DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

Lielisks ceļvedis printera papīra izvēlei

Spīdīgs vai matēts? Glancēts vai mākslas? Izpētiet visus papīra veidus, kas nepieciešami fotogrāfijām un radošiem projektiem.
Roka, kas no PIXMA printera paplātes izņem izdruku ar saldo kartupeļu pīrāga attēlu; blakus redzama printera papīra paka un mājas recepšu grāmata.

Pareizā printera papīra izvēle ir viens no svarīgākajiem lēmumiem radošajā idejas, fotogrāfijas vai modeļa iedzīvināšanas procesā. Izraudzītais materiāls var pavērt dažādu efektu iespējas un piešķirt darbam perfektu pēdējo pieskārienu.

Fotogrāfiju projektiem, kuriem nepieciešami piesātināti melnie toņi un spilgtas krāsas, ir svarīgi izvēlēties papīru, kas tās akcentē un atdzīvina fotogrāfijās redzamos objektus. Vai izvēlēties spīdīgu vai matētu papīru? Teksturētu mākslas papīru vai pusmatētu papīru? Vai, veidojot rokdarbus, izvēlēties inovatīvas iespējas, piemēram, magnētisko fotopapīru vai augstas izšķirtspējas papīru?

Iespējams, vēlaties apsvērt papīra svaru, vai tas ir ar pārklājumu vai bez tā, kā arī tā materiālu — daži ir izgatavoti no sintētiskām vai auduma šķiedrām. Neuztraucieties, ja tas šķiet sarežģīti. Šis ceļvedis palīdzēs jums veikt labākās izvēles atbilstoši savām vajadzībām.

Labākais papīrs fotogrāfiju drukāšanai mājās

Roka piesprauž izdrukātu fotogrāfiju pie plāksnes, pie kuras ir piespraustas jau citas izdrukas.

Izvēlei ir pieejams plašs spīdīgu papīru klāsts, tostarp Canon Plus Glossy II, Canon Pro Luster un Canon Plus Semi-gloss, un tie visi ir saderīgi ar plašu Canon printeru klāstu.1 Canon radošās lietojumprogrammas sniedz arī iespēju drukāt uz magnētiskā vai kvadrātveida fotopapīra.

Atmiņu saglabāšana ir galvenais iemesls, kāpēc mājās tiek drukātas fotogrāfijas. Varat izveidot mazāka lieluma izdrukas, kas ir ideāli piemērotas ielīmēšanai mājās gatavotos albumos, ielikšanai foto rāmjos vai piespraušanai pie korķa plāksnēm. Šāda veida drukāšanai labāk izmantot papīru ar pārklājumu, jo parasti tas ir izturīgāks.

Papīram ar pārklājumu uz tā virsmas ir uzklāts līdzeklis, kas to padara gludāku, absorbējot mazāk krāsas un veidojot asākas izdrukas. Šī pārklājuma dēļ tas ir arī izturīgāks pret netīrumiem, mitrumu, nodilumu, ka arī saplīšanu. Savukārt papīram bez pārklājuma ir tekstūra, tas ir poraināks un var vieglāk absorbēt tinti. Attēli, kas drukāti uz papīra bez pārklājuma, var būt mīkstāki un patīkamāki, tiem pieskaroties.

Canon SELPHY kompakto fotoprinteru klāsts izmanto papīru ar īpašu aizsargpārklājumu, kas nodrošina, ka katra izdruka ir izturīga pret ūdeni, pirkstu nospiedumiem un skrāpējumiem, un, turot albumā, to var saglabāt līdz 100 gadiem. No pastkartes lieluma līdz kvadrātveida izdrukām, kredītkartes lieluma fotogrāfijām un nelielām uzlīmēm — var izvēlēties kādu no daudzajiem radošajiem veidiem, kā parādīt fotogrāfijas.

Canon Everyday Use Glossy ir fotolaboratorijas kvalitātes papīrs, kas ir labākā izvēle ekonomiskām ikdienas krāsu fotogrāfijām un ir saderīgs ar PIXMA printeriem. Spīdīgie Canon papīri nofiksē tinti dziļāk zem augšējās virsmas nekā citi papīri, kas novērš tintes pārpalikumu atstāšanu uz papīra virsmas, nodrošinot uzreiz sausas izdrukas, turklāt spīdīgā apdare laika gaitā saglabā mirdzumu.

Izdruka parādās no Canon PIXMA printera, kas atrodas uz galda, un apkārt ir vairākas citas izdrukas un Canon kamera.

Ja vēlaties izdrukāt lielu brīvdienu vai ģimenes fotogrāfiju sēriju, ir svarīgi ņemt vērā lielumu un veidu, kā fotogrāfijas rādīsiet. Canon PIXMA G650 parasti var izdrukāt līdz 3800 klasiskas 4 x 6 collu2 uz glancēta vai pusmatēta papīra, izmantojot tikai vienu tintes pudeļu komplektu. Tas ir piemērots dažādu papīra formātu apdrukai, drukājot līdz A4 formāta fotogrāfijas bez apmalēm — lieliski piemērots, lai dārgākos mirkļus parādītu lielākā mērogā. Sešas atsevišķas krāsvielu tintes nodrošina uzticamus augstas kvalitātes rezultātus arī uz papīra bez pārklājuma.

Canon Plus Semi-gloss papīrs ir ar satīna apdari un fotopapīra faktūru, kas samazina spīdumu, panākot maigāku izskatu. Šis 260 g/m² smagais papīrs nodrošinās lieliskas fotogrāfiju izdrukas, kas acumirklī būs sausas. Izmantojiet to kopā ar Canon ChromaLife 100 tinti un printeri, kas var izgatavot augstas kvalitātes fotogrāfijas, piemēram, Canon PIXMA TS705a, un panāksiet vēlamo efektu.

Mīļākajām ģimenes atmiņām vai skaistākajām ceļojumu ainavām, kas iespaidīgāk izskatīsies izstādītas redzamā vietā jūsu mājās, daudzi Canon fotopapīri ir pieejami A4 formātā, un, izmantojot printeri, piemēram, PIXMA G650, varat izveidot krāšņu A4 formāta fotogrāfiju bez apmalēm, lai tās parādītu.

Canon Plus Glossy II fotopapīrs nodrošina īpaši spīdīgu apdari, un tas ir smagāks — 265 g/m², kas palīdz atveidot piesātinātas krāsas un melnos toņus. Tas lieliski sader ar ChromaLife 100 tintēm, kā arī Canon LUCIA PRO tintēm, ko izmanto Canon imagePROGRAF profesionālajos printeros.

Ja dodat priekšroku matētu fotogrāfiju drukai, Canon Matte Photo Paper, kas paredzēts tintes strūklprinteriem, var palīdzēt samazināt atspīdumu, kad fotogrāfija būs ielikta rāmī, jo tas atstaro mazāk gaismas. Matētais papīrs ir piemērotāks siltākiem toņiem un izdrukām bez atstarojoša mirdzuma.

Labākais papīrs mākslas fotogrāfiju izdrukām

Divas rokas tur izdruku ar baltā krāsā iemērktu ābolu, un uz galda atrodas Canon PIXMA printeris un divas citas līdzīgas izdrukas.

Lielākas izdrukas līdz A3+ formātam vai panorāmas formātā būs daudz iespaidīgākas, drukājot uz spīdīga vai mākslas papīra. Bezvadu printeris, piemēram, Canon PIXMA PRO-200, izmantojot Canon astoņu krāsu krāsvielu tintes sistēmu, var izcili atveidot krāsas.

Ja drukājat mākslas fotogrāfiju projektam, Canon Premium Fine Art Rough papīrs ir profesionāls augstas kvalitātes A4 formāta kokvilnas papīrs ar raupju tekstūru, kas palīdz radīt intensīvus melnos toņus un precīzu tonalitāti attēla tumšajās vietās. Fotografēšanas entuziastiem un mākslas mīļotājiem šis papīrs būs noderīgs viņu radošajām izpausmēm, un var iegūt patīkamus rezultātus gan vienkrāsainām, gan krāsu izdrukām.

260 g/m² smagais Canon Pro Luster ir profesionāls fotopapīrs ar maigu satīna spīdumu. Šis gludais fotopapīrs, kas paredzēts tintes strūklprinteriem, ir pieejams līdz A2 formātam. Tas līdzinās tradicionāliem, ar sveķiem pārklātiem papīriem, ko izmantoja tumšajās fotolaboratorijās, tāpēc ir lieliski piemērots fotogrāfiem, kuri vēlas iegūt fotolaboratorijas apdari, lai demonstrētu savu darbu. Domājiet par spilgtām krāsām, ārkārtīgi asām detaļām un izcilu melnbalto attēlojumu. Izmantojot ar Canon ChromaLife 100 tintēm, kas ir piemērotas PIXMA klāstam, vai Canon LUCIA PRO tintēm, ko izmantot imagePROGRAF klāstam, piemēram, imagePROGRAF PRO-300, šis papīrs aizsargā fotogrāfijas no atmosfēras gāzu un gaismas radītas degradācijas.3

Sieviete ar violetu džemperi uz galda malas tur A2 formāta izdruku, kas parādās no Canon imagePROGRAF printera.

Spīdīgi, matēti un mākslas papīri attēlam var veidot atšķirīgu tekstūru un spīdumu, un papīrs kopā ar modernu tintes sistēmu. piemēram, printera Canon imagePROGRAF PRO-1000 12 krāsu sistēmu, piedāvā plašāku krāsu gammu. Printeris var arī drukāt uz audekla, radot papildu atveides un izstādīšanas iespējas.

Vēl viena iespēja tiem, kuri vēlas profesionālu apdari, ir spīdīgais 300 g/m² smagais Canon Pro Platinum papīrs. Tam ir sešu slāņu uzbūve, izturība pret izbalēšanu, un tas nodrošina izcilu krāsu atveidi, it īpaši ar Canon LUCIA PRO un ChromaLife 100 tintēm.

Varat arī izvēlēties papīru, pamatojoties uz attēla krāsu toņiem. Īpašām fotogrāfijām un mākslas darbiem ar siltām krāsām un pelēkiem toņiem 210 g/m² smagais Pro Premium Matte nodrošina vienmērīgu tekstūru bez spīduma, kas nerada atstarojošu mirdzumu. Šis biezākais papīrs, kas izstrādāts profesionāļiem, kuri vēlas iegūt izcilu kvalitāti, nodrošinās galerijas kvalitātes izdrukas, to izmantojot ar tādu printeri kā, piemēram, kompakto, profesionālo A3 formāta tintes strūklprinteri Canon imagePROGRAF PRO-300 vai A2 formāta printeri imagePROGRAF PRO-1000, kuram ir moderna 12 tinšu sistēma un plaša krāsu gamma.

Citi papīra veidi, kas piedāvā izcilu, profesionālu mākslas kvalitātes druku, ir Canson® Infinity papīri, piemēram, Canson® Infinity Platine Fibre Rag, kam ir 100% kokvilnas bāze un tīrs balts tonis. Kokvilnas papīriem ir bagātīga tekstūra, spēcīgākas šķiedras, grezns izskats un ilgs kalpošanas laiks, nodrošinot tiem arhīva kvalitāti. Arī Hahnemühle fotopapīru klāsts piedāvā iegūt izcilas fotogrāfiju izdrukas, plakātus un foto grāmatas.

Labākais papīrs rokdarbu projektiem

Pabeigta telpiska kartīte ar ziediem uz galda blakus divām Canon printera papīra kastēm. Fonā var redzēt sievieti, kas nodarbojas ar rokdarbiem.

Apsveikuma kartītēm, pastkartēm vai ielūgumiem ir piemērots divpusējais matētais papīrs, kas lieliski noder arī mākslas un rokdarbu projektiem, lai veidotu personalizētus albumus, origami vai kalendārus.

Galds, uz kura ir pašdarināti Canon Creative Park papīra rotājumi, ziedi vāzēs, kā arī ar ēdiena šķīvji, tostarp olas un karstās Lieldienu bulciņas.

Canon Creative Park palīdz izvēlēties vislabāko papīru, norādot, kuru Canon papīru izmantot konkrētām veidnēm. Kad esat izlēmis, kuru veidni izmantot, un izvēlējies savu materiālu, lietojumprogrammu var izmantot ar vairākiem PIXMA modeļiem, tostarp Canon PIXMA TS7450a sērijas vai PIXMA TS5350a sērijas printeriem, lai tās izdrukātu uz matēta papīra un izstādītu savās mājās.

Apsveikuma kartītes, pašdarinātas dāvanas vai stāstu grāmata — ja rokdarbu projektu izveidei nepieciešams arī printeris, ir jāapsver daži elementi. Kur jūs vēlētos izstādīt izveidoto darbu? Vai jums jādrukā uz abām pusēm? Vai jums ir nepieciešams augstas izšķirtspējas papīrs, ja jūsu projektā ir arī fotogrāfijas?

Ir daudz aizraujošu veidu, kā izrotāt savas mājas vai izveidot interaktīvu foto izstādi, ja savus mākslas darbus drukājat uz Canon magnētiskā fotopapīra ar mājas tintes strūklprinteri. Varat to izmantot, lai izveidotu interaktīvu magnētisko fotogrāfiju izstādi vai puzles, vai vienkārši piestiprinātu attēlus pie ledusskapja, lai parādītu priecīgas atmiņas — nav nepieciešams fotogrāfiju rāmis.

Ja drukāšana un papīra rokdarbu veidošana, izmantojot Canon Creative Park, ir jūsu hobijs, matētais fotopapīrs radīs izdrukas ar spilgtiem, košiem toņiem un skaidriem attēliem bez spīdīgā efekta. Tas lieliski noder dizainā, kurā ietvertas fotogrāfijas, grafika un teksts.

Tiem, kuriem, veidojot apsveikuma kartītes vai ballīšu ielūgumus īpašiem gadījumiem, patīk pievienot personisku pieskārienu, ir piemērots 7 x 10 collu divpusējais matētais papīrs, kam ir iepriekš izveidota locījuma līnija un aploksnes, kas atvieglo un paātrina procesu, kā arī palīdz nodrošināt, ka katra kartīte tiek pareizi salocīta.

Albumu vai personalizētu stāstu grāmatu veidošanai drukāšana uz dažāda veida un lieluma papīra var būt lielisks veids, kā piešķirt jautrus, personalizētus pieskārienus. Ar Canon SELPHY printeriem var izmantot mini uzlīmes un kvadrātveida uzlīmju papīru, kas sniedz iespēju ātri un ērti iegūt izdrukas, kuras var uzreiz pielīmēt, lai par tām priecātos, turklāt, izmantojot SELPHY Photo Layout lietotni, varat pievienot arī savus rakstus, apdari un tekstu.

Labākais papīrs maziem uzņēmumiem vai mājas birojiem

Canon TS7450a sērijas printeris drukā papīra loksni ar košām krāsām. Blakus printerim uz rakstāmgalda atrodas klēpjdators.

Canon High Resolution Paper ir lieliski piemērots profesionālai lietošanai, kurai nepieciešami asi, koši attēli vai grafikas. Tā mikroporainais pārklājums ātri absorbē tinti dziļi zem virsmas, lai novērstu liekās tintes atstāšanu uz virsmas, tāpēc varat drukāt līdz pat pēdējai minūtei pirms tikšanās, zinot, ka izdales materiāli nesmērēsies. Kopā ar Canon PIXMA TS7450a sēriju, kas ir universāls printeris, skeneris un kopētājs, tas ir perfekts biroja papīrs, lai iegūtu profesionālas kvalitātes izdrukas.

Spilgtu un piesātinātu krāsu atveidei izvēlieties Canon High Resolution Paper — papīru ar pārklājumu spilgtiem attēliem, kas ir piemērots košām fotogrāfijām un grafikas attēliem, kā arī augstas kvalitātes dokumentiem un izklājlapām ar intensīvām, skaidrām krāsām. Šis papīrs ir lieliski piemērots mājas birojam vai mazam uzņēmumam — tas ir lieliski noderēs profesionālām prezentācijām ar elegantu apdari.

Augstas izšķirtspējas papīrs, līdzīgi kā šis, ir arī laba izvēle tiem, kuri vēlas veidot plakātus vai citus reklāmas materiālus darbam. Canon PosterArtist ar plašu veidņu, attēlu un fontu klāstu nodrošina visus nepieciešamos rīkus, lai tiešsaistē bez maksas izveidotu plakātu. Šis papīrs kopā ar daudzfunkciju printeri, kas ietver trīs ierīču funkcijas, — Canon PIXMA TS5350a sēriju — ir radošs rīks, kas ir lieliski piemērots, lai no viedtālruņa veidotu magnētu un fotogrāfiju izdrukas. Varat arī izmēģināt moderno un pieejamo Canon PIXMA TS7450a sērijas printeri, kas sniedz iespēju drukāt uz fotopapīra un magnētiskā papīra, lai izveidotu personalizētu biznesa projektu klāstu.

Canon papīru un printeru klāsts piedāvā kaut ko piemērotu visām jūsu drukāšanas vajadzībām. Neatkarīgi no tā, vai reklamējat savu uzņēmumu, radāt mākslas projektu, attēlojat ģimenes portretus vai izmantojat druku, lai ievestu mājās kārtību, jums vienmēr tiks nodrošināta augsta kvalitāte un atbilstība standartiem.Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)

 1. Saderīgo printeru sarakstu skatiet produkta lapā.
 2. Drukas ražība ir izdrukāto 4 x 6 collu fotoattēlu vērtība, kas tiek aprēķināta, pamatojoties uz Canon īpašo pārbaudes metodi, izmantojot ISO/IEC 29103 diagrammu un nepārtrauktas drukas simulāciju ar nomaiņu pēc sākotnējās iestatīšanas.
 3. Izmantojot ar oriģinālajām Canon tintēm un noteiktos uzglabāšanas apstākļos.

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • Tintes līmeņi, kas redzami Canon printera iestatījumu joslā.

  DRUKĀŠANAS PADOMI

  Bieži uzdoti jautājumi par printeri, tinti un papīru

  Canon eksperts Sahaibs Huseins atbild uz bieži uzdotiem jautājumiem par printera tehnoloģiju, tinti un papīru.

 • Kāzu fotogrāfiju izlase, kas izklāta klēpjdatora priekšā, bet tālāk ir sieviete, kas apskata tikko no printera izņemtu fotogrāfiju.

  DRUKĀJIET

  Fotoattēlu rediģēšana, lai tos izdrukātu

  Izmantojiet fotoattēlus efektīvāk, tos izdrukājot, izmantojot mūsu detalizēto ceļvedi par rediģēšanu drukāšanai un labākos drukas iestatījumus.

 • A top-down image of a Canon PIXMA printer outputting a large photo print. A phone displaying a camera roll is on the desk beside it.

  DRUKĀŠANA

  Labākie Canon printeri fotogrāfijām

  Neatkarīgi no tā, vai vēlaties fotogrāfijas ierāmēt, ielikt albumā vai uzlīmēt, atrodiet vislabāko printeri, kas atbilst jūsu radošajām vajadzībām.

 • Sieviete izgriež Creative Park veidnes, sēžot pie koka rakstāmgalda, uz kura atrodas Canon PIXMA printeris un dažādi rokdarbu materiāli.

  DRUKĀŠANA

  Labākie printeri rokdarbiem

  No ģimenes projektiem līdz profesionālai apstrādei — Canon piedāvā jums perfekti piemērotu printeri.