MODES FOTOGRĀFIJAS

Kā uzņemt draugus kā modeļus

Modes un skaistumkopšanas nozares fotogrāfe Džeida Keša Gordona (Jade Keshia Gordon) piedāvā sešus vienkāršus padomus, kā izveidot stilīgākus kadrus, ko ievietot sociālajos tīklos vai tirdzniecības lapās.
Sieviete ar garām bizēm, kuru uz ielas fotografē draudzene ar Canon EOS R6.

Ar ko sākt, ja vēlaties piešķirt modernu izskatu savai Instagram plūsmai vai uzlabot attēlus modes preču tirdzniecības lapās? “Vissvarīgākais ir stils,” saka profesionālā modes fotogrāfe Džeida Keša Gordona (Jade Keshia Gordon). “Viss, sākot no apģērba un vietas līdz matiem un kosmētikai, ir cieši saistīts. Ir jārada noskaņa. Lielākā daļa tiešsaistē redzamo modeļu fotogrāfiju ir izveidotas, lai panāktu pirkšanas noskaņojumu, tāpēc padomājiet par to, kā fotogrāfi ir to panākuši, izmantojot gaismu, vietu, krāsas un pozas.”

Londonā dzīvojošā modes un skaistumkopšanas nozares fotogrāfe Džeida profesionāli fotografē 10 gadus, un viņa ir panākusi savu reputāciju, veidojot stilīgas, mūsdienīgas koncepcijas. Līdzīgi kā citi profesionāļi, viņa savu amatu apguva, fotografējot savus draugus.

Šeit viņa dalās ar sešiem vienkāršiem padomiem, kas jūsu portretiem var piešķirt modeļu estētiku neatkarīgi no tā, vai uzņemat ar EOS kameru, Canon PowerShot kameru vai viedtālruni.

1. Izvēlieties vietu, kas papildina izskatu

Portrets ar smaidošu sievieti ar garām bizēm un zili batikotu T kreklu.

Atrašanās vieta var būt tikpat svarīga kā fotografējamā persona. Ja fonā ir daudz priekšmetu, aizmiglojiet to, uzņemot ar fiksēta fokusa attāluma objektīvu, kuram ir mazs diafragmas atvērums. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F1.2L USM objektīvu ar 1/320 s, f/2 un ISO320. © Jade Keshia Gordon

“Ir svarīgi izvēlēties vietu, kas nenovērš uzmanību no demonstrētajām modes precēm un ideālā gadījumā papildina kopējo izskatu,” saka Džeida. “Ja fotografējamais tēls ir uzkrītošs un krāsains, es, iespējams, izvēlētos vienkrāsainu fonu.

Galvenais ir pārliecināties, ka fotografējamā persona ērti jūtas attiecīgajā vietā. Ja tā nedaudz kautrējas, nevajadzētu doties uz cilvēkiem pilnu vietu, kur ikviens uz jums skatīsies. Tā vietā dodieties uz kādu klusu vietu brīvā dabā vai uz autostāvvietu.

Ja jums ir pietiekami daudz vietas, varat fotografēt pat savā guļamistabā vai viesistabā. Daudz var panākt, kā fonu izmantojot vienkāršu baltu sienu.” Šajā rakstā uzziniet vairāk par vienkāršas mājas studijas izveidošanu.

2. Izstrādājiet darba kārtību

Portrets ar sievieti, kurai ir garas bizes un rozā jaka.

Vispirms izvēlieties apģērbu un paturiet prātā kārtību, kādā modelis to valkās. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F1.2L USM objektīvu ar 1/640 s, f/1.4 un ISO320. © Jade Keshia Gordon

Sieviete ar garām bizēm sēž, skatoties prom no kameras, viņas galva pagriezta atpakaļ pret to. Viņai ir saskaņots batikots krekliņš un legingi.

Iespējams, vēlēsieties saplānot fotosesiju atkarībā no matu sakārtojuma, sākot ar vienkāršāko. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F1.2L USM objektīvu ar 1/200 s, f/1.2 un ISO320. © Jade Keshia Gordon

Modes stila fotosesijās matiem un kosmētikai ir tikpat liela nozīme kā apģērbam. Džeida iesaka vispirms izvēlēties apģērbu un pēc tam matu sakārtojumu. “Ja plānojat uzņemt vairāku apģērbu demonstrācijas, padomājiet par darba kārtību. Jūs noteikti vēlaties, lai jūsu modelim būtu vienkārši pāriet no viena matu sakārtojumu uz nākamo. Izlemiet, kāds matu sakārtojums tiks izmantots ar katru apģērbu, un pēc tam izstrādājiet darba kārtību, sākot no vienkāršākā matu sakārtojuma.”

3. Pameklējiet kādas idejas pozām, lai uzņemtu modes fotogrāfijas

Sieviete ar garām bizēm, īsu rozā jaku un pelēkām džinsu biksēm ar augsto jostu pozē uz bruģa.

Sākumā fotografējamajai personai pozēšana var šķist dīvaina, tāpēc sāciet ar dabiskām pozām, kurās tā jūtas ērti. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F1.2L USM objektīvu ar 1/640 s, f/1.4 un ISO320. © Jade Keshia Gordon

Sieviete zilā batikotā apģērbā uz aizmuguri atsviež garās bizes.

Ļaujiet pozēšanai notikt ar prieku. Šeit Džeida lūdza draudzeni atsviest uz aizmuguri bizes, kas piešķir kustību un palīdz radīt saistošu modes fotogrāfiju. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F1.2L USM objektīvu ar 1/320 s, f/2 un ISO320. © Jade Keshia Gordon

Džeida iesaka sagatavot noskaņas kolāžu, lai sniegtu fotografējamajai personai priekšstatu par iecerētā izskata veidu. “Neko pārāk lielu,” viņa saka. “Varbūt Pinterest attēlus vai dažus izgriezumus no žurnāliem ar pozēšanas idejām, matu sakārtojuma un kosmētikas ieteikumiem, kā arī iespējamajām vietām.”

“Ja kāds nav pieradis pozēt kā modelis, sakiet, lai iedomājas, ka piemēra drēbes pie spoguļa. Bieži vien ir vienkāršāk pašam parādīt pozu, lai nodemonstrētu, ko vēlaties. Lai iegūtu efektīgas fotogrāfijas, varat arī lūgt nākt uz jūsu pusi. Tā palīdzēsiet modelim atbrīvoties un vienlaicīgi varēsiet iegūt dažus momentuzņēmumus kustībā.”

4. Izmantojiet rekvizītus, lai modelim būtu, uz ko koncentrēt uzmanību

Sieviete ar garām bizēm, brillēm, violetu džemperi un mazu zilu somiņu, kas pārlikta pāri ķermenim.

Pāri ķermenim pārliktā somiņa nodrošina modelei vietu, kur likt rokas. Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark III (tās pēctecis tagad ir Canon EOS 5D Mark IV) un Canon EF 85mm f/1.8 USM objektīvu ar 1/125 s, f/1.8 un ISO50. © Jade Keshia Gordon

Sieviete batikotā krekliņā dzer no krūzes līdzņemšanai.

Izmantojot ikdienas priekšmetus kā rekvizītus, var panākt dabiskākas pozas. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F1.2L USM objektīvu ar 1/400 s, f/2 un ISO320. © Jade Keshia Gordon

“Atrodiet kādu rekvizītu, — tā var būt soma, tālrunis vai pat kafijas krūze, — kas nodarbina rokas. Kad modelis ir iesildījies, varat lūgt atkārtot to pašu vēlreiz, bet bez attiecīgā rekvizīta. Dažkārt es lūdzu modelim apsēsties un vienkārši ieņemt relaksētu pozu. Ir svarīgi novērst uzmanību un sniegt modelim kaut ko, uz ko koncentrēties.”

5. Eksperimentējiet ar dažādiem objektīviem un uzņemšanas pozām

Notupusies sieviete ar saskaņotu zili batikotu krekliņu un legingiem un baltiem sporta apaviem

Koriģējiet fotografēšanas pozīciju un eksperimentējiet ar dažādiem leņķiem, lai izveidotu dinamiskus un daudzveidīgus portretus. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F1.2L USM objektīvu ar 1/320 s, f/2 un ISO320. © Jade Keshia Gordon

Sieviete ar saskaņotu zili batikotu krekliņu un legingiem atbalstījusies pret sienu.

Notupšanās, lai uzņemtu no zemāka leņķa, ir lielisks veids, kā fotografējamai personai likt izskatīties garākai. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 85mm F1.2L USM objektīvu ar 1/250 s, f/2 un ISO320. © Jade Keshia Gordon

Džeida saka, ka jums nevajag daudz aprīkojuma, uzsākot modes stila portretu uzņemšanu — standarta EOS kameras komplekta objektīvs sniedz daudz iespēju uzņemt dažāda izskata fotogrāfijas. “18–55 mm objektīvs, piemēram, EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM, ir piemērots, jo varat uzņemt smalkas detaļas un pēc tam tālināt, lai parādītu visu apģērbu, tostarp kurpes. Ja vēlaties pāriet augstākā līmenī, lielisks papildinājums ir pieejams portretu objektīvs, piemēram, Canon EF 50mm f/1.8 STM, ar plašu maksimālo diafragmas atvērumu, kas atvieglo fona izpludināšanu.”

Ja dodat priekšroku bezspoguļu kamerai, daudzpusīgais Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM objektīvs kopā ar EOS R sistēmas kamerām, piemēram, Canon EOS RP, ir arī ideāli piemērots fotografēšanai uz ielas un tuvplāniem. Lieliskas alternatīvas portretiem ir arī Canon RF 50mm F1.8 STM un Canon RF 85mm F2 Macro IS STM objektīvi, savukārt universālais Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM ir kompakts un viegls tālummaiņas objektīvs ikdienas lietošanai.

Stāvot tālāk un pietuvinot modeli, iegūsiet skaistākus portretus, nekā stāvot tuvumā un attālinot. Atšķirības panāksiet arī ar kameras leņķa izvēli. “Lielākā daļa cilvēku vēlas izskatīties garāki, ja vien nav ļoti gara auguma,” saka Džeida. “To var panākt, uzņemot no zema leņķa, kas fotografējamās personas kājām liks izskatīties garākām. Nebaidieties notupties un uzņemt no apakšas!”

Neatkarīgi no objektīva, ar kuru strādājat, Džeida iesaka sākt ar kadriem visā augumā un pēc tam pāriet uz tuvākām detaļām. “Parādiet modelim dažus pirmos kadrus, lai varētu viņu pārliecināt, ka fotogrāfijas izskatās patiešām labi. Tad varat ierosināt uzņemt tuvplānus. Lūdziet izveidot smieklīgas sejas izteiksmes vai parotaļāties ar šalli vai cepuri. Tas fotografējamajai personai liks atraisīties.

6. Kopā ar fotogrāfijām uzņemiet video

The back of a Canon EOS R6 showing a portrait of a woman on the touchscreen.

Kāpēc gan neuzņemt arī dažus modeļu portretu video, kamēr fotografējat? Viena no lielākajām atšķirībām starp videoklipu uzņemšanu un fotografēšanu ir tā, ka jums jādomā par vietām, kur to varēs griezt — kur videoklips sāksies un beigsies vai kur tas tiks griezts, lai pievienotu citam klipam. Sāciet uzņemšanu pirms šīs vietas un beidziet pēc tās, lai atvieglotu klipu rediģēšanu ar video programmatūru.

Džeida iesaka katra apģērba uzņemšanas laikā uzņemt arī video. “Modelis zinās, kā apģērbs kustas, kas, savukārt, palīdzēs izprast, kā kustēties,” viņa saka. “Es vēlos, lai ikviens gūtu prieku modes videoklipu veidošanas laikā. Es lūdzu mūsu modelim virpuļot, nākt uz manu pusi, salikt rokas pret kameru un atkāpties — viņa pat stilīgi palēcās. Tas tikai parāda prieku, ar kādu mēs piedalījāmies šajā fotosesijā.”


Autors: Markuss Hokins (Marcus Hawkins)

Saistīti produkti

Saistītie raksti

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Uzņemiet labākas pašbildes

  Pakalpojuma TikTok satura veidotāja Nina Kolinsa (Nina Collins) skaidro, kā mājās uzņemt radošus pašportretus.

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Kā portretos uzņemt perfektu ādas toni

  Apgūstiet sarežģīto mākslu uzņemt dabisku ādas toni kopā ar profesionālo modes fotogrāfi Džeidu Kešu Gordonu (Jade Keshia Gordon).

 • PORTRETS

  Izpratnes pilns kvīru kopienas portretējums

  Nebinārās dzimtes fotogrāfs Luiss Peinters (Louis Painter) stāsta par kvīru kopienas fotografēšanu.

 • PORTRETU FOTOGRAFĒŠANA

  Portretu fotografēšanas padomi

  Uzlabojiet portretu fotografēšanu ar šiem padomiem un paņēmieniem.