Uguns ir brīnišķīgs fotografējamais objekts, kas sniedz nebeidzamas radošās iespējas. Skaistumu var rast ne vien pašās liesmās, bet tās arī ieskauj apkārtni burvīgā, siltā gaismā. Tas nozīmē, ka uguns var būt ne tikai skatienu piesaistošs objekts, bet arī noskaņas pilns gaismas avots portretiem.
Fotografēt uguni var arī būt izaicinoši. Fotogrāfi saskaras ar problēmu, ka gaismas avots ir ļoti gaišs, bet apkārtne bieži vien ir ļoti blāva. Šis augstais kontrasta līmenis var apgrūtināt detaļu tveršanu ainas gaišākajās un tumšākajās daļās. Tomēr ar pareizajiem kameras iestatījumiem un dažām vienkāršām prasmēm ikviens var uzņemt skaistus uguns fotoattēlus.
Lai gan liesmu fotografēšana ir lieliska prasme, ko apgūt visa gada garumā, tā īpaši noderēs, ja vēlaties radoši izpausties svētku laikā. Lūk, kā uzņemt skaistus uguns fotoattēlus šajā ziemas svētku sezonā.
UGUNS FOTOGRAFĒŠANA
Uguns fotografēšana: kā fotografēt liesmas
1. Ievērojiet drošību
Uguns, tāpat kā fotografēšana, var būt aizraujoša, lai gan ne vienmēr tas ir pozitīvi. Ir viegli aizrauties ar fotografēšanu, bet drošībai vienmēr jābūt pirmajā vietā. Ir svarīgi ne vien pasargāt sevi un citus no traumām, bet arī kontrolēt uguni. Novietojiet tuvumā spaini ar ūdeni vai ugunsdzēšamo aparātu, lai nodzēstu ugunsgrēku, un izmantojiet galvas lukturi, lai atrastu ceļu tumsā. Vienmēr ieteicams pārliecināties par laikapstākļiem, jo spēcīgs vējš var padarīt liesmas neparedzamas.
2. Izvēlieties pareizo aprīkojumu
Uguns radītā gaisma parasti ir diezgan blāva, tāpēc var noderēt aprīkojums, kas labi darbojas vājā apgaismojumā, ja izmantojat uguni kā gaismas avotu, lai fotografētu tuvumā esošus objektus. Ideāli piemērota kamera ir, piemēram, Canon EOS R6 – tās īpaši jutīgais 20,1 MP pilna kadra sensors ir īpaši izstrādāts, lai bez piepūles darbotos liela dinamiskā diapazona apstākļos, kā arī situācijās ar vāju apgaismojumu.
Ļoti noder arī ātrs objektīvs ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, Canon RF 50mm F1.8 STM, jo objektīviem ar fiksētu fokusa attālumu ir platāki maksimālie diafragmas atvērumi nekā tālummaiņas objektīviem. Tas nodrošina lielāku slēdža ātrumu un mazāku ISO vājā apgaismojumā, kas nozīmē asākus kadrus ar mazāku trokšņa daudzumu.
Lai gan objektīvs nav obligāts, tas arī var ļoti noderēt ugunskura un sveču fotoattēlu uzņemšanai, jo tas sniedz iespēju fotografēt ar ilgāku ekspozīciju un izpludināt liesmu ņirbošo kustību.
3. Sveču gaismas fotografēšana
Sveces var nodrošināt kadrus ar īpašu noskaņu, bet tās var būt izaicinoši fotografēt, jo svecēm ir spožas liesmas, bet tās neizstaro daudz apkārtējās gaismas. Tas nozīmē – ja mēs iestatīsim ekspozīciju uz liesmām, tad pārējā aina būs gandrīz tumša, bet, ja iestatīsim ekspozīciju uz apkārtni, liesmas tiks izgaismotas. Prioritātes izvēle ir atkarīga no vēlamā efekta.
Bieži vien ir labāk iestatīt ekspozīciju uz gaišāku kadra elementu, jo pēcapstrādē noņemt ēnas ir vieglāk nekā koriģēt pārgaismotas gaišās vietas. Turklāt pamēģiniet pavisam nedaudz palielināt ekspozīcijas laiku, lai nedaudz gaišinātu ēnas, nepārgaismojot gaišās vietas. Ja jūsu kamerai tas ir, pamēģiniet izmantot zebras režīmu, kad filmējat video, kas izceļ kadra pāreksponētās daļas zebras rakstā, ļaujot jums palielināt ēnas, vienlaikus pārliecinoties, ka neesat pārgaismojis gaišās vietas. Uzņemot fotoattēlus, gaišo vietu brīdinājums var palīdzēt atskaņošanas režīmā pārbaudīt, vai uzņemtajam attēlam nav pārgaismotu zonu. Uzņemšana RAW formātā arī sniegs daudz lielāku elastību attiecībā uz pēcapstrādi, izmantojot attēlu apstrādes programmatūru, piemēram, Canon Digital Photo Professional (DPP).
Iestatiet kameru manuālajā (M) režīmā, lai apietu kameras automātisko iebūvēto zibspuldzi. Tā jūs nenomāksiet sveces liesmas maigo gaismu. Iestatiet diafragmas atvērumu uz f/4 un ISO100, tad mainiet slēdža ātrumu no 1/20 līdz 1/2000 s., lai redzētu, kā dažādi slēdža ātrumi ietekmē sveču izskatu. Jūs varat arī izmantot rezerves zibspuldzi jeb dienasgaismas zibspuldzi – tas ir gaismas uzplaiksnījums, kas pievieno gaismu ēnainām vietām un izceļ objekta detaļas. Lietotne Canon Photo Companion ietver rakstu par portretu uzņemšanu sveču gaismā, kurā šis paņēmiens apskatīts profesionālāk.
4. Portreti ar kūku sveču gaismā
Vai ir vēl labāks laiks, kad paņemt rokās kameru kā dzimšanas dienas ballītē? Kad ir laiks nopūst sveces, jūs varat uzņemt brīnišķīgus portretus, izmantojot silto sveču gaismu, lai izceltu objekta priecīgo seju. Pamēģiniet iestatīt kameru manuālajā (M) režīmā ar diafragmas atvērumu f/1.8 (vai jūsu objektīva platāko diafragmas atvērumu), slēdža ātrumu 1/200 s un automātisko ISO. Tādējādi ISO pielāgosies, lai nodrošinātu pareizo ekspozīciju.
Ātrs objektīvs ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, Canon RF 50mm F1.8 STM, ir izcili piemērots šāda veida portretam, jo platais maksimālais diafragmas atvērums ļauj uzņemt portretus iekštelpās ar vāju apgaismojumu. Ar platu diafragmas atvērumu tas arī veido vienmērīgu bokē efektu skaisti izpludinātiem foniem.
5. Ugunskuru fotografēšana
Vai ir kas vēl vilinošāks kā ugunskurs aukstā, tumšā naktī? Dejojošās liesmas var kalpot kā drosmīgs objekts uz apkārt esošās tumsas fona. Pēc saulrieta ir mirklis, kad apkārtējā gaisma ir pietiekami zemu, izceļot ugunskuru uz tumsas fona, bet arī pietiekami gaiša, lai parādītu apkārtni un detaļas debesīs. Tas ir lielisks brīdis, lai fotografētu krēslu un parādītu ugunskuru kontekstā, jo, nākot naktij, apkārtne būs pilnīgi melna. Pamēģiniet to fotografēt manuālajā režīmā ar slēdža ātrumu 1/100 s, diafragmas atvērumu f/1.8 (vai jūsu objektīva platāko diafragmas atvērumu) un automātisko ISO. Izmantojiet ekspozīcijas kompensāciju, lai padarītu kadru gaišāku vai tumšāku, un izvēlieties zemu leņķi, lai iekadrētu uguni pret krēslojošām debesīm.
6. Portretu uzņemšana uguns gaismā
Ugunskuri un ugunskuru vietas rada unikālu atmosfēru, kas noder lieliskiem portretiem. Sarunas pie uguns, cieši kopā saspiedušies pāri un bērni, kuri sajūsminās par liesmām, ir labi objekti fotografēšanai ar jūsu Canon kameru. Pirms fotografēšanas piemetiet ugunij kurināmo, jo liesmu daudzums var būtiski mainīt apkārtējo gaismu. Bieži vien gaisma ļoti ātri izzūd no liesmām, tāpēc lieciet objektiem atrasties pēc iespējas tuvāk ugunij (drošā attālumā), lai izmantotu mirdzuma priekšrocības.
7. Brīnumsvecīšu fotografēšana
Brīnumsvecīšu sprakšķošā gaisma var fantastiski izskatīties fotogrāfijās, un tas ir arī drošāks veids, kā iepazīt radošus gaismas efektus kopā ar maziem bērniem vai sliktos laikapstākļos. Lidojošās dzirksteles sprāgst uz ārpusi visos virzienos milzīgā ātrumā, tāpēc tās tiek uzņemtas kā gaismas svītras pat ar diezgan ātru slēdža ātrumu. Ja jūtaties ērti fotografējot un apstrādājot RAW formātā, tas var būt ļoti noderīgi, jo pēc tam no gaišajām vietām un ēnām varat izcelt papildu detaļas. Vai arī samaziniet slēdža ātrumu, un brīnumsvecīte visā kadrā radīs skaidri redzamas gaismas strēles – izvēle ir jūsu rokās!
Jūs varat arī izmēģināt uzņemt svētku salūta gaismas strēles – apskatiet mūsu padomus un paņēmienus, lai gūtu vairāk ideju un iedvesmas.
Kad uguns ir nodzisusi, varat iepazīt dūmu fotografēšanu, pildot prasmju uzdevumu lietotnēCanon Photo Companion.
Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)
Saistīti produkti
-
Bezspoguļu kameras
EOS R6
Neatkarīgi no tā, ko fotografējat, jūs to darāt, un EOS R6 sniedz jums iespēju būt radošam vēl neapjaustos veidos. -
Bezspoguļu kameras
EOS RP
Maza, viegla un intuitīva pilnkadra bezspoguļu kamera, kas paredzēta ceļošanai un ikdienas fotografēšanai. -
Platleņķa objektīvs
RF 16mm F2.8 STM
Kompakts un pieejams īpaši plata leņķa pilnkadra 16 mm objektīvs EOS R sērijai, kas piemērots videoblogu un radoša satura veidošanai. -
Standarta objektīvs
RF 50mm F1.8 STM
Kompakts, kluss un viegls 50 mm RF fiksēta fokusa attāluma objektīvs ar f/1.8 diafragmas atvērumu, kas lieliski piemērots jūsu radošās vīzijas īstenošanai. -
RF objektīvi
RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
35 mm makro objektīvs ar lielu diafragmas atvērumu f/1.8 platleņķa perspektīvai un fokusēšanai tuvumā; aprīkots ar Hybrid IS. -
RF objektīvi
RF 85mm F2 MACRO IS STM
RF 85mm F2 MACRO IS STM piedāvā tuvplānu daudzpusību ar nelielu telefoto saspiešanu un piecu pakāpju attēla stabilizatoru kompaktā, vieglā korpusā.
Saistītie raksti
-
SALŪTA FOTOGRĀFIJAS
10 padomi salūta fotografēšanai
Aprīkojums, metodes un kompozīcija — labākie padomi salūta fotografēšanai.
-
FOTOGRAFĒŠANAS PAMATI
Kā izveidot pārsteidzošu bokē efektu
Iepazīstieties ar šiem padomiem un paņēmieniem, lai skaisti izpludinātu fonu.
-
APGAISMOJUMA PAŅĒMIENI
Fotogrāfijas ar gaismas zīmējumiem
Zīmējiet ar gaismu un iegūstiet satriecošus attēlus, izmantojot gaismas avotus un ilgu ekspozīciju.
-
VIDEO VEIDOŠANAS PAŅĒMIENI
Padomi videoklipu uzņemšanai naktī
Paveriet pilnīgi jaunu radošo iespēju pasauli, izmantojot mūsu ceļvedi videoklipu uzņemšanai naktī.