MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI

Kā izveidot savu mājas studiju

Kļūstiet radošs, fotografējot ar zibspuldzi, un uzziniet, kā uzņemt iespaidīgus portretus, iekļaujoties nelielā budžetā.
Portrets, kurā ir sieviete ar lielu, zaļu kaklarotu un zilu bereti uz violeta fona.

Ne vienmēr ir nepieciešamas īpašas studijas telpas vai dārgu zibspuldžu komplekts, lai izveidotu skaistus profesionāla izskata studijas kadrus. Ar dažiem vienkāršiem komplekta elementiem un vietu uzņemšanai jebkurš var izveidot vienkāršu studiju savās mājās. Šeit pastāstīsim, kā ar minimālu komplektu un izdevumiem var tādu izveidot. Bez tam mēs arī izpētīsim dažus svarīgus jautājumus, kas saistīti ar fotografēšanu studijā, piemēram, gaismu modifikatoru izmantošanu un zibspuldzes ekspozīcijas iestatīšanu. Ar nelielām iemaņām un pareizo aprīkojumu var izveidot jebkāda veida iespaidīgus attēlus — no augstas klases portretiem līdz izsmalcinātiem produktu kadriem, klusās dabas mākslas un citām fotogrāfijām.

1. Pamatkomplekta saraksts

Canon EOS RP ar divām Canon Speedlite zibspuldzēm, trijkāji un baltu lietussargu, kas uzlikts uz koka galda virsmas.

Uzsākot fotografēšanu mājas studijā, nepieciešami daži vienkārši aprīkojuma elementi — šeit mums ir divas Canon Speedlite zibspuldzes — 470EX-AI un 600EX II-RT, Canon EOS RP kamera ar objektīvu RF 85mm F2 Macro IS STM, zibspuldžu statīvs, balts lietussargs, kuram var fotografēt cauri, un lietussarga turētājs.

Cilvēks, kas skatās Canon EOS RP skatu meklētājā; kamerai pievienota Speedlite zibspuldze.

Lai palaistu zibspuldzi, kas nav piestiprināta pie kameras, izmantojiet otru Canon Speedlite zibspuldzi, bezvadu zibspuldzes palaidēju vai (ja ir saderība) iebūvēto kameras zibspuldzi.

Vienkāršu mājas studiju var izveidot tā, lai bankas konts neciestu un komplektu varētu sapakot, ietaupot vietu. Bez kameras ir nepieciešama arī viena vai divas Speedlite zibspuldzes, ko var novietot un palaist atsevišķi no kameras. Ideālā gadījumā iegādājieties zibspuldžu statīvu, bet var izmantot arī brīvu trijkāji (plastmasas statīvu, kas pievienots lielākajai daļai Speedlite zibspuldžu, var uzskrūvēt uz trijkāja vītnes), lai turētu zibspuldzi. Vienkāršs balts lietussargs ir vēl viens aprīkojuma elements, kas nav dārgs, tomēr ir efektīvs, lai iegūtu patīkamu gaismu. Būs nepieciešami līdzekļi, lai lietussargu piestiprinātu pie statīva, piemēram, lietussarga turētājs. Visbeidzot būs nepieciešama iespēja palaist no kameras atsevišķi novietoto zibspuldzi, izmantojot bezvadu palaidējus. Ja jums ir divas saderīgas Speedlite zibspuldzes, vienu var arī piestiprināt kameras kontaktligzdai, lai izmantotu otras zibspuldzes palaišanai. Tam ir papildu priekšrocība, ka varēsiet ar tālvadību kontrolēt atsevišķās zibspuldzes jaudu. Ja jūsu Canon kamerai ir saderīga iebūvētā zibspuldze, varat arī to izmantot, lai palaistu un kontrolētu atsevišķi novietotu Canon Speedlite zibspuldzi.

2. Vietas izvēle

Cilvēks uzņem portretus mājas studijā, izmantojot pelēku fonu un baltu lietussargu, lai iegūtu maigāku zibspuldzes gaismu.

Izvēlieties vietu ar lielu, gaišu sienu vai izveidojiet un izmantojiet vienkāršu, vienkrāsainu fonu.

Telpa ar vienkrāsaini baltu vai krēmkrāsas sienu ir ideāli piemērota mājas studijas izveidei. Ja sienas nav vienkrāsainas, vienmēr var piespraust baltu loksni vai vēl labāk būtu investēt šim līdzīgā uzstādāmā fonā. Izvēloties telpu fotografēšanai, noderīgi būs augsti griesti, jo tie ļaus augstāk palaist gaismu, lai fotografējamā objekta seju apgaismotu no augšas uz leju, kas mēdz sniegt acīm tīkamāku izskatu. Ņemiet vērā, ka gaisma pieņem nedaudz krāsas no katras virsmas, no kuras tā atstarojas, tāpēc, ja sienām ir spilgta krāsa, var iekrāsoties uz fotografējamo objektu krītošā gaisma.

Neierobežojiet sevi ar tikai vienu telpu. Ja jums ir skaistas kāpnes, tās var kalpot kā lieliska vieta grupu uzņēmumiem, savukārt fotografējot, skatoties uz fotografējamo objektu no augšas, var iegūt patiešām jaukus un relaksētus portretu kadrus.

3. Izvēlieties portretu objektīvu

Canon EOS RP, kurai piestiprināts 85 mm objektīvs.

85 mm objektīvs, piemēram, RF 85mm F2 Macro IS STM, ko izmantojam šeit, ir lieliski piemērots portretiem, jo tā fokusa attālums sejām nodrošina patīkamu perspektīvu.

Dažāda fokusa attāluma objektīvi var ievērojami ietekmēt fotografējamā objekta izskatu. Platleņķa objektīvs var pārspīlēt personas sejas vaibstus, nedabīgi pagarinot degumu un pieri, jo īpaši to izmantojot tuvplāniem. Ar pārspīlētu perspektīvu dažkārt var panākt labu efektu, tomēr kopumā ar garāku fokusa attālumu var izveidot pievilcīgākus attēlus. Ja izmantojat komplekta tālummaiņas objektīvu, atkāpieties un pietuviniet līdz objektīva garākajam fokusa attālumam. Ja plānojat uzņemt daudz portretu, apsveriet iespēju izmantot īpašu portretu objektīvu. Par perfektiem tiek uzskatīti objektīvi ar fokusa attālumu 85 mm (vai 50 mm apgrieztiem kameras sensoriem), jo tie uzņem seju ar vispatīkamākajām proporcijām.

4. Palieliniet gaismas avotu

Cilvēks zaļā džemperī tur Canon zibspuldzi uz trijkāja, to vēršot pret baltu lietussargu.

Balts lietussargs, kuram var fotografēt cauri, nav dārgs, ir daudzpusīgs un lieliski piemērots iesācējiem, kuri vēlas iegūt maigāku apgaismojumu, uzņemot portretus.

Līdzīgi kā viena spuldzīte, jūsu Speedlite zibspuldze ir relatīvi mazs gaismas avots. Tāpēc tās radītā gaisma ir ar asām malām, kas rada spēcīgas ēnas un izteiktu kontrastu. Bieži vien portretos vēlēsieties izkliedēt gaismu tā, lai tā uz sejas kristu maigāk, — to palīdzēs panākt modifikators. Līdzīgi kā liels logs, vienkāršs modifikators, piemēram, lietussargs vai softbokss, palielina gaismas avotu, sniedzot iespēju gaismai aptvert fotografējamo objektu un maigi aizpildīt ēnas.

Varat novietot lietussargu noteiktā leņķī pret fotografējamo objektu vai pavirzīt to prom, lai uz to atstarotu gaismu. Uzņemot portretus, bieži vien vislabāk gaismu novirzīt tuvu sejai, jo tā palielināsiet gaismas avotu salīdzinājumā ar objektu.

Portrets, kurā ir sieviete ar brūniem matiem, viņas seju apgaismo zibspuldzi.

Šajā attēlā ir lielākas ēnas, jo ir izmantota tikai Speedlite zibspuldze. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/11 un ISO100.

Portrets profilā, kurā jauna sieviete pelēkā džemperī ar augsto apkakli skatās kamerā.

Padomājiet par gaismas avotu – piemēram, tieša saule, ēna, iekštelpas vai gaisma no loga. Novietojiet objektu tā, lai maksimāli izmantotu dabīgo apgaismojumu. Ja gaisma ir pārāk spilgta, vienkārši samaziniet diafragmas atvērumu vai palieliniet slēdža ātrumu. Kāpēc gan neizmēģināt iekštelpās mākslīgo gaismas avotu, ja laiks ir apmācies? Varat arī uzzināt vairāk par paštaisītu apgaismojumu. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 85mm, 1/100 s, f/5.6 un ISO100.

5. Ekspozīcijas un zibspuldzes jaudas iestatīšana

Canon EOS RP iestatījumu ekrāns.

Vispirms iestatiet manuālo ekspozīciju, pēc tam pielāgojiet zibspuldzes jaudu, lai nodrošinātu tai atbilstību.

Cilvēks regulē Canon Speedlite zibspuldzes iestatījumus tās aizmugurē, lai uzņemtu portretu.

Iestatiet Canon Speedlite zibspuldzi manuālā režīmā (M) — iespējams, būs jāeksperimentē ar dažādām jaudām, bet sāciet ar ¼.

Izmantojot zibspuldzi, jums ir milzīga ekspozīcijas noteikšanas brīvība. Varat iestatīt zibspuldzi, lai tā ir jaudīgāka par apkārtējo apgaismojumu, vai apvienot abus, lai tie darbotos saskaņoti. Šeit ir vienkāršs zibspuldzes iestatījums: iestatiet zibspuldzi manuālā režīmā (M) un izvēlieties jaudu — iesākumam ¼ ir labs iestatījums. Iestatot ekspozīciju kamerā, pārslēdziet uz manuālo ekspozīcijas režīmu un iestatiet ekspozīcijas laiku 1/160 s vai maksimālo zibspuldzes sinhronizācijas ātrumu.

Iestatiet ISO uz 100 un diafragmas atvērumu uz f/8. Uzņemiet testa kadru un pēc tam vienkārši noregulējiet zibspuldzes jaudu, līdz gaisma uz sejas izskatās labi. Zibspuldzes jaudu var mainīt, regulējot izvadi vai pārvietojot gaismu tuvāk fotografējamajam objektam vai tālāk no tā.

6. Zibspuldzes novietošana

Portrets, kurā ir sieviete ar pelēku džemperi ar augsto apkakli uz pelēka fona; apgaismots no sāniem.

Apgaismojot no vienas puses, apgaismojums tiek sadalīts un otra puse iegrimst ēnā. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/8 un ISO100.

Portrets, kurā ir sieviete ar pelēku džemperi ar augsto apkakli uz pelēka fona; apgaismots no kreisās puses augšas, veidojot gaismas trijstūri uz labā vaiga.

Noliecot zibspuldzi uz leju no kreisās puses augšas, iegūst Rembranta stila apgaismojumu ar pievilcīgu gaismas trijstūri uz labā vaiga. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/8 un ISO100.

Portrets, kurā ir sieviete ar pelēku džemperi ar augsto apkakli uz pelēka fona; apgaismots no augšas.

Virzot zibspuldzi tieši virs sejas, iegūst “taureņu” apgaismojumu un akcentē vaigu kaulus. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/8 un ISO100.

Portrets, kurā ir sieviete ar pelēku džemperi ar augsto apkakli; apgaismots no apakšas.

Apgaismošana no apakšas izskatās nedabiski, jo esam pieraduši, ka dienas gaisma apgaismo no augšpuses. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/8 un ISO100.

Lietojot no kameras atsevišķu zibspuldzi portretu uzņemšanai, viena no labākajām lietām ir tās kontroles iespējas. Tās novietošanas vietai ir dramatiska ietekme uz sejas izskatu.

7. Eksperimentējiet ar zibspuldžu attiecībām

Sievietes portrets no sāniem uz pelēka fona.

Apgaismojot fotografējamo objektu no aizmugures, var izveidot noskaņas pilnu portretu. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/8 un ISO100.

Portrets, kurā ir sieviete ar lielu, zaļu kaklarotu uz pelēka fona; balts gaismas aplis fonā.

Otru zibspuldzi novietojot aiz fotografējamā objekta, fonā var izveidot gaismas apli. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/5 un ISO100.

Ja fotografēšanu ar zibspuldzi vēlaties pacelt augstākā līmenī, iegādājieties otru zibspuldzi un eksperimentējiet ar to attiecībām. Mēģiniet virzīt vienu zibspuldzi uz fonu un otru uz objektu. Iestatiet mazu izvades jaudu, un aizmugurējā zibspuldze radīs vieglu gaismas apli uz fona. Un otrādi — iestatot lielu izvades jaudu, aizmugurējā gaisma var izgaismot fonu, panākot gaišu izskatu. Protams, otru zibspuldzi var arī izmantot, lai izceltu citas fotografējamā objekta daļas. Piemēram, ja sev no aizmugures novietojat to leņķī pret fotografējamo objektu, varat izveidot pievilcīgu gaismas malu gar figūras kontūru.

Portrets, kurā ir sieviete ar lielu, zaļu kaklarotu un baltu krekliņu uz balta fona.

Novietojot otru zibspuldzi aiz fotografējamā objekta, var izgaismot fonu, panākot gaišu izskatu. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/5 un ISO100.

Portrets, kurā ir sieviete ar lielu, zaļu kaklarotu un baltu krekliņu uz tumši pelēka fona.

Izmantojot otru zibspuldzi, kas novietota aiz fotografējamā objekta, var pavērst zibspuldzi atpakaļ pret objektu, apgaismojot matus vai malas. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/4,5 un ISO100.

8. Izmantojiet gelus

Canon Speedlite zibspuldze, kurai piestiprināts rozā gels.

Speedlite zibspuldze aprīkota ar rozā gelu un novietota statīvā tieši aiz fotografējamā objekta, to vēršot pret fonu.

Portrets, kurā ir sieviete ar zilu bereti un violets fons.

Krāsu gela izmantošana ir vienkāršs un efektīvs veids, kā piešķirt kadram košākus toņus. Tas var piešķirt kadram arī kontrastu, ja izmanto krāsas, kas kontrastē ar fotografējamo objektu. Uzņemts ar Canon EOS RP un RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvu ar 1/100 s, f/5 un ISO100.

Ja vēlaties spilgtas krāsas, mēģiniet zibspuldzei pievienot gelus. Šie krāsu acetāta elementi nav dārgi, un tos var piestiprināt zibspuldzes priekšpusē un izmantot, lai ietonētu gaismu, kas apgaismo fotografējamo objektu, vai radītu drosmīgu fonu studiju fotogrāfijām. Eksperimentējot ar krāsām, padomājiet par to, kā varētu izmantot rekvizītus un apģērbu, lai papildinātu krāsu shēmu, un izmantojiet krāsu ripu, lai noteiktu, kas varētu izskatīties vislabāk. Šeit spilgti zila berete pievieno kadram vēl vienu krāsas triepienu. Jūs mājās noteikti atradīsiet daudz rekvizītu un aksesuāru, ko var izmantot, lai portretus padarītu interesantākus un zīmīgākus, turklāt varēsiet arī darināt savus gaismas modifikatorus. Mūsu rakstā par paštaisītajiem fotografēšanas piederumiem ir izklāstīts, kā pašam no kartona kastes un cilindra ar folijas iekšpusi izgatavot softboksu un gaismas fokusēšanas ierīci. Varat izgatavot arī vienkāršu atstarotāju no kartona un folijas, ar kuru atstarot gaismu no Speedlite zibspuldzes un noņemt ēnas no fotografējamā objekta.



Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)

Saistīti produkti

Saistītie raksti

  • MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI

    Trīs paštaisīti foto piederumi

    Izveidojiet savu gaismas mīkstinātāju, staru kūļa cauruli fokusētai gaismai un spilvenu kameras atbalstam.

  • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

    Uzņemiet abstraktus portretus

    Eksperimentējiet ar kombinēto ekspozīciju, gleznojiet ar gaismu, spēlējieties ar ēnām un veiciet citas darbības.

  • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

    Kā portretos uzņemt perfektu ādas toni

    Apgūstiet sarežģīto mākslu uzņemt dabisku ādas toni kopā ar profesionālo modes fotogrāfi Džeidu Kešu Gordonu (Jade Keshia Gordon).

  • KOMPLEKTS

    Kāpēc EOS R sistēma ir jaunums, kas var izmainīt karjeru

    Canon EOS R kameras un objektīvi jau piecus gadus uzlabo fotogrāfu darbu. Uzziniet, kāpēc profesionāļi ir pārgājuši uz to.