DRUKĀŠANAS PADOMI

Bieži uzdoti jautājumi par printeri, tinti un papīru

Uz jūsu visbiežāk uzdotiem jautājumiem par drukāšanu atbildes sniedza Canon Europe drukas speciālists Sahaibs Huseins.
Tintes līmeņi, kas redzami Canon printera iestatījumu joslā.

Ir tik daudz veidu, kā uzklāt tinti uz papīra, un tik daudz tinšu un papīra veidu, ka drukāšana rada daudzus jautājumus ikvienam, sākot ar mājas lietotājiem un līdz profesionāliem fotogrāfiem. Šeit Canon Europe drukas speciālists Sahaibs Huseins atbild uz dažiem no jūsu visbiežāk uzdotajiem jautājumiem par drukāšanu, tinti un papīru.

Printera, tintes un papīra izvēleIzpratne par printera funkcijām

Tintes pārzināšana un pārvaldība

Kādas ir atšķirības starp tintes strūklas printeriem, lāzera printeriem un citiem printeru veidiem?

Lāzerdrukāšanas pamatā ir papīra un fotoelektriskā cilindra fiziska saskare. Šis cilindrs paņem sauso tonera pulveri, ko pēc tam uzkarsē uz papīra. Šī procesa rezultātā var iegūt izdrukas ar labu izturību pret izsmērēšanos un izdrukas ir labi piemērotas lietošanai birojā, kur galvenā prasība ir dokumentu drukāšana uz parastā papīra.

Drukājot ar tintes strūklu, šķidrās tintes pilieni tiek izsmidzināti uz papīra bez fiziskas saskares. Šādi var izmantot daudz plašāku materiālu klāstu un lielāku papīra biezuma dažādību, kā arī nodrošināt daudz labāku precizitāti un krāsu spilgtumu fotoattēlu drukāšanai.

Canon pārnēsājamie SELPHY fotoprinteri izmanto krāsvielu sublimācijas procesu, kas rada ilgnoturīgas, laboratorijas kvalitātes izdrukas ar vienmērīga klājuma, vienlaidu krāsām. Šim procesam ir nepieciešams papīrs ar īpašu pārklājumu, un tas ir ideāli piemērots ātri izgatavojamām augstas kvalitātes izdrukām.

Fotoprinteru mazformāta Canon Zoemini klāstā tiek izmantota ZINK1 tehnoloģija (nosaukums atvasināts no “Zero Ink”), kas izmanto īpašu papīru, kurā iestrādāti mikrokristāli, kas reaģē, tos karsējot. Šādi tiek izveidots pret traipiem drošs, ūdensizturīgs attēls bez tintes, kas lieliski noder maziem, viegli pārnēsājamiem printeriem.

Sieviete, kas izmanto viedtālruni, lai drukātu ar Canon SELPHY CP1300 un aplokšņu kaudzīte līdzās.

Canon kompakto SELPHY fotoprinteri, piemēram, šo Canon SELPHY CP1300, izmanto ar krāsu sublimācijas tehnoloģiju, kurā ir trīs dažādu krāsu tinte no filmas lentes tiek sapludināta uz papīra secīgos ciklos, pēc kā tiek uzklāts aizsargpārklājums, ceturto un pēdējo reizi izejot caur printeri.

Kāds būtu piemērotākais printeris lietošanai mājās?

Ja meklējat vienu printeri, kas var nodrošināt gan dokumentu, gan fotoattēlu izdrukas, atbilstošākā ir tintes strūklas printeru tehnoloģija. Canon printeru klāstā PIXMA ir modeļi ar vienas tintes kasetnēm vai pat atkārtoti uzpildāmām tintes tvertnēm, kas var būt rentablāki lielākam drukas apjomam; skatiet zemāk sadaļu Kāda ir atšķirība starp atsevišķām tintēm un FINE kasetnēm.

Drukas ātrums var būt vēl viens svarīgs faktors, kas jāapsver, it īpaši, ja vēlaties drukāt daudz; skatiet zemāk sadaļu Ko nozīmē IPM. Papildus citām funkcijām automātiskā abpusējā druka (Auto Duplex) ir noderīga efektīvai abpusējai drukāšanai, kas var samazināt arī papīra izmaksas. Daudzfunkciju printeri ar iebūvētu skeneri ir īpaši noderīgi, ja nepieciešams skenēt vai kopēt dokumentus vai fotoattēlus. Bezvadu savienojamības iespējas var atvieglot arī drukāšanu.

Vienkāršojot lēmumu pieņemšanas procesu, Canon galvenās printeru kategorijas ietver PIXMA modeļus drukāšanai mājās un MAXIFY modeļus drukāšanai mājās vai nelielā birojā.

Sendžeijs Džogia (Sanjay Jogia) tur izdruku no Canon imagePROGRAF PRO-300.

Profesionālajā A3+ lielformāta fotoprinterī Canon imagePROGRAF PRO-300 ir 10 tintes uz pigmenta bāzes, tostarp pelēka, matēta melna, foto melna un Chroma Optimiser, kas palielina gan krāsu, gan melnbalto izdruku kvalitāti. Printeris ir piemērots plašam foto un tēlotājmākslas materiālu klāstam. © Sanjay Jogia

Canon fotopapīra klāsts

Lai panāktu augstāko fotoattēla kvalitāti, Canon tēlotājmākslas materiālu klāsts ietver plašu papīra balto līmeņu (pielīdzināms maksimālam spilgtumam) dažādību un iespaidīgu apdares klāstu, sākot no gludiem līdz materiāliem ar izteiktu faktūru. Fotoprinteri Canon PIXMA PRO un Canon imagePROGRAF spēj tieši apstrādāt arī tēlotājmākslas papīru un citus materiālus, ko piedāvā specializēti papīra ražošanas uzņēmumi, tostarp Canson un Hahnemühle.

Kura ir labākā tinte gan fotoattēlu, gan dokumentu drukāšanai?

Tintes printeri parasti izmanto krāsvielu tintes, bet Canon jau sen specializējas hibrīda tintes sistēmās, kas apvieno pigmenta melno tinti ar krāsvielu krāsu tintēm. Melnais pigments nodrošina skaidru, sulīgu, melnu tekstu dokumentiem, kas ir izturīgs pret izsmērēšanos un nodrošina izcilu ilgmūžību pat uz parastā papīra un aploksnēm, savukārt krāsvielu tintes rada dinamisku krāsu atveidojumu fotoattēlu drukai, it īpaši uz glancēta un spīdīga papīra.

Canon standarta hibrīda tintes printeros tiek izmantota melnas krāsas kasetne, kuras pamatā ir pigments un trīskrāsu kasetne, kuras pamatā ir krāsviela. Uzlabotākiem modeļiem papildus pigmenta melnajai krāsai ir četras vai pat piecas atsevišķas krāsvielas tintes, tostarp foto melnā un dažreiz arī foto zilā vai pelēkā. Šīs krāsas ļauj printeriem, piemēram, Canon PIXMA TS705a un Canon PIXMA G650, nodrošināt plašāku krāsu diapazonu vai gammu fotoattēlu drukāšanai, kā arī lielāku toņu diapazonu un kontrastu.

Lai panāktu izteiksmes brīvību fotoattēlu drukāšanā gan krāsu, gan melnbaltiem attēliem, priekšplānā izvirzās pigmenta tintes tehnoloģija LUCIA PRO, ko izmanto Canon printeros imagePROGRAF PRO. Piemēram, A3+ formātā Canon imagePROGRAF PRO-300 izmanto desmit pigmenta tintes, kas nodrošina nepārspējamu kvalitāti uz matēta fotopapīra un uz specializētiem tēlotājmākslas materiāliem. Šis printeris izmanto arī Chroma Optimiser kasetni, lai uzlabotu attēla gludumu un vispārējo kvalitāti uz spīdīgiem materiāliem.

Kāda veida papīrs ir vislabāk piemērots fotoattēlu un dokumentu drukāšanai?

Labas kvalitātes parastais papīrs vai kartons ir ideāli piemērots dokumentu drukāšanai, taču fotoattēlu drukāšanai ir pieejams lielāks iespēju klāsts. Canon piedāvā glancētus, spīdīgus un matētus fotopapīrus. Piedāvājumā ir divu pušu matēts fotopapīrs, kas ir ideāli piemērots kolāžu veidošanai, un pat versija ar vidējo locījuma līniju, kā arī aploksnes, kas lieliski noder apsveikuma kartīšu izveidei. Glancētiem un spīdīgiem fotopapīriem ir aizsargslānis, kas ir īpaši piemērots krāsvielu tintēm. Relatīvi mazās krāsvielas molekulas tiek pilnībā absorbētas zem ārējā slāņa un noslēgtas iekšpusē.

Printeris MAXIFY GX6050 MegaTank ar tintes līmeņa apskates lodziņiem priekšpusē, aiz kura ziņojumu dēlim piespraustas izdrukas.

Canon printeriem PIXMA G un MAXIFY GX MegaTank ir atkārtoti uzpildāmas tintes tvertnes, nevis parastās kasetnes, kas nodrošina līdz pat 60002izdrukām pirms papildināšanas. Izmantojot printeru priekšpusē iebūvētos apskates lodziņus, ir viegli vizuāli pārbaudīt tintes līmeni.

Printeris Canon PIXMA TS705 uz koka galda drukā augļu un ziedu attēlus.

Tāpat kā citi Canon hibrīda tintes strūklas printeri, arī Canon PIXMA TS705a izmanto pigmenta melno tinti, kā arī ciāna, fuksīna, dzeltenās un foto melnās tintes. Melnās un krāsu tintes kasetnes ir pieejamas standarta komplektācijā, XL un XXL3 tilpumos, nodrošinot dažādus drukas apjomus.

Ko nozīmē IPM un kāpēc tas ir svarīgi?

Drukāšanas ātrums bieži tiek norādīts kā PPM (Pages Per Minūte — lapas minūtē), taču tas var būt maldinoši, jo vērtība var atšķirties atkarībā no lapas satura un izšķirtspējas iestatījuma. Canon tā vietā izmanto IPM (Images Per Minute — attēli minūtē) mērījumus (datus). Šie mērījumi ir precīzāki, jo to pamatā ir standarta ISO testa lapu izvade, kas ietver teksta, diagrammu un attēlu diapazonu, kas tiek izdrukāts ar fiksētu izšķirtspēju. IPM daudz skaidrāk norāda, cik ātri printeris darbojas reāllaika izteiksmē.

Kas ir drukāšana bez apmalēm?

Iespēja drukāt bez apmalēm, kas bieži tiek izmantota dažādu izmēru fotoattēlu drukāšanai, ļauj drukāt līdz pat papīra malām, lai nebūtu balto apmaļu. Daudzi mājas printeri, piemēram, Canon PIXMA TS5350a Series, nodrošina drukāšanu bez apmalēm, ar izmēriem no 3,5 × 3,5 collām līdz A4 formātam. Izmantojot jaunākos printerus imagePROGRAF PRO, tostarp Canon imagePROGRAF PRO-300 un Canon imagePROGRAF PRO-1000, drukāšana bez apmalēm ir iespējama uz matētiem un tēlotājmākslas materiāliem, kā arī uz glancēta un spīdīga fotopapīra.

Šī arvien biežāk izmantotā funkcija ļauj drukāt, lietojot Wi-Fi savienojumu no jebkuras vietas mājās vai birojā — izmantojot ar Wi-Fi savienotu viedtālruni, planšetdatoru, klēpjdatoru vai galddatoru — bez vajadzības fiziski savienot ierīci ar printeri. Canon lietotnes, piemēram, Canon PRINT, Creative Park un Easy-PhotoPrint Editor, ļauj vadīt printeri un lietot daudz funkciju, izmantojot viedierīci. Tiešais bezvadu režīms ir vēl viena bieži izmantota funkcija, kas nodrošina tiešu bezvadu savienojumu starp printeri un viedierīci bez maršrutētāja, bet mākoņa skenēšana un drukāšana kļūst arvien vieglāk pieejama, lai strādātu pilnībā attāli. Funkcijas katrā printera modelī var atšķirties.

Printeris Canon PIXMA TS6350 uz galda virsmas, izdrukā attēlus dzimšanas dienas rotājumiem.

Ļoti rentablais 5 tinšu Canon PIXMA TS6350a Series printeris vienlīdz labi veic gan dokumentu un fotoattēlu drukāšanu, gan nodrošina izdrukas ar izcilu ātrumu. Kā jau visiem pašreizējā klāsta printeriem, tam ir Wi-Fi savienojamība, kas ļauj viegli izdrukāt no klēpjdatora, viedtālruņa, planšetdatora un citām ierīcēm, atrodoties jebkurā mājas vietā. Iespēja ierīci savienot ar printeri bez kabeļa, ļoti atvieglo skenēšanu un drukāšanu.

Kāda ir atšķirība starp atsevišķām tintēm un FINE kasetnēm?

Vairums Canon tintes printeru izmanto novatorisku drukas galviņas tehnoloģiju, ko dēvē par FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), kas ir izturīga un ilgmūžīga un nodrošina augstas kvalitātes izdrukas. Karsējot tinti, nevis vienkārši izspiežot to, FINE drukas galviņas nodrošina, ka tinte tiek izspiesta vienā piegājienā, uzlabojot efektivitāti un nodrošinot lielāku tintes pilienu uzklāšanas ātrumu, tādējādi panākot lielāku precizitāti.

Dažiem Canon PIXMA printeriem ir atsevišķas tintes kasetnes, un dažiem ir Canon FINE kasetņu sistēma, kurā ir tikai divas kasetnes: viena melnās krāsas un viena trīskrāsu kasetne. Canon FINE kasetņu sistēmas lielais ieguvums ir ērtības un mazāk apkopei patērēta laika. FINE kasetnēs drukas galviņas ir iebūvētas, tāpēc tiek atjaunotas ikreiz, nomainot kasetni. Printeros ar atsevišķām kasetnēm katrai tintei kasetne atrodas paliktnī, kas apgādā drukas galviņas. Teorētiski atsevišķas kasetnes varētu ietaupīt izdevumus ilgtermiņā, jo jums jānomaina tikai tukšās kasetnes. Ja kādu laiku drukājat daudz attēlu, kuros dominē viena krāsa, šīs krāsas tinte beigsies ātrāk par citām, tādēļ vieglāk un rentablāk ir nomainīt vienu kasetni.

Kā nomainīt tintes kasetnes?

Tintes kasetņu maiņa ir ļoti vienkārša. Tiks parādīta uzvedne, izmantojot printera draiveri datorā vai lietotni Canon PRINT viedierīcē, ja šāda lietotne ir instalēta, norādot, ka tintes kasetne iztukšojas vai ir jau tukša. Informācija par tinti tiek parādīta arī tieši Canon printeros, kuros ir iebūvēts displeja ekrāns.

Lai nomainītu tintes kasetnes, atveriet printera pārsegu, izņemiet izlietoto kasetni un ievietojiet jaunu. Daudzām Canon atsevišķas tintes kasetnēm ir arī gaismas diodes, kas mirgo sarkanā krāsā, kad tās ir gandrīz vai jau tukšas, tāpēc var viegli redzēt, kuras no tām jāmaina.

Cik bieži būs jāmaina tintes kasetnes?

Ja drukājat galvenokārt teksta dokumentus, kasetnes darbmūžs būs ilgāks nekā tad, ja regulāri drukāsit samērā liela izmēra fotoattēlus ar lielu tintes patēriņu.

Daudziem pašreizējiem Canon printeriem XL un pat XXL3 tilpuma kasetnes ir pieejamas paralēli standarta ietilpības variantiem, lai apmierinātu dažādas vajadzības. Ja drukas apjoms patiešām ir liels, jūsu vajadzībām labāk atbildīs Canon MegaTank printeris, kas izmanto atkārtoti uzpildāmas tintes tvertnes, nevis parastās kasetnes. Šajās kasetnēs ir pietiekami daudz tintes aptuveni 60002 vai pat vairāk lapām, salīdzinājumā ar 150 līdz 200 lapām printeros ar kasetni.

Neatkarīgi no tā, vai drukāšana jāveic mājās, birojā vai amatniecībai, atradīsit ideālo printeri.


Autors: Metjū Ričardss (Matthew Richards)

 1. ZINK, Zero Ink un ZINK logotips ir ZINK Holdings, LLC, ASV un citās valstīs reģistrētas preču zīmes.
 2. Lappušu drukas ražība ir vērtība, kas tiek aprēķināta, pamatojoties uz Canon īpašo pārbaudes metodi, izmantojot ISO/IEC 24712 diagrammu un nepārtrauktas drukas simulāciju ar nomaiņas tintes pudelēm pēc sākotnējās iestatīšanas.
 3. XXL tilpuma tintes var nebūt pieejamas jūsu reģionā.

Saistīti produkti

Saistītie raksti

 • Skaidrojums par papīra veidiem

  DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Skaidrojums par papīra veidiem

  Izpētiet dažādu veidu Canon papīru, izmantojot šo parocīgo pircēja ceļvedi.

 • A woman looks at a pile of papers, a Canon PIXMA printer and other stationery sitting on the table.

  DRUKĀŠANAS PADOMI

  Kurš printeris ir piemērots jums?

  Atrodiet savām vajadzībām piemērotāko Canon printeri — no ģimenēm un studentiem līdz darbiniekiem mājas birojos.

 • Uz rakstāmgalda stāv atvērts klēpjdators, kura ekrānā redzama Canon Easy-PhotoPrint programmatūra, Canon papīrs kreisajā pusē un Canon printeris labajā pusē.

  DRUKĀŠANA

  Jums piemērota Canon lietotne drukāšanai

  Kļūstiet radošs un organizēts ar Canon lietotnēm drukāšanai — ir pieejama katram projektam piemērota lietotne.

 • DRUKĀŠANA

  Tintes strūklprinteris vai lāzerprinteris — kurš jums ir piemērotāks?

  Atklājiet, ar ko atšķiras Canon tintes strūklprinteri no lāzerprinteriem, un uzziniet, kuri ir visatbilstošākie jūsu vajadzībām.