PORTRETI

Atšķirība, ko var panākt ar portretu objektīvu

No portretiem ar galvu un pleciem, kas aizpilda visu kadru, līdz platleņķa ielu portretiem — izvēloties piemērotu objektīvu, varēsiet iegūt augstāka līmeņa portretus.
Fotogrāfs fotografē modeli, kas iegremdēta purpursarkanā gaismā un tur auga kātu.

Lielākā daļa EOS kameru ir aprīkotas ar vispārīga lietojuma objektīvu, kas ir piemērots lielākajai daļai fotogrāfiju veidu. Tomēr, lai iegūtu augstāka līmeņa fotogrāfijas, ir vērts ieguldīt vairākos objektīvos, kas ir piemēroti jūsu izvēlētajam žanram, piemēram, portretu fotogrāfijām. No fokusa attāluma un maksimālā diafragmas atvēruma līdz svaram un izmēriem — izvēlētais objektīvs var ievērojami mainīt jūsu fotogrāfijas.

Kas nepieciešams labam portretu objektīvam?

Portretu objektīvs galvenokārt atšķiras ar fokusa attālumu un maksimālo diafragmas atvērumu, taču, izvēloties savām vajadzībām labāko Canon portretu objektīvu, ir jāņem vērā arī citas lietas.

Objektīvu saderība

Pirmkārt, ir jāņem vērā, kāda jums ir kamera un kādi objektīvi ir saderīgi ar to. Izmantojot Canon EOS R sistēmas kameru, jums ir objektīvu izvēles brīvība; pateicoties RF objektīvu stiprinājuma adapteriem, varat fotografēt gan ar RF, gan EF objektīviem.

Canon RF stiprinājums ir fantastisks sākumpunkts, meklējot objektīvu portretu fotografēšanai. RF objektīvi, kas ir Canon bezspoguļu kamerām, piemēram, Canon EOS R6 un EOS RP, ietver 12 kontaktu savienojumu starp objektīvu un kameru, iegūstot neticami ātru un uzticamu automātisko fokusēšanu. Bezspoguļu tehnoloģijas piedāvātās radošās iespējas padara RF stiprinājumu arī par lielisku ieguldījumu, domājot par nākotnes aparatūru vēlākajā fotografēšanas ceļā.

Vairākas krāsainas gaismas strēles uz melna fona izaužas apkārt modeles galvai un torsam.

Ar attēla stabilizāciju aprīkotais Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvs, kura lielums ir tikai 88,8 mm, ir daudzpusīga izvēle portretu fotografēšanai. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvu ar 44 mm, 8 s, f/16 un ISO100.

Attēlu stabilizēšana

Atcerieties arī to, ka, uzņemot pārsteidzošus portretus, iespējams, ne vienmēr vēlēsieties vai varēsiet izmantot statīvu. Šeit noder attēla stabilizācija. Tādi objektīvi kā Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, RF 85mm F2 MACRO IS STM un RF 24-105mm F4-7.1 IS STM visi ir aprīkoti ar attēla stabilizāciju, kas nodrošina ļoti asus attēlus, fotografējot ar kameru rokās. Uzlabota stabilizācija ļauj samazināt slēdža ātrumu, lai attēlos ielaistu katru gaismas kripatiņu, sniedzot vispusīgas iespējas fotografēt jebkāda veida apgaismojuma apstākļos. Šo efektu var pastiprināt, ja stabilizētu objektīvu lieto kopā ar kameru, kurai ir iebūvēta attēla stabilizācija (In-body Image Stabilisation, IBIS), piemēram, Canon EOS R6, kurai var izmantot līdz astoņām stabilizācijas pakāpēm.

Izmēri un svars

Jāapsver arī izmēri, svars un daudzpusība. Ja portretu fotogrāfi vēlas strādāt veikli vai izmantot objektīvu vairākiem žanriem, mazs un viegls objektīvs ir lieliska izvēle. Canon RF 50mm F1.8 STM un RF 35mm F1.8 MACRO IS STM ir neticami kompakti un pieejami objektīvi, līdz ar to lieliski piemēroti aprīkojuma somas papildināšanai ielu portretu fotogrāfiem. Tas viss tiek piedāvāts, neko neatņemot klasiskajam portretu potenciālam, pateicoties platajam maksimālajam diafragmas atvērumam f/1.8, ar kuru var iegūt brīnišķīgi izpludinātu fonu un elastīgi pielāgotu asuma dziļumu. Tomēr, lai iegūtu vislielāko daudzpusību, izvēlieties Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM. Šis objektīvs ar plašo fokusa attālumu diapazonu ir lieliski piemērots ikdienas darbam, ideāls gandrīz visiem fotografēšanas žanriem — no īpaši platā 24 mm fokusa attāluma arhitektūras kadriem līdz 85 mm portretiem studijā un 105 mm teleobjektīvam portretiem ar galvu un pleciem.

maks. diafragmas atvērums

Vēl viens svarīgs faktors, izvēloties objektīvu, kas atbilst portretu uzņemšanai, ir maksimālais diafragmas atvērums. Diafragmas atvērums ir objektīva atvēruma lielums, kas kameras sensorā ielaiž gaismu.

Katram objektīvam ir norādīts diafragmas atvērums, piemēram, f/2.8 vai f/4. Dažiem tālummaiņas objektīviem diafragmas atvērums ir atkarīgs no izvēlētā fokusa attāluma; tiem tiek parādīts diafragmas atvēruma diapazons, piemēram, f/4–7.1. Citiem tālummaiņas objektīviem, tostarp Canon RF 24-105mm F4L IS USM un RF 24-70mm F2.8L IS USM, tiek piedāvāts fiksēts maksimālais diafragmas atvērums, lai nodrošinātu vienmērīgu ekspozīciju visā tālummaiņas diapazonā. Šie objektīvi ar nemainīgu maksimālo diafragmas atvērumu un pret nokrišņiem izolētu L sērijas konstrukcijas kvalitāti ir lieliski piemēroti fotogrāfiem, kas vēlas no objektīva RF 24-105mm F4-7.1 IS STM pāriet uz labāku objektīvu vai kuriem vienkārši nepieciešams profesionāla līmeņa objektīvs.

Modeles sānu profils ar tumši sarkanu lūpu krāsu, viņai seju pagriežot pret kameru, ar izpludinātas gaismas virknēm fonā.

50 mm fokusa attālums ir piemērots daudziem fotografēšanas žanriem, savukārt lielā maksimālā diafragmas atvēruma dēļ tas ir ideāli piemērots, lai portretu kadros iegūtu patīkami izpludinātu fonu. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/125 s, f/1.8 un ISO1250. © Ejiro Dafé

Jo mazāks ir diafragmas atvēruma skaitlis, jo lielāks ir maksimālais atvērums, un priekšrocības portretu uzņemšanai piedāvā objektīvi ar lielāku maksimālo diafragmas atvērumu.

Lielāks diafragmas atvērums caur diafragmu kamerā ielaiž vairāk gaismas, tāpēc objektīvi ar lielu diafragmas atvērumu, piemēram, Canon RF 50mm F1.8 STM un RF 85mm F2 MACRO IS STM, ir lieliski piemēroti fotografēšanai vājā apgaismojumā (piemēram, portretiem telpās) un gadījumos, kad nepieciešama elastība, lai eksperimentētu ar gaismu, piemēram, melnbaltos vai abstraktos portretos. Otra priekšrocība ir tāda, ka, uzņemot ar diafragmas atvērumu, kuram iestatīta maksimālā vērtība, ko bieži vien dēvē par “lielu diafragmas atvērumu”, tiek izpludināts fons, ko bieži vien ir iecienījuši portretu fotogrāfi.

Apskatīsim dažus piemērus ar portretu fotogrāfijām, kas uzņemtas ar dažādiem diafragmas atvērumiem.

Kompozīcija, kurā ir trīs figūras galvas un plecu portreti ar spilgti sarkanu lūpu krāsu un dzeltenu džemperi ar augsto apkakli. Kreisajā pusē ir skaidri uzņemts objekts un izpludināts fons, vidū ir vidēji izpludināts attēls, bet labajā pusē ir skaidri uzņemts objekts un skaidrs fons.

Visi trīs šie attēli ir uzņemti ar vienu fokusa attālumu ar Canon RF 50mm f/1.8 STM objektīvu, un tie parāda diafragmas atvērumu, kas variē no plata (maza f skaitļa) pirmajā kadrā līdz šaurākam (lielāks f skaitlis) trešajā kadrā. Lai, fotografējot portretus, noņemtu vai izpludinātu traucējošu fonu, ir noderīgi izmantot objektīvu ar lielu diafragmas atvērumu. Pirmajā attēlā skatītāja uzmanība tiek novērsta no traucējošā fona uz objekta seju, un šis portrets ir daudz efektīgāks. © Ejiro Dafé

Tas nenozīmē, ka objektīvs ar nedaudz mazāku maksimālo diafragmas atvērumu, piemēram, f/4, ko piedāvā Canon RF 24-105mm F4L IS USM, nevar veidot brīnišķīgu izpludinājumu, jo īpaši ar teleobjektīva fokusa attālumu. Tas ir saistīts ar attēla saspiešanu, kas ir lielāka pie lielāka fokusa attāluma, kad objektīvs saspiež attālumu, efektīvi veidojot nefokusētu fonu tuvāk objektam, lai aiz tā radītu pilnīgu izplūdumu.

Labākie Canon objektīvi tradicionālo un galvas un plecu portretu fotografēšanai

Bārdaina figūra, kas stāv garā zālē, turot mazu bērnu.

Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM ir pieejams objektīvs fotogrāfiem, kas uzņem ar bezspoguļa kamerām un vēlas īpašu portreta objektīvu. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM objektīvu ar 1/800 s, f/2 un ISO400. © Ilvy Njiokiktjien

Portrets, kurā redzams vecāks cilvēks ar īsiem matiem gaiši zilganzaļā tērpā.

Objektīvs RF 85mm F2 MACRO IS STM ar teleobjektīva fokusa attālumu var nodrošināt brīnišķīgus portretus. Tam ir arī ātra, uzticama automātiskā fokusēšana, kas darbojas arī vājā apgaismojumā. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM objektīvu ar 1/800 s, f/2 un ISO400. © Ilvy Njiokiktjien

Fokusa attālums ir attālums starp objektīvu un kameras sensoru, kad objekts ir fokusā; tas tiek izteikts milimetros. Tālummaiņas objektīviem ir fokusa diapazons, kuram tiek norādīts minimums un maksimums, piemēram, 24–105 mm. Parasti portretu objektīvs ir tāds, kura fokusa attālums ir lielāks par 85 mm, piemēram, Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM, kuram ir viegla konstrukcija un piecu pakāpju attēla stabilizācija, kas lieliski noder, lai uzņemtu perfektus portretus, kameru turot rokās.

Klasiskā attēlā ar kompozīciju, kurā ir galva un pleci, 85 mm portretu objektīvs piedāvā lielāku fokusa attālumu, attēlam piešķirot dabisku izskatu un atdalot modeli no fona. Kamerai ar APS-C sensoru 50 mm objektīvs veidos līdzīgu skata lauku kā 85 mm objektīvs pilnkadra kamerai.

Salīdzinājumam — ja izmanto mazāku fokusa attālumu, piemēram, 24 mm, objekta sejas attēls ir izkropļots, jo ir mainītas proporcijas. Ja ir īsāks fokusa attālums, parasti arī fons ir labāk pamanāms.

Nefokusēts portrets ar galvu un pleciem un īsiem, cirtainiem, blondiem matiem, kas redzams caur stiklu, kurš noklāts ar ūdens lāsēm.

Canon RF 50mm F1.8 STM ir lielisks objektīvs tiem, kuri vēlas no komplektā iegādātā objektīva pāriet uz savu pirmo fiksēta fokusa attāluma objektīvu. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 50 mm, 1/200 s, f/2.8 un ISO320.

Objektīvi ar vidēju fokusa attālumu, piemēram, Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM un RF 50mm F1.8 STM, arī var lieliski noderēt portretiem. Šāds fokusa attālums attēlus mazāk izkropļo nekā platleņķa objektīvs, iegūstot dabiska izskata attēlus, līdz ar to tie ir lieliski piemēroti pilna auguma portretu fotografēšanai un ir jo īpaši noderīgi modes fotogrāfiem.

Labākie Canon objektīvi grupu portretiem un ielu portretiem

Portrets ar smaidošu ziedu pārdevēju, kurš tur sarkanu rožu pušķi.

Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvs ar maksimālo fokusa attālumu 105 mm piedāvā daudzas teleobjektīva iespējas ielu portretiem vai grupu kadriem. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM objektīvu ar 54mm, 1/160 s, f/5,6 un ISO400.

Izmantojot daudzpusīgu tālummaiņas objektīvu, piemēram, Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM, varēsiet iegūt labāko gan no plata leņķa, gan no teleobjektīva fokusa attāluma, kā arī visu, kas ir starp tiem. Ar platākā leņķa fokusa attālumu 24 mm šī objektīva skata lauks ietvers pat lielākos grupu portretus un aptvers plašu kontekstu ielu portretu fotografēšanas situācijās, savukārt augšējais diapazons ir lieliski piemērots klasiskiem portretiem un tuvplāniem ar galvu un pleciem.

Ar platu leņķi var panākt lielisku efektu situāciju portretos, kur objekta apkārtnei ir būtiska nozīme stāsta parādīšanā, kā arī grupu portretos, kur kadrā jāiekļauj vairāki objekti.

Ja vēlaties fotografēt grupu portretus, lieliski piemērots ir Canon RF 16mm F2.8 STM objektīvs. Ja jāfotografē liela grupa salīdzinoši nelielā vietā, varat iegūt labu kadru ar īpaši plata leņķa objektīvu.

Labākie Canon objektīvi skaistiem portretiem

Galvas un plecu portrets tuvplānā no sāniem ar modeli, kurai ir spīdīga lūpu krāsa un rozā grims.

Piekļūstiet tuvāk un atklājiet skaistas detaļas portretos, izmantojot Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM platleņķa objektīvu. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/200 s, f/2.8 un ISO200. © Guia Besana

Iespējams, makro objektīvus saistāt ar aizraujošiem kukaiņu vai kārdinošiem ēdiena tuvplāniem, bet neticami sīkās detaļas, ko tie izceļ, lieliski noder arī portretiem. Patiesībā makro objektīvi bieži tiek lietoti modes portretiem un tādiem portretiem, kuros tiek izcelts modeļa skaistums, lai akcentētu individuālās sejas iezīmes un parādītu konkrētus skaistumkopšanas produktus.

Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM piedāvā 35 cm minimālo fokusēšanas attālumu, savukārt RF 35mm F1.8 MACRO IS STM var fokusēt pat no 17 cm attāluma. Izmantojot makro objektīvu un pietuvojoties objektam, jūs varat izcelt izsmalcinātas detaļas, parādot un cildinot fotografējamo objektu individuālo skaistumu.

Autors: Pīters Volinskis (Peter Wolinski)

Saistītie produkti

 • RF objektīvi

  RF 24-105mm F4-7.1 IS STM

  Ideāls ikdienas objektīvs fotogrāfiem, kuri strādā ar pilnkadra bezspoguļu ierīcēm. Ērti lietojamā RF 24-105 mm F4-7.1 IS STM ierīce ir viegla, kompakta un gatava uzņemt fotoattēlus jaunā līmenī.
 • RF objektīvi

  RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

  35 mm makro objektīvs ar lielu diafragmas atvērumu f/1.8 platleņķa perspektīvai un fokusēšanai tuvumā; aprīkots ar Hybrid IS.
 • RF objektīvi

  RF 85mm F2 MACRO IS STM

  RF 85mm F2 MACRO IS STM piedāvā tuvplānu daudzpusību ar nelielu telefoto saspiešanu un piecu pakāpju attēla stabilizatoru kompaktā, vieglā korpusā.
 • Standarta objektīvs

  RF 50mm F1.8 STM

  Kompakts, kluss un viegls 50 mm RF fiksēta fokusa attāluma objektīvs ar f/1.8 diafragmas atvērumu, kas lieliski piemērots jūsu radošās vīzijas īstenošanai.
 • Objektīvi EOS R kamerām

  RF 24-105mm F4L IS USM

  Viegls un daudzpusīgs 24-105mm f/4 L sērijas tālummaiņas objektīvs ar ātru, klusu automātisko fokusēšanu un 5 pakāpju attēlu stabilizēšanu.
 • RF objektīvi

  RF 24-70mm F2.8L IS USM

  Piešķiriet fotografēšanai ar pilnkadra bezspoguļu kameru profesionālu pieskārienu — izmantojiet 24–70 mm tālummaiņas objektīvu, kas lepojas ar ātru diafragmas atvērumu un piecu pakāpju attēlu stabilizēšanu.
 • Saistītie raksti

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Portretu fotografēšanas padomi

  Uzlabojiet portretu fotografēšanu ar šiem padomiem un paņēmieniem.

 • MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI

  Iedvesmojoši attēli mājās

  Pārveidojiet savas mājas studijā ar TikTok zvaigznes Mikelas Efordas (Michaela Efford) padomiem.

 • MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI

  Izveidojiet savu mājas studiju

  Atklājiet, kā radoši strādāt ar zibspuldzi un uzņemt iespaidīgus portretus, iekļaujoties nelielā budžetā.

 • IELU FOTOGRAFĒŠANA

  Ielu portretu fotografēšanas padomi

  Labākie padomi izciliem ielu portretiem no profesionālā fotogrāfa Džūliena Lova (Julian Love).