A water droplet on a flower stem, reflecting a flower head.

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Radošas makro fotogrāfijas: ziedu atspīduma ūdens pilītēs fotografēšana

Paskatieties uz ziedu fotografēšanu no jaunas perspektīvas, izmantojot makro objektīvu un refrakcijas iespaidu, lai radītu pārsteidzošus kadrus. Uzņemiet detaļas ūdens pilītē un eksperimentējiet ar atspīdumiem. Šai metodei nepieciešams makro objektīvs un ideālā gadījumā arī trijkājis un aizslēgs ar tālvadību — ja jums ir kamera, kurai iespējots Wi-Fi, piemēram, Canon EOS 90D, varat izmantot Canon Camera Connect lietojumprogrammu savā viedtālrunī, lai iekadrētu un aktivizētu slēdzi. Lai vislabāk kontrolētu gaismu, ir parocīgi izmantot ārējo zibspuldzi, piemēram, kādu no Canon Speedlite klāsta.

Sagatavošanās

Ar šo vienkāršo metodi varat uzņemt patiesi pārsteidzošus kadrus, detalizēti atspoguļojot objektu trauslā ūdens pilītē.

Varat šo metodi izmantot ārā (ja ir tādas iespējas) vai telpās. Sagatavojoties fotografēšanai telpās, ir tādas priekšrocības, ka jums ir lielāka kontrole pār apgaismojumu un pastāv mazāks risks, ka vēja brāzma varētu izmainīt ūdens pilienu. Jums nebūs arī agri jāceļas, lai fotografētu rīta rasā!

Papildus makro objektīvam un trijkājim, lai kamera būtu stabila un neizkustētos, nepieciešami daži ziedi, nedaudz glicerīna (pieejams aptiekā, cepšanai paredzētajā ejā lielveikalā vai tiešsaistē), lai izveidotu noturīgas pilītes ar labām atstarošanas īpašībām. Jums nepieciešams arī spožs gaismas avots — no loga vai no atsevišķas Canon Speedlite zibspuldzes.

Palielinājums

A Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM lens.
Šai metodei ir piemērots jebkurš makro objektīvs — attēli šajā lapā uzņemti ar Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM objektīvu, bet Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM ir lieliska alternatīva DSLR kamerām ar APS-C sensoriem.

Fokusējiet makro objektīvu līdz vistuvākajam fokusēšanas attālumam, lai panāktu vislielāko palielinājumu. Pat dabiskajā lielumā vai ar palielinājumu 1:1 ūdens pilītes kadrā izskatīsies mazas, tāpēc vēlāk ar kadra apstrādes programmatūru varēsiet to apgriezt. Objektīvs jānovieto tuvu pilītēm, tāpēc pārliecinieties, ka tas nenoēno attēlu. Ja izmantosiet lampu vai ārēju Canon Speedlite zibspuldzi, varēsiet labāk kontrolēt gaismas virzienu. Vēl viens veids, kā izvairīties no ēnām, ir izmantot makro objektīvu ar iebūvētu makro zibspuldzi, piemēram, Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM vai Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM.

Pilīšu pievienošana

Saistīti raksti
Swirling multicoloured patterns of soap in water.

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Abstraktas makro fotogrāfijas: ziepju burbuļu uzņemšana

Atklājiet, kā uzņemt pārsteidzošas, abstraktas makro fotogrāfijas ar ziepju burbuļiem, izmantojot šo vienkāršo ceļvedi.

Papercraft landmarks

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Ēdiena makro fotografēšana

Veidojiet interesantas abstraktās fotogrāfijas ar ēdienu, izmantojot Canon makro objektīvu.

Macro photography tips and techniques

MAKRO FOTOGRAFĒŠANA

Padomi makro fotografēšanai

Makro fotogrāfiju uzņemšana tagad ir vienkārša — atklājiet labāko komplektu, padomus un paņēmienus.

Uzņemot ar diafragmas atvēruma prioritātes (Av) režīmu, labāk varēsiet kontrolēt asuma dziļumu, tomēr sagatavojieties eksperimentēt ar diafragmas atvērumu, lai mainītu attēla daļas, kas ir fokusā. Pārvietojiet ziedu tuvāk, lai mainītu kompozīciju ūdens pilītē, un izmantojiet asuma dziļuma priekšskatīšanas pogu pirms aizslēga pogas nospiešanas, lai redzētu, kādu efektu kadrā panāksiet.

Izmantojot glicerīnu ūdens vietā, pilītes būs spīdīgākas, viskozākas, un tās ilgāk turēsies pie atbalsta, sniedz jums vairāk laika perfekta kadra uzņemšanai. Izmantojot īsāku ekspozīcijas laiku, varēsiet īsā laika periodā iegūt tik daudz kadru, cik vēlaties. Iegremdējiet adatu vai zobu bakstāmo kociņu glicerīnā un izmantojiet to, lai pārnestu šķidrumu — šādā veidā varēsiet novietot pilītes, kur vēlaties, kā arī pievienot tik daudz pilīšu, cik nepieciešams. Eksperimentējiet ar dažāda lieluma pilītēm un to grupām, lai izveidotu radošākas kompozīcijas.

Metode

Iekomponējiet attēlu, uzņemot platleņķī, — tas nodrošinās, ka fons paliks izpludināts, bet ūdens pilītes būs asā fokusā.

Manuāli fokusējiet pilītes un pārvietojiet ziedu fonā tuvāk, līdz tā atspoguļotais attēls tiek asi atveidots šķidrumā. Uzņemiet ar diafragmas atvēruma prioritātes (Av) režīmu, lai varētu labāk kontrolēt asuma dziļumu, un sākumā izvēlieties diafragmas atvērumu f/8. Triks ir tāds, ka fonā esošajam ziedam jābūt izpludinātam, bet attēlam atspīdumā jābūt asam, tāpēc sagatavojieties eksperimentēt ar zieda pozīciju un diafragmas atvērumu. Novietojiet pilītes paralēli ar kameru, lai saglabātu visu pilīšu asumu.

Lai uzlabotu asumu, izmantojiet režīmu Live View, kas spoguļa kustībai neļauj satricināt kameru, un uzņemiet attēlu, izmantojot kameras taimeri, aizslēgu ar tālvadību vai Canon Camera Connect lietojumprogrammu savā viedtālrunī, ja jūsu kamera ar to darbojas. Lai saņemtu citus padomus par makro fotografēšanas uzsākšanu, kā arī gūtu iedvesmu jauniem trikiem, kurus varat izmēģināt, lejupielādējiet Canon Photo Companion lietojumprogrammu operētājsistēmai iOS vai Android.


Autors: Markuss Hokinss (Marcus Hawkins) un Tamzina Vilksa (Tamzin Wilks)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem