PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

Portretu kameras un objektīvi ikkatrai situācijai

Iemūžiniet fotografējamā objekta skaistumu un raksturu — no mazuļiem un mājdzīvniekiem līdz modei un ģimenes grupām, izvēloties labāko sākuma līmeņa Canon fotoaparatūru portretu fotografēšanai.
Apgriezta tuvplāna fotogrāfija, kas uzņemta ar Canon EOS R10 un kurā mazulis paceļ galvu no pūkainas segas un vērīgi skatās uz vienu pusi.

Labākā kamera portretu fotografēšanai ir tā, kas neierobežo jūsu radošumu, neatkarīgi no tā, vai fotografējat apbrīnojamu jaundzimušo, ģimenes mīluli vai intriģējošu svešinieku uz ielas. Portretu fotografēšanā fotoaparatūrai ir jāpalīdz iemūžināt fotografētā objekta personību, raksturu un skaistumu, papildinot jūsu redzējumu, taču nekad netraucējot.

Izvēloties kameru portretu fotografēšanai, ir jāņem vērā daudz lietu, un bieži vien pareizā izvēle ir atkarīga no uzņemto portretu veida. Tomēr neraizējieties: Canon piedāvā kameru ikkatram scenārijam, kā arī lieliskus objektīvus, ko lietot kopā ar tiem, lai jūs vienmēr varētu iegūt vislabākos iespējamos portretus.

Jaundzimušo un mazuļu portreti

Fotogrāfijā, kas uzņemta ar Canon EOS R10, bērns skatās kamerā pār pieauguša cilvēka plecu, fonā ir gaismas ar bokē efektu.

Canon EOS R10 ir lieliska izvēle jaunajiem vecākiem, kuri vēlas vienkārši lietojamu kameru, ar kuru var bez īpašas piepūles uzņemt brīnišķīgus kadrus. Uzņemts ar Canon EOS R10 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/25 s, f/4.0 un ISO640. © Mark Fensome

Canon bezspoguļa kameras ar elektronisko slēdzi piedāvā pilnīgi nedzirdamu fotografēšanu, kas lieliski piemērota mazuļu portretiem, kur bieži vien svarīgs ir klusums. Vieglā Canon EOS R10 kamera sver tikai 429 g un ir izcila izvēle. Klusa, kad nepieciešams, lai neiztraucētu mazuli, turklāt ar īpašu portretu režīmu, kas uzlabo gan ādas toņa, gan smalko matu šķipsnu maigu atveidi. Varat eksperimentēt arī ar radošiem filtriem, tostarp monohromo filtru, lai akcentētu dabisko ādas tekstūru, savukārt viedā acu noteikšanas AF nodrošinās perfektu fokusu.

Svarīgi arī izvēlēties pareizo objektīvu, un mēs iesakām kameru EOS R10 izmantot kopā ar Canon RF 50mm F1.8 STM. Klusais STM fokusēšanas motoriņš nepamodinās mazuli, savukārt ārkārtīgi plašais maksimālais diafragmas atvērums f/1.8 ielaiž pietiekami daudz gaismas, lai ideāli eksponētu portretus pat vāji apgaismotās guļamistabās. Plašais maksimālais diafragmas atvērums ļauj arī fotografēt ar īpaši seklu asuma dziļumu, iegūstot brīnišķīgi izpludinātu fonu.

Ģimenes portreti

Fotogrāfijā, kas uzņemta ar Canon EOS RP, pāris zaļojošā mežā aiz rokām paceļ smaidošu bērnu. 

Kamera EOS RP ar grozāmu skārienekrānu, taimeri un ērtām Canon Camera Connect lietojumprogrammas integrēšanas iespējām nodrošina kameras vadību no viedtālruņa vai planšetdatora — tā ir lieliski piemērota ģimenes grupu portretiem. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM objektīvu ar 1/640 s, f/1.8 un ISO800. © Valéria Fazekas

Canon EOS RP ar sejas izsekošanas un acu automātiskās fokusēšanas funkciju var nodrošināt, lai jūsu mīļotie fotogrāfijās būtu ļoti asi, tāpēc šī kamera ir lieliski piemērota, lai uzņemtu pat vislielāko ģimeņu grupu portretus. Tā pilnkadra CMOS sensors nodrošina arī plašu redzes lauku, kas lieliski noder grupu attēlu iekadrēšanai, vienlaikus pieļaujot plašas iespējas kontrolēt asuma dziļumu un veidot mākslinieciskus portretus. Ģimenes fotogrāfi vēlēsies izmantot arī grupu fotoattēlu ainas režīmu, kurā EOS RP automātiski pielāgo asuma dziļumu, lai nodrošinātu, ka visi ir fokusā neatkarīgi no tā, vai viņi atrodas priekšpusē vai aizmugurē.

Kad ģimenes svinības rit pilnā sparā, lietojiet kameru EOS RP kopā ar Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM. Šis objektīvs ir pietiekami mazs, lai nepievērstu jums uzmanību, ļaujot iegūt momentuzņēmumus, savukārt plašais maksimālais diafragmas atvērums f/1.8 palīdzēs iegūt kadru pat vāja apgaismojuma apstākļos. Tā platā leņķa 24 mm fokusa attālums ir ideāli piemērots, lai uzņemtu visu plašo ģimeni bez kropļojumiem, ko mēdz radīt īpaši plata leņķa objektīvs. Ja dodat priekšroku tuvplāniem, tā makro fotografēšanas iespējas ļauj iemūžināt katru mazāko detaļu.

Ja vēlaties fotografēt momentuzņēmumus, fantastiska izvēle ir arī Canon PowerShot PX. Šī gudrā kamera, diskrēti novietota uz galda vai darba virsmas zonā, kurā atrodas ģimene, uzņem dokumentāla stila fotogrāfijas ar ikdienas aktivitātēm, neiejaucoties nevienā mirklī, jo tā viedi seko objektiem un iekadrē attēlus. Kameras ierakstītos attēlus varat skatīt, izveidojot bezvadu savienojumu ar Canon Connect lietojumprogrammu, kas paredzēta Mini PTZ Cam, kas jums ieteiks arī labākos kadrus. Canon PowerShot PX var ierakstīt arī īsus Full HD videoklipus, un arī tos var pārsūtīt, izmantojot lietojumprogrammu.

Modes un skaistumkopšanas nozares portreti

Modes fotogrāfija, kas uzņemta ar Canon EOS R un kurā redzama modele kimono veida kleitā ar palmu lapām un zariem, kas ierāmē viņas seju.

Modes un skaistumkopšanas nozares fotogrāfiem ir svarīgi vienmēr nodrošināt nevainojamus attēlus, parādot uzņemtos modeļus un produktus. Canon EOS R ar sejas un acu noteikšanu nodrošina, ka nekad nepazaudēsiet fokusu un vienmēr uzņemsiet ļoti asus portretus. Uzņemts ar Canon EOS R un Canon RF 50mm F1.2L USM objektīvu ar 1/160 s, f/1.4 un ISO160. © Guia Besana — Canon vēstniece

Ja vēlaties izveidot tādus modes un skaistumkopšanas nozares portretus, kas sociālajos medijos izceļas, izmantojiet Canon EOS R kameru, kas ir aprīkota ar 30,3 MP CMOS sensoru, kurš nodrošina augstas izšķirtspējas attēlus, lai katra detaļa tiktu iemūžināta ar neticamu izšķirtspēju. Kamera EOS R ar automātisko fokusēšanu pat līdz -6EV un lielo un ārkārtīgi jutīgo pilnkadra sensoru lieliski darbojas pat vissarežģītākā apgaismojuma apstākļos — no studijas līdz ielai — vienmēr un visur, kur jūs aizved fotografēšana.

Canon RF 85mm F2 MACRO IS STM objektīvs ir lieliski piemērots modes un skaistumkopšanas nozares portretiem. Pateicoties plašajam f/2 diafragmas atvērumam un teleobjektīva attāluma kompresijai, šis objektīvs nodrošina maigu fonu ar intensīvu izpludināšanu, piešķirot portretiem elegantu izskatu un nošķirot objektus no apkārtnes. Tādi teleobjektīvi kā šis rada arī ļoti mazus kropļojumus, kas sniedz iespēju iegūt skaistus portretus, jo īpaši sejas. Objektīvs RF 85mm F2 MACRO IS STM ar 0,5 reižu makro palielinājumu ir noderīgs arī tad, ja vēlaties iegūt skaistumkopšanas nozares fotogrāfijas ar roku vai sejas vaibstu tuvplāniem. Turklāt, ja nolemsiet naktī doties uzņemt ielu fotogrāfijas, statīvu varēsiet atstāt mājās, jo tam ir piecu pakāpju attēlu stabilizācija.

Mājdzīvnieku portreti

Pūkains brūni balts suns sēž zālē pie jūras.

Canon EOS R7, apvienojot ātrumu un attēlu kvalitāti, ir ideāla kamera kustīgu objektu nofiksēšanai vai daudzu detaļu iemūžināšanai vājā apgaismojumā. Uzņemts ar Canon EOS R7 un Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM objektīvu ar 59 mm, 1/30 s, f/9 un ISO100.

Lai gan parasti mājdzīvnieki visu dienu var pavadīt gulšņājot, tas ir neizbēgami, ka brīdī, kad mēģināsiet viņus nofotografēt, viņi pēkšņi nolems sākt kustēties tā, it kā kāds viņiem dzītos pakaļ. Canon EOS R7 ir ideāla kamera mājdzīvnieku fotografēšanai. Tā konstruēta, paturot prātā savvaļas dzīvnieku un mājdzīvnieku fotografēšanu, tāpēc kamera EOS R7 ir aprīkota ar satriecoši ātru nepārtraukto fotografēšanu (30 kadri/s) un elektroniskā slēdža ātrumu 1/16 000 s, lai iemūžinātu darbību neatkarīgi no tā, cik ātri dzīvnieks varētu kustēties. Dzīvnieku noteikšana un automātiskā fokusēšana ar sekošanu nodrošina asu fotografējamo objektu neatkarīgi no tā, kur tas kadrā pārvietojas, savukārt līdz pat 8 pakāpju attēla stabilizācija (atkarībā no pievienotā objektīva) nodrošina attēlus bez izplūšanas, fotografējot ar kameru rokās. Kameru EOS R7 var ērti savienot ar viedtālruni, izmantojot Wi-Fi un Bluetooth savienojumu un Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai jūs varētu no attāluma aktivizēt slēdzi, vienlaikus koncentrējoties uz mājdzīvnieka izklaidēšanu un pārvietošanos pareizajā virzienā.

Kamerā EOS R7 ir korpusā ietverta attēla stabilizācija (In-Body Image Stabilisation, IBIS), kas darbojas kopā ar Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM objektīva optisko attēla stabilizāciju, nodrošinot septiņu pakāpju stabilizāciju un sniedzot iespēju fotografēt ar kameru rokās vai ar mazu slēdža ātrumu vājā apgaismojumā bez riska iegūt neasus attēlus. Tas viss ir pieejams kompaktā 390 g objektīvā, kas ir pietiekami viegls, lai bez piepūles ilgstoši uzņemtu pat visdzīvīgāko mājdzīvnieku attēlus. Pateicoties kameras EOS R7 APS-C sensoram, šis objektīvs veido skata lauku, kas līdzvērtīgs pilnkadra kameras 24–48 mm objektīvam, nodrošinot daudzpusīgu tālummaiņas diapazonu un mājdzīvnieku fotosesijās tik ļoti nepieciešamo elastību neparedzamās situācijās.

Vides portreti

Ar Canon EOS R6 kameru uzņemts portrets, kurā redzama sieviete baltā kleitā, dejojot pludmalē naktī, fonā izgaismotas ēkas.

Canon EOS R6 ir paredzēta satriecošai veiktspējai vājā apgaismojumā un situācijās, kad ir liels kontrasts. Lai gan tās pilnkadra 20,1 MP sensoram ir mazāk pikseļu nekā dažām citām Canon kamerām, katrs tās pikselis ir lielāks un tāpēc daudz jutīgāks pret gaismu. Līdz ar to kamera spēj automātiski fokusēt pat līdz tik satriecoši vājam apgaismojumam kā -6,5EV. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.2L USM objektīvu ar 1/40 s, f/1.4 un ISO32000. © Javier Cortés — Canon vēstnieks

Uzņemot vides portretus, var būt neparedzamas situācijas, kas pieprasa, lai kamera būtu pēc iespējas daudzpusīgāka. Canon EOS R6, kuras korpuss ir noturīgs pret laikapstākļiem, ir paredzēta lietošanai jebkurā vietā, kur nepieciešams uzņemt kadru. Tās korpusā ietvertā attēla stabilizācija (In-Body Image Stabilisation, IBIS) piedāvā līdz pat astoņu pakāpju stabilizāciju, lai iegūtu asus attēlus bez izplūduma, kad fotografējat ar kameru rokās, savukārt lielais, ārkārtīgi jutīgais pilnkadra gaismas sensors un plašais ISO diapazons nodrošina perfekti apgaismotus portretus neparedzamos un sarežģītos apgaismojuma apstākļos. Turklāt ar uzlaboto acu noteikšanu un sekošanu, kā arī automātisko fokusēšanu pat -6,5 EV apstākļos kamera EOS R6 nodrošina, ka neatkarīgi no diennakts stundas jūsu objekts vienmēr būs fokusā. Ar nepārtraukto fotografēšanu ar ātrumu 20 kadri/s jūs nekad nepalaidīsiet garām dabisku sejas izteiksmi, lai cik īslaicīga tā būtu.

Tās pašas īpašības, kuru dēļ Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM objektīvs ir piemērots ģimenes portretiem, tā ir laba izvēle arī vides portretiem. Tas sver tikai 270 g, tāpēc visur var doties jums līdzi, un tā piecu pakāpju optiskā attēla stabilizācija un plašais maksimālais diafragmas atvērums ir izstrādāts, lai palīdzētu jums paust savu radošumu neatkarīgi no apgaismojuma apstākļiem, ļaujot uzņemt visa ķermeņa attēlus, kas pilni ar kontekstu un interesantām detaļām. Šī objektīva fokusa attālums nodrošina, ka tas darbojas arī kā fantastisks videoemuāru objektīvs.

Neatkarīgi no objekta, ko fotografējat — no kaķiem līdz brālēniem, māsīcām, mātēm un modeļiem, — ja jums ir pareizā Canon kamera un objektīvs, esat gatavs darbam.


Autors: Pīters Volinskis (Peter Wolinski)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Ideāls objektīvs portretiem

  Kas jāņem vērā, izvēloties objektīvu portretu fotografēšanai.

 • MAZUĻU FOTOGRAFĒŠANA

  Mazuļu fotografēšanas padomi

  Padariet mazuļu fotografēšanu par jautru nodarbi un iegūstiet lieliskus rezultātus.

 • KOMPLEKTS

  Īstas kameras priekšrocības

  Uzziniet, kā Canon EOS R100 var palīdzēt jums ierakstīt dārgas atmiņas.

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Uzņemiet abstraktus portretus

  Eksperimentējiet ar kombinēto ekspozīciju, gleznojiet ar gaismu, spēlējieties ar ēnām un veiciet citas darbības.