TEHNOLOĢIJA

DSLR un bezspoguļa kameras: kura ir labāka?

Pašlaik pieejams plašāks bezspoguļa kameru klāsts nekā jebkad agrāk. Vai ir pienācis laiks pāriet uz bezspoguļa kameru? Mēs salīdzinām DSLR un bezspoguļa kameru atšķirības, lai palīdzētu jums izlemt.
Skats pāri fotogrāfes plecam, kur redzams Canon EOS R10 LCD ekrāns ar divām flamenko dejotājām, kas tiek filmētas.

Ar EOS R sistēmu, kurā ir gan APS-C, gan pilnkadra kameras, tagad ir plaša bezspoguļa kameru izvēle, kas piedāvā jaunas priekšrocības gan profesionāļiem, gan amatieriem. Iespējams, vēlaties uzlabot savu aprīkojumu, pārejot no vecākas kameras uz jaunu vai pārejot no kompaktkameras uz kameru ar maināmiem objektīviem, bet kura ir labāka — bezspoguļa kamera vai tradicionālā DSLR kamera?

Lai palīdzētu jums izvēlēties, šeit kopā ar ekspertu — Canon Europe Vecāko produktu speciālistu Maiku Bērnhilu (Mike Burnhill) apskatām DSLR un bezspoguļa kameru atšķirības.

Shematiska ilustrācija ar Canon EOS 80D kameru, kurā redzams spoguļa mehānisms.

Termins DSLR (digital single lens reflex) apzīmē digitālu spoguļkameru (digitālu viena objektīva reflektīvu kameru). Reflektīvās daļas attiecas uz spoguli, kas atstaro gaismu skatu meklētājā. Spogulim ir jāpārvietojas nost no gaismas ceļa, lai gaisma sasniegtu aiz tā esošo sensoru, un tas prasa salīdzinoši apjomīgu mehānismu, kas palielina kameras izmērus un svaru, kā arī rada optiskās inženierijas sarežģījumus.

Canon EOS R7, kas stāv uz klints. Tai nav pievienots objektīvs, tāpēc iekšpusē ir redzams sensors.

Bezspoguļa kamerās, piemēram, Canon EOS R7, nav spoguļa mehānisma, bet cauri objektīvam paveras tiešs skats uz sensoru. Tas, ko redzat elektroniskajā skatu meklētājā (electronic viewfinder, EVF), ir sensora attēla projekcija — tas nozīmē, ka atšķirībā no DSLR kameru optiskā skatu meklētāja varat priekšskatīt fotografēšanas iestatījumu ietekmi uz attēlu. Kā saka Canon Europe pārstāvis Maiks Bērnhils (Mike Burnhill), “Bezspoguļa kameru EVF sniedz jums iespēju redzēt attēla ekspozīciju, pirms esat to uzņēmis.”

DSLR un bezspoguļa kameru salīdzinājums: korpusa lielums un svars

“Viena no DSLR kameru raksturīgākajām īpašībām ir tā, ka tām ir spogulis jeb pentaprizma, kas virza gaismu uz skatu meklētāju,” skaidro Maiks, “taču spogulim nepieciešama vieta, lai varētu pagriezties, kad gaisma jāeksponē uz sensora. Neizmantojot spoguli, var samazināt kameras lielumu un svaru, jo īpaši salīdzinot EOS R7 un EOS R10 ar līdzīgiem DSLR modeļiem, piemēram, Canon EOS 7D Mark II vai EOS 90D.”

Dzīvesstila satura veidotāja Diāna Miljosa (Diana Millos) izmantoja EOS R10, lai fotografētu Andalūzijas kultūru un arhitektūru. Viņa komentē: “Kamera EOS R10 izskatās gandrīz kā rotaļlieta, ja iepriekš esat lietojis daudz smagāku kameru, piemēram, EOS 80D, ko es lietoju. Man patīk, ka tā ir maza un viegla, tomēr tik jaudīga.”

Vīrieša rokas tur Canon kameru uz leju.

DSLR kameras, piemēram, Canon EOS 7D Mark II, nodrošina augstas kvalitātes attēlus, bet tām ir lielāks korpuss, lai tajā varētu ievietot spoguļa mehānismu.

Sieviete dzeltenā kleitā un saules cepurē tur kameru pie vienas acs.

Bezspoguļa kameras, piemēram, Canon EOS R10, piedāvā vienlīdz labu kvalitāti un iespaidīgas funkcijas kompaktākā un vieglākā korpusā.

Objektīva stiprinājumi: vai bezspoguļa kamera ir labāka par DSLR?

EF stiprinājums, kas izmantots Canon DSLR kamerās tika ieviests 1987. gadā, tāpēc tā ir ļoti labi izveidota sistēma. Ir pieejams simtiem saderīgu objektīvu, kas ietver EF objektīvus, kuri aptver praktiski visus fokusa attālumus, un kompaktāku un bieži vien pieejamāku EF-S objektīvu klāstu, kas paredzēts EOS DSLR kamerām ar APS-C sensoriem.

Tomēr RF stiprinājums, kas izmantots EOS R sistēmas kamerās, ieviesa daudz inovāciju. “RF stiprinājums ir izstrādāts, domājot par nākotni,” skaidro Maiks, “piemēram, uzlabojot komunikācijas ātrumu starp kameru un objektīvu un pievienojot papildu kontaktus, lai atbalstītu vairāk funkciju.” Tās ietver daudz ātrāku automātiskās fokusēšanas darbību, reāllaika digitālo objektīva optimizāciju un uzlabotas vadīklas, piemēram, pielāgojamu vadības gredzenu uz RF objektīviem.

Tā vietā, lai nepārtraukti strādātu ar DSLR atstarojošo spoguli starp stiprinājumu un sensoru, objektīvu konstruktori var tuvināt RF objektīvu pašam sensoram, uzlabojot optikas veiktspēju. Tā rezultātā ir iegūti ātrāki, gaišāki objektīvi ar izcilu kvalitāti, kā arī tādi inovatīvi objektīvi kā, piemēram, RF 5.2mm F2.8L DUAL FISHEYE, kas uzņem 180° VR attēlus ar saderīgām pilnkadra kamerām.

Ilustrācija ar RF stiprinājumu uz Canon EOS R3 kameras.

Bezspoguļa Canon EOS R sistēmas pamatā ir novatoriskais RF stiprinājums ar platu atvērumu, īsāku aizmugurējo darba attālumu un ārkārtīgi ātru objektīva un korpusa komunikāciju.

Objektīvi un saderība: vai DSLR kameru objektīvus var izmantot ar bezspoguļa kameru?

Ja jums jau ir EF vai EF-S objektīvi, tos var ērti izmantot ar bezspoguļa EOS R sistēmas kamerām, nezaudējot kvalitāti vai funkcionalitāti, pateicoties EF-EOS R stiprinājuma adapteru izvēlei. Tas arī sniedz iespēju kombinēt un saskaņot konkrētus abu formātu objektīvus (jo īpaši, ja jums ir iecienīts vai specializēts objektīvs, kas vēl nav pieejams ar RF stiprinājuma versiju) un izmantot labāko no abiem veidiem. Ir pieejams pat stiprinājuma adapteris ar objektīva vadības gredzenu un ar ievietojamiem ND vai polarizējošiem filtriem, kas EF objektīvus padara vēl daudzpusīgākus nekā tos pašus objektīvus ar DSLR kamerām.

Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka ar DSLR kameru nav iespējams izmantot RF objektīvus. Ja jūs interesē kāds konkrēts RF objektīvs, jums jāizvēlas EOS R sistēmas bezspoguļa kamera.

Trīs tālummaiņas objektīvi stāv viens otram blakus uz sporta aprīkojuma.

Ieviešot EOS R sistēmas kameras ar APS-C sensoru, tostarp tādus modeļus kā EOS R7 un EOS R10, bezspoguļa EOS R sistēmas kameras ir kļuvušas pieejamākas vēl lielākam skaitam fotogrāfu nekā agrāk. “Nodrošinot RF stiprinājuma pieejamību jaunam klientu lokam, viņi var piekļūt pilnīgi jaunas paaudzes objektīviem, ko mēs izstrādājam tieši šim stiprinājumam — objektīviem, kurus nebija iespējams lietot ar DSLR kamerām,” saka Maiks. Pateicoties APS-C sensoru apgriešanas koeficientam, pilnkadra objektīvi, piemēram, šeit parādītie, nodrošina 1,6 reižu lielāku sasniedzamību, tos lietojot ar APS-C kamerām.

Optiskais un elektroniskais skatu meklētājs: kurš ir labāks?

DSLR kamerām ir optiskie skatu meklētāji, kam daži fotogrāfi dod priekšroku, jo tie nodrošina tiešu saikni ar ainu. Agrāk bezspoguļa kamerās izmantotajiem elektroniskajiem skatu meklētājiem (EVF) bija tāds trūkums kā aizkave, taču tie kļūst arvien labāki — jaunākajām EOS R sistēmas kamerām ir EVF ar lielu atsvaidzināšanas ātrumu līdz 120 kadriem/s, kas nozīmē, ka aizkave praktiski nav manāma, turklāt tiem ir arī savas priekšrocības.

Ja izmantojat EOS R sistēmas kameru, ekspozīcijas simulācija ļauj priekšskatīt attēlu ar attiecīgo ekspozīciju, attēla stilu un citiem lietotajiem iestatījumiem — gan skatu meklētājā, gan aizmugurējā LCD ekrānā. DSLR kamerā ekspozīcijas simulācija darbojas, ja izmantojat aizmugurējo ekrānu tiešā skata režīmā, bet ne skatu meklētājā. Ar EVF varat arī iekomponēt kadru un fokusēt vāja apgaismojuma apstākļos, kad ir pārāk tumšs, lai ar neapbruņotu aci redzētu cauri optiskajam skatu meklētājam. Kad uzņemat video, EOS R sistēmas kameru EVF piedāvā tādu pašu manuālās fokusēšanas atbalsta displeju kā Canon profesionālās Cinema EOS kameras.

Savvaļas dzīvnieku fotogrāfe Danija Konora (Dani Connor), kas izmantoja EOS R7 ceļojuma laikā, meklējot apdraudēto Ibērijas lūsi, atklāja, ka darbs ar elektronisko skatu meklētāju pilnībā izmainīja fotografēšanu.

“Izmantojot DSLR skatu meklētāju, bieži vien ir vieglāk uzņemt testa kadru un pārbaudīt attēlu aizmugurējā ekrānā, pirms izlemju, kādus iestatījumus mainīt,” viņa saka. “Taču ar bezspoguļa kameru ir tik noderīgi redzēt, kāda ietekme ir iestatījumu izmaiņām, nenovēršot acis no skatu meklētāja.

“Ja man ātri jāreaģē, fotografējot savvaļas dzīvniekus, vai varbūt gaisma pastāvīgi mainās, es varu ātri pielāgot ISO vai slēdža ātrumu un redzēt, kā izskatās fotogrāfija.”

Shematiska ilustrācija ar elektronisko skatu meklētāju.

Bezspoguļa kameras elektroniskajā skatu meklētājā (EVF) ir izmantota kameras aizmugurē esošā LCD ekrāna displeja tehnoloģija, tomēr kompaktākā versijā ar augstāku izšķirtspēju. Viena no priekšrocībām ir tā, ka tas ļauj jums redzēt to, ko redz kamera, pat apstākļos, kad ir pārāk tumšs, lai kaut ko redzētu ar neapbruņotu aci.

Shematiska ilustrācija, kurā parādīts gaismas ceļš DSLR kamerā, ko spogulis atstaro augšup uz pentaprizmu un pēc tam skatu meklētājā.

DSLR spogulis caur pentaprizmu atstaro gaismu līdz optiskajam skatu meklētājam, tāpēc attēls ir pareizā virzienā. Priekšrocība ir tāda, ka tas notiek acumirklī. “Izmantojot elektronisko skatu meklētāju, vienmēr būs zināma aizkave,” saka Maiks. “DSLR kameras skatu meklētājs darbojas gaismas ātrumā — nekas nevar būt ātrāks par to.”

Attēlu kvalitāte: vai ar bezspoguļa kamerām var iegūt labākas fotogrāfijas?

“Attēlu uzņemšana, izmantojot abas sistēmas, nav radikāli atšķirīga, ja runā par faktisko iegūtā attēla kvalitāti, taču dažādas ar to saistītas lietas patiešām rada atšķirību,” saka Maiks.

"Piemēram, ar RF stiprinājumu viena no priekšrocībām, ko sniedz ātrā objektīva un kameras komunikācija, ir tāda, ka, ja jums ir optikas problēmas, piemēram, difrakcija un aberācija, reāllaika korekciju var veikt kamerā. Šī tūlītējā apstrāde nozīmē to, ka savā ziņā ar jaunajām kamerām jūs faktiski iegūstat labāku attēlu kvalitāti.”

Līdzīgi dažās situācijās ir lielāka iespēja, ka bezspoguļa kameras, piemēram, EOS R7, kurai ir nepārtrauktās fotografēšanas ātrumu līdz 15 kadriem sekundē, izmantojot mehānisko slēdzi, un 30 kadriem sekundē, izmantojot elektronisko slēdzi, kā arī ar pilna automātiskā fokusēšana ar sekošanu, var labāk nodrošināt konsekventi lietojamus attēlus nekā EOS 7D Mark II vai EOS 90D — abām maksimālais nepārtrauktās fotografēšanas ātrums ir 10 kadri sekundē.

Skats ar Canon EOS R8 LCD ekrānu, kurā redzams fotogrāfs, kas ieraksta videoklipus ar augiem puķpodos.

Jaunākajās bezspoguļa kamerās, piemēram, EOS R8, ir iekļautas tādas modernas funkcijas satura veidotājiem kā 4K 60p video ar viedu sekošanu objektiem — tas netiek piedāvāts DSLR kamerās, piemēram, EOS 7D Mark II vai EOS 90D.

Automātiskā fokusēšana: bezspoguļa un DSLR kameru salīdzinājums

EOS R sistēmas bezspoguļa kameras, tostarp EOS R5, EOS R6 Mark II, EOS R8, EOS R7 un EOS R10 izmanto Canon jaunāko Dual Pixel CMOS AF II automātiskās fokusēšanas sistēmu, kurā katrs sensora pikselis tiek izmantots gan fokusēšanai, gan attēlveidošanai, salīdzinot ar specifisku uz punktu balstītu fāzes noteikšanas sensoru ar fokusēšanu caur skatu meklētāju tādām kamerām kā EOS 7D Mark II un EOS 90D.

Viena no šo bezspoguļa kameru būtiskām priekšrocībām ir iespēja izvēlēties AF punktu jebkurā kadra vietā. “Tas nav iespējams ar DSLR kamerām,” Maiks skaidro, “un tas nodrošina arī tādas iespējas kā sekošanu sejai, sekošanu acīm un sekošanu dzīvniekiem, kas pieejama šajās kamerās. Varat, piemēram, atrast lidojoša putna aci un sekot tai visā kadrā — arī tas nav iespējams ar DSLR kameru.

“Tomēr dažām profesionālām DSLR kamerām ir atsevišķa fokusēšanas mikroshēma, tāpēc, lai gan kopējā automātiskās fokusēšanas sistēma var būt ierobežota salīdzinājumā ar jaunākām bezspoguļa kamerām, noteiktās situācijās tā var būt ātrāka, pateicoties šai īpašajai AF mikroshēmai.”

Canon EOS R7 displejs, kurā redzams plēsīgs putns, kas sēž uz zara un uz kura acs ir automātiskās fokusēšanas punkts.

Ātrais elektroniskais slēdzis un dzīvnieku acu automātiskā fokusēšana ar sekošanu, kas pieejama jaunākajās bezspoguļa kamerās, piemēram, EOS R7 un EOS R10, ir lieliski piemērota visu līmeņu fotogrāfiem. “ Savvaļas dzīvnieku fotogrāfam ir ļoti noderīga iespēja sekot dzīvnieka acij,” saka savvaļas dzīvnieku speciāliste Danija Konora (Dani Connor). “Tas man ir pavēris jaunas iespējas, kas man nebija pieejamas kā DSLR kameras lietotājai.”

Mehāniskā un elektroniskā slēdža salīdzinājums

Dažām DSLR kamerām — jo īpaši EOS 90D un EOS-1D X Mark III — papildus mehāniskajam slēdzim ir elektroniskais slēdzis, bet parasti DSLR kamerām ir mehāniskais slēdzis. No otras puses — visām Canon EOS R sistēmas bezspoguļa kamerām ir abu veidu slēdži.

Izmantojot elektronisko slēdzi, mehāniskais slēdzis tiek fiksēts kā atvērts, un attēlveidošanas sensors būtībā tiek nolasīts elektroniski. Lielākā priekšrocība tam ir tāda, ka fotografēt var pilnīgi klusi — ne tikai klusāk ar amortizētu vai apspiestu slēdža darbību, kas pieejama dažās kamerās, izvēloties opciju “S” (soft — klusa fotografēšana), bet pilnībā bez trokšņa. Tas var būt nenovērtējami, ja fotografējat, piemēram, tramīgus savvaļas dzīvniekus, snaudošus mazuļus vai klusas kāzu ceremonijas daļas.*

Elektroniskie slēdži arī nodrošina ātrāku nepārtraukto fotografēšanu. “Ar mehāniskajiem slēdžiem,” saka Maiks, “vislielākais ātrums, ko iegūst mūsu DSLR kamera, bija 16 kadri sekundē ar EOS-1D X Mark III, kas ir augsta līmeņa profesionālā kamera. Kamera EOS R10 ar elektronisko slēdzi var nodrošināt iespēju iegūt līdz 23 kadriem sekundē, un tā maksā tikai daļu no iepriekš minētās kameras cenas, savukārt EOS R7 var uzņemt 30 kadrus sekundē, kas atbilst kameras EOS R3 — vēl vienas profesionālās kameras — ātrumam, tomēr maksā tikai trešdaļu no tās cenas.”

Tomēr, fotografējot darbību ar elektronisko slēdzi, problēmas var radīt izliektas darbības (rolling shutter) fenomens — objekti, kas ātri kustas, piemēram, golfa nūja sišanas laikā vai rotējošs propellers, laikā, kas nepieciešams, lai nolasītu visu kadru, var pārvietoties, līdz ar to iegūtajā attēlā tiek parādīti izkropļoti. Jaunākajās bezspoguļa kamerās šis fenomens ir ievērojami samazināts, tomēr ātras darbības fotografēšanai ieteicams izmantot mehānisko slēdzi.

Fotografēšana ar elektronisko slēdzi pie atsevišķa veida mākslīgā apgaismojuma, jo īpaši pie dienasgaismas spuldzēm, var būt problemātiska, ja gaismas fāze nesakrīt ar slēdzi. Līdzīgu iemeslu dēļ, izmantojot zibspuldzi ar elektronisko slēdzi, var iegūt nevienmērīgu kadra ekspozīciju.

Melnbalts tuvplāns, kurā bērns uzmanīgi skatās lejup.

Ģimenes fotogrāfe Helēna Barleta (Helen Bartlett) uzskata, ka iespēja pilnīgā klusumā uzņemt ar EOS R sistēmas kamerām ir nenovērtējama. Tā kā tas neļauj slēdža skaņai novērst mazo fotografējamo objektu uzmanību vai pat tos pamodināt, ja viņi aizmiguši, viņa tos var iemūžināt dabiskākās situācijās. Uzņemts ar Canon EOS R5 un Canon RF 50mm F1.2L USM objektīvu ar 1/1000 s, f/1.2 un ISO100. © Helen Bartlett

Akumulatora kalpošanas laiks: DSLR un bezspoguļa kameru salīdzinājums

Bieži vien saka, ka DSLR kamerām ir ilgāks akumulatora darbības laiks nekā bezspoguļa kamerām, galvenokārt tāpēc, ka bezspoguļa kameras elektroniskajam skatu meklētājam ir nepieciešama enerģija, savukārt DSLR optiskais skatu meklētājs to neizmanto. Tomēr praksē akumulatora darbības laiks lielā mērā ir atkarīgs no kameras lietošanas — piemēram, izmantojot zibspuldzi, tiek patērēts vairāk enerģijas abu veidu kamerām, savukārt LCD ekrāna izmantošana DSLR kamerā parasti patērē vairāk enerģijas nekā LCD ekrāna izmantošana bezspoguļa kamerā. Vidējas klases DSLR kamera, piemēram, EOS 90D, piedāvā 1200 vai vairāk kadru ar skatu meklētāju un 450 kadrus ar LCD, savukārt bezspoguļa kamera EOS R6 Mark II nodrošina 450 kadrus ar elektronisko skatu meklētāju vai 760 kadrus ar LCD.

Profesionālajā līmenī atšķirība ir vēl lielāka: piemēram, ja ar kameru EOS-1D X Mark III izmanto skatu meklētāju, ar uzlādētu akumulatoru var uzņemt 2500 attēlus, bet, ja izmanto tiešo skatu, šis skaits nokrītas līdz 600 attēliem, salīdzinot ar bezspoguļa kameras EOS R3 620 kadriem ar skatu meklētāju un 860 — ar LCD. Tāpēc, ja dodat priekšroku aizmugurējā LCD ekrāna izmantošanai, ar bezspoguļa kamerām ar uzlādētu akumulatoru varēsiet iegūt krietni vairāk kadru.

Bezspoguļa vai DSLR kamera: kā izvēlēties

Gan bezspoguļa, gan DSLR kamerām ir savas stiprās un vājās puses. Tas, kura jums piemērotāka, ir lielā mērā atkarīgs no veida, kā fotografējat, un priekšrocībām, kuras vēlaties izmantot ar izvēlēto kameru/objektīvu.

Ja vēlaties vieglu kameru ar lielu kadru nomaiņas ātrumu ceļojumu fotografēšanai, bezspoguļa kamera, piemēram, EOS R10, var būt jums perfekti piemērota. Ja vēlaties izmantot jaunākās paaudzes RF objektīvus, tad jums ir piemērota bezspoguļa EOS R sistēma ar to pavadošajām priekšrocībām, tostarp kamerā ietverto attēla koriģēšanu un automātisko fokusēšanu ar sekošanu, kā arī iespēju izmantot savus iecienītākos EF objektīvus, pateicoties EF-EOS R adapteru klāstam.

Ja vēlaties skatu meklētājā priekšskatīt attēlu, kuram ir piemēroti fotografēšanas iestatījumi, jums būs piemērots bezspoguļa kameras elektroniskais skatu meklētājs, taču tiešais skats DSLR kameras aizmugurējā LCD ekrānā nodrošinās to pašu, savukārt DSLR optiskais skatu meklētājs novērsīs pat ārkārtīgi mazo aizkavi, kas ir ātrākajiem bezspoguļa kameru EVF, kā arī nodrošinās ilgāku akumulatora darbības laiku.

Uzlabotās automātiskās fokusēšanas funkcijas, piemēram, dzīvnieku acu AF un transportlīdzekļu AF, ir pieejamas tikai jaunākajās EOS R sistēmas kamerās, taču īpašā AF mikroshēma profesionālajās DSLR kamerās var būt ātrāka. EOS R sistēmas kameras sniedz brīvību fotografēt ar elektronisku vai mehānisku slēdzi, savukārt lielākajai daļai DSLR kameru ir tikai mehāniskais slēdzis. Ja jums ir ļoti svarīga pilnīgi klusa fotografēšana un jūs nefotografējat objektus, kas ātri kustas, kur var rasties problēma ar izliektas darbības (rolling shutter) fenomenu, priekšrocības jums sniegs elektroniskā slēdža iespējas.

No ergonomikas līdz automātiskajai fokusēšanai, slēdža veidam un ātrumam — ja iespējams, izmēģiniet interesējošo kameru, jo nekas nevar aizstāt jūsu izjūtas par tās piemērotību jums.



*Var rasties citas skaņas (diafragmas atvēršanas, objektīva fokusēšanas, elektronikas skaņa utt.), kas nav saistītas ar slēdža darbību.

Amy Davies & Alex Summersby

Saistītie produkti

Saistītie raksti

  • TEHNOLOĢIJA

    Skaidrojums par APS-C un pilnkadra kamerām

    Ar ko atšķiras APS-C un pilnkadra kameras, un kura ir jums piemērotākā?

  • FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

    Kā izvēlēties objektīvu

    Viss, kas jums jāzina par objektīviem — no objektīvu veidiem līdz funkcijām, kam jāpievērš uzmanība.

  • PIRCĒJA CEĻVEDIS

    Labākais aprīkojums topošajiem profesionāļiem

    Trīs Canon vēstnieki apspriež, kādas ir labākās kameras un objektīvi tiem, kuri uzsāk gaitas šajā nozarē.

  • KOMPLEKTS

    Kāpēc EOS R sistēma ir jaunums, kas var izmainīt karjeru

    Canon EOS R kameras un objektīvi jau piecus gadus uzlabo fotogrāfu darbu. Uzziniet, kāpēc profesionāļi ir pārgājuši uz to.