SALŪTA FOTOGRĀFIJAS

10 padomi eksplozīvu salūta fotogrāfiju uzņemšanai

Aprīkojums, metodes un kompozīcija — labākie padomi salūta fotografēšanai.
Daudzkrāsu salūta raķetes eksplodē tumšās debesīs virs tilta, izgaismojot apakšā esošo ūdeni.

Krāsains salūts uz naksnīgu debesu fona ir skats, kas daudziem šķiet gluži maģisks — kāpēc gan neuzņemt šo brīnumaino sajūtu fotogrāfijā? Neatkarīgi no tā, vai izmantojat kompaktu kameru, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III, bezspoguļu kameru, piemēram, Canon EOS R6 vai DSLR, piemēram, Canon EOS 90D, šie 10 salūta fotografēšanas padomi palīdzēs jums uzņemt šo brīnumaino skatu jau šajos svētkos.

1. Kura Canon kamera ir vispiemērotākā salūta fotografēšanai

Jauna sieviete ar zilu ziemas cepuri tur rokās Canon EOS RP kameru.

Bezspoguļu tehnoloģija ir lieliski piemērota salūta fotografēšanai. Tādās kamerās kā Canon EOS RP un Canon EOS R6 elektroniskajā skatu meklētājā un aizmugurējā ekrānā var redzēt, kā ekspozīcija izskatīsies, tādēļ varat skaidri zināt, kāds būs galarezultāts. Ja izmantojat DSLR kameru, piemēram, Canon EOS 90D, aizmugurējā ekrānā to pašu varat panākt, izmantojot Live View režīmu ar iespējotu ekspozīcijas simulāciju.

Vienalga, kāds ir jūsu aprīkojums vai pieredze — salūta fotografēšana var būt gan vienkārša, gan interesanta. Ja skatāties salūtu, lielisks veids, kā to fotografēt, ir, izmantojot kabatas izmēra kameru, piemēram, Canon PowerShot SX740 HS, jo tai ir ļoti jutīgs CMOS sensors, vai Canon PowerShot G7 X Mark III, kurai ir spilgts f/1.8 maksimālais diafragmas atvērums, kas ir lieliski piemērots fotografēšanai naktī un vājā apgaismojumā.

Jaudīgās kameras Canon EOS RP un Canon EOS 90D ir lieliski piemērotas fotogrāfiem, kuri vēlas lielāku radošo brīvību. Pilna kadra sensors kamerā EOS RP nodrošina labāku kontroli pār asuma dziļumu un labāku veiktspēju vājā apgaismojumā. Arī kamera EOS 90D ir vienlīdz iespaidīgi darbojas vājā apgaismojumā, izmantojot īpašo režīmu Handheld Night Scene (aina naktī, kameru turot rokās), lai uzņemtu asus attēlus vājā apgaismojumā bez trijkāja. Abās kamerās ir Canon DIGIC 8 attēla procesors, kas digitāli samazina attēla troksni pat pie augsta ISO (jutības) iestatījuma, lai iegūtu lieliskus rezultātus un pielāgošanas iespējas, fotografējot tumsā.

Nākamais kvalitātes līmenis ir Canon EOS R6 — profesionālā kamera, kas paredzēta fotografēšanai vājā apgaismojumā. Tai ir 20.1 megapikselis pilna kadra sensorā, proti, katrs pikselis ir lielāks un gaismjutīgāks, nodrošinot lielisku kvalitāti vājā apgaismojumā un ļoti labu dinamisko amplitūdu. Turklāt šai kamerai ir 8 punktu attēla stabilizācija, izmantojot to kopā ar saderīgiem RF objektīviem, tādēļ varat fotografēt naktī bez izplūduma, pat, turot kameru rokās un ar salīdzinoši lēnu slēdža ātrumu, lai uztvertu pēc iespējas vairāk gaismas.

2. Kuri objektīvi ir vislabākie salūta fotografēšanai

Sarkanas un zelta salūta raķetes izgaismo tumšas debesis.

Iebūvētie objektīvi kompaktajās kamerās, piemēram, Canon PowerShot G7 X Mark III, labāk spēj uzņemt salūtu, kā redzams šeit — uzņemts ar 36mm, 2 sek., f/11 un ISO125.

Rozā un zelta uguņošanas raķetes eksplodē debesīs virs metāla tilta.

Kompakts tālummaiņas objektīvs ļaus pietuvoties darbības vietai, bet, pateicoties iebūvētajam attēla stabilizatoram, fotoattēli, kas uzņemti, turot kameru rokās, būs skaisti un bez izplūduma. Uzņemts ar Canon EOS M10 (kuras pēctecis ir Canon EOS M200 un Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 90 mm, 6 sek., f/18 un ISO100.

Lieliskus uzņēmumus varat iegūt, izmantojot arī kompaktas supertālummaiņas kameras iebūvēto objektīvu vai kameras komplektācijā iekļauto objektīvu. Tomēr, ja objektīvus varat nomainīt, paveras iespējas izveidot daudzveidīgākas un radošākas kompozīcijas.

Īsāki fokusa attālumi ļauj iekļaut kadrā ēkas un konstrukcijas, lai piešķirtu fotoattēliem kontekstu un padarītu tos vizuāli interesantākus. Platleņķa objektīvs ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, cenas ziņā pieejamais Canon RF 16mm F2.8 STM ir lielisks pamatrīks, ko iekļaut savā aprīkojuma komplektā kopā ar Canon EOS R System kameru, piemēram, EOS RP vai EOS R6. Kompaktā profila dēļ tas ir universāls kompanjons dažādām fotografēšanas situācijām. Apvienojot EOS R System kameru ar platleņķa tālummaiņas objektīvu, piemēram, Canon RF 14-35mm F4L IS USM vai Canon RF 15-35mm F2.8L IS USM, varēsiet mainīt fokusa attālumu, lai dažādotu kompozīcijas; tas ir īpaši vērtīgi gadījumos, kad fotografēšanas laikā ir ierobežota pārvietošanās brīvība.

Turpretī telefoto objektīvi izolē un izceļ detaļas, radot iespaidīgus kadrus tikai ar salūtu.

Ja vēlaties universālu risinājumu, izmēģiniet tālummaiņas objektīvu ar platu fokusa diapazonu, piemēram, Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM, kuram ir arī iebūvēts attēla stabilizators pastāvīgi asiem uzņēmumiem.

3. Kur ir vislabākā atrašanās vieta salūtu fotografēšanai

Ir vērts iepriekš ieplānot, kur varētu būt vislabākā vieta bez traucēkļiem. Pārbaudiet salūta vietu pa dienu un uzziniet, kurā virzienā pūtīs vējš. Tas ir īpaši svarīgi, ja tuvumā būs ugunskuri, jo varēsiet izvairīties no dūmu vai dzirksteļu iekļūšanas kadrā. Ja plānojat lietot trijkāji, iekārtojieties vietā, kur citi cilvēki nevar iekļūt kadrā.

Papildu dimensiju jūsu fotogrāfijām var piešķirt atrašanās vieta ar interesantu objektu priekšplānā, piemēram, tiltu.

4. Kā nofotografēt salūta noskaņu ballītē

Deg spilgta brīnumsvecīte, metot dzirksteles visos virzienos.

Brīnumsvecīšu fotografēšana ir lielisks veids, kā iemācīties fotografēt salūtu, turklāt izmaksā ļoti lēti. Eksperimentēšana ar gaismas gleznošanu var kļūt arī par jautru ģimenes pasākumu.

Labs veids, kā notvert ballītes noskaņu, ir fotografēt ģimenes locekļus ar brīnumsvecītēm, izmantojot viņu iztēli jautru un māksliniecisku gaismas rakstu izveidē. Lietojumprogrammā Canon Photo Companion ir pamācība, kurā izskaidrotas labākās metodes un iestatījumi zīmēšanai ar gaismu, kā arī daudz citu ideju lieliskām fotogrāfijām.

Vēl viens veids, kā izveidot interesantu kadru, ir uzņemt salūtu atspīdumu logā kopā ar draugiem un ģimenes locekļiem, kuri no iekšpuses raugās ārā. Uzņemiet dažus pārbaudes kadrus, lai pārliecinātos, ka cilvēki attēlā ir labi eksponēti, un pēc tam saglabājiet šos iestatījumus līdz brīdim, kad sāksies salūts. Ja jūsu kamera nodrošina šādu opciju, noteikti uzņemiet attēlus RAW formātā. Tas nodrošinās maksimālas pielāgošanas iespējas, regulējot, kā tiek eksponētas dažādas attēla daļas. Pēcapstrādi varat veikt Digital Photo Professional (DPP) — Canon bezmaksas RAW failu apstrādes un rediģēšanas programmā.

5. Kā iegūt asas salūta fotogrāfijas

Rozā un lillā uguņošanas raķetes izgaismo debesis virs tilta.

Iestatot kameru nepārtrauktas fotografēšanas režīmā, varēsiet uzņemt fantastisku attēlu, pat ja uguņošanas raķete sprāgst ātrāk vai vēlāk nekā gaidāt. Uzņemts ar Canon EOS M10 un Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 100 mm, 6 sek., f/11 un ISO100.

Tumšas debesis ar divām oranžām salūta raķetēm.

Kad salūts sākas, uzņemiet pāris fotoattēlus un pārbaudiet, vai jums patīk ekspozīcija. Ja attēli ir pārāk gaiši, varat mēģināt sašaurināt diafragmas atvērumu (augstāks f-cipars), piemēram, f/11. Ja tie ir par tumšu, varat paplašināt diafragmas atvērumu vai palielināt ISO iestatījumu, tomēr atcerieties — jo zemāks ISO, jo asāks attēls un mazāks attēla trokšņu risks. Uzņemts ar Canon EOS M10 un Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM objektīvu ar 40 mm, 30 sek., f/11 un ISO100.

Pirmā svarīgā lieta neatkarīgi no izmantotās ierīces, ir izslēgt zibspuldzi — jums ir vajadzīga salūta gaisma, nevis izgaismoti tuvumā esošie priekšmeti. Pēc tam, ja iespējams, pārslēdziet kameru tādā režīmā, kas ļauj kontrolēt iestatījumus, piemēram, slēdža prioritātes (Tv) vai manuālajā (M) režīmā.

Ir grūti paredzēt, kad eksplodēs vislielākās un viskrāsainākās raķetes, tādēļ ir vērtīgi iestatīt kameru nepārtrauktās fotografēšanas jeb Burst režīmā un ātri uzņemt vairākus attēlus pēc kārtas, katru reizi nospiežot slēdža pogu. Tas palielinās iespējas uzņemt vienu vai divus attēlus ar īpaši dramatisku uguņošanu. Kamera Canon EOS R6 nepārtraukti fotografē ar 20 kadru/s ātrumu elektroniskā slēdža režīmā, tādēļ nepalaidīsiet garām nevienu būtisku brīdi.

Ja kamera ir uz trijkāja, varat izmantot Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai bez vadiem kameru kontrolētu ar savu viedtālruni vai planšetdatoru. Varat arī izmantot tālvadības pulti ar vadu vai bez tā vai pat savas kameras taimera funkciju. Izmantojot visas šīs metodes, varat aktivizēt ekspozīciju, nepieskaroties kamerai, kas palīdz novērst tās izkustēšanos un nodrošina asus attēlus.

6. Kā fotografēt salūtu bez trijkāja

Ja jūsu objektīvam ir attēla stabilizācijas funkcija (par to liecina apzīmējums IS objektīva nosaukumā) vai ja jums ir tāda kamera kā Canon EOS R6 ar korpusa attēla stabilizatoru, tas palīdzēs kompensēt nelielu izkustināšanu, kad fotografējat, turot kameru rokā, bet ņemiet vērā, ka tas var samazināt slēdža ātrumu, ja fotografējat diafragmas prioritātes (Av) režīmā. Ja izmantojat trijkāji, izslēdziet objektīva IS. Papildu stabilitātei mēģiniet novietot kameru uz stabilas virsmas, piemēram, dzegas vai sienas, izmantojot Live View režīmu kameras aizmugurējā ekrānā vai uzņemot izmēģinājuma kadrus, lai pārbaudītu kompozīciju.

7. Kā veikt fokusēšanu, fotografējot salūtu

Bērns, kuram mugurā jaka un ziemas cepure, debesīs vēro dzeltenas un sarkanas salūta raķetes.

Salūta laikā interesanta pieeja ir fokusēt uz kādu priekšmetu salūta priekšplānā. Tas veido skaistu, miglainu fonu. (Tehniskais apzīmējums miglainam fonam ir bokē.) Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark II (tās pēctecis tagad ir Canon EOS 5D Mark IV) un Canon EF 85mm f/1.8 USM objektīvu ar 85mm, 1/100 s, f/1.8 un ISO1600.

Ieslēdziet kamerai manuālo fokusēšanu vai pārvietojiet objektīva fokusēšanas slēdzi MF pozīcijā un noregulējiet fokusu uz bezgalību. Uz objektīva korpusa vai kameras ekrānā tas ir apzīmēts ar ∞ simbolu. Šāds fokuss jums varētu būt vēlams, ja visu uzmanību pievēršat salūta uzņemšanai debesīs.

Ja vēlaties fotogrāfijā iekļaut priekšplāna elementus un gribat, lai arī tie izskatītos asi, labs padoms ir fokusēt uz punktu, kas atrodas aptuveni par trešdaļu ainas dziļumā; tas radīs maksimālu asuma dziļumu un padarīs lielāko daļu attēla asu starp priekšplānu un fonu. Tas ir ātrs veids, kā imitēt profesionālu metodi, ko sauc par hiperfokālo fokusēšanu — vairāk par to uzzināt un izmantot precīzāku hiperfokālās distances kalkulatoru varat Canon Photo Companion lietojumprogrammā.

8. Kādi iestatījumi jāizmanto, lai fotografētu salūtu

Neatkarīgi no tā, kādu kameru lietojat, zemāks ISO (gaismjutība) iestatījums nodrošina asākus attēlus ar labākām krāsām un mazāku trokšņu risku. Tādēļ sāciet, piemēram, ar iestatījumu ISO100 vai ISO125 un pēc tam regulējiet diafragmas atvērumu un slēdža ātrumu, lai iegūtu labu ekspozīciju.

Ja fotografējat, turot kameru rokās, sāciet ar lēnāko slēdža ātrumu, ko varat izmantot, lai neradītu nepieļaujamu izplūdumu no kameras vai salūta kustībām. Labs ir aptuveni 1/10 sek. slēdža ātrums — gana ātrs, lai fiksētu salūta kustību, bet gana ilgs, lai uztvertu gaismu. Ja izmantojat kameru uz trijkāja, sākumā varat izmantot daudz mazāku ekspozīcijas laiku, piemēram, vienu vai divas sekundes.

Ja vēlaties saglabāt asumu visā kadrā, sāciet ar diafragmas atvēruma iestatījumu aptuveni f/8. Ja vēlaties ielaist vairāk gaismas, bet nevarat izmantot lēnāku slēdža ātrumu, neradot izplūdumu, varat pamēģināt paplašināt diafragmas atvērumu līdz f/5.6 vai f/4, tomēr, jo platāks diafragmas atvērums (proti, mazāks f-cipars), jo šaurāks asuma dziļums, tādēļ mazāka daļa no kadra būs asā fokusā.

Lai atrastu pareizo līdzsvaru starp slēdža ātrumu, lai uzņemtu tās detaļas, ko vēlaties, tik asi, cik gribat, kombinācijā ar diafragmas atvērumu, kas nodrošina labu ekspozīciju un vēlamo asuma dziļumu, var nākties nedaudz paeksperimentēt. Ja nevarat iegūt uzņēmumus ar labu ekspozīciju un bez izplūduma, izmantojot diafragmas atvērumu un slēdža ātrumu, tad pamēģiniet noregulēt ISO. Kamerām ar lielākiem sensoriem, piemēram, pilna kadra bezspoguļu kamerām, tostarp EOS RP vai EOS R6, ir labāka augsta ISO veiktspēja un vislabākie rezultāti, tomēr labs pamatlikums vienalga ir izvēlēties zemu ISO un palielināt to tikai tad, ja nepieciešams.

9. Kā uzņemt salūta veidolus

Kameras ilglaicīgās ekspozīcijas režīms (Bulb) sniedz iespēju turēt slēdzi atvērtu, cik ilgi nepieciešams, līdz ar to varat uzņemt salūtu, tam debesīs mainoties un uguņojot, lai saglabātu gaismas ceļu iespaidīgos veidolus. Lai izmantotu ilglaicīgās ekspozīcijas režīmu, atlasiet manuālo režīmu (M) vai slēdža prioritātes režīmu (Tv) un ritiniet līdz opciju beigām, pēc 30 sek. atzīmes. Vienreiz nospiediet slēdža pogu, lai atvērtu slēdzi, un vēlreiz, kad vēlaties to aizvērt.

Fotografējot ar ilgu ekspozīciju, jums jātur kamera ļoti nekustīgi, tādēļ nepieciešams trijkājis. Ļoti noder kabeļa slēdzis vai tālvadības pults, piemēram, Canon Wireless Remote Control BR-E1, jo varat fotografēt, nepieskaroties kamerai, lai attēli nebūtu miglaini. Ja jums ir kamera ar iespējotu Wi-Fi, piemēram, Canon EOS 90D, varat izmēģināt arī Canon Camera Connect lietojumprogrammu, kas ļauj iedarbināt slēdzi attālināti no viedtālruņa vai planšetdatora.

10. Kā iegūt pareizu ekspozīciju salūta fotografēšanai

Tumšas debesis ar spilgtu salūtu, kas uguņo uz to fona, ir netipisks scenārijs fotografēšanai, un kamera automātiskajā režīmā var iestatīt ekspozīciju, kas ir pārāk gaiša nakts salūta attēliem. Ja uzņemat manuālajā režīmā (M) vai pusautomātiskajā režīmā, piemēram, ar diafragmas prioritātes (Av) vai aizslēga prioritātes (Tv) režīmu, varat to novērst, izmantot ekspozīcijas kompensāciju. Sameklējiet -/+ pogu vai ikonu ekrānā un iestatiet to ar aptuvenu vērtību no -1 līdz -2.

Ja izmantojat manuālu režīmu (M), varat uzraudzīt arī ekspozīcijas indikatora skalu savā LCD ekrānā vai kameras skatu meklētāja apakšā, kamēr izvēlaties iestatījumu kombināciju, kas indikatoru novirza skalas kreisajā pusē.

Fantastiskas salūta fotogrāfijas varat uzņemt ar jebkuru kameru. Vissvarīgākais ir sākt, mēģināt un izbaudīt!

Autors: Pīters Volinskis (Peter Wolinski)

Saistītie produkti

Saistītie raksti

  • UGUNS FOTOGRĀFIJAS

    Uguns fotografēšanas padomi

    Uzziniet paņēmienus, kas nepieciešami fotografēšanai uguns vai sveču gaismā.

  • BALLĪŠU FOTOGRAFĒŠANA

    Svarīgi padomi lieliskām ballīšu fotogrāfijām

    Uzņemiet neticami labas ballīšu fotogrāfijas, izmantojot šos vienkāršos padomus un paņēmienus.

  • NAKTS FOTOGRĀFIJA

    Nakts debesu fotografēšana

    Galvenie paņēmieni zvaigžņu fotografēšanai naktī, tostarp intervāla fotografēšana un zvaigžņu ceļu attēli.

  • FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI

    Uzņemiet fotogrāfijas no attāluma

    Atklājiet attālas uzņemšanas priekšrocības, uzņemot visu veidu fotogrāfijas.

  • Reģistrējieties mūsu biļetenam

    Saņemiet visus jaunumus un produktu informāciju