RADOŠA DRUKĀŠANA

Pieņemiet apzinātību, radoši rakstot dienasgrāmatu

Autore un ilustratore Kia Mērija Hanta (Kia Marie Hunt) stāsta par to, kā dienasgrāmatas rakstīšana var būt gan radošu izpausmju, gan garīgās veselības uzlabošanas veids.
Cilvēks raksta albumā, kura lappuses ir pilnas ar fotogrāfijām un uzlīmēm.

Ļaut domām plūst uz dienasgrāmatas lappusēm var būt ļoti iedvesmojošs veids, kā radoši izpausties, taču tas ir arī lielisks veids, kā pārdomāt savas izjūtas. Tikai 20 minūtes dienā rakstot dienasgrāmatu, jūs varat uzlabotu savu pašsajūtu, it īpaši tad, ja zināt, ka to redzēs tikai jūsu acis. Un kas ir pats labākais? To var ikviens. Nav nekādu noteikumu. Jums ir nepieciešama tikai papīra lapa, uz kuras uzlikt to, kā tajā dienā jūtaties, vai nu ar vārdiem, zīmējumiem, kolāžu, vai savu foto izdrukām.

Autore, ilustratore un dienasgrāmatas rakstītāja Kia Mērija Hanta (Kia Marie Hunt) ir bērnu nodarbju dienasgrāmatu sērijas "Mans brīnišķīgais gads” (My Awesome Year) autore. Viņai ir arī savs rakstāmpiederumu veikals platformā Etsy, un viņa veido ikmēneša dienasgrāmatu rakstīšanas komplektus savai augošajai "Dienasgrāmatu pulciņa" (Journal Club) kopienai.

Viņai šis ir bijis radošās izpausmes veids visa mūža garumā. "Agrāk es teicu, ka sāku radoši rakstīt dienasgrāmatu, lai pierakstītu atmiņas, gadu ceļojot pa Urugvaju un Brazīliju," viņa atceras. "Taču nesen uzgāju kaudzēm ar roku darinātu dienasgrāmatu no savas bērnības. Izrādās, ka man vienmēr ir paticis radoši rakstīt dienasgrāmatu – man bija tikai jāatrod ceļš atpakaļ pie tās."

Kia, kuras Instagram kontam @kia.creates ir 15 700 sekotāju un kura pārvalda arī Instagram lapu @inspiringjournals, norāda, ka dienasgrāmatas rakstīšana ir lielisks veids, kā iepazīt sevi. "Dienasgrāmatas rakstīšana ir ne tikai katartiska nodarbe, bet arī iespēja izpausties bez iecerēm vai ierobežojumiem, kas sniedz neticamu brīvības izjūtu. Jūs pakāpeniski uzzināt vairāk par sevi ik reizi, kad radāt," viņa atzīst.

1. Atrodiet savu dienasgrāmatas rakstīšanas stilu

Cilvēks, kuram rokā ir atvērta krāsainiem zīmējumiem un uzlīmēm pilna dienasgrāmata, pie pārpilna grāmatu plaukta.

"Rakstīt dienasgrāmatu nozīmē iemūžināt mirkli un saglabāt to nākotnei pārlasīšanai," stāsta Kia, "taču tas nozīmē arī mirkļa izbaudīšanu."

Sieviete drukā uz rozā un baltas krāsas datora tastatūras.

"Dienasgrāmatas rakstīšanas process ir kā pirksta nospiedums – ikviens ir unikāls un nav "pareizā" veida, kā to darīt," piebilst Kia. "Mans darbs pie dienasgrāmatas sākas, piešķirot lapai krāsu, parasti ar tematiskiem rotājumiem. Es pavadu daudz laika, drukājot foto, izvēloties uzlīmes un dekoratīvo līmlenti," viņa skaidro.

Parādiet savu personību neatkarīgi no tā, vai jūsu stils ir minimālistisks un drosmīgs, vai jums patīk visas varavīksnes krāsas – un tas var mainīties ik reizi, kad atvērsiet dienasgrāmatu.

"Es to pabeidzu, piepildot laukumu ar skicējumiem un uzlīmēm," komentē Kia. "Es nerimstos, kamēr lapa nav pilna, jo man tas patīk. Es ievēroju principu "jo vairāk, jo labāk", taču tas noteikti ne visiem patiks."

2. Izvēlieties tēmu

Vertikāls attēls, kurā redzams sakārtots sievietes rakstāmgalds, uz kura blakus atvērtai dienasgrāmatai stāv dekoratīvās līmlentes ruļļi.
Cilvēks ņem nost otru uzlīmes pusi, lai ielīmētu to dienasgrāmatā.

Ir daudz dažādu veidu, kā rakstīt dienasgrāmatu – pierakstīt sapņus, ierakstīt vienu rindiņu dienā, pievienot nenosūtītas vēstules –, un jūs varat ar tiem eksperimentēt vai katram izmantot savu kladi.

"Ir tika daudz dienasgrāmatas rakstīšanas apakškopienu," zina Kia. "Dienasgrāmatas rakstīšana sarakstu veidā var būt samērā lakoniska un minimālistiska, koncentrēta uz dienu, nedēļu vai mēnešu plānošanu un sekošanu paradumiem un mērķiem. Rakstīt dienasgrāmatu atmiņu klades veidā nozīmē izmantot to gandrīz kā albumu, līmējot tajā visu: brošūras, biļetes, mežģīnes, auklas, papīru, materiālus – jebko, kas vien ienāk prātā!"

Ikdienas pateicību dienasgrāmata var būt lielisks veids, kā piešķirt dzīvei pozitīvismu. "Tas ir veids, kā pierakstīt gan lielas, gan mazas lietas, par ko jūs esat pateicīgs," priecājas Kia. "Tas izklausās vienkārši, taču sava domāšanas veida maiņa var patiesi izmainīt jūsu dzīvi.

"Labākais veids, kā atrast savu mīļāko dienasgrāmatas rakstīšanas veidu, ir eksperimentēt," viņa piebilst. "Izmēģiniet daudz dažādu lietu un neierobežojiet sevi – nevienam nav jāietilpst tikai vienā dienasgrāmatas rakstīšanas "rāmī". Daudzveidība ir interesanta."

3. Izpaudieties radoši ar drukāšanu

Sieviete saulespuķēm rotātā kleitā tur rokās PIXMA printera izdruku.

"Man patīk Canon PIXMA TS5350 sērijas printera izdruku augstā kvalitāte. Tas, ka varu izdrukāt, izveidot un pēc tam izmantot savus uzlīmju dizainus dienasgrāmatas rakstīšanā, sniedz lielu gandarījumu," saka Kia.

Cilvēks, kuram rokās ir attēlus drukājošs Canon Zoemini.

Canon Zoemini 2 x 3 collu izdrukas ir ideāli piemērotas ievietošanai dienasgrāmatā, turklāt tās tiek izdrukātas uz līmpapīra, tādēļ līme nebūs nepieciešama.

Gan dienasgrāmatu rakstītāji, gan rokdarbu darinātāji var izmantot arī savus mājas printerus, lai veidotu bezgalīgi daudz jaunu un radošu materiālu, gluži tāpat kā Kia to dara ar savu Canon PIXMA TS5350 Series printeri.

"Dažreiz es veidoju dizainus digitāli ar Adobe® Illustrator®* un nosūtu tos uz printeri, izmantojot bezvadu tīklu. Citreiz atkal veidoju dizainus ar roku un ieskenēju tos ar PIXMA pirms korekciju veikšanas. Redzēt uzlīmju lapas dizaina ideju pārvēršamies taustāmā darinājumā sniedz lielu gandarījumu.

Man patīk pievienot fotoattēlus savai dienasgrāmatai," viņa saka. "Es sāku ar fotogrāfijām, kurās tika iemūžināti ceļojumi vai citas izklaides ārpus mājas, rakstot dienasgrāmatu par ceļojumu atmiņām, taču nu esmu sākusi arvien vairāk drukāt, iemūžinot daudz dažādu mirkļu, piemēram, ziedus pastaigas laikā vai to, kā saules gaisma kādu pēcpusdienu iespīdēja manā studijā."

Kia izmanto kabatas formāta Bluetooth Canon Zoemini printeri, lai veidotu tūlītējas 2 x 3 collu izdrukas, ko uzlīmēt uz papīra, vienkārši pieslēdzoties viedtālrunim.

"Uzņemt fotogrāfijas ar tālruni, pievienot filtru ar Canon Mini Print lietojumprogrammu, ātri nosūtīt tās uz Canon Zoemini un uzdrukāt uz līmpapīra ir apbrīnojami. Tas piešķir šim procesam tādu sinerģiju – es varu iemūžināt mirkli un pievienot to savai dienasgrāmatai gandrīz vienlaikus."

Canon Mini Print lietojumprogramma piedāvā plašu pielāgojamu uzlīmju, apmaļu un teksta fontu klāstu, kas ļaus jums izmēģināt vairākus no tiem un personalizēt savus attēlus, pirms tos izdrukājat.

4. Personalizējiet to

Cilvēks spiež tintes zīmogu pilnā dienasgrāmatas lapā.
Sieviete fotografē atvērtu dienasgrāmatu ar Canon PowerShot G7 X Mark III.

"Ar Canon PowerShot G7 X Mark III es uzņemu īsus sava dienasgrāmatas rakstīšanas procesa klipus un fotografēju pabeigtās lapas," piebilst Kia. "Es varu pieslēgties savam tālrunim bezvadu tīklā un viegli nosūtīt fotoattēlus vai video. Pēc tam tālrunī veicu korekcijas un varu dalīties dienasgrāmatas saturā ar savu kopienu jau tajā pašā dienā."

Ar Canon Mini Print App, kas ir saderīgs ar Canon Zoemini un Canon Zoemini S, jūs varat atspoguļot savu personību un noskaņojumu, izmantojot rāmjus, filtrus, skicējumus un vēl daudz vairāk. Taču tas neaprobežojas ar uzlīmēm un fotogrāfijām – Kia veido savu dienasgrāmatu no daudz dažādiem atjautīgiem elementiem.

"Man patīk veidot faktūru, pievienojot izdrukātus materiālus, piemēram salocītas lapas vai aploksnes. Ir jauki pievienot lapai interaktīvus elementus," viņa saka. "Man ir viena atmiņu klades veida dienasgrāmata, kuru es izmantoju tikai oktobrī un kura ir veltīta tikai un vienīgi manam ik gadu rīkotajam Helovīna dienasgrāmatu izaicinājumam (Halloween Journal Challenge). Tajā ir daudz faktūru, ieplēstu lapu ar tējas traipiem, mežģīņu, vaska spiedogu un spokainu izdruku, un tā ir sasieta ar auklu!"

Ir neiedomājami daudz veidu, kā ļaut savam iekšējam radošumam izpausties, un Kias veidotajās lappusēs ir redzams, ka viņas fotogrāfijas, pašgatavotās uzlīmes un skaistais rokraksts piešķir dienasgrāmatai personību.

"Līdzko lapa ir izrotāta, es ņemu pildspalvu un sāku rakstīt. Es to parasti iepriekš nepārdomāju. Es saucu to par "brīvo rakstīšanu” un piepildu lauku ar vārdiem, kas uzrakstās uz papīra. Nedomājiet par to pārāk daudz un neuztraucieties, ja tas izskatās juceklīgi un tajā ir pareizrakstības kļūdas – tam nav nozīmes."

"Man ir ārkārtīgi svarīgi dalīties radošajā procesā un pabeigtajos dienasgrāmatas ierakstos ar dienasgrāmatas rakstīšanas kopienu sociālajos tīklos, jo tā ir vieta, kur es satieku citus cilvēkus, kuriem patīk rakstīt dienasgrāmatu," stāsta Kia.

Dienasgrāmatas rakstīšanas process ir tik brīnišķīgs tāpēc, ka tas ir jūsu personīgais process. Jums ir nepieciešama tikai klade, un jūs varat sākt radīt brīnumus.

Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)

Adobe un Illustrator ir reģistrētas preču zīmes vai preču zīmes, kas pieder uzņēmumam Adobe Amerikas Savienotajās Valstīs un/vai citās valstīs.

Saistītie produkti

Saistīti raksti

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Projekta dokumentēšana

  Dokumentējiet personisko projektu 100 dienas ar Canon Zoemini 2 un 100 lokšņu fotopapīra paku.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Izgatavojiet pats savas pretstresa rotaļlietas

  Ar papīra pretstresa rotaļlietām ir interesanti spēlēties, un tās nomierina nemierīgus prātus.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Labākie Canon portatīvie printeri

  Iepazīstieties ar Canon kompakto printeru klāstu, lai noskaidrotu jums piemērotāko.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Ceļojuma dienasgrāmata kā profesionālim

  Pārvērtiet Canon Zoemini S2 brīvdienu momentuzņēmumus personalizētā radošā dienasgrāmatā.