RADOŠA DRUKĀŠANA

Rotaļas ar ēdienu: veselīgi ēdami fotoprojekti, kurus var izdrukāt un ierāmēt

Radiet fotografējamus mākslas darbus ar ikdienas pārtikas produktiem.
Maza meitene no ēdiena veido seju uz šķīvja.

Liekot lietā nedaudz radošas domāšanas, pārsteidzoši daudz lietu var pārveidot par brīnišķīgiem drukātiem mākslas darbiem. Šajā ceļvedī apskatīsim, kā jautri veidot mākslas darbus, kuru pamatā ir ēdiens un ko pēc tam ar savu kameru var nofotografēt, lai radītu košas izdrukas un parādītu savu darbu. Šis ir interesants projekts, ko var izmēģināt kopā ar ģimeni. Viss nepieciešamais ir vienkārši sameklējams, turklāt radītos darbus vēlāk var apēst kā veselīgas uzkodas.

1. Izvēlieties pārtikas produktus

Augļu, dārzeņu un maizes izlase, kas sakārtota bļodās uz paplātes.

Sameklējiet ledusskapī krāsainus augļus un dārzeņus un izvēlieties pārtikas produktus, kas var noderēt sejas vaibstiem — spageti matiem, zemenes lūpām, rozīnes acīm utt.

Māte un divi bērni kārto pārtikas produktus kā seju uz zaļa šķīvja.

Eksperimentējiet ar dažādiem pārtikas produktiem, lai darba gaitā mainītu izskatu.

Izvēlieties krāsainu pārtikas produktu klāstu smieklīgu seju veidošanai. Svaigi augļi un dārzeņi ir lieliski piemēroti — tie ir ne tikai krāsaini un viegli veidojami, bet arī lieliski noder, lai veicinātu veselīgu ēšanu. Tomāti, paprika, zemenes un burkāni piedāvā spilgtas krāsas, bet mazākas ogas un rieksti var noderēt acu un citu sejas iezīmju veidošanai. Labi noder arī tādas lietas, ko var izkaisīt, piemēram, kaltētas lēcas vai sēkliņas. Dažiem ēdieniem, piemēram beigeļiem un pankūkām, jau dabiski ir sejas forma, tāpēc bērniem uzreiz varat piedāvāt galvu, uz kuras veidot ēdamo mākslas darbu.

2. Izkārtojiet pārtikas produktus

Uz balta šķīvja cilvēks, kas izgatavots no pārtikas produktiem, ietverot gurķi, apelsīnu un ābolu.

Ēdiena seju gatavošana ir jautrs veids, kā ģimeni iesaistīt mākslas darbu veidošanā, un darba gaitā varat našķēties ar materiāliem. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM objektīvu ar 1,3 s, f/8 un ISO100.

Tagad nāk jautrākā daļa. Sapulciniet ģimeni, paņemiet šķīvi un izkārtojiet pārtikas produktus kā seju, veselu figūru vai jebkādu citu formu pēc patikas. Izvēlieties produktu krāsas, kas papildina viena otru vai kontrastē cita ar citu, un paturiet prātā, ka daži svaigi produkti paliek brūni ātrāk nekā citi, tāpēc ābolu vai banānu šķēles pievienojiet beigās Vislabāk izskatīsies dažādi vienkrāsaini šķīvji un galda piederumi, bet izvairieties no smalkiem rakstiem, kas var novērst uzmanību no ēdiena. Turiet tuvumā nazi un dēlīti, lai varētu sagriezt un izveidot smalkākas detaļas.

3. Izveidojiet sviestmaižu formu

Māte un dēls veido ēdiena torni, kas atgādina Londonas Bigbena pulksteņtorni.

Ievērojamu objektu un torņu veidošana ir vienkāršs un jautrs veids, kā iesaistīt ģimeni.

Londonas Bigbena pulksteņtorņa statuja, kas izgatavota no maizes, siera un gurķa.

Veidojiet lielus mērķus un radiet pats savus ievērojamos objektus no ēdiena, piemēram, šo veltījumu Londonas Bigbenam. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM objektīvu ar 1 s, f/5,6 un ISO100.

Mēģiniet ikdienas uzkodu pārvērst pārsteidzošā veidojumā, piemēram, šeit mēs esam izveidojuši sviestmaizi kā Bigbenu. Var vienkārši veidot formas no tādiem ēdieniem kā maizes, biskvītiem, pārslām un kūkām — lai tie neapgāztos, tos var saturēt ar tajos paslēptiem koka iesmiņiem. Bērni lieliski pavadīs laiku, veidojot savu iecienītāko ievērojamo objektu, un vēlāk būs tikpat jautri to visu sagraut, lai apēstu pusdienās.

4. Sagatavojieties fotografēšanai

Māte tur bērnu, kamēr iestata kameru uz trijkāja, lai no augšas fotografētu šķīvi ar ēdienu, kurš izveidots sejas formā.

Ja kamerai ir maigā pieskāriena slēdzis, ieslēdziet to, jo tad bērni varēs pieskarties ekrānam, lai fokusētu attēlu un to uzreiz uzņemtu.

Canon kameras grozāmais ekrāns, kurā redzams iestatīts 2 sekunžu taimeris, lai fotografētu šķīvi ar ēdienu.

Izmantojot 2 sekunžu taimeri, var izvairīties no kameras izkustēšanās, ko var izraisīt aizslēga pogas nospiešana. Tas ļauj kameru iestatīt pirms fotografēšanas.

Kad ēdamais mākslas darbs ir pabeigts, paņemiet kameru un sagatavojieties fotografēšanai Ja uzņemat no augšas, mēģiniet zem šķīvja novietot krāsaina papīra gabalu, lai panāktu spilgtu fonu. Izvēlieties papīra krāsu, kas kontrastē ar ēdiena šķīvi. Ja jums ir trijkājis, izmantojiet to fotografēšanai. Trijkājis ļauj fotografēt ar ilgāku ekspozīcijas laiku, kas savukārt ļauj izmantot mazāku ISO un iegūt attēlus, kuros ir mazāk trokšņu. Ja jums nav trijkāja, ļoti labi varat uzņemt ar kameru rokās, bet, iespējams, būs nepieciešams lielāks ISO. Kad kamera uzlikta uz trijkāja, jums būs vairāk brīvības mainīt kadra kompozīciju.

5. Izmantojiet gaismu no loga

Sieviete fotografē ēdiena torni pie liela loga ar kameru uz trijkāja.

Sagatavojiet ainu pie liela loga, lai klusās dabas fotogrāfijām izmantotu no tā plūstošo maigo gaismu.

Maza meitene tur zila papīra gabalu aiz ēdiena torņa, kas izveidots Bigbena formā.

Turot papīra lapu, var izveidot patīkami neitrālu fonu, kas notur uzmanību uz objektu.

Gaisma no loga ir lieliski piemērota tādām klusās dabas fotogrāfijām kā šī. Logs piedāvā lielu apgaismošanas laukumu, kas apņem ēdienu ar maigu, vienmērīgu gaismu. Izvēlieties vietu blakus lielam logam, — tomēr atcerieties, ka jāizvairās no tiešas saules gaismas, — un eksperimentējiet, lai redzētu, vai labāk izskatās gaismas virziens no augšas vai no viena sāna. Ja konstatējat, ka no vienas puses gaisma ir pārāk spēcīga, varat izmantot atstarotāju vai balta papīra gabalu, lai gaismu no otras puses novirzītu atpakaļ uz ēnām.

6. Izvēlieties kameras iestatījumus

Uzņemšanai no augšas pie trijkāja piestiprinātas Canon kameras aizmugure.

Dažiem trijkājiem (piemēram, šim) ir centrālā kolonna, ko var izvilkt horizontāli. Tā noder, lai kameru novietotu tieši virs ēdiena.

Sagriezts banāns, kas izveidots sievietes formā ar Havaju stila svārkiem un novietots uz melna šķīvja ar dzelteniem punktiem.

Pēc radošiem eksperimentiem daži ēdiena mākslas darbi pat neatgādina ēdienu, no kura tie pagatavoti, piemēram, šī dejojošā sieviete, kas izveidota no banāna. Uzņemts ar Canon EOS RP un Canon RF 35mm F1.8 Macro IS STM objektīvu ar 1,3 s, f/8 un ISO100.

Varat izmantot sev ērtus kameras iestatījumus, bet šeit ir parocīgs ekspozīcijas iestatījums kadriem, kas uzņemti ar trijkāji: iestatiet kamerai diafragmas atvēruma prioritātes (Av) režīmu un izmantojiet vidēja diapazona diafragmas atvērumu, piemēram, f/8, pēc tam iestatiet ISO uz 100. Kamera aprēķinās ideālo ekspozīcijas laiku. Ar šādiem iestatījumiem ekspozīcijas laiks būs diezgan liels, tāpēc iestatiet divu sekunžu taimeri, lai izvairītos no kameras izkustēšanās, kad nospiežat slēdzi, vai izmantojiet Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai attēlu uzņemtu attālināti no mobilās ierīces.

7. Sagatavojieties drukāšanai

Četras fotogrāfijas ar ēdiena šķīvjiem, kas izkārtoti kolāžā, izmantojot Canon Easy-PhotoPrint Editor lietojumprogrammu.

Varat izdrukāt atsevišķus attēlus, bet varat arī izmantot Canon Easy-PhotoPrint Editor lietojumprogrammu, lai izveidotu vienkāršas kolāžas.

Kad jūsu darba fotogrāfijas ir uzņemtas, kāpēc gan tās neizdrukāt? Varat ērti sagatavoties drukāšanai, izmantojot Canon Easy-PhotoPrint Editor lietojumprogrammu. Pārsūtiet attēlus uz viedtālruni, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu vai image.canon, pēc tam atveriet attēlus Easy-PhotoPrint Editor lietojumprogrammā, izvēlieties papīra formātu un izmantojiet apgriešanas funkciju, lai noņemtu traucējošas malas. Lai uzlabotu toņus, varat izvēlēties arī kādu no filtriem. Drukāšanas iestatījumos noteikti iestatiet pareizu materiāla veidu, matētu vai glancētu, un iestatiet vislabāko drukāšanas kvalitāti. Iepriekšējo iestatījumu nolaižamajā sarakstā ir vērts saglabāt drukāšanas iepriekšējo iestatījumu, lai to pašu ar dažiem klikšķiem varētu izmantot arī nākamajiem ēdamajiem mākslas darbiem.

8. Izdrukājiet un ierāmējiet

Maza meitene skatās, kā Canon PIXMA TS8351 drukā krāsainus ēdienu seju attēlus.

Canon PIXMA TS8350 sērija ir lieliski piemērota bezvadu drukāšanai no datora vai tālruņa un ļauj izveidot košas, detalizētas izdrukas. Arī jebkurš cits Canon PIXMA klāsta printeris būs piemērots šim darbam.

Maza meitene veido ēdiena seju attēlu kolāžu rāmī virs kamīna.

Pēc izdrukāšanas ierāmējiet savu darbu, un jums būs unikāls mākslas darbs, ko varēsiet pielikt pie sienas vai virs kamīna.

Ielādējiet dažas matēta fotopapīra loksnes printerī un sāciet drukāt. Kad tas izdarīts, apsveriet iespēju izdrukas ierāmēt. Varat izmantot arī Canon magnētisko fotopapīru un pielīmēt savu darbu pie ledusskapja vai izmantot Canon SELPHY Square QX10, lai izdrukātu tieši uz pielīmējama kvadrātveida fotopapīra. Jūsu krāsainie meistardarbi fantastiski izskatīsies sagrupēti kolāžā pie sienas vai virs kamīna, un šis ir lielisks veids, kā saglabāt atmiņas par jautri pavadītu pēcpusdienu, veidojot ēdamos mākslas darbus.

Autors: Džeimss Patersons (James Paterson)

Saistītie produkti

  • Mājas printeri

    SELPHY SQUARE QX10

    Saglabājiet savas dārgākās atmiņas skaisti izveidotu izdruku veidā, ko ar bezvadu tehnoloģiju varat iegūt jebkurā vietā.
  • Strūklprinteri

    Magnetic Photo Paper MG-101

    Piešķiriet vēl vairāk radošuma un interaktivitātes fotogrāfiju drukai, izmantojot Canon magnētisko fotopapīru MG-101.
  • Strūklprinteri

    Matte Photo Paper MP-101

    Matētais fotopapīrs nodrošina augstas kvalitātes fotogrāfijas, grafiku un tekstu ar matētu virsmu. Piemērots arī radošākam lietojumam, piemēram, apsveikumu kartītēm, ekspozīcijām un papīra mākslas darbiem.
  • Strūklprinteri

    Glossy Photo Paper GP-501

    Ar Wi-Fi un AirPrint atbalstu varat drukāt no viedtālruņiem, planšetdatoriem un Apple ierīcēm.
  • Saistīti raksti