgs. Fotografējiet bērnus guļamistabā ar rotaļlietām. Piešķiriet mērogu attēlam ar bērniem spēlējoties parkā vai vietējā mežā, uzņemot vertikāli, lai ietvertu kokus visā to garumā. Izmantojiet savu vidi radoši, meklējot formas un ēnas, atspīdumus un iekadrējošus elementus, lai saviem kadriem pievienotu ko īpašu.”

Melnbalts kadrs no augšas uz leju ar diviem bērniem, kuri guļ uz paklāja, ko ierāmē kāpņu margas. Uzņemts no augšas.

Eksperimentējot ar leņķiem un kompozīciju, jebkurā vietā var izveidot pārsteidzošus attēlus. Uzņemts ar Canon EOS-1D X un Canon EF 24mm f/1.4L USM objektīvu (kura pēctecis tagad ir Canon EF 24mm f/1.4L II USM) ar 1/60 s, f/3.5 un ISO3200. © Helen Bartlett

Mazs zēns tumšā istabā spēlējas ar rotaļu lidmašīnu. Griestos atspīd apgaismotās lidmašīnas ēna.

Eksperimentējot ar apgaismojumu, var izveidot izteiksmīgus attēlus. Šeit Helēna ir izmantojusi siluetus un apgaismojumu, lai uzsvērtu fotografējamo objektu un citādi diezgan parasto attēlu padarītu interesantāku. Uzņemts ar Canon EOS-1D X Mark II un Canon EF 35mm f/1.4L USM objektīvu (kura pēctecis tagad ir Canon EF 35mm f/1.4L II USM) ar 1/250 s, f/1.4 un ISO8000. © Helen Bartlett

7. Meklējiet interesantus leņķus un kompozīcijas

“Dažkārt varat uzņemt kādas personas būtību, neparādot tās seju. Interesanti leņķi un skatu punkti var veidot tiešām interesantus fotoattēlus. Varbūt nofotografējiet tādas detaļas kā jūsu mazuļa sīkās rociņas vai fiksējiet faktu, ka viņš uzstāj, ka gumijas zābaciņš jāvelk nepareizajā kājā. Eksperimentējiet ar kameras iestatījumiem. Izmantojiet mazu ekspozīcijas laiku, lai uzņemtu visas kustības detaļas. Vai parādiet bērnu ar izpludinātu darbību, pagriežot ekspozīcijas laika ripu un izmantojot trijkāji, lai saglabātu kameras stabilitāti, kamēr bērns steidzas tai garām. Nebaidieties izmantot lielāku ISO, kad uzņemat telpās. Es nekad neizmantoju zibspuldzi un dodu priekšroku pieejamajai gaismai, lai fotogrāfijas izskatītos dabiski. Pamēģiniet uzņemt melnbaltos attēlus, jo izskatās, ka tie pastāv ārpus laika, un, cerams, par tiem priecāsies arī nākamās paaudzes.”

8. Meklējiet gaismu

“Nosakiet gaismas avotu — ja strādājat telpās, izmantojiet dabisko apgaismojumu no loga un novietojiet fotografējamos objektus pret to, lai iegūtu brīnišķīgi apgaismotu portretu. Ja esat ārā, meklējiet atklātu ēnu, lai nodrošinātu maigu un vienmērīgu fotografējamā objekta sejas apgaismojumu. Zemā ziemas saule var būt brīnišķīga noskaņas pilniem portretiem. Meklējiet garas ēnas, kas attēliem var piešķirt interesantus kompozicionālos elementus.

“Lieliska investīcija, kas papildinās jūsu DSLR vai bezspoguļu kameru, ir ātrs fiksēta fokusa attāluma objektīvs. Fotogrāfiem, kas strādā ar Canos DSLR, es vienmēr iesaku Canon EF 50mm f1.8 STM. Tas ir augstas kvalitātes objektīvs ar fiksēto fokusa attālumu un platāku diafragmas atvērumu, turklāt nav dārgs. Canon RF 50mm F1.8 STM ir ekvivalents tiem, kuri izmanto Canon pilnkadra bezspoguļu sistēmu. Šie objektīvi ar platu diafragmas atvērumu ielaiž ļoti daudz papildu gaismas, tāpēc ir lieliski piemēroti bērnu fotografēšanai telpās.”

Melnbalts tuvplāna kadrs ar mazu bērnu, kas skatās uz grīdu.

Noliecoties, lai uzņemtu objektu acu līmenī, iegūsiet intīmākus attēlus. Uzņemts ar Canon EOS R5 un Canon RF 50mm F1.2L USM objektīvu ar 1/1000 s, f/1.2 un ISO100. © Helen Bartlett

9. Noliecieties līdz viņu līmenim

“Noliecieties līdz bērnu acu līmenim, lai redzētu pasauli no viņu skatu punkta. Pamēģiniet apsēsties vai nogulties uz grīdas. Šāda pieeja var samazināt arī fona jucekli un lietas, kas novērš uzmanību no kadra. Bieži vien fonu var aizpildīt ar debesīm vai kokiem, vai sienām, nevis ar visu rotaļlietu skapja saturu, kas izkaisīts pie jūsu kājām, lai gan ir labi arī uzņemt attēlu ar bērnu, kas priecājas par apkārt izveidoto jucekli!”

10. Izdrukājiet attēlus

“Neatkarīgi no tā, vai jums ir mājas printeris vai pasūtāt drukāšanu tiešsaistē vai veikalā, noteikti tos izdrukājiet. Attēlus varat arī uzdrukāt uz krūzītēm, plakātiem vai citiem priekšmetiem. Tā par tiem varēs priecāties katru dienu. Papīra izdrukas var saglabāt un turēt drošībā, un tās nepazūd datorā vai atmiņas kartē.”

Melnbalts attēls ar mazu zēnu, kurš smejas, lēkājot pa gultu.

Gatavo attēlu kvalitāte tiks uzlabota, ja fotografējamie objekti labi jutīsies, tāpēc fotografējiet, neaizmirstot, ka tam jāsagādā prieks. Uzņemts ar Canon EOS R5 un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 38 mm, 1/1000 s, f/2.8 un ISO2500. © Helen Bartlett

11. Priecājieties

“Gādājiet, lai bērniem fotoattēlu uzņemšana sagādātu prieku, un viņi būs vairāk ieinteresēti sadarboties. Negaidiet no viņiem pārāk daudz, jo īpaši ja viņi ir noguruši, un iesaistiet viņus visā procesā. Uzņemiet viņu iemīļotāko lietu attēlus, viņu mīļlietiņas, zīmējumu, kurš tikko pabeigts. Spēlējiet spēles, dziediet dziesmas, kāpiet kokos.”

“Atcerieties, savas ģimenes fotografēšana ir visjautrākā lieta, ko varat darīt ar savu kameru, un es ceru, šie padomi jūs iedrošinās šajā sezonā biežāk izņemt savu kameru un uzņemt fotoattēlus, kuri glabās dārgas atmiņas turpmākajos gados.”

Saistīti produkti

Saistītie raksti