A time stack image showing a tulip blooming.

INTERVĀLA FOTOGRAFĒŠANA

Laika mirkļi: pārvērtiet intervāla fotografēšanas attēlus izdrukās, izmantojot šo laika grēdas paņēmienu

Ir brīnišķīgi uzņemt intervāla fotografēšanas režīmā simtiem attēlu, kuros redzama laika plūsma, bet iegūtos video diemžēl nevar piekārt pie sienas. Tomēr intervāla fotografēšanas režīmā uzņemtos attēlus var pārvērst vienā, izdrukājamā attēlā! Lai izveidotu laika grēdas attēlu, ir jāuzņem fotogrāfiju sērijas – gluži tāpat kā intervāla fotografēšanas režīmā. Taču tā vietā, lai izveidotu video, varat izvēlēties atsevišķus dažādu kadru apgabalus un sapludināt tos vienā lieliskā attēlā, kurā, piemēram, redzams, kā diena pakāpeniski pārvēršas naktī.

Tālāk sniegta pamatinformācija par kameras iestatīšanu uzņemšanai intervāla fotografēšanas režīmā, izmantojot kameru ar iebūvētu intervāla taimeri. Tas ir vienkāršs paņēmiens, ko, strādājot ar kameru, varat viegli izmēģināt mājās vai dārzā. Esam uzņēmuši brīnišķīgās tulpes ziedlapiņu kustības pēcpusdienā un vakarā, bet jūs šo paņēmienu varat lietot jebkāda laika gaitā lēni kustīga objekta uzņemšanai – vai tas būtu kūstošs saldējums vai diennakts ainavu secība. Kad tas ir izdarīts, nākamais solis ir kadru sapludināšana un lieliskas, pie sienas izvietojamas izdrukas iegūšana.

1. Uzņemiet, izmantojot intervāla fotografēšanas režīmu

Izvēlieties pozīciju

A photographer frames up his subject: a tulip growing in his garden.
Izvēloties vietu laika grēdas uzņemšanai, pievērsiet uzmanību laikapstākļu izmaiņām un pasargājiet kameru no to iedarbības.

Uzstādiet kameru uz statīva un izvēlieties uzņemšanas leņķi. Atcerieties: kamerai šeit būs jāatrodas nekustīgi vairākas stundas, tāpēc ieteicams atrast vietu, kur tā nevienam netraucēs. Ja iespējams lietus, novietojiet kameru zem pārsega vai fotografējiet, atrodoties iekštelpās, pie loga. Vislabākie apstākļi uzņemšanai ir rāmā dienā, jo spēcīgs vējš var purināt ziedu, un šādas kustības ir nevēlamas. Pārliecinieties, vai akumulators ir pilnībā uzlādēts. Tulpju ziedi ir pilnībā atvērušies ap pusdienlaiku, lai savās atplestajās ziedlapiņās uztvertu saules gaismu, – tad arī sāksim fotografēšanu.

Uzstādiet vienkrāsainu fonu

A black back drop is used to make tulips stand out.
Vienkrāsaina fona izmantošana ievērojami atvieglinās laika grēdas attēlu sapludināšanu.

Uzņemot tādu objektu kā zieds, pacentieties aiz tā novietot vienkrāsainu fonu. Tādējādi jūs ne tikai ziedu nodalīsiet no raibā dārza fona, bet vēlāk jums arī būs vienkāršāk apvienot vairākus uzņēmumus vienā. Mēs šeit aiz zieda esam novietojuši melnu audumu, taču jūs varat eksperimentēt ar dažādām fona krāsām. Lai fons visu laiku būtu tumšs, mēs arī pārliecinājāmies, vai to neapspīdēs tieši saules stari.

Iestatiet ekspozīciju

Saistīti raksti
A women touches a paper star hanging from her ceiling.

FOTOGRAFĒŠANA IEKŠTELPĀS

Ieceriet lieliskus projektus: trīs idejas radošai fotoattēlu uzņemšanai mājās

Ļaujieties radošumam mājās. Padomi par kinematogrāfisku portretu, abstraktu makro attēlu un intervāla video uzņemšanu.

Tulips in a garden framed by trails of light.

FOTOGRAFĒŠANA DĀRZĀ

Ļaujieties radošumam dārzā: trīs noderīgi paņēmieni

Jautri projekti, ko izmēģināt mājās, – no krāsošanas ar gaismu līdz zvaigžņu iemūžināšanai.

How to shoot time-lapse films

INTERVĀLA FOTOGRAFĒŠANA

Kā uzņemt intervāla fotogrāfiju filmas

Izpētiet intervāla fotografēšanas iespējas ar EOS, atrodoties mājās.

The Aperture priority mode settings on a Canon EOS 5D Mark IV.
Apertūras prioritātes (Av) režīms ir lieliski piemērots uzņemšanai laika grēdas režīmā – kamera, reaģējot uz mainīgajiem apgaismojuma apstākļiem, pielāgos aizvara ātrumu, taču uzņems ar izvēlēto aizvara apertūru.

Ekspozīcijas iestatījuma izvēle ir atkarīga no uzņemamā objekta un apgaismojuma. Kopumā intervāla fotografēšanas secību uzņemšanai apstākļos, kad dienas gaitā mainās apgaismojuma līmeņi, laba izvēle ir režīms Apertūras prioritāte. Tas nozīmē, ka var izmantot fiksētas apertūras un ISO iestatījumu vērtības, kamēr kamera pielāgo aizvara ātrumu atbilstīgi apstākļiem. Ideāli piemērots ir vidēja diapazona iestatījums, piemēram, f/8, un zema ISO vērtība, piemēram, ISO 100, kas palīdz samazināt traucējumus. Kad kameras fokuss ir iestatīts uz objektu, pārslēdziet objektīvu manuālās fokusēšanas režīmā tā, lai tas visā uzņēmšanas secības laikā būtu bloķēts.

Padomājiet arī par attēla kvalitāti. RAW attēlos ir ietverta papildinformācija par gaismas efektiem un ēnām, kas sniedz papildu drošību gadījumos, kad jāveic korekcijas nepietiekamas vai pārmērīgas ekspozīcijas dēļ. Ja nejūtaties pārliecināts, strādājot ar RAW formāta failiem, ieteicams izvēlēties RAW+JPG, taču atcerieties – šāda formāta failiem būs nepieciešams vairāk vietas atmiņas kartē.

Kontrolējiet apgaismojumu

A reflector blocks light from hitting the tulips in frame.
Lai nodrošinātu vienmērīgu efektu, ieteicams nepieļaut tiešas saules gaismas nonākšanu uz objekta, tā jākompensē ar mākslīgo apgaismojumu.

Pietiekams apgaismojums palīdzēs sapludināt uzņēmumus, taču, uzņemot atšķirīgos dienas laikos, tas var būt sarežģīts uzdevums. Panākumu atslēga ir dienas gaismas ietekmes mazināšana, proti, jāpanāk tādi apstākļi, kuros dienas gaismas loma kopējā apgaismojuma vidē būtu maznozīmīga. Lai to panāktu, ir vairākas iespējas. Vispirmām kārtām – objektu var īslaicīgi noēnot pret saules gaismu ar atstarotāju vai segu un izgaismot ziedu ar lampu vai spēcīgu gaismas avotu. Bet dienasgaismas nomākšanai var izmantot arī zibspuldzi vai ārējo zibspuldzi.

Iestatiet intervālus

The Interval settings screen on a Canon EOS 5D Mark IV.
Laika grēdas izveide ir laikietilpīgs process. Lai to atvieglotu, izmantojiet kameru ar intervāla uzņemšanas funkciju, piemēram, Canon 5D Mark IV, kādu izmantojam mēs, Canon EOS 90D, EOS RP, EOS 250D vai EOS M6 Mark II.

Kameras izvēlnē atveriet sadaļu Intervāla uzņemšanas iestatījumi. Šajā sadaļā atrodas divas galvenās vadīklas. Intervāla iestatījums nosaka, cik ilgs laika posms paiet starp uzņēmumiem. Pieejamais diapazons ir atkarīgs no izmantotās kameras: dažās kamerās pieļaujamais intervāls ir līdz 30 sekundēm, dažās – līdz 59 minūtēm, 59 sekundēm, dažām – vairākas stundas, minūtes un sekundes (šajā gadījumā izmantots iestatījums, kas liek kamerai uzņemt attēlu ik pēc stundas). Var iestatīt noteiktu vai 00 – neierobežotu uzņēmumu skaitu (ja to pieļauj kameras iestatījumi), lai uzņemšana notiktu nepārtraukti. Kad visi šie iestatījumi ir norādīti, var sākt uzņemšanas secību, nospiežot aizvaru.

2. Sapludiniet uzņēmumus

Izveidojiet laika grēdu

A tulip on the edit screen in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Atlasiet savu uzņēmumu secību attēlveides programmā Canon Digital Photo Professional (DPP) un sapludiniet tos, izmantojot regulēšanas un salikšanas rīkus.

Pēc tam, kad vairāku stundu laikā ir uzņemta fotogrāfiju secība, uzņēmumu var sapludināt vienā attēlā, kas parāda objekta izmaiņas dienas gaitā. Izvēlieties sapludināmos attēlus. Varat izvēlēties neierobežotu skaitu attēlu, tikai atcerieties – jo vairāk attēlu, jo ilgāks to apstrādes laiks. Apstrādājiet attēlus, lai uzlabotu krāsas un toņus, – gluži tāpat, kā rīkotos ar atsevišķu fotogrāfiju. Lai ietaupītu laiku, procesu var veikt uzreiz vairākiem attēliem, izmantojot programmas DPP funkciju Recepte.

Pārliecinieties, vai fons nemainās

An image of a tulip is tweaked in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Lai izveidotu vienmērīgu fonu katrā sapludināšanai paredzētajā attēlā, izmantojiet regulēšanas rīku.

Ja, līdzīgi kā piemērā ar ziedu, daži fona apgabali nav pilnīgi melni, tos var piekrāsot, atlasītos apgabalus padarot tumšākus ar regulēšanas rīku. Pēc tam sāciet apvienot fotogrāfijas, izmantojot programmā DPP pieejamos rīkus regulēšanas un salikšanas rīkus. Izmantojot regulēšanas rīku, padariet tumšākus tos attēla apgabalus, kurus nevēlaties lietot, bet pēc tam izmantojiet salikšanas rīku, lai izvēlētos nākamo attēlu, un sapludiniet , izmantojot iestatījumu Padarīt gaišāku vai Pievienot. Saglabājiet sapludināto un turpiniet pievienot nākamos attēlus, līdz sasniegts vēlamais rezultāts.

Sapludiniet attēlus

Two images of tulips are merged together in Canon's Digital Photo Professional imaging software.
Programmā DPP var izvēlēties, kā sapludināt attēlus. Šeit esam izvēlējušies ziedu ievērojami atšķirīgos ziedēšanas posmos.

Fotogrāfiju sapludināšanai pieejamas daudzas attēlu rediģēšanas programmas un lietotnes, taču darbības principi tajās ir vienādi. Novietojiet fotogrāfijas grēdā vienu uz otras, un katrā fotogrāfijā izvēlieties apgabalus, kurus vēlaties izmantot sapludinātajā attēlā. Varat izvēlēties pārejas sapludināšanu, sapludinot no kadra vienas puses uz otru, vai arī eksperimentēt ar cita veida pārējām, piemēram, ar daļu sērijām, kā tas redzams nākamajā piemērā – attēlā ar ainavas laika grēdu.

Kad attēlu sapludināšana programmā DPP apgūta, varat pamēģināt izmantot dažādus efektus, piemēram, attēlu savienošanu kopā no atsevišķām daļām.

3. Izdrukājiet laika grēdu

Sagatavojiet attēlu

Tagad, kad fotogrāfijas ir sapludinātas vienā attēlā, tās ir gatavas drukāšanai.

Kad intervāla fotografēšanas attēli ir sapludināti, kāpēc gan nespert nākamo soli un neizdrukāt fotogrāfiju? Ierāmēta izdruka, kurā attēlots zieds dažādos ziedēšanas posmos, varētu būt pārsteidzošs akcents pie sienas vai kamīna, vai pat dāvana mīļam cilvēkam. Attēla sagatavošana drukāšanai ir vienkāršs uzdevums, ko var paveikt lielākajā daļā attēlu rediģēšanas lietotņu. Neatkarīgi no tā, kuru izvēlēsities, ir svarīgi veikt displeja krāsu kalibrēšanu, lai izdrukā būtu redzams tas pats, ko tagad redzat ekrānā.

Izvēlieties pareizos iestatījumus

A time stack of tulips shown in a frame on a mantelpiece.
Pareizu iestatījumu izvēlēšanās nodrošina izdrukas atbilstību ekrānā redzamajām krāsām, un galu galā jūs iegūsit brīnišķīgu, dekoratīvu mājas dizaina papildinājumu.

Drukas process var nedaudz atšķirties atkarībā no izmantotā printera. Profesionālās kategorijas printeri piedāvā plašas iespējas, piemēram, ilgmūžīgas plakāta izmēra izdrukas. Printeris Canon PIXMA PRO-10S spēj drukāt līdz A3+ izmēra formātam, izmantojot 10 pigmentu tinšu sistēmu, nodrošinot skaistu krāsu atainojumu, bet PIXMA PRO-100S izmanto 8 krāsu tinšu sistēmu, sniedzot, iespējams, pat ilgmūžīgākas izdrukas. Var izmantot arī nākamā kvalitātes līmeņa piedāvātās iespējas, izmantojot Canon imagePROGRAF PRO-1000 izdrukām līdz A2 formāta izmēram, izmantojot Canon 12 pigmentu tinšu LUCIA PRO tinšu sistēmu.

Ja lietojat kādu no minētajiem vai citu Canon profesionālās sērijas printeri, tad izmantojiet Print Studio Pro, lai veiktu drukāšanas procesu ar vedņa palīdzību. Šis spraudnis darbojas ar programmu DPP un citām rediģēšanas lietotnēm, un, to izmantojot, var precīzi pielāgot krāsu pārvaldības iestatījumus un papīra profilus, lai sasniegtu precīzu ekrānā redzamā attēla un izdrukas atbilstību.

Ja lietojat mājas foto printeri, piemēram, Canon PIXMA TS6350, kuru izmantojam arī mēs, tad procesa vadību nodrošina programma DPP: atlasiet Drukāt, pēc tam Rekvizīti, izvēlieties izmantotā papīra veidu un pareizos iestatījumus. Lai sasniegtu vislabākos rezultātus, izmantojiet īpašo papīru, piemēram, Canon Pro fotopapīrus, un printeri ar vismaz 5 tinšu sistēmu (līdzīgi kā Canon ChromaLife100 tintes tehnoloģiju, kas tiek lietota ierīcē PIXMA TS6350) – tas palīdzēs iegūt kvalitatīvas izdrukas.


Autors Džeimss Patersons

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem