Canon EOS R7 uz kanoe priekšgala

Exploring the Wild – Canon EOS R7 dabā un kustībā

Harri Tarvainens
Harri Tarvainens

Profesionāls fotogrāfs


Zvana kurjers, lai pārliecinātos, ka esmu mājās. Sirsnīgi pateicos par ātro apkalpošanu, kas manu paku līdz Somijas ziemeļiem piegādāja dienas laikā. Viss pārējais aprīkojums kanoe braucienam jau ir sapakots un tagad ir skaidrs, ka ceļojuma komplektā izdosies iekļaut arī tā svarīgāko daļu – jauno Canon EOS R7.

Harri Tarvainens ir profesionāls fotogrāfs, kura specializācija ir dabas un spraigu notikumu fotografēšana. Kopā ar savu sprogaino retrīveru Kaffe, kurš ir pazīstams visā Instagram, viņi dodas pārgājienos dabā un uzņem lieliskas fotogrāfijas. Kaffes piedzīvojumiem var sekot līdzi viņa Instagram kontā @kaffegram. Neaizmirstiet ieskatīties arī Kaffe un Harri padomos par mājdzīvnieku fotografēšanu.

Kanoe brauciens vasarā sniedz aizraujošu skatu pārpilnību

Cauri Oulankas nacionālajam parkam pa mežonīgā kanjona gultni vijas Oulankajoki upe. Somijas ziemeļaustrumu apgabals ir slavens kā vieta, kur satiekas austrumu un ziemeļu daba un sugas. Vasaras naktīs fotogrāfa skatam paveras egles rīta dūmakā, bet ziemā - ziemeļblāzmas apspīdēti apsniguši koki.

Pārgājiena dalībniekiem bieži vien pievienojas ziemeļmežu laimes putns bēdrozis, un, ja tiek kārdināts ar sev tīkamu ēdienu, var pat nosēsties uz plaukstas. Lai gan esam neskaitāmas reizes laivojuši pa upi, pieredze katru reizi ir atšķirīga.

Kaffe ielec kanoe laivā un novietojas pa vidu. Viņam ir skaidrs, kas šis ir par ceļojumu.

Kaffe, sprogainais retrīvers
Vakara saules zeltainā gaisma ir ideāli piemērota portretu uzņemšanai. Fotografējot pret gaismu, es samazinu atspīdumus, pietuvinot objektu.

Viegls fotografēšanas aprīkojums ir lieliski piemērots pārgājieniem

Es biju viens no pirmajiem, kas izmēģināja Canon jauno EOS R7 kameru, kuru nokomplektēju ar vieglo Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM objektīvu. Ciparu un burtu sarežģītā kombinācija norāda, ka ar šo objektīvu var uzņemt gan plašas ainavas, gan attālinātu objektu tuvplānus.

Kameras un objektīva kopējais svars ir tikai viens kilograms vai pat mazāk. Kameras kompaktums un nelielais svars tika panākts, samazinot APS-C sensora izmēru, un 32,5 megapikseļi nodrošina, ka nav jāmeklē kompromiss starp attēla izmēru un izšķirtspēju.

Izvelku kameru no ūdensdrošā maisa, lai nofotografētu vakara saules iekrāsoto ainavu: mūsu priekšā peldošās gaigalas un lielās gauras, ūdens malā guļošos ziemeļbriežus un, protams, Kaffi, kas pārņemts ar upes vēju nesto smaržu ošņāšanu.

Šādās situācijās es gandrīz vienmēr izmantoju kameras pusautomātiskās programmas, piemēram, diafragmas prioritāti. Es varu padarīt attēlu tumšāku vai gaišāku, kompensējot ekspozīciju. Fotografējot Kaffi, kura kažoks ir melns, vislabāko rezultātu parasti iegūstu ar nepietiekamu ekspozīciju.

Pēc fotografēšanas es vienmēr cenšos novietot kameru drošā vietā, tikai pēc brīža atklāju, ka airēju un kamera karājas man kaklā! Tas ir iespējams, jo komplekts ir ļoti viegls, un tādējādi es vienmēr esmu gatavs, kad rodas fotografēšanas iespējas.

Ainava no Oulankajoki upes, kanoe un divas figūras
Plašais kadrējums un simetriskā kompozīcija rada saskanīgu gaisotni. Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM objektīvs ir patiesi universāls, un to nodrošina fokusa attālums.

Pilnvērtīga videokamera ar viedo automātisko fokusēšanu

Jau ilgu laiku nodarbojos ar fotografēšanu un reizēm aizmirstu, ka digitālā kamera vienlaikus ir arī pilnvērtīga videokamera. Lai gan es sēžu kanoe laivā, ko šūpo ne vien ūdens, bet arī 40 kg smags retrīvers, videoierakstu kvalitāte ir gandrīz kinematogrāfiskā līmenī. Uzlabotā attēla stabilizācija ir gan kameras korpusam, gan jaunajiem objektīviem. Uzņemot video, turot kameru rokās, tās efektīvi sadarbojas, nodrošinot augstu stabilitātes līmeni. Kamerai ir arī trešā funkcija, kas novērš satricinājumus: Movie Digital IS.

Pārejot uz bezspoguļu sistēmām, lielākās izmaiņas fotografējot man bija saistītas ar fokusēšanu. Līdz tam es fotografēju, izmantojot viena kadra automātisko fokusēšanu, kur fokusēšanas punkts ir novietots centrā. Protams, es to joprojām bieži izmantoju. Taču tagad es arvien biežāk izvēlos nepārtraukto viedo automātisko fokusēšanu, kas sejas un objektus atpazīst automātiski.

Ja fokusēšanai tiek izmantots viss attēla laukums, nevis tikai viens punkts, jo īpaši v ienkāršāka kļūst kustīgu objektu fotografēšana. Pārsteidzoši redzēt, kā kamera atpazīst acis un pati novirza fokusu uz pareizo vietu.

Canon EOS R7, Kaffe tuvplānā
Canon EOS R7 kameras viedā fokusēšanas sistēma atpazīst dažādus objektus un palīdz saglabāt to asumu pat kustībā.

Rīta gaismas medības

Pēc diezgan ilgas airēšanas ierodamies kempingā un ūdens malā uzceļam teltis. Pazīstamā gāzes plīts rūkoņa vēsta par vakariņu tuvošanos. Personīgi es visvairāk gaidu desertu: pankūkas ar putukrējumu un lāceņu ievārījumu. Laivojot mugursomas svaram nav tik lielas nozīmes, un tas ļauj baudīt mazliet izsmalcinātāku ēdienu par kempingos ierasto. Kaffe labprāt sēž to cilvēku tuvumā, kuri gatavo ēdienu, un bieži pilda degustatora lomu.

Tā kā vakariņas ievelkas līdz vēlai naktij, bet es vēlos agri celties, lai fotografētu uzlecošo sauli, daudz laika miegam man neatliek. Sev par satraukumu ievēroju, ka, lai gan debesis virs manis ir skaidras, mākoņi klāj austrumu pamali. Es kāpju augšup pa kanjona malu, un ar katru nākamo metru paveras arvien plašāka upes ainava. Virs ūdens un kokos ir viegla migla, kas pieklusina ainavu. Upes vidū Kaffes kompānijā airē Ulla. Ar žestiem rādu, kā viņiem griezties, lai nostātos fotografēšanai vislabākajā pozīcijā.

Canon RF-S 18-150 mm objektīva fokusa attālums ļauj uzņemt gan plašas ainavas, gan precīzāk kadrētus portretus, un kameras APS-C sensors piešķir optikai papildu dimensiju. Canon EOS R7 nevainojami darbojas ar visiem RF un RF-S objektīviem. Adapteris nodrošina arī EF un EF-S sērijas objektīvu izmantošanu. Pāreja uz jaunu sistēmu ir daudz vieglāka, ja vienlaikus nav jāatjaunina arī visa optika.

Izvēlēties jūsu vajadzībām atbilstošu kameru

Tik lieliska kanoe brauciena noslēgumā runāt par izmaksām šķiet nedaudz banāli. Ir skaidrs: jo vairāk esat gatavs ieguldīt fotoaprīkojumā, jo vairāk iegūsiet ātruma, asuma un spilgtuma ziņā. Galu galā kameras cena ietekmē arī to, kā jūs to izmantosiet un kādos ceļojumos tā jūs pavadīs.

Canon EOS R7 atbilst gan amatieru, gan profesionāļu vajadzībām — turklāt par saprātīgu cenu. Kamera ir ideāli piemērota entuziastiem, kuri vēlas pacelt savas fotografēšanas prasmes nākamajā līmenī un meklē profesionālas funkcijas par pieejamāku cenu nekā vadošajiem modeļiem.

Lai gan uzskatu sevi par kritiski domājošu patērētāju, fotografēšanas aprīkojuma iegādes nepieciešamības pamatošanai papildus cenai un materiālam es izmantojot citus kritērijus. Fotogrāfija mani aizved pie dabas, liek man vēlu palikt nomodā un agri celties. Pateicoties tam, es nokļūstu jaunās vietās un iepazīstu jaunus cilvēkus. Fotogrāfija māca lūkoties uz lietām vērīgāk, pētīt gaismas un ēnas, kā arī iemūžināt mirkļus, kuru vērtība ar gadiem tikai pieaug.

Parakstīties mūsu informatīvajiem paziņojumiem

REĢISTRĒTIES TŪLĪT