RADOŠA DRUKĀŠANA

Izdrukājiet un izgatavojiet skaistas, unikālas apsveikuma kartītes, veicot sešas vienkāršas darbības

Ja jums ir papīrs, printeris un patīk radoši darboties, izmēģiniet mājās pašdarinātu kartīšu gatavošanu kopā ar ģimeni un draugiem.
Canon Camera
Pašgatavotas apsveikuma kartītes ir ne tikai pārdomātas dāvanas, bet arī brīnišķīgs veids, kā apgūt rokdarbu prasmes. Tā var būt nozīmīga dzimšanas diena ģimenē, draugu kāzas, bērniņa nākšana pasaulē vai skolas absolvēšana — ir daudz dažādu dzīves notikumu, kas var kalpot kā iemesls personiskas kartītes izgatavošanai, ko var paturēt kā piemiņu. Lai izgatavotu skaistas apsveikuma kartītes, nav jābūt īstam māksliniekam; vienkārši darbojieties un ļaujiet brīvu vaļu savai iztēlei.

Pirms pārcelšanās no Pakistānas uz Lielbritāniju, kas notika pirms 13 gadiem, rokdarbi Taņai Ahmedai (Tania Ahmed) palīdzēja iekārtoties. “Pakistānā nevar tik vienkārši iegūt papīra rokdarbu materiālus kā Lielbritānijā,” viņa saka. “Tāpēc manas radošās izpausmes bija izšūšana, rotaslietu gatavošana, pērļošana un šūšana. Kad pārcēlos uz Lielbritāniju, es atklāju YouTube un ar to kartīšu izgatavošanas un papīra rokdarbu pasauli. Es biju tiešām ieinteresēta, atradu veikalu netālu no mājām un dažus piederumus varēju nopirkt tiešsaistē. Tas zināmā mērā bija veids, kā iekārtojos šajā valstī.”

Šeit Taņa, rokdarbniece un radoša uzņēmuma īpašniece, kas specializējas pašgatavotu kartīšu izgatavošanā un pasniedz tiešsaistes nodarbības par mediju kombinēšanu, dalās ar vērtīgiem padomiem un paskaidro, kā izgatavot kartītes, izmantojot Canon PIXMA TS7450 sērijas printeri.

1. Savāciet komplektu

Pirms sākat nodarboties ar jauno hobiju, pārliecinieties, ka jums pieejams viss nepieciešamais aprīkojums. Tālāk uzskaitīts, kas jums būs nepieciešams:
Pēc izvēles:
 • Uzlīmes un spīdumi
 • Putu uzlīmes
 • Papīra nazis

2. Izvēlieties dizainu

Sieviete, kas viedtālrunī skatās izdrukājamu kartīšu veidnēm.

Canon bezmaksas satura pakalpojumā Creative Park, kas paredzēts iedvesmas gūšanai, ir simtiem veidņu, ko varat izmēģināt. No dzimšanas dienām un ielūgumiem līdz pateicībām un Ziemassvētku un apsveikuma kartītēm — piedāvājums aptver visus notikumus.

Sieviete, kas izmanto viedtālruni, lai izdrukātu kartīti ar Canon PIXMA printeri.

Taņa uzskata, ka Canon PIXMA TS7450 sērijas printeri ir vienkārši un ātri iestatāmi. “Es to iestatīju, un tas strādāja jau pēc 15–20 minūtēm. Es biju pārsteigta, cik vienkārši un ātri bija savienot tālruni ar printeri.”

Kad ir nepieciešamie rīki, ir laiks izvēlēties dizainu. Canon bezmaksas lietotne Creative Park ir pilna ar veidnēm, kuras var lejupielādēt un izdrukāt: varat izvēlēties kādu no daudzajām mini kartītēm un telpiskajām kartītēm; ir pieejamas arī visiem notikumiem piemērotas tematiskās aploksnes. Kāpēc gan pirms svētku sezonas neizdrukāt savas Ziemassvētku kartītes vai pat telpiskās kartītes ar sniegavīru vai Ziemassvētku vecīša kamanām?

Lai darbotos vēl radošāk, mēģiniet apvienot dizainus, izveidojot pilnīgi oriģinālu kartīti, vai ietveriet dizainu no lietotnes Creative Park papīra rokdarbu sadaļas. Saviem darbiem Taņa izvēlas otro. “Es izvēlējos veidni, kas sākotnēji bija paredzēta ziedu vainaga veidošanai, bet es nolēmu to izmantot uz kartītes,” viņa skaidro. “Es to izdrukāju ar Canon PIXMA TS7450 sērijas printeri, izgriezu ziedus un izmantoju nepieciešamos komponentus.

“Domājiet plašāk un meklējiet citādas lietas, ko varētu izmantot kartītē,” viņa iesaka. “Izmantojiet tīmekļa vietni kā atskaites punktu un smelieties iedvesmu — jūs varat mainīt dizainu pēc savām vēlmēm.”

3. Izvēlieties labāko papīru

Printeris uz galda blakus Canon printera papīram drukā lapu ar Creative Park attēliem.

Ir svarīgi izvēlēties izturīgu papīru, kas saglabās savu formu, it īpaši, ja, līdzīgi kā Taņa, plānojat savām kartītēm izveidot telpiskus rotājumus.

Perfekts papīrs kartīšu izgatavošanai ir stingrs un izturīgs, un tam ir matēta apdare, lai iegūtu spilgtas krāsas un skaidrus attēlus.

Taņa savu kartīšu pamatnei izmantoja Canon divpusējo matēto papīru, kam vidū ir locījuma līnija un pievienota aploksne, un matēto fotopapīru dekorācijām. Papīru bija viegli izgriezt, un tas ļāva Taņai pievienot savām kartītēm papildu telpiskumu. “Pirms ziedu piestiprināšanas es saritināju ziedlapiņas,” viņa skaidro. Papīrs bija pietiekami izturīgs, tāpēc tas neburzījās, kad tam piestiprināju detaļas.”

4. Izdrukājiet kartītes elementus

Smaidoša sieviete, kas ar šķērēm griež ziedu kontūras.

Ir iespējams apvienot un saskaņot kartīšu gatavošanas paņēmienus, iegūstot unikālus rezultātus. “Ir patiešām daudz kartīšu izgatavotāju, kas veido pārsteidzošas hibrīda veida kartītes,” saka Taņa.

Sievietes rokas, kas ar šķērēm izgriež rozā papīra ziedus.

Kad būsiet apguvis kartīšu izgatavošanas pamatus, nebūs nekādu ierobežojumu tam, ko varēsiet izveidot, lai dāvanai pievienotu īpašu personisku pieskārienu. Rokdarbi var kalpot arī kā uzmanības treniņš.

Tagad, kad jums ir papīrs, ir laiks drukāšanai. Varat izmantot Creative Park tīmekļa vietni vai lietotni Creative Park — izveidojiet savienojumu ar Canon printeri. Taņa veiksmīgi izmantoja vienkārši lietojamo bezvadu savienojumu, ko piedāvā Canon PIXMA TS7450 sērijas printeri, kas ļauj ērti drukāt tieši no datora vai viedtālruņa.

Pēc tam izvēlieties kādu no simtiem pieejamajām iespējām un izdrukājiet izvēlētās veidnes. Vai jums nav padomā neviens īpašs notikums? Lietotnē Creative Park ir daudz kartīšu ideju bez īpaša iemesla, kas lieliski noder, ja vēlaties kādam parādīt, ka domājat par viņu.

5. Personalizējiet, personalizējiet, personalizējiet

Sieviete uzmanīgi tur papīra ziedu pie galda, uz kura ir krāsainas pašdarinātas kartītes, rokdarbu rīki un printeris.

Viena no labākajām lietām, veidojot rokdarbus ar kartītēm, ir tā, ka varat tās personalizēt pēc sirds patikas, un, ja esat iesācējs papīra rokdarbos, tas ir interesants un vienkāršs veids, kā to uzsākt.

Sieviete uz pašdarinātas apsveikuma kartītes ratiņu riteņiem liek sudraba krellītes.

Creative Park izmantošana Taņai palīdzēja atklāt jaunu kartīšu veidošanas aspektu. “Tas bija brīnišķīgi, jo es tik daudz nenodarbojos ar digitālā dizaina rokdarbiem. Es parasti veidoju kartītes no nulles, kas ietver attēla uzklāšanu ar zīmogu un izkrāsošanu ar zīmuļiem un marķieriem. Šī pieredze man lika domāt citādi. Ir tik daudz iespēju, un norādījumus var lejupielādēt un izdrukāt.”

Kad izdrukas ir gatavas un esat rūpīgi izgriezis katru detaļu, lai pielīmētu pie kartītes dizaina, ir pienācis laiks tās salīmēt un personalizēt. No spīdumiem un folijas līdz krāsainām kartītēm un uzlīmēm — izmantoto paņēmienu un materiālu skaits ir neierobežots, lai jūs varētu izveidot krāsainas un patiesi pievilcīgas pašdarinātas kartītes.

“Es izmantoju dažas papildu uzlīmes un metālisku kartīti zelta krāsā, lai izveidotu ziedu vidiņus,” saka Taņa. “Pēc tam visas daļas sastiprināju kopā un virsū uzliku dažas pērlītes.”

Taņa saka, ka ir vienkārši kartītēm piešķirt papildu telpiskumu, ja zina, kā to darīt. “Ja vēlaties plakanu kartīti padarīt nedaudz telpiskāku un tai ir centrālais elements, ko var viegli izgriezt, jūs varat izdrukāt vienu un to pašu veidni divas reizes,” viņa skaidro. “Pēc tam varat izmantot to pašu pamatni, bet izgriezt centrālo rotājumu un uzlikt dažas putu uzlīmes, lai tai piešķirtu nedaudz vairāk telpiskuma un interesantāku izskatu.”

6. Padariet to par sabiedrisku aktivitāti

Pabeigta telpiska kartīte ar ziediem uz galda blakus divām Canon printera papīra kastēm. Fonā var redzēt sievieti, kas nodarbojas ar rokdarbiem.

Taņa nāk no radošas ģimenes, kur rokdarbi ir viņu otrā daba. “Kad biju bērns, es valkāju kleitas, kuras izgatavoja un pārdeva mana mamma, un redzēju, ka apkārtējie cilvēki vienā vai otrā veidā bija patiesi radoši. Mans tēvs ir ļoti talantīgs galdnieks, un viņš izgatavoja leļļu māju, grāmatu plauktus un mēbeles. Mums ģimenē ir arī mākslinieki, tāpēc es domāju, ka visi ar to nodarbojas,” viņa saka.

Ņemot vērā, ka viss, kas jums patiešām nepieciešams, ir printeris, papīrs, līme un šķēres, kartīšu izgatavošana ir lielisks veids, kā sapulcināt draugus un ģimenes, lai iesaistītos radošā darbībā kā grupa.

Jūs varētu rīkot Ziemassvētku kartīšu izgatavošanas vakarus ar svētku uzkodām un dzērieniem vai sapulcināt draugus, lai pagatavotu apsveikuma kartītes ballītei, kas tiek rīkota par godu gaidāmajam mazulim.

Ja jums pietrūkst iedvesmas, Taņa iesaka pārlūkot pakalpojumu Pinterest, lai gūtu idejas un atrastu krāsu kombinācijas. “Varat arī apskatīt videoklipus par krāsu teorijas pamatiem,” viņa iesaka.

Atcerieties apskatīt mirkļbirku #MadeWithPixma, lai gūtu vairāk iedvesmas, kā arī izmantot to daloties ar saviem darinājumiem.
Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)

Saistītie produkti

Saistīti raksti

 • Mājās drukāta Ziemassvētku kartīte kopā ar pašdarinātiem rotājumiem un Canon divpusējo matēto papīru, kas izvietoti uz auduma ar Ziemassvētku eglīšu motīvu.

  DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Ziemassvētku kartīšu drukāšana

  Veidojiet svētku fotosesiju savā stilā un izdrukājiet unikālas Ziemassvētku kartītes.

 • Seši veidi, kā radoši izmantot PIXMA printeri

  RADOŠA DRUKĀŠANA

  Jautrība visiem, izmantojot printeri

  Seši veidi, kā PIXMA printeris var atdzīvināt jūsu mājas, jūsu ģimenes aktivitātes un jūsu ierīces.

 • Trīs bērni spēlējas ar papīra lellēm: žirafi, nīlzirgu un lāci.

  RADOŠA DRUKĀŠANA

  Izveidojiet papīra rokdarbu safari

  Izdrukājiet dzīvnieku tematikas materiālus ģimenes aktivitātēm, izmantojot Canon Creative Park, un gūstiet iedvesmu no dabas.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Izdrukājiet un izveidojiet mākslas darbus ar taureņiem, ko likt pie sienas

  Papīra rokdarbu veidotāja Eimija Grēma (Aimee Graham) atklāj, kā ar drukāšanu izveidot ekskluzīvas dekorācijas.