A time stack image showing a tulip blooming.

INTERVĀLA FOTOGRAFĒŠANA

Laika mirkļi: pārvērtiet intervāla fotografēšanas attēlus izdrukās, izmantojot šo laika grēdas paņēmienu

Uzņemt simtiem attēlu, kuros intervāla fotogrāfiju filmā redzams laiks ritējums, var būt brīnišķīgi, tomēr iegūtos videoklipus nevarat pielikt pie sienas. Tomēr iegūtās intervāla fotogrāfijas ir iespējams pārveidot vienā attēlā, ko var izdrukāt. Dažādos laikos uzņemta salikta attēla izveidošana ietver fotogrāfiju sērijas uzņemšanu — līdzīgi kā intervāla fotogrāfiju uzņemšanu. Taču tā vietā, lai izveidotu videoklipu, jūs paņemat dažādas zonas no atsevišķiem kadriem un sapludiniet tās vienā pārsteidzošā attēlā, kas parāda transformāciju, piemēram, no dienas uz nakti.

Šeit izskaidrosim kameras iestatīšanas pamatprincipus intervāla fotografēšanai, izmantojot kameru ar iebūvētu intervāla taimeri. Tas ir vienkāršs paņēmiens ar kameru, kuru varat viegli izmēģināt savās mājās vai dārzā. Mēs esam uzņēmuši tulpju ziedlapiņu aizraujošo kustību no pēcpusdienas līdz vakaram, taču jūs varat izmantot to pašu paņēmienu, fotografējot jebkuru objektu, kas laika gaitā lēni mainās — no kūstoša saldējuma līdz dienas un nakts ainavas nomaiņai secīgām fotogrāfijām. Kad tas būs izdarīts, mēs sapludināsim kadrus, pēc tam izveidosim pievilcīgu izdruku, ko likt pie sienas.

1. Uzņemiet intervāla fotogrāfijas

Izvēlieties pozīciju

A photographer frames up his subject: a tulip growing in his garden.
Izvēloties vietu laika grēdas uzņemšanai, pievērsiet uzmanību laikapstākļu izmaiņām un pasargājiet kameru no to iedarbības.

Uzstādiet kameru uz statīva un izvēlieties leņķi, no kura fotografēt. Paturiet prātā, ka kamerai būs jāpaliek nekustīgai vairākas stundas, tāpēc vislabāk to novietot vietā, kur tā netraucēs. Ja pastāv iespēja, ka līs lietus, novietojiet kameru zem jumta vai fotografējiet pa logu. Vislabāk piemērota ir mierīga diena, jo spēcīgs vējš var izraisīt nevēlamu zieda kustību. Pārliecinieties, ka akumulators ir pilnībā uzlādēts. Tulpes ir pilnībā atvērušās ap pusdienlaiku, lai ar atvērtajām ziedlapiņām tvertu saules gaismu, tāpēc šajā laikā sākām fotografēšanu.

Izveidojiet vienkrāsainu fonu

A black back drop is used to make tulips stand out.
Vienkrāsaina fona izmantošana ievērojami atvieglinās laika grēdas attēlu sapludināšanu.

Ja fotografējat tādu objektu kā ziedu, mēģiniet aiz tā novietot vienkrāsainu fonu. Tas ne tikai izcels ziedu no pieblīvētā dārza fona, bet vēlāk arī atvieglos vairāku kadru nemanāmu apvienošanu vienā kadrā. Šeit aiz zieda aizklājām melnu auduma gabalu, bet jūs varat eksperimentēt ar visdažādākajām fona krāsām. Lai fons būtu tumšs, mēs arī pārliecinājāmies, ka to neapspīd tieša saules gaisma.

Iestatiet ekspozīciju

Saistīti raksti
A women touches a paper star hanging from her ceiling.

FOTOGRAFĒŠANA IEKŠTELPĀS

Ieceriet lieliskus projektus: trīs idejas radošai fotoattēlu uzņemšanai mājās

Ļaujieties radošumam mājās. Padomi par kinematogrāfisku portretu, abstraktu makro attēlu un intervāla video uzņemšanu.

Tulips in a garden framed by trails of light.

FOTOGRAFĒŠANA DĀRZĀ

Ļaujieties radošumam dārzā: trīs noderīgi paņēmieni

Jautri projekti, ko izmēģināt mājās, – no krāsošanas ar gaismu līdz zvaigžņu iemūžināšanai.

How to shoot time-lapse films

INTERVĀLA FOTOGRAFĒŠANA

Kā uzņemt intervāla fotogrāfiju filmas

Izpētiet intervāla fotografēšanas iespējas ar EOS, atrodoties mājās.

The Aperture priority mode settings on a Canon EOS 5D Mark IV.
Apertūras prioritātes (Av) režīms ir lieliski piemērots uzņemšanai laika grēdas režīmā – kamera, reaģējot uz mainīgajiem apgaismojuma apstākļiem, pielāgos aizvara ātrumu, taču uzņems ar izvēlēto aizvara apertūru.

Ekspozīcijas izvēle būs atkarīga no fotografējamā objekta un apgaismojuma. Kopumā intervāla fotogrāfiju sērijai laba izvēle ir diafragmas prioritāte, jo dienas laikā mainās gaismas līmenis. Tas nozīmē, ka varat paturēt fiksētu diafragmas atvērumu un ISO, kamēr kamera atbilstoši apstākļiem pielāgo slēdža ātrumu. Lieliski piemērots ir vidēja diapazona diafragmas atvērums, piemēram, f/8, un zems ISO, piemēram, ISO 100, kas līdz minimumam samazina troksni. Kad objekts nofokusēts, pārslēdziet objektīvu uz manuālo fokusu, lai tas paliktu fiksēts visu secīgo fotogrāfiju uzņemšanas laikā.

Padomājiet arī par attēlu kvalitāti. RAW attēli satur papildu informāciju izgaismotajās un ēnainajās vietās, sniedzot jums lielāku drošību pārmērīgas vai nepietiekamas ekspozīcijas novēršanai. Ja neesat pārliecināts par RAW izmantošanu, izvēlieties RAW+JPG, taču atcerieties, ka šādas opcijas izvēle aizņems vairāk vietas atmiņas kartē.

Kontrolējiet apgaismojumu

A reflector blocks light from hitting the tulips in frame.
Lai nodrošinātu vienmērīgu efektu, ieteicams nepieļaut tiešas saules gaismas nonākšanu uz objekta, tā jākompensē ar mākslīgo apgaismojumu.

Konsekvents apgaismojums palīdzēs jūsu kadriem saplūst, tomēr tas var būt sarežģīti, fotografējot dažādos dienas laikos. Galvenais ir novērst dienasgaismas izšķirošo lomu kopējā apgaismojuma vidē. Jums ir vairākas iespējas. Pirmkārt, varat īslaicīgi bloķēt saules gaismu ar atstarotāju vai segu un apgaismot ziedu ar lampu vai spēcīgu prožektoru. Varat arī izmantot iebūvēto vai ārējo zibspuldzi, kas pārspēs dienasgaismu.

Iestatiet intervālus

The Interval settings screen on a Canon EOS 5D Mark IV.
Laika grēdas izveide ir laikietilpīgs process. Lai to atvieglotu, izmantojiet kameru ar intervāla uzņemšanas funkciju, piemēram, Canon 5D Mark IV, kādu izmantojam mēs, Canon EOS 90D, EOS RP, EOS 250D vai EOS M6 Mark II.

Kameras izvēlnē atveriet intervāla fotografēšanas iestatījumus. Tajos ir divi galvenie iestatījumi. Intervāla iestatījums nosaka ilgumu starp kadriem, un diapazons, ko varat izvēlēties, ir atkarīgs no kameras: dažas pieļauj intervālus līdz 30 sekundēm, dažas līdz 59 minūtēm 59 sekundēm, dažas vairākas stundas, minūtes un sekundes (šeit kamera ir iestatīta, lai uzņemtu kadru katru stundu). Kadru skaitu var iestatīt uz noteiktu skaitli vai 00 Unlimited (00 neierobežots) (ja jūsu kamera to atļauj), lai fotografētu nepārtraukti. Kad iestatījumi izveidoti, var nospiest slēdzi, lai sāktu intervāla fotografēšanu.

2. Sapludiniet kadrus

Izveidojiet dažādos laikos uzņemtu saliktu attēlu

A tulip on the edit screen in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Izvēlieties kadru secību Canon Digital Photo Professional (DPP) attēlveidošanas programmatūrā un sapludiniet tos ar rīkiem Adjustment (Koriģēšana ) un Compositing (Kompozīcijas veidošana).

Kad esat uzņēmis secīgas fotogrāfijas vairāku stundu laikā, varat tās sapludināt vienā attēlā, kas parāda objekta transformāciju dienas laikā. Izvēlieties attēlus, kurus vēlaties sapludināt — varat izvēlēties tik daudz vai maz, cik vēlaties, taču jo vairāk attēlu, jo ilgāks laiks būs nepieciešams. Apstrādājiet attēlus, lai uzlabotu krāsas un toņus, tāpat kā to darītu ar atsevišķām fotogrāfijām. Lai ietaupītu laiku, programmatūrā DPP varat veikt lielapjoma darbību ar funkciju Recipe (Recepte).

Pārliecinieties, ka fons ir nemainīgs

An image of a tulip is tweaked in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Lai izveidotu vienmērīgu fonu katrā sapludināšanai paredzētajā attēlā, izmantojiet regulēšanas rīku.

Ja, līdzīgi kā šeit attēlā ar ziedu, dažas fona zonas nav pilnībā melnas, varat tās pārkrāsot ar koriģēšanas rīku un pēc tam selektīvi aptumšot šo zonu. Pēc tam sāciet sapludināt fotogrāfijas, izmantojot rīkus Adjustment (Koriģēšana) un Compositing (Kompozījas veidošana) programmatūrā DPP. Ar rīku Adjustment (Koriģēšana) padariet melnākas tās zonas attēlā, kuras nevēlaties lietot, pēc tam izmantojiet rīku Compositing (Kompozījas veidošana), lai izvēlētos citu attēlu un sapludinātu, izmantojot iestatījumus Lighten (Padarīt gaišāku) vai Add (Pievienot). Saglabājiet sapludināto attēlu un turpiniet tādā pašā veidā, pievienojot attēlu pēc attēla, lai panāktu attiecīgo efektu.

Sapludiniet attēlus

Two images of tulips are merged together in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Varat izvēlēties, kā sapludināt attēlus programmatūrā DPP. Esam izvēlējušies ziedu ievērojami atšķirīgās ziedēšanas stadijās.

Ir daudz attēlu rediģēšanas programmu un lietojumprogrammu, kuras var izmantot fotogrāfiju sapludināšanai, tomēr principi ir tie paši. Salieciet fotogrāfijas vienu virs otras un katrā no tām izvēlieties zonas, kuras vēlaties izmantot sapludinātajā attēlā. Varat izvēlēties sapludināšanu ar pāreju no vienas kadra malas uz otru vai varat eksperimentēt ar citiem pārejas veidiem, piemēram, slāņu sēriju, kas parādīta tālāk redzamajā piemērā ar dažādos laikos uzņemtas ainavas saliktu attēlu.

Kad ar programmatūru DPP esat apguvis attēlu sapludināšanas pamatus, varat izmēģināt dažādus efektus, piemēram, attēlu sagriešanu.

3. Izdrukājiet dažādos laikos uzņemto salikto attēlu

Sagatavojiet attēlu

Tagad, kad fotogrāfijas ir sapludinātas vienā attēlā, tās ir gatavas drukāšanai.

Kad intervāla fotogrāfijas sapludinātas, kāpēc gan neveikt vēl vienu darbību un neizdrukāt fotogrāfiju? Ierāmēta zieda izdruka, kurā tas redzams vairākās ziedēšanas stadijās, var pārsteidzoši papildināt jūsu sienu vai kamīna dzegu vai var būt dāvana mīļam cilvēkam. Attēla sagatavošana drukāšanai ir vienkāršs uzdevums, ko var paveikt lielākajā daļā attēlu rediģēšanas lietojumprogrammu. Neatkarīgi no tā, kuru no tām izvēlaties, ir ļoti svarīgi, lai jūsu displeja krāsas būtu kalibrētas un printeris izdrukātu to, ko redzat ekrānā.

Izvēlieties pareizus iestatījumus

A time stack of tulips shown in a frame on a mantelpiece.
Pareizu iestatījumu izvēlēšanās nodrošina izdrukas atbilstību ekrānā redzamajām krāsām, un galu galā jūs iegūsit brīnišķīgu, dekoratīvu mājas dizaina papildinājumu.

Drukāšanas process var nedaudz atšķirties atkarībā no izmantotā printera. Profesionālie printeri piedāvā tādas priekšrocības kā plakāta lieluma izdrukas ar ilgāku kalpošanas laiku. Canon PIXMA PRO-10S var izveidot A3+ formāta izdrukas, izmantojot 10 tinšu pigmenta bāzes sistēmu un iegūstot skaisti atveidotas krāsas, savukārt PIXMA PRO-100S izmanto 8 tinšu krāsvielu bāzes sistēmu, iegūstot izdrukas ar potenciāli ilgāku kalpošanas laiku. Varat iegūt vēl augstāka līmeņa izdrukas pat A2 formātā ar Canon imagePROGRAF PRO-1000, izmantojot Canon 12 tinšu pigmenta bāzes LUCIA PRO tintes sistēmu.

Ja izmantojat kādu no šiem vai jebkuru citu Canon profesionālo printeri, izmantojiet Print Studio Pro kā ceļvedi drukāšanas procesā. Šis spraudnis darbojas kopā ar programmatūru DPP un citām rediģēšanas lietojumprogrammām, un ar to varēsiet pielāgot krāsu pārvaldības iestatījumus un papīra profilus, lai panāktu precīzu ekrāna un drukas atbilstību.

Ja izmantojat mājas fotoprinteri, piemēram, Canon PIXMA TS6350, ko mēs izmantojām, programmatūrā DPP varat pārvaldīt šo procesu: atlasiet Print (Drukāt), pēc tam Properties (Īpašība) un pēc tam izvēlieties izmantoto papīra veidu un pareizos iestatījumus. Lai iegūtu vislabākos rezultātus, izmantojiet speciālo papīru, piemēram, Canon Pro foto papīru, un printeri, kurā ir sistēma ar vismaz piecām tintēm (piemēram, Canon ChromaLife100 tintes tehnoloģiju, kas izmantota printerī PIXMA TS6350), lai iegūtu augstas kvalitātes izdrukas.


Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem