Pjotrs saka, ka gaismas strēļu fotogrāfiju uzņemšana ir salīdzinoši vienkārša. “Nepieciešams tikai standarta aprīkojums ar kameru un trijkāji, kā arī laba atrašanās vieta,” viņš saka. “Šāda veida attēlus uzņemt nav sarežģīti, un uz LCD ekrāna redzamais attēls vienmēr ir fantastisks. Dažkārt šie attēli nemaz nav jārediģē, jo tie jau izskatās lieliski.” Uzņemts ar Canon EOS 5D Mark IV un Canon EF 16-35mm f/2.8L USM objektīvu (tā pēctecis tagad ir Canon EF 16-35mm f/2.8L III USM) ar 18 mm, 25 s, f/11 un ISO1000. © Piotr Skrzypiec
Tūristu gids dienā, gaismas strēļu fotogrāfs naktī — Pjotrs Skšipecs (Piotr Skrzypiec) izmanto savas zināšanas par brīnišķīgām vietām un ilgas ekspozīcijas paņēmienus, lai radītu pārsteidzošas ainavu fotogrāfijas Slovēnijā un citur. Nav pārsteigums, ka viņam tika piešķirts Canon konkursa “Redline Challenge” uzvarētāja tituls.
Fotogrāfiju konkursa mērķis bija paplašināt amatieru fotogrāfu prasmes kategorijā “gaisma tumsā”. Trīs no Pjotra attēliem iekļuva žūrijas fināla atlasē, un kā uzvarētājs tika izvēlēts noskaņas pilns kadrs ar miglā tītu viaduktu.
Pjotrs izmantoja ilgu ekspozīciju, lai braucošu automašīnu skaidrās priekšējo lukturu gaismas pārveidotu viļņveida krāsu strēlēs. Ilga ekspozīcija nozīmē fotografēšanu ar mazu slēdža ātrumu, kas var ilgt no dažām sekundēm līdz stundām un kuras rezultātā tiek iegūti izpludināti kustīgie objekti. Šim paņēmienam nevajag īpašu kameru vai objektīvu, un iegūtie rezultāti var būt pārsteidzoši. Iga ekspozīcija ir piemērota ne tikai, lai izpludinātu kustību, bet arī lai palielinātu kamerā iekļuvušās gaismas daudzumu un samazinātu ISO, kas uzlabo attēla kvalitāti.
Šeit Pjotrs atkārtoti apmeklē vietas, kur uzņēmis citus kadrus, un piedāvā padomus, kā uzņemt līdzīgas fotogrāfijas ar gaismas strēlēm.