FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

Kā uzņemt fotogrāfijas no attāluma — un kāpēc to darīt

Savvaļas dzīvnieku, nakts un ainavu fotografēšanai, kā arī pašportretu uzņemšanai noteikti jāapgūst kameras vadīšana no attāluma. Šeit ir īss ceļvedis, kurā aprakstīts, kādas priekšrocības ir fotografēšanai no attāluma un kā to darīt.
Sieviete dzeltenā kleitā pozē uz izliekta gājēju tilta, uzlikusi Canon EOS R10 uz neliela trijkāja, lai sevi fotografētu.

Var šķist, ka fotografēšana ar tālvadību ir progresīvs paņēmiens, taču tā ir daudz vienkāršāka, nekā jūs domājat, un tai ir dažas būtiskas priekšrocības. Šajā noderīgajā ceļvedī uzziniet, kā tā darbojas, kad to izmantot un kādas ir tās priekšrocības, uzņemot dažāda veida fotogrāfijas.

Ko nozīmē fotografēšana ar tālvadību?

Lietotājs tur viedtālruni, kurā ir palaista Canon Camera Connect lietojumprogramma un ir redzams tāds pats skats kā Canon kameras ekrānā aiz tā.

Iespējams, jums jau ir komplekts, kas nepieciešams fotografēšanai ar tālvadību — plašu Canon kameru klāstu var vadīt, izmantojot bezmaksas Canon Camera Connect lietojumprogrammu viedtālrunī vai planšetdatorā.

Fotografēšana ar tālvadību nozīmē kameras un slēdža vadīšanu no citas ierīces, nevis izmantojot pašas kameras vadīklas. Tradicionālais risinājums bija tālvadības slēdža vads, ko varēja pievienot kamerai, taču tagad ir pieejama bezvadu vadība. Plašam Canon kameru klāstam ir Wi-Fi savienojums, un jaunāko modeļu EOS R sistēmas kamerām ir arī Bluetooth. Izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, varat kontrolēt plašu iestatījumu klāstu un aktivizēt slēdzi tieši no viedtālruņa vai planšetdatora.

Kad izmantot slēdža aktivizēšanu no attāluma?

Slēdža aktivizēšanai ar tālvadību ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tā kā jūs fiziski nepieskaraties kamerai, tiek novērsts kameras satricināšanas risks, kad aktivizē slēdzi, tāpēc tas ir lielisks veids, kā novērst kameras izkustēšanos un iegūt visasākos attēlus. Otrkārt, tā ir noderīga arī tādu attēlu uzņemšanai, kurus var būt grūti iekadrēt, turot kameru rokās, tostarp uzņemot grupu fotogrāfijas ar sevi kadrā vai tramīgus dzīvniekus brīvā dabā.

Uzņemšana ar tālvadību ir noderīgs rīks dažādiem fotografēšanas žanriem, piemēram, tālāk minētajiem.

Ilgas ekspozīcijas fotogrāfija ar upi stāvā ielejā, kas uzņemta ar Canon PowerShot G5 X Mark II. Ilgā ekspozīcija liek plūstošajam ūdenim izskatīties pienaini izplūdušam, savukārt pārējā aina ir asa.

Šeit ilgā ekspozīcija ir izpludinājusi kustīgo ūdeni, vienlaikus saglabājot asu pārējo ainu. Lai panāktu šo efektu, ir ļoti svarīgi, lai kamera neizkustētos, tāpēc slēdža aktivizēšana, nepieskaroties kamerai, ir ļoti noderīga. Uzņemts ar Canon PowerShot G5 X Mark II ar 8 s, f/11 un ISO125. © James North

Ainavu fotogrāfiju uzņemšana ar tālvadību

Slēdža aktivizēšana ar tālvadību ir lieliski piemērota ainavu uzņemšanai ar trijkāji, jo īpaši ja izmantojat ilgu ekspozīciju, jo, nepieskaroties kamerai, tiek novērsta kameras izkustēšanās. Kad uzņemat intervāla fotogrāfijas, tā arī nodrošina, ka nesatricināt kameru un nemaināt kadrējumu, kas varētu izraisīt traucējošu videoklipa pēkšņu lēkāšanu. Izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, varat mainīt atsevišķu kadru iestatījumus no viedtālruņa, līdz ar to jums nav jāatgriežas pie kameras vai jāpārbauda attēli kameras ekrānā. Varat pat pievienot vērtējumu ar zvaigznītēm, izmantojot savu mobilo ierīci, lai atvieglotu turpmāko atlasi, kopīgošanu un apstrādi.

Cilvēka pirksts pieskaras pūces fotogrāfijai Canon Camera Connect lietojumprogrammā viedtālruņa ekrānā.

Uzņemot ar tālvadību, ir viegli fokusēt, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu tālrunī. Ekrānā vienkārši pieskarieties zonai, kuru ar objektīvu vēlaties fokusēt, un skatieties, kā objekts paveras jūsu skatam.

Savvaļas dzīvnieku fotografēšana ar tālvadību

Uzņemšana ar tālvadību ir lieliski piemērota, fotografējot vai filmējot biklus vai tramīgus objektus, piemēram, savvaļas dzīvniekus. Varat novietot kameru vispiemērotākajā vietā, lai uzņemtu kadru, pat ja tā ir vieta, kur varētu būt neērti vai bīstami atrasties pašam, un pēc tam varat paslēpties neredzamā vietā, lai nenobiedētu fotografējamos objektus un nemainītu viņu dabisko uzvedību. Fotografēšana ar tālvadību ir lieliski piemērota tuvplāniem un sīku objektu makro fotogrāfijām, kur pat vismazākā kameras kustība tiek palielināta, sabojājot kadrējumu vai noņemot fokusu no objekta. Tas pats ir attiecināms, ja izmantojat fokusa braketēšanu, uzņemot makro kadru sēriju ar dažādām objekta daļām fokusā, lai to apvienotu vienā attēlā ar lielāku asumu — kameras stabilitāte ir ļoti svarīga. Arī šeit iespēja mainīt iestatījumus, pārbaudīt priekšskatījuma kadrus viedtālrunī un pat palielināt attēlu, lai pārbaudītu fokusu, nozīmē, ka jums vairs nebūs jāatgriežas pie kameras, iztraucējot ainu. Kad kadrs ir iegūts, no viedtālruņa attēlam varat pievienot ģeogrāfiskās atzīmes, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, — iegūsiet precīzu ierakstu par vietu, kurā pamanījāt kādu retu dzīvnieku.

Cilvēks, kas izmanto viedtālruni, lai no attāluma koriģētu iestatījumus Canon kamerā, kuras ekrānā ir saulrieta aina.

Fotografēšanai naktī un vājā apgaismojumā bieži ir nepieciešama arī ilga ekspozīcija, un arī šeit nenovērtējama ir tālvadība, kas ļauj uzņemt attēlus bez riska izkustināt kameru, kad nospiežat slēdzi.

Zvaigžņu fotografēšana, izmantojot tālvadību

Fotografējot zvaigznes, bieži vien jāuzņem ar ļoti ilgu ekspozīciju no 30 minūtēm līdz vairākām stundām. Iespēja fotografēt ar tālvadību nodrošina, ka, aktivizējot slēdzi, kamera neizkustas, kas ir ļoti svarīgi asiem debesu attēliem. Turklāt jūs varat atrasties pietiekami tālu no kameras, iespējams, pat uzturēties siltā automašīnā vai pajumtē, kamēr gaidāt, līdz beigsies ekspozīcija. Fotografējot zvaigznes, ir reti jākoriģē daudz iestatījumu, taču, ja vēlaties to darīt vai pat mainīt automātisko fokusēšanu uz manuālo, to visu varat izdarīt no attāluma. Turklāt varat turēt izslēgtu kameras LCD ekrānu, līdz ar to būs mazāk nevēlamas gaismas, kas varētu sabojāt ekspozīciju.

Pieaugušo un bērnu grupa kopīgi sēž pie galda, un vīrietis kreisajā pusē izmanto viedtālruni, lai aktivizētu slēdzi Canon kamerai, kas atrodas uz galda priekšplānā.

Varat uzņemt radošus pašportretus un grupu kadrus, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai perfekti iekadrētu visas personas un mainītu iestatījumus lietojumprogrammā.

Fotogrāfija, kas uzņemta ar Canon EOS R10, izmantojot tālvadību, kurā redzama sieviete dzeltenā kleitā, kas iekadrēta, stāvot grezni izrotātā arkā Seviljā.

Izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai uzņemtu no attāluma, varat nofotografēt visu ainu, iekļaujot tajā sevi. Uzņemts ar Canon EOS R10 un Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM objektīvu ar 35 mm, 1/2000 s, f/5,6 un ISO12800. © Diana Millos

Portretu fotografēšana ar brīvām rokām

Ja vēlaties izmēģināt savus spēkus, veidojot radošus pašportretus, lieliski piemērota ir uzņemšana ar tālvadību. Ērti iekadrējiet sevi un pārliecinieties, ka kadrā ir ietverts viss, ko vēlaties. Iespēja mainīt iestatījumus, piemēram, diafragmas atvērumu, ļauj eksperimentēt ar dažādiem efektiem, nemainot kompozīciju, ejot pie kameras un atpakaļ. Uzņemšana ar tālvadību ir ļoti noderīga grupu attēliem, jo jūs varat pārbaudīt, vai visi ir ietverti (un smaida), neiztraucējot ainu. Pārskatiet katru kadru uz vietas un pēc vajadzības koriģējiet iestatījumus vai pārvietojiet cilvēkus labākās pozīcijās, pirms grupa izklīst.

Veicot fotosesiju studijas vidē, kameru var vadīt no datora, izmantojot Canon EOS Utility programmatūru, kas nodrošina vēl lielāku ekrānu nekā mobilajai ierīcei — vairāk par to pēc brīža.

Kas nepieciešams fotografēšanai ar tālvadību?

Sieviete dzeltenā kleitā notupusies, lai koriģētu uz trijkāja novietotas Canon EOS R10 kameras iestatījumus.

Vadot kameru no attāluma, var uzņemt pašportretus no neparastiem leņķiem — vienkārši iestatiet kameru un pēc tam nostājieties kadrā, pārbaudiet kompozīciju un koriģējiet iestatījumus, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, un uzņemiet kadru, kad esat gatavs. Lieliski piemērots ir trijkājis, bet, ja jums tāda nav, varat vienkārši novietot kameru uz jebkuras stabilas virsmas.

Canon jūsu izvēlei piedāvā piederumu klāstu uzņemšanai ar tālvadību. Canon tālvadības slēdzis RS-60E3 ir 60 cm garš vads ar tālvadību EOS kamerām ar E3 tipa ligzdu, un tālvadības slēdzis RS-80N3 ir 80 cm garš vads ar tālvadību EOS kamerām ar N3 tipa ligzdu. Tālvadības kontrolleris ar taimeri TC-80N3 (kam var būt nepieciešams arī tālvadības pults adapteris RA-E3) sniedz iespēju uzņemt attēlus ar regulāriem intervāliem, kas paredzēti intervāla fotogrāfiju projektiem, nepieskaroties kamerai.

Bezvadu risinājums ar Canon tālvadības kontrolleri RC-6 darbojas līdz 5 metru attālumā, izmantojot infrasarkano starojumu. Canon bezvadu tālvadības pults BR-E1 darbojas līdz 5 metru attālumā ar EOS kamerām, kurām ir Bluetooth.

Tomēr, iespējams, jums jau ir nepieciešamais komplekts fotografēšanai ar tālvadību. Canon Camera Connect lietojumprogrammu var bez maksas lejupielādēt iOS un Android operētājsistēmu lietotāji, lai to ātri iestatītu savā tālrunī vai planšetdatorā. Tā ir saderīga ar plašu Canon kameru klāstu — ne tikai jaunākajām bezspoguļa kamerām, bet arī dažām DSLR kamerām un PowerShot kompaktkamerām.

Dažas lietojumprogrammas funkcijas darbojas, izmantojot Bluetooth, un citām ir nepieciešams Wi-Fi savienojums, tāpēc aktivizējiet mobilajā ierīcē abas tehnoloģijas, lai maksimāli izmantotu lietojumprogrammas sniegtās iespējas.

Kā izmantot Canon Camera Connect lietojumprogrammu uzņemšanai ar tālvadību?

Savienojuma izveide ar kameru ir vienkāršs process, un lietojumprogrammas ekrānā ir redzami norādījumi. Kad ir izveidots savienojums, atkarībā no kameras modeļa varat izpētīt vairākas iespējas, piemēram, uzņemšanu ar tālvadību, vērtējuma pievienošanu attēliem ar zvaigznītēm un attēlu un videoklipu pārsūtīšanu, lai tos kopīgotu ar citiem.

Jums vajadzētu redzēt opciju ar nosaukumu Uzņemšana ar tālvadību ar tiešo skatu (Remote Live View shooting), kas rāda reāllaika plūsmu ar saturu, kas redzams jūsu kamerā. Šeit varat koriģēt iestatījumus, piemēram, fokusa punktu, ekspozīcijas laiku, diafragmas atvērumu, ISO, baltās krāsas balansu, taimeri, mērīšanu, kā arī citus. Ir vērts iepazīties ar interfeisu, kad to pirmo reizi iestatāt.

Ekrānā redzēsiet arī lielu baltu pogu, kurai vienkārši jāpieskaras, lai uzņemtu attēlu. Ja vēlaties ierakstīt video, mainiet uz video ikonu ekrāna augšdaļā, lai pārslēgtos uz filmas režīmu.

Canon Camera Connect lietojumprogramma arī kalpo kā centrs citām lietojumprogrammām, kas ir noderīgas jūsu kamerai, piemēram, image.canon lietojumprogrammai, kas pārsūta un uzglabā mākonī saglabātus attēlus, ļaujot jums piekļūt jaunākajiem rīkiem. Ar EOS R3, PowerShot ZOOM un citām EOS kamerām, kas izlaistas, sākot no 2022. gada, var arī atjaunināt kameras programmaparatūru, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai būtu vēl vienkāršāk nekā jebkad agrāk saņemt informāciju par jaunākajiem uzlabojumiem un jaunām funkcijām.

Kā fokusēt, uzņemot ar tālvadību?

Trīs Canon Camera Connect lietojumprogrammas ekrānuzņēmumi, kas parāda, kā koriģēt fokusa punktu, izmantojot piemēru ar zaļa ābola tuvplāna fotogrāfiju.

Izmantojiet Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai ērti mainītu manuālo un automātisko fokusēšanu, un iestatiet fokusa punktu atbilstoši vēlamajam kadram.

Izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, fokusēšana ir vienkārša. Varat pieskarties ekrānam, lai mainītu AF punktu, un jūs atklāsiet, ka objektīvs automātiski fokusē vietā, kur novietojat fokusa punktu.

Tiek atbalstīta arī manuāla fokusēšana, kas var būt noderīga tuvplāniem un makro fotogrāfijām, kurās vēlaties precīzi noregulēt fokusu kādā objekta daļā. Papildu priekšrocība ir tā, ka varat pārslēgties no automātiskās fokusēšanas uz manuālo fokusēšanu, neatgriežoties pie kameras un neizmantojot slēdzi uz objektīva, — varat nospiest manuālās fokusēšanas pogu lietojumprogrammā un izmantot bultiņas, lai koriģētu manuālo fokusu.

Kā uzņemt ar tālvadību, izmantojot Canon EOS Utility programmatūru?

Klēpjdators, kas atrodas ārā uz galda blakus kamerai uz trijkāja, ekrānā ir redzama kameras attēlu plūsma un sānos — iestatījumi.

Ja strādājat formālākā vidē un jums ir pieejams klēpjdators, Canon EOS Utility nodrošina reāllaika priekšskatījumu un iespēju ar tālvadību koriģēt iestatījumus, izmantojot lielāku ekrānu nekā tālrunim.

Uzņemšana ar tālvadību ir pieejama ne tikai ar viedtālruni. Ir citi veidi, kas, iespējams, ir vairāk piemēroti atkarībā no jūsu vajadzībām.

EOS Utility ir Canon programmatūra datoram, kas dod iespēju uzņemt ar tālvadību. To var izmantot bezvadu režīmā vai ar USB savienojumu, un tā nodrošina plašas kameras vadības iespējas, turklāt attēlus var saglabāt tieši datorā vai atmiņas kartē. Tā var būt lieliska iespēja studijas vidē, kas ļauj skatīt attēlus lielākā datora ekrānā, koriģēt iestatījumus un nodrošināt perfektu kadrējumu reāllaika priekšskatījumā, izmantojot režģus un kompozīcijas rīkus. To var izmantot arī kopā ar Canon Digital Photo Professional programmatūru, lai rediģētu un novērtētu ar tālvadību uzņemtās fotogrāfijas.

Ja kameru vēlaties izmantot kā tīmekļa kameru, EOS Webcam Utility ir izcila opcija. Tā ir saderīga ar plašu Canon kameru klāstu un ir izveidota, lai jūs varētu izmantot kameru tiešraides straumēšanai un videozvaniem, kā arī ir lieliski piemērota apraidei un ierakstīšanai kamerā.

Neatkarīgi no jūsu kameras modeļa un fotografēšanas veida Canon nodrošina veidus, kā ar tālvadību uzņemt attēlus vai video. Kāpēc gan neizmēģināt uzņemšanu ar tālvadību?

Astrid Pitman

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

  Kā kontrolēt ekspozīciju

  Pārvaldiet diafragmas atvēruma, ekspozīcijas laika un ISO iestatīšanu.

 • NAKTS FOTOGRĀFIJA

  Nakts debesu fotografēšana

  Galvenie paņēmieni zvaigžņu fotografēšanai naktī, tostarp intervāla fotografēšana un zvaigžņu ceļu attēli.

 • FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI / BRĪVĀ DABĀ

  Padomi uzņemšanai ekstrēmos laikapstākļos

  Šeit ir sniegti noderīgi padomi un paņēmieni, lai apgūtu fotografēšanu ekstremālos laikapstākļos, — sākot no aprīkojuma aizsardzības līdz rūpēm par sevi.

 • INTERVĀLA FOTOGRAFĒŠANA

  Kustības tveršana intervāla fotogrāfiju filmās

  Droši paņēmieni, lai uzņemtu intervāla fotogrāfiju un palēninātas kustības filmas.