Daudziem naktī uzņemtiem kadriem ir vēlams plašs diafragmas atvērums ar mazu f skaitli un lielu ISO iestatījumu, lai jūs varētu nofiksēt kustību ar lielu slēdža ātrumu. Zīmējot ar gaismu, jārīkojas pretēji, jo galvenais fotografēšanas objekts ir kustība.
Atlasiet kamerā manuālo (M) fotografēšanas režīmu un izmantojiet mazu ISO iestatījumu (100–200). Iestatiet mazu diafragmas atvērumu (aptuveni f/11) un slēdža ātrumu no 10 līdz 30 sekundēm atkarībā no tā, cik daudz laika nepieciešams gaismas zīmējuma izveidei.
Manuāli būs jāiestata arī fokusa attālums, tāpēc atlasiet MF režīmu. Iepriekš fokusējiet uz apgabalu, kurā izmantosiet lampu, lai izveidotu zīmējumu. Daudzās kamerās varat iespējot arī manuālu fokusa atzīmēšanu (MF Peaking), kas ir vizuāls palīglīdzeklis, lai parādītu, kuras attēla daļas ir ar asāko fokusu.
Labs radošais padoms ir manuāli atlasīt baltās krāsas balansa iestatījumu. Piemēram, izmantojot iestatījumus Daylight (dienasgaisma), Cloudy (apmācies), Shade (ēna) vai Tungsten (kvēlspuldzes), tiks efektīvi mainīta gaismas krāsas temperatūra, radot pakāpeniski siltāku vai vēsāku krāsu efektu. Ja jūsu kamerā pieejams RAW kvalitātes režīms, fotografējiet ar to, jo tas sniedz iespēju mainīt baltās krāsas balansa iestatījumu, kad attēlu apstrādā ar rediģēšanas programmatūru, piemēram, Canon Digital Photo Professional.
Sākumā vienkārši izmantojiet mūsu ieteiktos kameras iestatījumus un lukturīša vai viedtālruņa gaismu, lai izveidotu pamata formas vai, iespējams, pat uzrakstītu savu vārdu ar gaismu. Iespējams, jums būs jāizmanto īsāka vai ilgāka ekspozīcija, plašāks vai šaurāks diafragmas atvērums, lai iegūtu vēlamo efektu. Eksperimentējiet ar iestatījumiem un drīz vien sapratīsiet, kas izskatās vislabāk.