MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI

Atrodiet iedvesmu ikdienā, uzņemot portretus mājās

Mikela Eforda (Michaela Efford) atklāj svarīgus padomus pievilcīgu portretu fotografēšanai savā dzīvojamajā istabā.
Sieviete ar tauriņu sprādzēm matos piestiprina citas tauriņu sprādzes pie auklas gabaliņiem, kas karājas no sudraba krāsas stieņa.

Mikela Eforda (Michaela Efford) ir profesionāla portretu un modes fotogrāfe, uzlecošā TikTok zvaigzne un aizrautīga satura veidotāja pakalpojumā Instagram ar sekotājiem sociālajos tīklos visā pasaulē. Viņas panākumi daļēji ir saistīti ar dalīšanos ar “pamācību” videoklipiem, kas piedāvā radošu iedvesmu un norādījumus fotogrāfiem ar dažāda līmeņa zināšanām.

Tāpat kā daudzi no mums, Mikela mājsēdes laikā jutās nedaudz nomākta un ļoti vēlējās atrast iespējas, kā paust savu radošumu. Sava darba ierobežojumus viņa pārvērta priekšrocībās, izmantojot ikdienas priekšmetus un dažādas vietas savās mājās, lai radītu radošu sajūtu mājās uzņemtos kadros.

“Es domāju par to, kā varētu izveidot sapņainas fotogrāfijas mājās un kā varētu eksperimentēt ar apgaismojumu,” viņa saka. “Pinterest es izmantoju kā iedvesmu tādiem attēliem, kādus vēlējos izveidot, un redzēju, kā citi fotogrāfi tos uzņem. Mūzikas videoklipi ir vēl viens lielisks avots radošām idejām.”

Šeit ir daži no viņas svarīgākajiem padomiem un paņēmieniem radošu portretu uzņemšanai mājās.

1. Ļaujiet uzplaukt savai radošajai pusei

Fotografējot mājās, bieži vien lielākais izaicinājums ir izdomāt radošas idejas. “Parasti cenšos galvā izveidot priekšstatu par to, kādu fotosesiju vēlos izveidot,” saka Mikela. “Es domāju par to, kuras krāsas sader, kādus materiālus lietot un vai iekļaut kādu fonu. Man patīk izmantot neparastus materiālus, piemēram, stiklu un alumīnija foliju.”

Mikela saka, ka fotografēšanu viņa vienmēr uzsāk ar ideju, tomēr viņai nav obligāti pie tās jāpieturas. Viņa iesaka citiem būt atvērtiem pret saviem plāniem, kas attīstās fotosesijas laikā, un domāt ārpus rāmjiem. “Pat tad, kad fotografēju mājās, neļauju sevi ierobežot nevienām četrām mājas sienām. Dažādas telpas mājās var nodrošināt attēliem atšķirīgu izskatu un noskaņu, tāpēc iesaku stingri nepieturēties pie vienas vietas.”

Jaunas, smaidošas sievietes portrets uz rozā fona. Papīra tauriņi ieskauj viņas galvu un rotā matus.

Eksperimentēšana atmaksājas. Šim portretam ir sapņains izskats, kas tika izveidots filmēšanas stadijā, nevis pēcapstrādes laikā. Efekts ir radīts, vienkārši izstiepjot celofānu ap objektīva perifēro daļu. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark IV un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 67 mm, 1/160 s, f/3.5 un ISO320.

Portrets ar jaunu sievieti, kura stāv uz zaļa fona. Papīra tauriņi ieskauj viņas galvu un rotā matus.

Šeit Mikela izmantoja to pašu uzstādījumu, taču pārveidoja attēla noskaņu, mainot fona krāsu un pozu. “Radošai pieejai ir nozīme gan apstrādājot attēlus, gan arī fotografēšanas laikā,” viņa piebilst. “Man patīk eksperimentēt ar melnās un baltās krāsas līmeņiem, mainot kopējo kontrastu, kā arī uzsvērt krāsu, lai attēls tiešām izceltos.” Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark IV un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 67 mm, 1/160 s, f/3.5 un ISO320.

Viņa iesaka citiem koncentrēties uz to, kādu noskaņojumu viņi vēlas parādīt, izstrādājot fotosesijas koncepciju. “Pinterest ir parocīgs, lai meklētu citādus stilus, un es bieži vien izveidoju miniatūru noskaņas kolāžu, kas palīdz saprast, kurus rekvizītus, materiālus un krāsas vēlos izmantot,” viņa saka. “Ir svarīgi būt elastīgam un atvērtam dažādām alternatīvām, nevis pārāk pieturēties pie vienas formulas.”

2. Atrodiet iedvesmu ikdienā

Portrets, kurā redzama jauna sieviete, kas virpina matus un pūš burbuli, kas izskatās pēc košļājamās gumijas.

“Es vēlējos parādīt, ka jūs varat izmantot nejaušu rekvizītu, manipulējot ar to, lai tas izskatītos pēc kaut kā cita,” skaidro TikTok zvaigzne Mikela Eforda (Michaela Efford) par šo pārsteidzošo pašportretu, kuru viņa uzņēma mājsēdes laikā. “Izskatās, ka tā ir rozā košļājamā gumija, bet patiesībā tas ir pusuzpūsts balons.” Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III (tās pēctecis tagad ir Canon EOS 5D Mark IV) un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 42 mm, 1/100 s, f/2.8 un ISO400. © Michaela Efford

Portrets ar jaunu sievieti, kas tur saulespuķu pušķi. Viņa ir ģērbusies kleitā ar margrietiņu rakstu un stāv zila fona priekšā, ko klāj ziediem piepildīti mākoņi.

Šo portretu iedvesmoja Mikelas kleita ar margrietiņu rakstu. “Es nopirku apģērbu un tā nonācu pie kadra ziedu tematikas,” viņa saka. “Es izveidoju mākoņu fonu no poliestera un pielīmēju to pie kartona, pēc tam mākoņus papildināju ar mazām margrietiņām.” Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 26 mm, 1/125 s, f/3.2 un ISO640. © Michaela Efford

Kad bija jāpaliek mājās, Mihela saprata, ka ar nelielu radošu pieskārienu apkārtējie objekti un telpas varētu darboties kā studija. “Man mājās ir daži skaisti priekšmeti un rotājumi, kurus pirms mājsēdes uzskatīju par pašsaprotamiem,” viņa saka. “Redzot tos katru dienu, tie kļuva it kā neredzami. Paliekot mājās, es uz tiem palūkojos ar svaigu skatienu un sāku domāt, kā es tos varētu radoši iekļaut savās fotogrāfijās.”

3. Apgaismojums un vieta

Jauna sieviete skatās kamerā, viņa valkā brilles ar zilas gaismas kontūrām un rozā parūku; zilas gaismas aplis tieši aiz viņas.

“Jūs nevarat pārspēt labu rekvizītu,” saka Mikela. “Es nopirku šīs brilles ar zilo gaismu un, tiklīdz tās uzliku, jutos kā varone no zinātniskās fantastikas filmas, kas arī noteica kadra tematiku. Noskaņu pastiprina alumīnija folijas izmantošana fonā.” Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark IV un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 70 mm, 1/160 s, f/3.5 un ISO640. © Michaela Efford

Jauna sieviete noliekusi galvu uz sāniem, atbalstot to uz vienas rokas, un skatās uz ūdens glāzi sev priekšā, kurā peld divas digitāli pievienotas zelta zivtiņas.

“Šis kadrs tika uzņemts manā dārzā ar palagu kā fonu, kas darbojās kā difuzors,” saka Mikela. “Kā galveno rekvizītu es izmantoju glāzi ar ūdeni. Sākumā es fotografēju, izkropļojot savu seju, taču beigās es digitāli pievienoju zivju attēlus glāzē, jo man šķita, ka kadrā trūkst radošā elementa.” Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 33 mm, 1/1000 s, f/3.2 un ISO100. © Michaela Efford

Mikela ir stingri pārliecināta, ka laba fotogrāfija sākas ar gaismas kvalitāti. “Lielākajai daļai mājas fotosesiju es izmantoju savu dzīvojamo istabu vai guļamistabu, jo tajās no rīta ir vislabākais apgaismojums, bet citās dienas stundās dažādas citas telpas ir noderīgākas,” viņa saka. Ja fotografējat mājās, apskatiet šos padomus par mājas studijas izveidošanu.

Pašportretiem un videoklipiem, kurus viņa publicē pakalpojumā TikTok, Mikela dod priekšroku fotogrāfijām ar galvu un pleciem. “Izstrādāt pozas kadriem ar visu ķermeni var būt neērti, jo ir iesaistītas daudzas ekstremitātes, un es domāju, ka tuvplāni jebkurā gadījumā ir saistošāki,” viņa piebilst.

“Kad veidoju pašportretus, es izmantoju tālvadību vai kameras taimeri. Daudzām jaunākajām Canon kamerām ir grozāmi ekrāni, kas lieliski noder, lai iekadrētu sevi attēlā. Ja es fotografēju kādu citu, tāpat bieži vien sāku ar pašportretiem, lai izprastu labāko apgaismojumu, kā arī to, kā sader rekvizīti un fons. Pēc tam vienkārši fotografēju.”

4. Izvēlieties pareizo aprīkojumu

Canon EOS 5D Mark IV, statīvs un dažādas kancelejas preces uz galda.

Mikela fotosesijās izmanto dažādus rīkus, paņēmienus un aprīkojumu. “Attēli var nodot spēcīgu vēstījumu, tāpēc nekad nebaidieties ar attēliem pateikt to, kas jums ir prātā,” viņa saka.

Sieviete baltā kleitā ar papīra tauriņiem matos un virs mutes.

Lai izveidotu galīgo izskatu, Mikela izmantoja ne tikai fotoaprīkojumu, bet arī rekvizītus un vienkāršus sadzīves priekšmetus, piemēram, pārtikas plēvi. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark IV un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 67 mm, 1/160 s, f/3.5 un ISO320.

Mikela fotografē ar Canon EOS 5D Mark IV, jo, kad viņa uzsāka fotogrāfes darbu, viņai ļoti iepatikās EOS 5D sērijas kameras. “Tagad gan mani tiešām vilina bezspoguļu Canon EOS R6 kamera. Esmu redzējusi fotogrāfus, kuri to izmanto modes nedēļas fotografēšanai. Tā ir tik kompakta un viegla, un es esmu redzējusi iespaidīgas fotogrāfijas un videoklipus, kas ar to uzņemti.”

Tomēr, lai iegūtu brīnišķīgus rezultātus, jums nav obligāti jāiegādājas dārga pilnkadra kamera. Tādas kameras ar maināmajiem objektīviem kā Canon EOS M50 Mark II un kompaktā Canon PowerShot G7 X Mark III piedāvā izcilu veiktspēju fotogrāfiju un 4K UHD videoklipu uzņemšanai.

“Esmu pilnībā pārliecināta par Canon kamerām, jo man patīk, kā tās atveido krāsas,” Mikela turpina. “Es to izpētīju pirms kameras iegādes, un tas tiešām atmaksājas manā darbā. Runājot par portretu objektīviem, mana pirmā izvēle ir Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM un EF 35mm f/1.4L II USM. Dabiskā perspektīva atbilst manam fotografēšanas stilam, un plašais diafragmas atvērums nodrošina lielisku asuma dziļuma kontroli.”

Mikela ļoti vēlas izmēģināt Canon RF 35mm F1.8 IS Macro STM objektīvu. Līdzīgi kā Canon EOS RP un EOS R6 kameru korpusi, tas ir komfortabli kompakts, tomēr nodrošina izcilu attēlu kvalitāti un vispusīgu veiktspēju, vienlaikus piedāvājot priekšrocības, ko sniedz hibrīda optiskā attēla stabilizācija un 0,5 reižu makro palielinājuma daudzpusība īpaši tuviem tuvplāniem.

5. Sadarbība un kopīgošana

Sieviete ar koši zilām acu ēnām un kristāla asarām iegremdēta koši zilā ūdenī. Var redzēt tikai viņas galvu un rokas.

Attēls no kāda Mikelas klienta fotosesijas. “Mēs ūdenim pievienojām zilo krāsu, lai tas būtu īpaši košs,” viņa saka. “Krāsa var būt ļoti svarīga sastāvdaļa Padomājiet par to, kā krāsas sader kopā, kad jūtat, ka jums ir nepieciešami vairāki interesanti rekvizīti.” Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark IV un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 63 mm, 1/125 s, f/3.2 un ISO320. © Michaela Efford

Uz pūkaini rozā fona jauna blonda sieviete, kas tērpusies pieguļošā violetas krāsas krekliņā, tēlo šoku, turot pie auss rozā telefonu.

“Mēs vēlējāmies izveidot supermeitenīgu 90. gadu popa stilu,” skaidro Mikela par šo saistošo attēlu, kuru viņa uzņēma modes fotosesijā 2021. gada maijā. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark IV un Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM objektīvu ar 61 mm, 1/160 s, f/8 un ISO125. © Michaela Efford

Ja uzņemat draugu portretus, Mikela iesaka sniegt viņiem efektīvus norādījumus, kā pozēt. “Es ar ķermeņa valodu protu pozu parādīt labāk, nekā izstāstīt par to ar vārdiem, tāpēc bieži vien parādu pozas, kuras vēlos redzēt, nevis stāstu viņiem,” viņa saka. “Tas ir dabiskāk un interaktīvāk. Un ir patiešām svarīgi, lai cilvēki justos pēc iespējas dabiskāk un komfortablāk.”

“Kad uzņemu videoklipus pakalpojumam TikTok, es vienmēr mēģinu uzņemt nedaudz aizkadra materiāla, ko vēlāk apstrādāju. Tas raisa lielāku interesi, un cilvēki bieži vien ir fascinēti skatīties, kā tiek uzņemts materiāls.”

Ja eksperimentēsiet ar portretu fotografēšanu, jūs atklāsiet savu personīgo stilu. “Esiet pārliecināts un nebaidieties parādīt, ko domājat,” saka Mikela. “Sekojiet citiem fotogrāfiem, lai gūtu iedvesmu, bet attīstiet savu personīgo stilu un pieturieties pie tā, parādot savu unikalitāti.”


Autors: Metjū Ričardss (Matthew Richards)

Saistītie produkti

Saistīti raksti

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Labākais sākuma līmeņa komplekts portretiem

  Kameras un objektīvi jebkura veida portretu fotografēšanai.

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Uzņemiet labākas pašbildes

  Pakalpojuma TikTok satura veidotāja Nina Kolinsa (Nina Collins) skaidro, kā mājās uzņemt radošus pašportretus.

 • MĀJĀS ĪSTENOJAMI PROJEKTI

  Izveidojiet savu mājas studiju

  Atklājiet, kā radoši strādāt ar zibspuldzi un uzņemt iespaidīgus portretus, iekļaujoties nelielā budžetā.

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Uzņemiet abstraktus portretus

  Eksperimentējiet ar kombinēto ekspozīciju, gleznojiet ar gaismu, spēlējieties ar ēnām un veiciet citas darbības.