A bride and groom sat in a church, the bride is wiping her eyes.

KĀZU FOTOGRAFĒŠANA

Kāzu fotografēšanas etiķete: ko drīkst un nedrīkst darīt viesi

Ieskriešana ejā, līgavas lielā uznāciena nobloķēšana, slēdža klikšķināšana emocionālā mirklī un noskaņojuma bojāšana... kāzu viesi ar fotokamerām ne vienmēr rīkojas pareizi, bet tam tā nebūtu jābūt.

Viesi var iegūt tikpat iespaidīgas fotogrāfijas kā profesionāļi, ja ievēro dažus vienkāršus noteikumus. Profesionālais kāzu fotogrāfs Markuss Moravecs (Markus Morawetz) savu darbību sāka, fotografējot draugu kāzas. “Es grasījos savu fotokameru atstāt automašīnā, bet jaunais pāris mani lūdza uzņemt dažus kadrus no malas,” viņš saka. “Bija svarīgi nenostāties ceļā profesionālajam fotogrāfam, tomēr viesim ir priekšrocības — viņš var nesatraukties un var eksperimentēt ar metodēm un stilu.”

Lai nodrošinātu, ka lielajā dienā viss notiek kā pienākas, šeit ir daži Markusa padomi, ko darīt un ko nedarīt — tos papildina kāzu viesu uzņemti kadri.

Nenostājieties ceļā profesionālajam fotogrāfam. Izmantojiet interesantus leņķus.

“Mēģiniet iegūt pēc iespējas vairāk detaļu, nekrustojot ceļu ar profesionālo fotogrāfu”, saka Markuss. Viņš iesaka atrast citu pozīciju vai leņķi. Autors: kāzu viesis Metjū Bouens (Matthew Bowen). © Matthew Bowen

Stellans Džāra (Stellan Jara), kāzu ceremoniju vadītājs (vada nereliģiskas kāzu ceremonijas) no Anglijas saka, ka lielākajā daļā ceremoniju, kuras viņš vada, parasti jau sākumā tiek skaidri pateikts, ka ceremonijas laikā nav atļauts uzņemt fotogrāfijas. “Jaunais pāris vēlas, lai draugi un ģimene izbaudītu mirkli, atstājot fotografēšanu profesionālim,” viņš skaidro.

Tomēr Marks saka, ka ar to nepietiek, lai dažas personas pasākumu neizbojātu. “Jūs nevarat iedomāties, cik daudz cilvēku ceremonijas laikā pieceļas, lai no ejas uzņemtu fotogrāfijas. Man ir bijuši iztraucēti kadri līgavas ienākšanas brīdī, gredzenu apmaiņas un jaunā pāra skūpsta laikā,” viņš atminas.

Markuss iesaka uzņemt no neparastiem leņķiem. Lielais 7,5 cm grozāmais skārienekrāns ar automātisko fokusēšanu ar skārienu un vilkšanu, ko piedāvā Canon EOS M50, atvieglo uzņemšanu no gandrīz jebkuras pozīcijas, arī pāri pūlim vai tam apkārt. “Izmantojiet apkārtni, lai iekadrētu attēlu un iegūtu labu fonu,” iesaka Markuss. “Ja tomēr nepaveras labs skats uz līgavu un līgavaini, koncentrējiet uzmanību uz viesu emocijām.”

Nepiesaistiet uzmanību. Uzņemiet emocijas.

Uzņemot fotogrāfijas runu, sagaidīšanas vai jebkura cita momenta laikā, kad laimīgais jaunais pāris brīvi izturas, ir lielisks veids, kā iegūt dabiski nepiespiestus attēlus ar patiesām emocijām. © Markus Morawetz

“Pārāk daudz fotokameru var traucēt bieži arī tāpēc, ka fotografējamais objekts nezina, uz kuru pusi skatīties,” saka Markuss. Oficiālos grupu kadrus atstājiet profesionālim un koncentrējiet uzmanību uz nepiespiestu kadru uzņemšanu ar viesu grupiņām, kas dabiski izturas. “Pāriem patīt fotogrāfijas ar neviltotiem mirkļiem un emocijām: smiekliem, asarām, prieku — visu to, ko šī diena atnes. Piedalieties ballītē, uztveriet apkārtējās emocijas un būsiet labākā pozīcijā, lai fotografētu,” viņš saka.

Stellans piekrīt: “Cilvēki visvairāk priecājas, kad atrodas ēdienu un dzērienu tuvumā, tāpēc dodieties turp, lai uzņemtu dažus neformālus kadrus ar grupām, kas labi pavada laiku.”

“Canon EOS M50 piedāvā lielisku automātisko fokusēšanu, kā arī tādas funkcijas kā sejas noteikšana,” saka Markuss. To var arī ātri savienot ar viedierīcēm un sociālajiem tīkliem, lai uzreiz varētu apskatīt, kopīgot un publicēt savus kadrus.

Nesekojiet fotogrāfam. Uzņemiet intīmus un atklātus kadrus.

“Asaras vai sirsnīgi smiekli — uzņemot patiesas emocijas, var iegūt neaizmirstamas fotogrāfijas,” saka Markuss. Viņš iesaka formālas grupu fotogrāfijas aizstāt ar nepiespiestiem un dabiskiem jaunlaulāto un viesu neformāliem kadriem. Autors: kāzu viesis Džonatans Teits (Jonathan Tait). © Jonathan Tait

“Ja jauno pāri pietiekami labi pazīstat, varat uzņemt arī mazāk glaimojošus — tomēr atmiņā paliekošus — mirkļus un sejas izteiksmes, kurus profesionālis, iespējams, atturēsies uzņemt,” saka Stellans. Viesiem ir zināmas priekšrocības, salīdzinot ar profesionāļiem, kad jāatpazīst konkrētās personas raksturīgās manieres un žesti, kas ļauj veidot neaizmirstami atklātus un intīmus portretus. Nepārtrauktās uzņemšanas režīms, piemēram, Canon EOS M50 režīms ar 10 kadriem sekundē, ir lieliski piemērots, lai uzņemtu gaistošus mirkļus: varat uzņemt vairākus secīgus kadrus, lai vēlāk izvēlētos labāko.

“Uzmanīgi izvēlieties fonu un vislabāko apgaismojuma leņķi, pēc tam izmantojiet gaismu un ēnas, lai padarītu fotogrāfiju vēl iespaidīgāku,” saka Markuss. “Ja atrodaties relatīvi tuvu jaunajam pārim, būs daudz lielisku momentu, ko uzņemt.”

Tomēr...

Netraucējiet laimīgo pāri. Izmantojiet tālummaiņu vai telefoto objektīvu.

Saistīti raksti
A phone with the Creative Park app visible on the screen.

KĀZU FOTOGRAFĒŠANA

Padariet šo dienu personiskāku ar Canon printeri

Radošas idejas kāzām, lai parādītu savu individualitāti izdrukātajos materiālos.

A before and after shot of a couple on their wedding day next to a lake, dark and unedited on the left, showing the lighter version on the right, edited in DPP.

REDIĢĒŠANAS PAMATI

Kā rediģēt īpašas fotogrāfijas

Uzlabojiet savus īpašo mirkļu kadrus ar šiem vienkāršajiem fotogrāfiju rediģēšanas padomiem.

Black and white prints of children and families arranged in a grid style on the floor.

RADOŠA DRUKĀŠANA

Svarīgi padomi izdruku izlikšanai apskatei

Uzziniet, kā pārveidot mājokli ar skaistām galerijas stila ģimenes fotoattēlu izdrukām.

“Kad kāzās fotografējat, vienmēr mēģiniet izveidot nepiespiestu atmosfēru”, saka Markuss. “Jaunajam pārim jūsu priekšā jājūtas ērti, tas ļaus uzņemt brīnišķīgi dabiskus portretus.” Autors: kāzu viesis Džonatans Teits (Jonathan Tait). © Jonathan Tait

“Visi viņu zina — onkuli, kurš vienmēr uzņem fotogrāfijas,” smejas Markuss. “Viņš var būt diezgan nekaitīgs, tomēr ātri vien pārvērsties par šķērsli. Telefoto objektīvs sniedz iespēju piekļūt tuvāk darbībai no attāluma, netraucējot līgavu un līgavaini. Tas arī ļauj koncentrēt uzmanību uz konkrētām detaļām un izveidot maigi izpludinātu bokē efektu [miglainu fonu ārpus fokusa zonas], kas brīnišķīgi izceļ fotografējamos objektus.”

Lai parādītu kontekstu vai piešķirtu dramatismu, nomainiet uz platleņķa objektīvu, kas ļaus uzņemt jauno pāri uz ainaviska fona. Canon EOS M50 ir saderīga ar kompakto EF-M objektīvu klāstu, kā arī Canon EF un EF-S objektīviem, izmantojot Canon stiprinājuma adapteri EF-EOS M. Tās lielais 24,1 APS-C lieluma CMOS sensors ļauj vēlāk apgriezt attēlus un noņemt nevajadzīgos elementus, saglabājot labu attēla kvalitāti. “Ja esat iesācējs, iesaku 50 mm objektīvu,” saka Markuss. “Tas ir pieejams un nodrošina pārliecinošus rezultātus ar fantastisku bokē efektu, un ar tādu kameru kā Canon EOS M50 jūs iegūsiet arī nelielu teleobjektīva efektu.”

Nekopējiet profesionāļa aprīkojumu. Kļūstiet radošs, kad profesionālais fotogrāfs ir aizgājis.

“Mēģiniet notvert vakara noskaņu pēc tam, kad profesionālais fotogrāfs jau ir devies prom,” saka Markuss. Viņš iesaka viesiem, kas fotografē, izmantot priekšrocības, ko sniedz ciešākas saites ar jauno pāri un viesiem, lai panāktu atklātākas un neformālākas grupu fotogrāfijas. Autore: kāzu viese Feja Lepāra (Faye Leppard). © Faye Leppard

“Man ballīšu fotogrāfijas dienas beigās ir vissarežģītākais kāzu fotografēšanas aspekts: tumsa, ātras kustības un nepatīkams dīdžeja apgaismojums,” saka Markuss. Viens no risinājumiem ir ārējā zibspuldze, tomēr tā ne vienmēr ir piemērota, ja vēlas uzņemt intīmu, romantisku gaisotni, piemēram, kāzas. “Mans padoms ir izmantot pēc iespējas vairāk pieejamās gaismas,” viņš saka.

Lietotājiem būs nepieciešama kamera, kuru var izmantot ar lielu ISO, saglabājot labu attēlu kvalitāti. Canon 90D piedāvā ISO 100–25600, ko var paplašināt līdz ISO 51200, ja rodas nepieciešamība. Strādājot ar lielāku ISO un uzņemot ar objektīvu, kuram ir liels diafragmas atvērums, piemēram, Canon EF 50mm f/1.8 STM, fotogrāfi var uzņemt, kameru turot rokās un ar lielāku ekspozīcijas laiku, lai radītu dažādus saistošus un skaistus efektus.

Autors: Natālija Dentone (Natalie Denton)

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem