UGUNS FOTOGRAFĒŠANA

Uguns fotografēšana: kā fotografēt liesmas

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties fotografēt ņirbošu sveci, dejojošas ugunskura liesmas vai dzirkstošas brīnumsvecītes, noteicošie ir pareizie paņēmieni, iestatījumi un aprīkojums.
Ilga ekspozīcija ar bērnu, kas stāv pie ugunskura, ar gaisā esošām dzirkstelēm, kas rada garas gaismas strēles.

Uguns ir brīnišķīgs fotografējamais objekts, kas sniedz nebeidzamas radošās iespējas. Skaistumu var rast ne vien pašās liesmās, bet tās arī ieskauj apkārtni burvīgā, siltā gaismā. Tas nozīmē, ka uguns var būt ne tikai skatienu piesaistošs objekts, bet arī noskaņas pilns gaismas avots portretiem.

Fotografēt uguni var arī būt izaicinoši. Fotogrāfi saskaras ar problēmu, ka gaismas avots ir ļoti gaišs, bet apkārtne bieži vien ir ļoti blāva. Šis augstais kontrasta līmenis var apgrūtināt detaļu tveršanu ainas gaišākajās un tumšākajās daļās. Tomēr ar pareizajiem kameras iestatījumiem un dažām vienkāršām prasmēm ikviens var uzņemt skaistus uguns fotoattēlus.

Lai gan liesmu fotografēšana ir lieliska prasme, ko apgūt visa gada garumā, tā īpaši noderēs, ja vēlaties radoši izpausties svētku laikā. Lūk, kā uzņemt skaistus uguns fotoattēlus šajā ziemas svētku sezonā.

1. Ievērojiet drošību

Pieaugušais tur bērna roku ugunskura vietas tuvumā.

Ja fotografējat, bērniem klātesot, vislabāk, lai viņus pieskata cits pieaugušais, kamēr jūs uzņemat fotoattēlus. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/160 s, f/3,5 un ISO4000.

Uguns, tāpat kā fotografēšana, var būt aizraujoša, lai gan ne vienmēr tas ir pozitīvi. Ir viegli aizrauties ar fotografēšanu, bet drošībai vienmēr jābūt pirmajā vietā. Ir svarīgi ne vien pasargāt sevi un citus no traumām, bet arī kontrolēt uguni. Novietojiet tuvumā spaini ar ūdeni vai ugunsdzēšamo aparātu, lai nodzēstu ugunsgrēku, un izmantojiet galvas lukturi, lai atrastu ceļu tumsā. Vienmēr ieteicams pārliecināties par laikapstākļiem, jo spēcīgs vējš var padarīt liesmas neparedzamas.

2. Izvēlieties pareizo aprīkojumu

Canon kamera, statīvs, oranžs gels un pārvietojama lampa ugunskura vietas malā.

Lukturis, tāpat kā kamera un statīvs, var palīdzēt papildināt ainu argaismu un līdzsvarot spilgtās liesmas un vidi. Neliels oranža gela gabaliņš var padarīt luktura gaismu siltāku, lai pieskaņotos liesmām.

Uguns radītā gaisma parasti ir diezgan blāva, tāpēc var noderēt aprīkojums, kas labi darbojas vājā apgaismojumā, ja izmantojat uguni kā gaismas avotu, lai fotografētu tuvumā esošus objektus. Ideāli piemērota kamera ir, piemēram, Canon EOS R6 – tās īpaši jutīgais 20,1 MP pilna kadra sensors ir īpaši izstrādāts, lai bez piepūles darbotos liela dinamiskā diapazona apstākļos, kā arī situācijās ar vāju apgaismojumu.

Ļoti noder arī ātrs objektīvs ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, Canon RF 50mm F1.8 STM, jo objektīviem ar fiksētu fokusa attālumu ir platāki maksimālie diafragmas atvērumi nekā tālummaiņas objektīviem. Tas nodrošina lielāku slēdža ātrumu un mazāku ISO vājā apgaismojumā, kas nozīmē asākus kadrus ar mazāku trokšņa daudzumu.

Lai gan objektīvs nav obligāts, tas arī var ļoti noderēt ugunskura un sveču fotoattēlu uzņemšanai, jo tas sniedz iespēju fotografēt ar ilgāku ekspozīciju un izpludināt liesmu ņirbošo kustību.

3. Sveču gaismas fotografēšana

Sveces, kas eksponētas tā, ka uz melna fona redzamas tikai liesmas.

Ja iestatām ekspozīciju uz uguni, pārējā aina kļūst ļoti tumša, kas liek tai izskatīties tā, it kā sveču liesmas atrastos gaisā. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/1250 s, f/4 un ISO100.

Sveces, kas eksponētas tā, ka redzami svečturi, bet liesmas ir pārgaismotas un izpludinātas.

Ja pielāgojam ekspozīciju, iestatot to uz apkārtni, radošais efekts ir ļoti atšķirīgs: sveces ir redzamas, bet liesmas izskatās pārgaismotas un izpludinātas. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/20 s, f/4 un ISO100.

Sveces var nodrošināt kadrus ar īpašu noskaņu, bet tās var būt izaicinoši fotografēt, jo svecēm ir spožas liesmas, bet tās neizstaro daudz apkārtējās gaismas. Tas nozīmē – ja mēs iestatīsim ekspozīciju uz liesmām, tad pārējā aina būs gandrīz tumša, bet, ja iestatīsim ekspozīciju uz apkārtni, liesmas tiks izgaismotas. Prioritātes izvēle ir atkarīga no vēlamā efekta.

Bieži vien ir labāk iestatīt ekspozīciju uz gaišāku kadra elementu, jo pēcapstrādē noņemt ēnas ir vieglāk nekā koriģēt pārgaismotas gaišās vietas. Turklāt pamēģiniet pavisam nedaudz palielināt ekspozīcijas laiku, lai nedaudz gaišinātu ēnas, nepārgaismojot gaišās vietas. Ja jūsu kamerai tas ir, pamēģiniet izmantot zebras režīmu, kad filmējat video, kas izceļ kadra pāreksponētās daļas zebras rakstā, ļaujot jums palielināt ēnas, vienlaikus pārliecinoties, ka neesat pārgaismojis gaišās vietas. Uzņemot fotoattēlus, gaišo vietu brīdinājums var palīdzēt atskaņošanas režīmā pārbaudīt, vai uzņemtajam attēlam nav pārgaismotu zonu. Uzņemšana RAW formātā arī sniegs daudz lielāku elastību attiecībā uz pēcapstrādi, izmantojot attēlu apstrādes programmatūru, piemēram, Canon Digital Photo Professional (DPP).

Iestatiet kameru manuālajā (M) režīmā, lai apietu kameras automātisko iebūvēto zibspuldzi. Tā jūs nenomāksiet sveces liesmas maigo gaismu. Iestatiet diafragmas atvērumu uz f/4 un ISO100, tad mainiet slēdža ātrumu no 1/20 līdz 1/2000 s., lai redzētu, kā dažādi slēdža ātrumi ietekmē sveču izskatu. Jūs varat arī izmantot rezerves zibspuldzi jeb dienasgaismas zibspuldzi – tas ir gaismas uzplaiksnījums, kas pievieno gaismu ēnainām vietām un izceļ objekta detaļas. Lietotne Canon Photo Companion ietver rakstu par portretu uzņemšanu sveču gaismā, kurā šis paņēmiens apskatīts profesionālāk.

4. Portreti ar kūku sveču gaismā

Mazs bērns pieliecies, lai nopūstu uz dzimšanas dienas kūkas esošās svecītes. Bērna seju izgaismo liesmas.

Objektam pieliecoties tuvu svecēm, trīsošās liesmas radīs brīnišķīgi siltu mirdzumu uz viņa sejas. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/200 s, f/2 un ISO1600.

Canon kameras skats no aizmugures, fotografējot bērnu ar dzimšanas dienas kūku.

Fotografējot ar plati atvērtu objektīvu, asuma dziļums ir ļoti neliels, tāpēc ir svarīga precīza fokusēšana. Kamera ar acu noteikšanas automātisko fokusēšanu, piemēram,Canon EOS R6, to atvieglo, pat fotografējot cilvēkus profilā.

Vai ir vēl labāks laiks, kad paņemt rokās kameru kā dzimšanas dienas ballītē? Kad ir laiks nopūst sveces, jūs varat uzņemt brīnišķīgus portretus, izmantojot silto sveču gaismu, lai izceltu objekta priecīgo seju. Pamēģiniet iestatīt kameru manuālajā (M) režīmā ar diafragmas atvērumu f/1.8 (vai jūsu objektīva platāko diafragmas atvērumu), slēdža ātrumu 1/200 s un automātisko ISO. Tādējādi ISO pielāgosies, lai nodrošinātu pareizo ekspozīciju.

Ātrs objektīvs ar fiksētu fokusa attālumu, piemēram, Canon RF 50mm F1.8 STM, ir izcili piemērots šāda veida portretam, jo platais maksimālais diafragmas atvērums ļauj uzņemt portretus iekštelpās ar vāju apgaismojumu. Ar platu diafragmas atvērumu tas arī veido vienmērīgu bokē efektu skaisti izpludinātiem foniem.

5. Ugunskuru fotografēšana

Ilga ekspozīcija ar ugunskuru, ar gaisā esošām dzirkstelēm, kas rada garas gaismas strēles.

Ilga ekspozīcija izpludina liesmu kustību un pārvērš lidojošas dzirksteles par skatienu piesaistošām gaismas strēlēm. Kurināmā piemešana ugunij var radīt lieliskus apgaismojuma efektus, bet ievērojiet drošību: dariet to piesardzīgi! Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1 s, f/8 un ISO100.

Canon kameras skats no aizmugures, fotografējot bērnu pie ugunskura.

Izmantojiet statīvu un iestatiet ekspozīciju uz vienu sekundi, lai uzņemtu dzirksteļu strēles ugunskuros. Neaizmirstiet palūgt kadrā esošajiem cilvēkiem ilgās ekspozīcijas laikā sēdēt nekustīgi, lai novērstu kustības izplūdumu kadrā. Vai arī dariet pretēji un radiet spocīgu attēlu ar speciālu izpludinājumu, kā šeit redzamajā augšējā attēlā, kur dzirksteles uzņemtas kā mirdzošas gaismas svītras.

Vai ir kas vēl vilinošāks kā ugunskurs aukstā, tumšā naktī? Dejojošās liesmas var kalpot kā drosmīgs objekts uz apkārt esošās tumsas fona. Pēc saulrieta ir mirklis, kad apkārtējā gaisma ir pietiekami zemu, izceļot ugunskuru uz tumsas fona, bet arī pietiekami gaiša, lai parādītu apkārtni un detaļas debesīs. Tas ir lielisks brīdis, lai fotografētu krēslu un parādītu ugunskuru kontekstā, jo, nākot naktij, apkārtne būs pilnīgi melna. Pamēģiniet to fotografēt manuālajā režīmā ar slēdža ātrumu 1/100 s, diafragmas atvērumu f/1.8 (vai jūsu objektīva platāko diafragmas atvērumu) un automātisko ISO. Izmantojiet ekspozīcijas kompensāciju, lai padarītu kadru gaišāku vai tumšāku, un izvēlieties zemu leņķi, lai iekadrētu uguni pret krēslojošām debesīm.

6. Portretu uzņemšana uguns gaismā

Fotogrāfs uzņem bērna tuvplāna portretu pie ugunskura.

Uzņemot portretus pie uguns, pamēģiniet iestatīt kameru manuālajā (M) režīmā ar diafragmas atvērumu f/1.8 (vai jūsu objektīva platāko diafragmas atvērumu), slēdža ātrumu 1/200 s un automātisko ISO, lai ierobežotajā gaismā apturētu kustību, cik vien iespējams.

Divi bērni pretī viens otram ugunskura priekšā, viņu profila kontūru izgaismo liesmu radītā gaisma.

Uzņemiet portretus uguns gaismā, lai iegūtu brīnišķīgi siltu apgaismojumu vai interesantus siluetus. Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/125 s, f/1.8 un ISO25600.

Ugunskuri un ugunskuru vietas rada unikālu atmosfēru, kas noder lieliskiem portretiem. Sarunas pie uguns, cieši kopā saspiedušies pāri un bērni, kuri sajūsminās par liesmām, ir labi objekti fotografēšanai ar jūsu Canon kameru. Pirms fotografēšanas piemetiet ugunij kurināmo, jo liesmu daudzums var būtiski mainīt apkārtējo gaismu. Bieži vien gaisma ļoti ātri izzūd no liesmām, tāpēc lieciet objektiem atrasties pēc iespējas tuvāk ugunij (drošā attālumā), lai izmantotu mirdzuma priekšrocības.

7. Brīnumsvecīšu fotografēšana

No divām brīnumsvecītēm dzirkstošas dzirksteles, tās turošu divu bērnu sejas, kas redzamas vien fonā.

Lai fotografētu brīnumsvecītes, iestatiet kameru manuālajā (M) režīmā. Izmantojiet aptuveni f/3.5-f/5.6 diafragmas atvērumu, slēdža ātrumu 1/125 s un automātisko ISO. Jūs varat arī spēlēties ar ekspozīcijas kompensāciju, kas var sniegt nedaudz atšķirīgus rezultātus.
Uzņemts ar Canon EOS R6 un Canon RF 50mm F1.8 STM objektīvu ar 1/200 s, f/2,5 un ISO640.

Brīnumsvecīšu sprakšķošā gaisma var fantastiski izskatīties fotogrāfijās, un tas ir arī drošāks veids, kā iepazīt radošus gaismas efektus kopā ar maziem bērniem vai sliktos laikapstākļos. Lidojošās dzirksteles sprāgst uz ārpusi visos virzienos milzīgā ātrumā, tāpēc tās tiek uzņemtas kā gaismas svītras pat ar diezgan ātru slēdža ātrumu. Ja jūtaties ērti fotografējot un apstrādājot RAW formātā, tas var būt ļoti noderīgi, jo pēc tam no gaišajām vietām un ēnām varat izcelt papildu detaļas. Vai arī samaziniet slēdža ātrumu, un brīnumsvecīte visā kadrā radīs skaidri redzamas gaismas strēles – izvēle ir jūsu rokās!

Jūs varat arī izmēģināt uzņemt svētku salūta gaismas strēles – apskatiet mūsu padomus un paņēmienus, lai gūtu vairāk ideju un iedvesmas.

Kad uguns ir nodzisusi, varat iepazīt dūmu fotografēšanu, pildot prasmju uzdevumu lietotnēCanon Photo Companion.

Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)

Saistīti produkti

Saistītie raksti