Swirling multicoloured patterns of soap in water.

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Abstraktas makro fotogrāfijas: ziepju burbuļu fotografēšana mājās

Varat radoši izvērsties un atkāpties no tradicionālā, ar makro kameru veidojot košus un abstraktus attēlus ar ziepju burbuļu virsmu. Mēs parādīsim, cik vienkārši ir izveidot pārsteidzošus attēlus, ērti darbojoties savās mājās vai dārzā. Šai metodei nepieciešams makro objektīvs un ideālā gadījumā arī trijkājis un aizslēgs ar tālvadību — ja jums ir kamera ar Wi-Fi, piemēram, Canon EOS 90D, varat izmantot Canon Camera Connect lietojumprogrammu savā viedtālrunī, lai iekadrētu un aktivizētu aizslēgu. Lai apgaismojums būtu labāk kontrolējams, ir parocīgi izmantot ārējo zibspuldzi, piemēram, kādu no Canon Speedlite klāsta.

Sagatavojieties

A camera set up to photograph a desk with books on the top.
Melns T krekls veido pagaidu fonu šīs zibspuldzes uzstādījumam, un grāmatu kaudze tiek izmantota, lai turētu salocīto pakaramo savā vietā pēc cilpas iemērkšanas šķīdumā. Grāmatu apklāšanai varat izmantot plēvi, jo šis paņēmiens var radīt nekārtību.

Sagatavojiet melna kartona loksni vai audumu, ko izmantot fonam. Ideāli piemērots ir makro objektīvs ar fokusa attālumu 100 mm, tomēr to var izdarīt ar jebkuru makro objektīvu, tostarp Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM vai Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM. Ja izmantojat Canon EOS R sistēmas kameru, perfekti piemērots ir Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvs, bet ar Canon EOS M sērijas kameru — Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM. Jebkurš no tiem ir lieliski piemērots šai metodei un sniedz iespēju uzņemt smalkas detaļas.

Lai ziepju kārtiņa ilgi turētos, sajauciet mazgāšanas līdzekli vai šķidrās ziepes ar nedaudz glicerīna (pieejams aptiekā, cepšanai paredzētajā ejā lielveikalā vai tiešsaistē). Sākumā izveidojiet maisījumu ar aptuveni 80% mazgāšanas līdzekļa un 20% glicerīna un pēc tam pievienojiet nedaudz ūdens. Jums būs nepieciešama arī maza drāts cilpa, ko var iemērkt maisījumā, — tam labi noder metāla pakaramais, kas izlocīts attiecīgajā formā. Paceliet cilpu horizontāli, un ziepju kārtiņai būtu jāturas pie drāts.

Apgaismojums

Rotaļājieties ar apgaismojumu, līdz atrodat labāko pozīciju, — iespējams, būs jāuzņem daži izmēģinājuma kadri, lai noskaidrotu šo vietu.

Šai metodei varat izmantot dienasgaismu vai zibspuldzi, tomēr spilgtās krāsas redzamas tikai tad, ja ziepju kārtiņa tiek apgaismota no priekšpuses nelielā leņķī. Izkustieties, izmēģinot dažādas vietas visapkārt, lai gaisma no loga vai lampas spīdētu uz šķīdumu.

Ja izmantojat kameras iebūvēto zibspuldzi, lai bez vadiem aktivizētu saderīgu Canon Speedlite zibspuldzi, funkciju var aktivizēt galvenajā izvēlnē. Canon Speedlite būs arī jāiestata uztveršanas režīmā. Izmantojot Canon Speedlite zibspuldzi atsevišķi no kameras, piemēram, Canon Speedlite 470EX-AI, var labāk kontrolēt gaismas virzienu. Mēģiniet iegūt no baltas sienas, zemiem griestiem vai pat virs kameras novietota balta kartona vai polistirēna materiāla atstarotu gaismu, ko virziet lejup uz ziepju kārtiņu, lai gaismu izkliedētu (kā šeit parādīts).

Uzņemšana

Izmantojiet lielu aizslēga ātrumu, lai nofiksētu virpuļojošo ziepju kustību — tas atšķirsies atkarībā no krāsu virpuļa ātruma. Uzņemiet izmēģinājuma kadru un iestatiet lielāku aizslēga ātrumu vai lielāku ISO, ja raksti ir miglaini.

Lai panāktu konsekventus rezultātus, iestatiet kameru manuālajā režīmā. Izmantojot nepārtraukto uzņemšanu un gaismas atstarošanu no Canon Speedlite, var panākt visasākos attēlus, tomēr pārliecinieties, ka zibspuldzes sinhronizācijas laiks sakrīt ar aizslēga ātrumu (šo informāciju varat atrast kameras rokasgrāmatā). Šai Canon EOS 800D kamerai zibspuldzes sinhronizācijas ātrums ir 1/200 sekundes. Lai palielinātu asuma dziļumu, iestatiet mazu diafragmas atvērumu, piemēram, f/11 vai f/16, un sāciet ar mazu ISO robežās no 100 līdz 400.

Ja zibspuldzes vietā izmantojat apkārtējo apgaismojumu, var būt jāpalielina ISO un jāaktivizē kamera, izmantojot taimera funkciju vai tālvadību, lai iegūtu asus rezultātus.

Eksperimentējiet

Saistīti raksti
A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Abstraktas makro fotogrāfijas: ūdens atspīduma uzņemšana

Kļūstiet radošs ar ziedu fotogrāfijām un atklājiet, kā uzņemt makro attēlus ar ūdens pilītēm, kurās atspīd ziedi.

A black and white close-up shot of a mother kissing a sleeping baby she is holding to her shoulder.

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Ienirstiet detaļās ar makro fotogrāfijām

Četri atjautīgi padomi, lai uzsāktu makro fotografēšanu, izmantojot parastas lietas neparastu attēlu radīšanai.

Macro photography tips and techniques

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Padomi makro fotografēšanai

Makro fotogrāfiju uzņemšana tagad ir vienkārša — atklājiet labāko komplektu, padomus un paņēmienus.

A person tapping the screen of an EOS camera.
Pieskaroties EOS kameras skārienekrānam, var ērti fokusēt rakstus.

Ja nav pietiekami daudz gaismas, lai kamera varētu veikt automātisko fokusēšanu, fokusējiet objektīvu manuāli ar palielināta tiešā skata (Live View) displeja palīdzību vai EOS bezspoguļu kamerām — ar elektronisko skatu meklētāju. Lai izvairītos no kameras izkustināšanas, aktivizējiet aizslēgu ar tālvadības slēdzi vai izmantojiet Canon Camera Connect lietojumprogrammu, ja kamerai ir Wi-Fi. Pamēģiniet maigi uzpūst uz ziepju kārtiņas, lai raksti virpuļotu. Neuztraucieties, ja nevarat piekļūt pietiekami tuvu, lai aizpildītu kadru ar nemitīgi mainīgajiem rakstiem — vienkārši apgrieziet attēlu, lai ietvertu kompozīcijā mazāku tā daļu, izmantojot Digital Photo Professional vai līdzīgu fotoattēlu rediģēšanas programmatūru.

Maigi uzpūšot, ziepes šajā attēlā izveidoja virpuļus, kas uzņemti ar Canon EOS 800D un Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM objektīvu, izmantojot Canon Speedlite 470EX-AI zibspuldzes apgaismojumu, kas izkliedēts ar baltu kartonu.

Citus padomus, paņēmienus un idejas fotografēšanai varat lejupielādēt no Canon Photo Companion lietojumprogrammas operētājsistēmai iOS vai Android.

Autors: Markuss Hokinss (Marcus Hawkins) un Tamzina Vilksa (Tamzin Wilks)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem