ĢIMENES FOTOGRĀFIJAS

Vairākas paaudzes profilā: izdrukājiet lolojamu ģimenes portretu

Uzziniet, kā uzņemt un izdrukāt brīnišķīgu savu mīļoto melnbalto portretu un izveidot mākslas darbu, ko var piekārt pie sienas un lolot turpmākajos gados.
Melnbalts vienas ģimenes trīs paaudžu attēls, kur visi profila portreti sakārtoti pēc kārtas — no jaunākā līdz vecākajam.

Covid-19 pandēmijas laikā daudzas ģimenes nevarēja tik bieži satikties, kā to vēlētos, jo, piemēram, vecvecāku apmeklējumi tika plaši ierobežoti. Dalīšanās ar izdrukātiem ģimenes fotoattēliem kļuva vērtīgāka nekā jebkad agrāk. Īpašu mirkļu spontāni momentuzņēmumi var sniegt daudz prieka, bet plānotā fotosesijā ieguldītais papildu darbs vienmēr būs tā vērts.

Šeit pastāstīsim par paņēmieniem, kā uzņemt pārsteidzošas vairāku paaudžu portretu fotogrāfijas un sagatavot tās drukai, lai izveidotu unikālu un atmiņā ilgi paliekošu darbu, ko piekārt pie sienas vai pasniegt kā dāvanu. Fotografējot katru cilvēku atsevišķi un pēc tam apvienojot portretus vienā attēlā, varēsiet izveidot stilizētu grupas portretu, ko varēsiet izdrukāt, — lieliska iespēja parādīt līdzības un atšķirības savas ģimenes locekļu sejās — un nākotnē to varēsiet arī paplašināt, pievienojot jaunās paaudzes un veidojot ģimenes mantojumu, kas augs kopā ar ģimeni.

1. Nepieciešamais aprīkojums

Rokas tur Canon EOS R6 kameru.

Canon EOS R6 kamera ar satriecošo acu noteikšanas automātisko fokusēšanu un izcilo 20 MP sensoru ir lieliska izvēle šādu portretu uzņemšanai.

Sudraba krāsas lietussarga un Speedlite zibspuldzes tuvplāns.

Speedlite zibspuldze un sudraba krāsas lietussargs ir ideāli piemēroti fotografējamo objektu sejas apgaismošanai.

Šādai fotografēšanai nepieciešami tikai daži vienkārši priekšmeti: Speedlite zibspuldze vai cits ārējais apgaismojums, statīvs apgaismojumam un sudraba krāsas lietussargs vai softbokss. Parocīgs var būt arī bezvadu zibspuldzes palaidējs. Tāda kamera kā Canon EOS R6 ar Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu sniegs plašas iespējas kontrolēt ekspozīciju un citus iestatījumus, nodrošinot labi redzamas detaļas gan ēnā, gan izgaismotajās vietās.

Runājot par drukāšanu, tāds printeris kā, piemēram, Canon PIXMA TS7450a sērijas printeris, ir ideāli piemērots ar ekonomiskajām FINE kasetnes tintēm un ērti lietojamo bezvadu savienojumu, kas atvieglo drukāšanu tieši no datora vai viedtālruņa. Vēl noturīgākām izdrukām lieliski piemērota ir Canon PIXMA TS8350a sērijas sešu tinšu sistēma, kas ietver Canon izcilo ChromaLife 100 tehnoloģiju, lai radītu krāšņus, asus fotoattēlus ar bagātīgiem melnajiem toņiem.

Īpašais Canon fotopapīrs nodrošinās brīnišķīgas, izturīgas izdrukas.

2. Individuāla pozēšana

Tumsā nosēdināts bērns ar zibspuldzi un sudraba krāsas lietussargu, kas apspīd viņa seju.

Eksperimentējiet ar gaismas avota pozīciju. Jo tālāk aizmugurē to novietojat, jo stiprāka ir gaisma un asākas ēnas. Kā likums — mēģiniet neļaut gaismai krist uz ausi, kas vērsta pret kameru.

Vīrietis profilā, apgaismota tikai viņa seja. Galvas aizmugure un pārējais kadrs ir ēnā.

Uzņemiet katru ģimenes locekli no sāniem ar seju profilā. Uzņemts ar Canon EOS R6, Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu un Canon Speedlite 430EX II ar 1/200 s, f/11 un ISO100.

Fotografējot ģimenes locekļus atsevišķi, jūs varat ne tikai izvēlēties katras personas labāko kadru, bet arī galīgajā izdrukā sarindot cilvēkus pēc savas izvēles. Tas arī nozīmē, ka visiem nav jābūt kopā vienā un tajā pašā laikā vienā vietā.

Fonā novietojiet tumšu segu vai tāfeli. Lūdziet katram fotografējamajam objektam apsēsties ar sāniem pret jums, atvilkt plecus un nedaudz pacelt seju. Fotografējot mazākus bērnus, lūdziet kādu ģimenes locekli palīdzēt pievērst viņa uzmanību no sāniem vai pat turēt viņu attiecīgajā pozā, pārliecinoties, ka šī persona neiekļūst kadrā.

Zibspuldze palīdzēs nodrošināt konsekventu apgaismojumu. Pievienojiet zibspuldzi softboksam vai sudraba krāsas lietussargam. Tas veido maigāku, izkliedētāku apgaismojumu, panākot pievilcīgākus portretus. Uzlieciet zibspuldzi uz statīva, novietojiet to fotografējamā objekta vienā pusē un nedaudz aiz vietas, kur tā sēž, lai zibspuldzes gaisma skartu sejas malu profilā.

Ja jums nav zibspuldzes, varat izmantot arī spēcīgu mājsaimniecības lampu vai vieglu loga gaismas strēli aptumšotā telpā, fotografējamo objektu novietojot tā, lai gaisma būtu nedaudz aiz sejas.

3. Kameras un zibspuldzes iestatījumi

Canon EOS R6 kameras aizmugure, kur redzami ekspozīcijas iestatījumi, un vīrietis, kas sēž fonā novietotas zibspuldzes priekšā.

Izmantojot zibspuldzi atsevišķi no kameras, bieži vien labāk vispirms lietot manuālo ekspozīciju, pēc tam koriģēt zibspuldzes jaudu, lai strādātu ar izvēlētajiem iestatījumiem.

Ja varat, aktivizējiet zibspuldzi bez vadiem, izmantojot saderīgu kameru un zibspuldzi vai bezvadu palaidēju un uztvērēju. Runājot par kameras iestatījumiem, sākumā varat iestatīt kameru manuālajā (M) ekspozīcijas režīmā ar slēdža ātrumu 1/200 s, diafragmas atvērumu f/11 un ISO100, pēc tam varat to koriģēt pēc nepieciešamības. Ja kamera piedāvā šādu iespēju, iestatiet to, lai saglabātu kadrus RAW+JPEG formātos — tas jums sniegs iespēju iegūt ātri kopīgojamus JPEG failus, kā arī RAW failus ar maksimālu attēla informāciju, kas nodrošinās elastīgas rediģēšanas iespējas.

Iestatiet Speedlite zibspuldzi manuālajā jaudas režīmā ar pilnu jaudu 1/1. Uzņemiet izmēģinājuma kadru, pēc tam koriģējiet zibspuldzes jaudu pēc nepieciešamības, līdz iegūstat pareizu sejas ekspozīciju. Varat arī precīzāk koriģēt spilgtumu, pārvietojot apgaismojumu tuvāk fotografējamā objekta sejai vai tālāk no tās.

4. Attēlu koriģēšana un apvienošana

Vīrieša sejas profila attēls, kas ar krāsu koriģēšanas rīkiem tiek rediģēts Canon programmatūrā Digital Photo Professional.

Izmantojiet rīkus Canon programmatūras Digital Photo Professional (DPP) panelī Laukuma koriģēšana (Adjustment Area), lai selektīvi ne tikai seju, bet arī izvēlētos kadra laukumus padarītu tumšākus vai gaišākus, pēc tam pārvērtiet attēlu melnbaltā attēlā.

Kad esat ieguvis tādus kadrus, kā vēlaties, ir laiks tos sagatavot. Ja jums nav pieredzes attēlu rediģēšanā, varat kadrus pārvērst melnbaltajos attēlos, apgriezt tos atbilstoši savām vēlmēm un izkārtot attēlus uz papīra, lai pēc tam izdrukātu, izmantojot vienkārši lietojamās Canon lietotnes Easy-PhotoPrint Editor opcijas — skatiet nākamo sadaļu.

Ja esat apguvis attēlu rediģēšanu, strādājot manuāli, varat iegūt plašāku šo darbību kontroli. Palaidiet Canon bezmaksas programmatūru Digital Photo Professional (DPP) un atveriet izvēlētos attēlus. Vispirms jāpārliecinās, ka redzamas tikai sejas un pārējais attēls ir pilnīgi melns. Ja arī citas vietas apspīd gaisma, atveriet paneli Laukuma koriģēšana (Adjustment Area), ar otu pārvelciet laukumiem, kurus vēlaties noņemt, pēc tam velciet uz leju slīdņus Spilgtums (Brightness), lai šos laukumus padarītu tumšākus.

Lai izceltu kadros stilu ar lielu kontrastu, mēs izvēlējāmies tos pārveidot par melnbaltajiem attēliem. Lai to izdarītu, atveriet paneli Attēla krāsas (Image Colours) un noklikšķiniet uz pogas Melnbalts (Monochrome). Izmantojiet slīdņus, lai precīzi koriģētu pārveidošanu, līdz jums ir komplekts ar asiem melnbaltajiem portretiem. Ja vēlaties, varat izlaist šo darbību un saglabāt krāsas.

Pēc tam varat savienot attēlus kopā tā, lai viena portreta gaišās daļas būtu redzamas caur nākamā portreta tumšajām daļām. Programmā DPP atveriet attēlu komplektu un izvēlieties pirmo portretu. Pēc tam atveriet opciju Rīki (Tools) un atlasiet rīku Sākt veidot (Start Compositing).

Izvēlieties citu portretu no saraksta Priekšplāna attēls (Foreground Image), pēc tam iestatiet opciju Veidošanas paņēmiens (Composite Method) kā Izgaismot (Lighten). Izmantojiet bultiņas, lai otro seju iebīdītu blakus pirmajai sejai. Noklikšķiniet uz opcijas Saglabāt (Save), pēc tam ielādējiet saglabāto attēlu un atkārtojiet procedūru ar citu seju, līdz tās visas ir apvienotas.

5. Sagatavojieties drukāšanai

Attēls ar diviem melnbaltiem portretiem profilā, kas tiek rediģēts, izmantojot Canon programmatūras Digital Photo Professional kompozīcijas veidošanas rīku.

Izmantojiet rīku Kompozīcija (Compositing) programmatūrā DPP, lai sapludinātu portretu gaišās daļas.

Attēlam, kurā ir rinda ar melnbaltu seju profiliem, tiek mainīts lielums, lai to drukātu, izmantojot Canon DPP.

Kad esat gatavs izdrukāt portretu, atveriet cilni Fails > Drukāt (File > Print) ar detalizētiem iestatījumiem.

Ja izmantojat programmu DPP, loga apakšpusē noklikšķiniet uz brīdinājuma ikonas Rādīt izgaismojumu/ēnas (Show Highlights/Shadows) un izmantojiet tonālos slīdņus, lai nodrošinātu, ka fons ir pilnīgi melns un sejās nav izgaismojuma. Pēc tam izmantojiet paneli Attēla detaļas (Image Detail), lai uzlabotu fotoattēla asumu. Beigās atveriet cilni Fails > Drukāt (File > Print) ar detalizētiem iestatījumiem. Šeit varat ne tikai izvēlēties drukas iestatījumus, bet arī mainīt attēla lielumu, lai tas atbilstu jūsu izvēlētajam drukas formātam.

Kā alternatīvu šai rediģēšanai varat izmantot lietotni Easy-PhotoPrint Editor savā viedtālrunī, planšetdatorā vai datorā. Atveriet ekrānu Jauns (New), atlasiet Fotoattēlu izkārtojumi (Photo Layouts), atlasiet veidni, ar kuru sākt darbu, un izmantojiet bezmaksas izkārtojuma redaktoru, lai sakārtotu atsevišķos portretus vienu pie otra. Norādiet papīra formātu un pēc tam atlasiet fotoattēlus, kurus vēlaties iekļaut.

Atveriet sadaļu Rediģēšanas rīki (Editing tools), atlasiet rīku Apgriezt (Crop), lai katrā attēlā noņemtu nevēlamās daļas, atstājot tikai seju. Izmantojiet opciju Rediģēt elementu (Edit Item), lai koriģētu katras sejas pozīciju un lielumu, un pēc izvēles pievienojiet vai mainiet tās. Ja vēlaties pārveidot kadrus,lai tie būtu melnbalti, izmantojiet opcijas sadaļā Radošie filtri (Creative Filters), lai to izdarītu un pievienotu antīka toņa efektu.

6. Izdrukājiet un izstādiet

Canon PIXMA TS8350 sērijas printeris veido melnbaltu ģimenes grupas portretu ar Canon kameru un fotopapīru uz rakstāmgalda blakus tam.

Veidojiet laboratorijas kvalitātes ģimenes fotogrāfiju izdrukas ar Canon PIXMA TS8350a sērijas printeri kopā ar Canon Photo Paper Plus Glossy II. Canon tinte un papīrs ir izstrādāti, lai, tos izmantojot, iegūtu perfektus attēlus.

Melnbalts ģimenes grupas portrets ar sejām profilā, ierāmēts un piekārts pie sienas.

Pateicoties tādiem uzlabojumiem kā Canon ChromaLife 100 tintes tehnoloģija, jūsu lolotie ģimenes fotoattēli ne tikai lieliski izskatīsies pie sienas, bet arī izturēs laika pārbaudi.

Drukājot melnbaltos fotoattēlus, izvēlieties drukāšanas iepriekšējo iestatījumu Melnbalts (Black and White), atlasiet pareizo papīra veidu un iestatiet vislabāko kvalitāti. Tas nodrošinās izdrukas, kurās detalizēti redzamas bagātīgas ēnas un smalki izgaismojumi.

Jūsu kopīgais ģimenes portrets būs pārsteidzoša fotogrāfija, ko piekārt pie sienas, vai lieliska dāvana, ko aizsūtīt tālumā esošajiem ģimenes locekļiem. Tomēr tas ir tikai sākums. Ar kompakto Canon SELPHY printeri varat izdrukāt atsevišķus portretus vai izvēlētas grupas vai arī varat izveidot personalizētas apsveikuma kartītes dzimšanas dienām, gadadienām vai citiem ģimenes notikumiem. Lietotne Easy-PhotoPrint Editor ļauj vienkārši izveidot arī citas personiskas lietas, piemēram, pielāgotus kalendārus, kurus visa ģimene var ar prieku izmantot visu gadu.


Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Portretu ar gaišu un tumšu fonu apgaismošana

  Veidojiet klasiskus apgaismojuma uzstādījumus augstas kvalitātes portretiem ar noskaņu.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Svarīgi padomi izdruku izlikšanai apskatei

  Uzziniet, kā pārveidot mājokli ar skaistām galerijas stila ģimenes fotoattēlu izdrukām.

 • FOTOGRĀFIJU RESTAURĀCIJA

  Dārgu atmiņu restaurēšana fotogrāfijās

  Iepazīstieties ar projektu, kurā plūdu upuriem tiek palīdzēts restaurēt ūdenī sabojātos attēlus.

 • DRUKĀŠANA

  Labākie Canon printeri fotogrāfijām

  Neatkarīgi no tā, vai vēlaties fotogrāfijas ierāmēt, ielikt albumā vai uzlīmēt, atrodiet vislabāko printeri, kas atbilst jūsu radošajām vajadzībām.