A woman touches a paper star hanging from her ceiling, in front of shuttered windows.

FOTOGRAFĒŠANA TELPĀS

Nevainojami foto projekti: trīs idejas radošām fotosesijām mājas apstākļos

Mājas ir pilnas ar radošu iedvesmu, tomēr bieži vien tā uzreiz nav pamanāma. Ieskatieties ciešāk telpā, kuru tik labi pārzināt, un būsiet pārsteigts un iedvesmots par to, cik daudz objektu un scenāriju varat radoši izpētīt ar savu kameru.

Viens no labākajiem veidiem, kā radoši izpausties mājās, ir izpētīt tās savas kameras funkcijas, kuras iepriekš neesat lietojis. Piemēram, Canon EOS 90D, ir aprīkota ar intervāla mērītāju, ar ko var veidot intervāla fotogrāfiju filmas, un fokusa uzslāņošanu, kas palīdz izveidot tik asus attēlus kā nekad iepriekš. Šeit ir trīs idejas fotografēšanai telpās, kas sniegs radošo iedvesmu. Tas ir lielisks veids, kā uzlabot savas prasmes, apgūt jaunus paņēmienus ar kameru un pat atklāt jaunu mīļāko fotografēšanas jomu.

Ātrā pārtīšana — uzņemiet interesantu intervāla fotogrāfiju videoklipu

A Canon EOS 90D on a tripod filming ingredients laid out on a table.
Attēli no augšas, jo īpaši, filmējot video, rada interesantus uzņēmumus Flat Lay stilā. Izmantojot trijkāji, kamera ir stabila visu uzņemšanas laiku.

Mēs bieži redzam intervāla fotogrāfiju videoklipus, kuros pāri iespaidīgai pilsētas ainavai noriet saule, taču jūs varat uzņemt tikpat pārliecinošus intervāla fotogrāfiju videoklipus, atrodoties mājās. Lai uzņemtu labu intervāla fotogrāfiju filmu, svarīgākais ir parādīt skatītājam kādu lietu no cita skatu punkta. Tas var būt kaut kas tik vienkāršs kā cepumu cepšana, parādot, kā tie krāsnī paceļas, ko mēs esam darījuši šeit, filmējot cepumu gatavošanu, cepšanu un izņemšanu.

Intervāla fotogrāfiju filma saspiež laikietilpīgas darbības dažās sekundēs, tāpēc ir lieliski piemērota ēdiena gatavošanas uzņemšanai. Saplānojiet visu, kas nepieciešams šim procesam, pēc tam izlieciet visas sastāvdaļas un piederumus uz līdzenas virsmas, lai sāktu darbu.

Izmantojot tādu daudzpusīgu objektīvu kā Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS II,varat tuvināt vai tālināt, lai pielāgotu kadru attiecīgajai ainai, un tā tuvais fokusēšanas attālums (25 cm) ļauj jums būt tiešā saskarsmē ar darbību. Tālāk ir sniegti vēl trīs padomi, ko varat izmantot, lai ieplānotu vienkāršu, bet pārliecinošu mājās uzņemtu intervāla fotogrāfiju videoklipu.

1. Iekadrējiet ainu ar statīvu

A Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM lens. A woman with multi-coloured hair making cookies.
Izmantojot trijkāji, varat saglabāt nemainīgu kadru, uzņemot attēlu sēriju vai video. Tas nodrošina stabilitāti un paver radošas attēlu kompozīcijas iespējas. Ja telpa ir pārāk tumša, izmantojiet nepārtrauktas gaismas avotu — tas var būt studijas prožektors vai vienkārša galda lampa.

Kamerai jābūt nekustīgai, kas nozīmē, ka tā jāuzstāda uz statīva. Skats no augsta leņķa iemūžinās darbības attīstību, un objektīva tālummaiņa līdz 18 mm iekļaus kadrā visu nepieciešamo. Ja aina ir nedaudz tumšāka, izmantojiet pastāvīgu apgaismojumu — lai izceltu fotografējamos objektus, noderēs pat galda lampa.

2. Pielāgojiet fotografēšanas intervālu

Saistīti raksti
A light painting image of a bed of flowers with multi-coloured lights behind.

DĀRZA FOTOGRAFĒŠANA

Ļaujiet vaļu radošumam: trīs projekti, ko izmēģināt dārzā

Trīs veidi, kā uzsākt radošu darbošanos, sākot no tulpju izkrāsošanas ar gaismu un zvaigžņu uzņemšanas, līdz skaisto dārza putnu fotografēšanai.

A time stacked image of a flower blooming.

INTERVĀLU UZŅEMŠANA

Izveidojiet un izdrukājiet intervālu uzņemšanas apvienojumu

Pārveidojiet intervālu uzņemšanas filmu vienā attēlā, sekojot šai pamācībai, kā apvienot vairākus attēlus vienā.

A macro shot of soap mixing with water.

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Abstraktas makro fotogrāfijas: ziepju burbuļu uzņemšana

Atklājiet, kā uzņemt pārsteidzošas, abstraktas makro fotogrāfijas ar ziepju burbuļiem, izmantojot šo vienkāršo ceļvedi.

Atlasiet filmu uzņemšanas režīmu, ja kamerai tāds ir. Tagad nospiediet pogu MENU (IZVĒLNE) un ritiniet cauri uzņemšanas režīmiem līdz Time-lapse movie (Intervāla fotografēšanas filma). Pilnīgai kontrolei izvēlieties funkciju Custom (Pielāgots) un izlemiet, vai vēlaties uzņemt Full HD vai 4K formātā. Mēs intervāla fotogrāfiju filmas kopīgosim sociālajos tīklos, tāpēc lieliski piemērots ir Full HD formāts — tas aizņem mazāk vietas kartē.

Intervāla/kadru apakšizvēlnē nosaka intervālu — cik bieži kamera uzņem fotografējamā materiāla kadru. Atkarībā no jūsu video sistēmas, kuru var mainīt iestatījumos, kamerai ir nepieciešami 24, 25 vai 30 kadri vienai gatavā materiāla sekundei. Parasti mākoņiem, kas lēni pārvietojas, ir nepieciešams aptuveni 10 sekunžu intervāls starp kadriem, savukārt ātrākai darbībai, piemēram, ēdiena gatavošanai, ir nepieciešams aptuveni divu sekunžu intervāls.

Sadaļā ar kadru skaitu iestata kopējo uzņemto kadru skaitu — tas darbojas arī kā noderīgs kalkulators, norādot, cik ilga būs gatavā filma. Varam redzēt, ka, iestatot 2 sekunžu intervālu un 800 kadrus un filmējot 26 minūtes 38 sekundes, tiks izveidots 32 sekunžu ilgs klips, ja uzņems ar ātrumu 25 kadri/s.

Iestatiet automātisko ekspozīciju uz Fixed 1st frame (Fiksēts 1. kadrs) — pretējā gadījumā kamera pielāgos ekspozīciju katram attēlam, kas var palielināt un samazināt spilgtumu. Ieteicams arī pārslēgt objektīvu uz manuālo fokusu un fokusēt objekta rokas vai galda virsmu, lai nodrošinātu, ka automātiskā fokusēšana ierakstīšanas laikā nelēkā apkārt.

3. Fotografēšanas sākšana ar kameru

A composite image: left, the back of the Canon EOS 90D showing the interval shooting settings; right, a cookie rising in an oven.
Pārbaudiet, vai izvēlējāties uzņemt gana daudz kadru, lai nofilmētu intervālu uzņemšanas filmu līdz pat darbības beigām.

Izejot no izvēlnes, jums piedāvās veikt testa kadru, lai pārbaudītu ekspozīciju. Ja esat apmierināts, nospiediet pogu START STOP un pēc tam atlaidiet slēdzi, lai sāktu fotografēšanu. Kamera uzņems attēlu ar jūsu norādīto intervālu; ja darbība beigsies ātrāk, nekā paredzēts, vienkārši vēlreiz nospiediet slēdzi, lai pārtrauktu ierakstīšanu. Pēc tam kadri tiks automātiski apkopoti gatavā intervāla fotogrāfiju filmā.

Piekļūstiet tuvāk — padariet ikdienišķo par kaut ko īpašu, izmantojot makro fotografēšanu

Ikdienišķu priekšmetu fotografēšana ar makro objektīvu ir viegls veids, kā iepazīt radošu brīvību un veidot vizuāli interesantus attēlus.

Makro fotografēšana ļauj uz ikdienišķiem objektiem paskatīties no pilnīgi cita skatu punkta, un jūsu mājas ir bagātas ar dažādiem interesantiem objektiem, kurus varat uzņemt. Nav svarīgi, kas tas ir — dakša, siera rīve, paklāja šķiedras — ar makro objektīvu piekļūstot īpaši tuvu, varat izcelt rakstus, formas un faktūras, veidojot radošus efektus.

Makro objektīvs ar atveidošanas attiecību 1:1, piemēram, Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM, uzņem objektus dabiskā lielumā un ir lieliski piemērots radošiem tuvplāniem. Statīva izmantošana nodrošina stabilus kadrus, kas ir vēl svarīgāk, fotografējot no maza attāluma, jo jebkura kustība tiek palielināta.

Makro tuvplāni var padarīt ierasto neparastu, tāpēc izvēlieties objektus ar interesantām īpašībām — piemēram, tomāta sēklas vai matu birstes sarus. Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektīva lielais diafragmas atvērums ļauj strādāt ar dabisko apgaismojumu, tomēr ārējā apgaismojuma pievienošana ļauj izcelt detaļas un izgaismot objektu — tas lieliski noder, ja fotografējat kaut ko šķidru vai caurspīdīgu.

Šeit ir trīs galvenie iestatījumi, kurus var izmantot, lai nodrošinātu ļoti asus tuvplānus.

1. Fokusēšana ar pieskārienu, izmantojot Live View un Canon Camera Connect

A screenshot of the Canon Camera Connect App, showing focus selection.
Izmantojiet “Live View” režīmu vai izveidojiet savienojumu ar Canon Camera Connect lietotni, lai uzņemtu no attāluma un izmantotu skāriena fokusēšanas iespējas.

Uzņemot mazus objektus, var būt grūti panākt precīzu fokusu. Strādājot ar režīmu Live View, var izmantot LCD ekrānu un precīzi redzēt, kas ir fokusā, kā arī novērtēt, kā izskatās galīgā ekspozīcija. Vienkārši pieskarieties ekrānam, lai iestatītu fokusa punktu, kur vien vēlaties. Varat arī pārslēgt uz manuālo fokusu un griezt objektīva fokusa gredzenu, lai iegūtu precīzu kontroli. Varat arī palielināt attēlu 5 vai 10 reizes, nospiežot palielināšanas pogu, lai pārliecinātos, ka pat vissīkākās detaļas ir asas.

Varat to darīt arī attālināti, izveidojot savienojumu ar Canon Camera Connect lietojumprogrammu. Pieskarieties viedierīces skārienekrānam, lai izvēlētos precīzu fokusa apgabalu. Varat arī izmantot lietojumprogrammu, lai mainītu kameras iestatījumus, nepieskaroties kamerai, tādējādi samazinot iespējamību, ka attēlus ietekmēs kameras vibrācija.

2. Manuāla fokusa atzīmēšana

Fokusa asuma korekcija identificē visus ainas elementus, kas ir fokusā, izmantojot spilgtas krāsas iezīmējumu, kas redzams uz šī naža robainās malas. Tas ir ātrs un viegls veids, kā pārbaudīt, vai attēls ir ass. Zaļais kvadrāts ir fokusa palīgs, kas parādās, kad izmantojat manuālo fokusu.

Manuāla fokusa atzīmēšana (MF peaking) ir funkcija, kas ir Canon EOS RP, Canon EOS 90D un daudzām citām Canon kamerām, un tā palīdz panākt īpaši asu fokusu. Ja jums ir fokusa atzīmēšanas funkcija, to aktivizējot, tiks izceltas attēla daļas, kas ir fokusā, izmantojot spilgtas krāsas pārklājumu. Aktivizējiet Live View un nospiediet pogu MENU (IZVĒLNE), pēc tam ritiniet cauri uzņemšanas izvēlnēm, līdz atradīsiet MF atzīmēšanas iestatījumus.

Ieslēdziet MF atzīmēšanu, pēc tam izvēlieties krāsu un līmeni, un manuālas fokusēšanas laikā tiks parādīts pārklājums. Izvēlieties krāsu, kas krasi kontrastē ar objektu, lai būtu vieglāk redzēt fokusā esošo daļu.

3. Izmantojiet fokusa dublēšanu, lai iegūtu pārsteidzošu asuma dziļumu

Attēls ar ananasa šķēli pa kreisi ir uzņemts ar f/8 — augstāks f-skaitlis nozīmē to, ka lielāka attēla daļa ir fokusā, bet gaismas daudzums tiek ierobežots. Attēls ar metāla kniedēm pa labi ir uzņemts ar f/2,8, kas ierobežo fokusu, bet ielaiž vairāk gaismas. Izmantojot fokusējuma braketēšanu, lai uzņemtu attēlu sēriju ar šo atvērumu, iegūtais attēls pa labi ir neticami ass.

Fotografējot ar lielu diafragmas atvērumu f/2.8, tiks izveidots ļoti mazs asuma dziļums, kas var izolēt noteiktu objekta daļu. Tomēr, ja vēlaties, lai viss attēls būtu fokusā, parasti ir jāsamazina objektīva diafragmas atvērums, un tas notiek uz gaismas zaudēšanas rēķina. Canon EOS 90D kameras dublēšanas funkcija sniedz iespēju uzņemt secīgus attēlus, pēc tam sapludināt tos programmatūrā Digital Photo Professional, lai panāktu lielāku asuma dziļumu pat ar diafragmas atvērumu f/2.8.

Kad ir aktivizēts režīms Live View, nospiediet pogu MENU (IZVĒLNE), ritiniet cauri uzņemšanas izvēlnēm un aktivizējiet fokusa dublēšanu. Vispirms izvēlieties kopējo kadru skaitu — sāciet ar 30, bet palieliniet šo skaitu, ja uzņemat kaut ko īpaši detalizētu; ar 100 parasti vajadzētu pietikt makro fotogrāfijām. Pēc tam atlasiet Focus increment (Fokusa palielinājums) (fokusa pārvietošanas lielumu starp kadriem) — sāciet ar četriem un eksperimentējiet. Ņemiet vērā, ka šim darbam būs jāizmanto automātiskā fokusēšana. Tagad nospiediet slēdzi, lai sāktu secīgi uzņemt kadrus.

Jaunākās Canon kameras ir aprīkotas ar šo noderīgo fokusa dublēšanas funkciju. Neuztraucieties, ja jums ir vecāka Canon kamera — arī jūs varat izveidot attēlu ar saliktu fokusu. Atveriet programmatūru Digital Photo Professional un varēsiet vienu uz otra salikt attēlus, iegūstot vienu attēlu ar lielu asuma dziļumu, pats izmantojot rīku Depth Compositing (Asuma dziļuma veidošana).

Uzņemiet mājās perfektus kinematogrāfiskus portretus

Fantastiski portreti mājas apstākļos ir viens no labākajiem veidiem, kā apgūt fotografēšanu un iesaistīt gan tuviniekus, gan kaimiņus. Iespējojiet sejas un acu noteikšanas autofokusu, lai uzņemtu nevainojamus portretus.

Telpās var zelt portretu fotografēšana. Lai uzņemtu satriecošu portretu, nav nepieciešama piekļuve dārgām studijas gaismām vai eksotiskām vietām. Viss nepieciešamais ir pretimnākošs fotografējamais objekts un nedaudz radošuma. Izmantojot pareizo pozu un logu ar lielu daudzumu dabiskā apgaismojuma, var redzēt, kā atšķiras labs portrets no lieliska.

Portretus var uzņemt ar jebkuru objektīvu — 50 mm fokusa attāluma objektīvu, platleņķa vai pat zivs acs objektīvu. Tomēr parasti portretus uzņem ar 135 mm vai 85 mm objektīvu, piemēram, Canon EF 85mm f/1.8 USM. Šis objektīvs ir lieliski piemērots portretu uzņemšanai, jo tas saspiež perspektīvu, un plašais f/1.8 diafragmas atvērums piepilda attēlu ar gaismu un lieliski atdala objektu, izpludinot pat pieblīvētu fonu. Saglabājiet plaši atvērtu diafragmas atvērumu f/1.8 ar ISO 100 un slēdža ātrumu aptuveni 1/125 –1/160 sekundes. Paturiet prātā, ka 85 mm fokusa attālums ir ekvivalents 136 mm kamerā ar APS-C sensoru, piemēram, Canon EOS 90D.

Šeit ir vēl trīs vienkārši veidi, kā telpās uzņemtus portretus padarīt vēl iespaidīgākus.

1. Telpa ar skatu

Dabiskā gaisma no loga vai durvīm ne vien padarīs attēlu gaišāku, bet arī piešķirs tam dziļumu.

Tikai tāpēc, ka fotografējat mājās, jums nav jānovieto objekts pret sienu vai līdzenu fonu. Ja jums ir logs vai balkons, no kura paveras skats uz dārzu, vai pat vienkārši uz ārpasauli atvērtas durvis, varat attēlam pievienot dziļumu un telpiskumu. Novietojot objektu pret fonu, un 85 mm fokusa attāluma apgrieztajam skatam vajadzētu aizpildīt jūsu kadru.

2. Izmantojiet gaismas atstarošanu

Izmantojiet un manipulējiet dabisko gaismu, izmantojot reflektoru, lai atstarotu gaismu no loga uz subjektu.

Viens no izaicinājumiem, fotografējot portretus telpās pret logu, ir tas, ka dienasgaismas apgaismotais fons ir daudz gaišāks nekā telpa, kurā fotografējat. Viens no veidiem, kā līdzsvarot gaismu un apgaismot objektu, ir izmantot zibspuldzi, piemēram, Canon Speedlite 470EX-AI, kas automātiski nosaka optimālo leņķi gaismas atstarošanai no sienām un griestiem, lai iegūtu dabiskus rezultātus.

Vēl vienkāršāka metode, kas noder arī gadījumos, ja jums nav zibspuldze, varat izmantot atstarotāju, lai āra gaismu novirzītu atpakaļ uz objektu. Atstarotājs var būt arī tik vienkārša lieta kā liels balta kartona gabals vai skārda folija. Atstarotājs radīs maigu un dabisku gaismu, kuru varēsiet pavērst un virzīt līdzīgi kā zibspuldzes gaismu.

3. Izmantojiet attēlu stilus radošiem efektiem

Izmantojiet Attēlu stilu iestatījumu, lai radoši pielāgotu savu attēlu apstrādi un padarītu tos izteiksmīgākus.

Canon EOS 90D ir aprīkota gan ar sejas, gan acu noteikšanas AF, kas nodrošina perfektus portretus katru reizi, taču jūs varat izmantot arī funkciju Picture Styles (Attēlu stili) lai pielāgotu attēla apstrādi. Portreta stils samazina asumu, lai padarītu ādu gludāku, un pielāgo krāsu un piesātinājumu, lai iegūtu dabiskus ādas toņus, savukārt vienkrāsainais stils veido pārsteidzošus melnbaltos attēlus.

Ne visām Canon kamerām ir funkcija Picture Styles (Attēlu stili), tomēr tā ir daudziem jaunākiem modeļiem. Ja jums nav pieejama funkcija Picture Styles (Attēlu stili), varat koriģēt attēlu programmatūrā Digital Photo Professional.

Autors: Džefs Meijers (Jeff Meyer)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem