8. Kādi iestatījumi jāizmanto, lai fotografētu salūtu
Neatkarīgi no tā, kādu kameru lietojat, zemāks ISO (gaismjutība) iestatījums nodrošina asākus attēlus ar labākām krāsām un mazāku trokšņu risku. Tādēļ sāciet, piemēram, ar iestatījumu ISO100 vai ISO125 un pēc tam regulējiet diafragmas atvērumu un slēdža ātrumu, lai iegūtu labu ekspozīciju.
Ja fotografējat, turot kameru rokās, sāciet ar lēnāko slēdža ātrumu, ko varat izmantot, lai neradītu nepieļaujamu izplūdumu no kameras vai salūta kustībām. Labs ir aptuveni 1/10 sek. slēdža ātrums — gana ātrs, lai fiksētu salūta kustību, bet gana ilgs, lai uztvertu gaismu. Ja izmantojat kameru uz trijkāja, sākumā varat izmantot daudz mazāku ekspozīcijas laiku, piemēram, vienu vai divas sekundes.
Ja vēlaties saglabāt asumu visā kadrā, sāciet ar diafragmas atvēruma iestatījumu aptuveni f/8. Ja vēlaties ielaist vairāk gaismas, bet nevarat izmantot lēnāku slēdža ātrumu, neradot izplūdumu, varat pamēģināt paplašināt diafragmas atvērumu līdz f/5.6 vai f/4, tomēr, jo platāks diafragmas atvērums (proti, mazāks f-cipars), jo šaurāks asuma dziļums, tādēļ mazāka daļa no kadra būs asā fokusā.
Lai atrastu pareizo līdzsvaru starp slēdža ātrumu, lai uzņemtu tās detaļas, ko vēlaties, tik asi, cik gribat, kombinācijā ar diafragmas atvērumu, kas nodrošina labu ekspozīciju un vēlamo asuma dziļumu, var nākties nedaudz paeksperimentēt. Ja nevarat iegūt uzņēmumus ar labu ekspozīciju un bez izplūduma, izmantojot diafragmas atvērumu un slēdža ātrumu, tad pamēģiniet noregulēt ISO. Kamerām ar lielākiem sensoriem, piemēram, pilna kadra bezspoguļu kamerām, tostarp EOS RP vai EOS R6, ir labāka augsta ISO veiktspēja un vislabākie rezultāti, tomēr labs pamatlikums vienalga ir izvēlēties zemu ISO un palielināt to tikai tad, ja nepieciešams.