DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

Veidojiet pārdomātas pašgatavotas dāvanas, izmantojot drukāšanu

Uzziniet, kā varat izveidot īpašas dāvanas, sākot no skaista papīra pušķa līdz jautrai kartītei, izmantojot Canon Creative Park un savu PIXMA printeri.
Pašdarināts papīra ziedu pušķis tiek nodots no vienām rokām otrās uz dzīvojamās istabas fona.

Dažreiz vienkārša pašgatavota dāvana ģimenei un draugiem var nozīmēt ļoti daudz. Neatkarīgi no tā, vai viņi piedzīvo priecīgus vai grūtus brīžus, viņi noteikti novērtēs dāvanu, kas personīgi izgatavota ar mīlestību un uzmanību, nevis nopirkta veikalā. Turklāt jūs varēsiet izvingrināt savus radošās drukas muskuļus.

Canon Creative Park iekļautas daudzas jo daudzas papīra rokdarbu veidnes, tāpēc jūs neatkarīgi no gadalaika varat izdrukāt, pats izveidot papīra ziedu pušķi un pievienot kartīti savā izvēlētajā stilā. Šīs dāvanas būs ne tikai īpašas izgatavošanā ieguldītā laika dēļ, bet tās priecēs daudz ilgāk nekā īstie ziedi, turklāt izdaiļos jebkuru istabu.

Papīra rokdarbi ir arī pieejamāks dāvanu pasniegšanas veids, turklāt tie ir pārdomāta nodarbošanās — jūsu darbus vienmēr var otrreizēji pārstrādāt (vienmēr pārbaudiet vietējās otrreizējās pārstrādes vadlīnijas), ja vēlaties mainīt tēmu vai pieļaujat kļūdas veidošanas procesā.

Paturot prātā iepriekš minēto, Canon uzaicināja papīra rokdarbu entuziastu Martinu Stounu (Martin Stone) izveidot nevainojamu dāvanu savai partnerei, liekot lietā Canon Creative Park, PIXMA printeri un savu radošumu.

Veidņu izvēle: idejas dāvanām

Ekrānā abas rokas tur viedtālruni ar ziedu veidnēm no Canon Creative Park, bet no Canon PIXMA printera parādās ziedlapiņu veidnes.

Canon Creative Park piedāvā plašu veidņu klāstu, ko var izmantot pašgatavotas dāvanas veidošanai. Papīra rokdarbu entuziasts Martins Stouns (Martin Stone) izvēlējās veidot ziedu pušķi un atlasīja atsevišķas ziedu veidnes, lai padarītu savu rokdarbu unikālu.

Jauns vīrietis sēž pie galda un izgriež kartītes veidni, kas izdrukāta no Canon Creative Park.

“Pirms pāriet pie precīzas izgriešanas izgrieziet formu aptuveni,” iesaka Martins. “To darot, jūs samazināsiet kartītes pārpalikumus ap formu. Tas atvieglo attēlu izgriešanu, jo nav jānogriež liela kartītes daļa.”

Izmantojot Canon Creative Park veidnes, varat izveidot jebkādu dāvanu mīļam cilvēkam — tiem nav jābūt ziediem. Vai jums ir brālis, māsa vai brāļadēls, kuram patīk dinozauri? Tad izveidojiet viņiem dažus papīra modeļus! Vai kāpēc gan neizmēģināt rokdarbu par mūzikas tēmu rokgrupas apsēstam draugam?

Šajā projektā Martins izvēlējās izveidot papīra ziedu pušķi un kartīti. “Skatoties uz ziedu dizainu, var šķist, ka tie ir diezgan sarežģīti,” saka Martins. “Bet galvenais ir būt organizētam — ievērot ilustrētās instrukcijas ir vienkārši un viegli.”

Veidņu drukāšana

No Canon PIXMA printera, kas novietots uz galda un ko ieskauj augi, papīrs, rokdarbu materiāli un rīki, parādās izdruka.

“Ar Canon PIXMA printeri iegūtās krāsas bija satriecošas. Drukāšana bija teicama no sākuma līdz beigām,” saka Martins.

Kad dāvanas veidnes ir atlasītas, ir laiks tās izdrukāt. To var izdarīt, izveidojot savienojumu ar PIXMA printeri, izmantojot lietotni Canon PRINT jūsu viedtālrunī vai portatīvajā datorā. Ja jums ir saderīgs printeris, varat abonēt PIXMA drukas plānu1 — rentablu drukāšanas risinājumu, kas piedāvā elastīgus plānus un, lai tinte nekad nebeigtos, nodrošina tās piegādi tieši līdz jūsu mājas durvīm.

Martins noskaidroja, ka Creative Park var viegli pārvietoties, un paveica to, piekļūstot tīmekļa vietnei savā viedtālrunī pirms lietotnes lejupielādes un lietošanas.

Katrai veidnei tiek ieteikts lietojamais papīra veids, tāpēc noteikti izlasiet instrukcijas. Šeit Martins izmantoja Canon matēto fotopapīru (170 g/m2), kas ir biezāks nekā parastais drukāšanas papīrs un piemērots izturīgam galīgajam modelim.

Kā pagatavot papīra ziedu pušķi

Abas rokas rūpīgi loka papīra zieda iekšējo daļu.

“Izmantojiet katram ziedam atsevišķu veidni,” iesaka Martins, “tas atvieglos darbu, un varēsit paveikt to nesteidzoties.” Rūpīgi izgrieziet veidnes un pirms locīšanas noteikti iezīmējiet tās, jo tas nodrošinās labāku kopējo formu. To var izdarīt ar lineāla malu.

Abas rokas piestiprina pirmo papīra ziedlapiņu uz puķes kāta. Zemāk uz griešanas dēlīša ir redzamas vēl citas ziedlapiņas.

“Es nedomāju, ka veidnes varēs izgatavot tik viegli,” saka Martins. “Visgrūtākais bija sagaidīt, kamēr nožūs līme.” Viņš rūpīgi pārdomāja, kāda veida līmi izmantot. Šķidrā līme bija laba ziedlapiņām, tomēr viņš izlēma, ka abpusējā līmlente noderēs labāk, lai piestiprinātu ziedlapiņas pie kāta. Varat izmantot arī līmes punktus, līmes pistoli vai līmes zīmulīšus.

Martins saka, ka viņš vienmēr rokdarbiem izmanto metodisku pieeju. Kad ir izdrukātas visas veidnes, viņš sakārtoja izdrukas kaudzītē katram ziedam, lai zinātu, kura veidne kuram ziedam ir paredzēta. “Katru veidni es glabāju atsevišķā kaudzītē, lai nekas nesajuktu,” viņš saka.

Pēc tam Martins izgriež visas veidnes un saloka tās. Viņš izmantoja paša gatavotu atzīmēšanas rīku, lai atzīmētu malas instrukcijā norādītajās vietās un atvieglotu locīšanu. “Šīs atzīmētās līnijas ir ļoti smalkas, un galvenais ir precizitāte,” viņš saka. “Es izmantoju parastu pinceti ar smalku galu, lai atzīmētu gar šīm līnijām. Ir svarīgi arī pārvilkt [nopulēt] šīs atzīmes, lai nodrošinātu skaidras līnijas.“

Martins varēja sākt veidot rokdarbu, tiklīdz viņa izdrukas bija gatavas. “Tinte tūlīt nožuva, tāpēc varēju turpināt darbu, nebaidoties no izsmērēšanas,” viņš saka.

Runājot par formu līmēšanu, Martins iesaka atstāt veidnes dažas stundas nožūt, lai tās būtu pilnībā sausas un papīrs nebūtu mitrs. Kad darināmie ziedi izvēlēti, varat tos grupēt, izmantojot auklu, stiepli vai pat līmi, tā, kā, jūsuprāt, izskatās vislabāk.

No augšas uzņemts kadrs: Canon kamera, kas atrodas uz Canon PIXMA printera, un fonā ir fotoattēlu kolāža.

CANON CLUB

Ekskluzīva kopiena tādiem satura veidotājiem kā jūs. Nodarbojieties ar to, kas jūs aizrauj, izmantojot atbalstu, gūstot iedvesmu, priekšrocības un daudz ko citu. Kļūt par dalībnieku ir viegli. Nopērciet produktu. Reģistrējieties. Pievienojieties Canon Club.

Kā padarīt dāvanu personisku

Abas rokas tur izveidotus papīra ziedus, uz zemāk redzamā galda atrodas vairāki citi ziedi. Blakus tiem viedtālrunī lietotnē Canon Creative Park redzama papīra ziedu pušķis.

“Ziedu dizains ir brīnišķīgs, tomēr vēlējos izveidot savus kātiņus, izmantojot zaļus papīra salmiņus,” saka Martins. Viņam jau ir idejas par to, kādas vēl dāvanas viņš varētu izgatavot nākotnē, izmantojot šīs veidnes, piemēram, piestiprinot ziedus bez kātiņiem pie rāmīša un centrā novietojot fotogrāfiju.

Lai gan ziedu pušķa veidne ir atrodama Creative Park, varat arī izvēlēties savas ziedu kompozīcijas, ja vēlaties ko neparastāku vai arī ja saņēmējs ir, piemēram, liels saulespuķu cienītājs.

“Man patika, kā izdevās ziedi,” saka Martins. “Kad es pirmo reizi apsēdos, lai pavērotu ziedu pušķi, es apsvēru dažādus veidus, kurus vēlējos. Lielais veidņu klāsts man tiešām ļāva to pielāgot tā, kā es vēlējos. Tas padarīja procesu ļoti patīkamu, jo es varēju izvēlēties ziedus, kas man visvairāk patika, kā arī varēju domāt par to, ko vēlētos saņēmējs.”

Pašgatavotas kartītes

Jauns vīrietis līmē ziedus pie kartītes. Uz virsmas viņam blakus atrodas līme, šķēres un Canon papīra paka.

Martins izmantoja Canon Creative Park veidni, lai izveidotu telpisku kartīti ar ziediem, ko dāvināt kopā ar ziedu pušķi. Šajā tīmekļa vietnē un lietotnē iekļauts plašs kartīšu klāsts, ko pievienot pašgatavotajai dāvanai.

Abas rokas liek kartīti pašgatavotā aploksnē. Uz galda zem tām atrodas šķēres, līme un Canon papīra iepakojums.

Martina aploksnes dizaina ideja bija aploksni izmantot atkārtoti, lai glabātu iemīļotās fotogrāfijas vai piemiņas lietas, piemēram, koncertu biļetes. “Piemēram, es plānoju ievietot dažas vilciena biļetes no sava ceļojuma, kurā devos kopā ar savu partneri,” viņš saka.

Martins kā nākamo izvēlējās veidot kartīti, kas atbilstu viņa ziedu dizainam. “Kartītes izgatavošana bija ļoti vienkārša, jo instrukcijā darbības bija norādītas soli pa solim,” viņš saka. “Man arī ļoti patika, cik daudz taisnu līniju bija veidnē, tāpēc varēju to ātri izgriezt ar savu griešanas rīku.”

Veidojot kartīti, Martins nolēma izdekorēt arī aploksni. “Aploksnes mēdz būt vienreizējas lietošanas elements jebkurai apsveikuma kartītei, un es vēlējos to mainīt, jo aploksnes dizains bija pievilcīgs,” viņš skaidro.

Martins izveidoja aploksnei savu aizdari, lai tā neatvērtos — viņš izmantoja divus margrietiņu attēlus no pušķa dizaina. “Es vienu piestiprināju aploksnes atlokam, bet otru — pie aploksnes pamatnes,” viņš skaidro. “Šim nolūkam izmantoju līmējošas putas, lai tās būtu paceltas augstāk. Zem putu paliktņa uz aploksnes atloka es piestiprināju auklu, ko varēja izmantot, lai, aptinot astotnieka veidā, sastiprinātu aploksni.”

Ja veidojat pasūtītas kartītes vairāk nekā vienai personai, un laiks ir dārgs, varat izmantot Canon divpusējo matēto papīru MP-101D, kas tiek piegādāts kopā ar aploksni.

Pēdējie akcenti

Vāzē dzīvojamās istabas centrā novietots krāsains papīra ziedu pušķis.

Papīra rokdarbu dāvanas var izmantot kā mājas dekorus, un tās var kalpot par atgādinājumu, ka kāds īpašs cilvēks domā par jums.

Martins teic, ka labprāt vēlreiz izgatavotu papīra dāvanu. “Visi, kuriem parādīju papīra ziedu pušķi, bija tik patīkami pārsteigti un vēlējās tādu arī sev. Tā ir lieliska dāvana, un labākais ir tas, ka tā priecēs ilgu laiku. Vairs nav jāpērk svaigi ziedi, kuri novītīs pēc četrām dienām!”

Creative Park viņu arī iedvesmoja izgatavot savu vainagu, ko piestiprināt ārdurvīm. “Lai gan tas paredzēts personiskai lietošanai, es zinu, ka mani draugi un ģimene arī tādu vēlēsies, un tā var būt jauka dāvana.”

Vai patīk ideja? Varat tādu izveidot no paša sākuma kā jauku dāvanu vai izmantot Creative Park vainagu veidnes vienkāršākam dizainam. Atkarībā no gadalaika varat mēģināt izgatavot virteni vasaras sezonai vai ziemas svētku rotājumiem.

Padariet dienu krāšņāku

Uz melnas galda virsmas ir novietots Canon PIXMA printeris un vairākas burkas un sveces. Uz printera ir novietots pašgatavots ziedu pušķis.

Ieprieciniet kādu cilvēku, uzdāvinot viņam pašgatavotu dāvanu. Lai gūtu iedvesmu, apskatiet mūsu Pinterest lapu.

Kad dāvanas ir pabeigtas, protams, ir pienācis laiks tās pasniegt. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties ietīt savu papīra ziedu pušķi brūnā papīrā, lai pasniegtu draugam, vai ielikt to vāzē, lai izrotātu mājokli, drukātu rokdarbu dāvanas ir izdomas bagāts un radošs veids, kā parādīt kādam, ka viņš jums ir svarīgs.

Tad kāpēc gan nerīkoties? Tikai neaizmirstiet dalīties ar savu veikumu sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #MadeWithPIXMA. Ja meklējat citu iedvesmu, piemēram, kā izveidot personalizētu piemiņas lietu kārbu, pievienojieties Canon Club, lai uzzinātu vairāk rokdarbu padomu un paņēmienu!

Tamzin Wilks
 1. Nepieciešams saderīgs printeris un pieejamība jūsu reģionā

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Prieks telpās rudenī

  Atklājiet, kā dizainere un ražotāja Pipa Hiskoka (Pippa Hiscock) izveidoja jautrus un personīgus ar rokām darināmus dzimšanas dienas papīra dekorus.

 • DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Izveidojiet pārsteiguma kastīti

  Lini Trīna (Lini Trinh) dalās ar savu papīra pārsteiguma kastīti, kas izgatavota, izmantojot Canon SELPHY CP1500 printeri.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Galda dekorācijas ar papīra rokdarbiem

  Veidojiet brīnišķīgus galda dekorus par godu visiem notikumiem, izmantojot Creative Park.

 • DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Mākslas darbi no papīra

  Mākslinieku Zeku Makloghlinu (Zack McLaughlin) ir iedvesmojusi Canon Creative Park zivju dzeņa veidne.