RADOŠA DRUKĀŠANA

Prātīgs veids, kā pārveidot savas mājas: atklājiet papīra griešanas mākslu

Māksliniece un papīra rokdarbu veidotāja Eimija Grēma (Aimee Graham) sniedz secīgus padomus, kā no papīra ar šķērēm izveidot pievilcīgus mākslas darbus.
Canon PIXMA TS8350 sērijas printeris, parādīts uz galda ar ierāmētu papīra mākslas darbu.

Papīra rokdarbu veidotāja Eimija Grēma (Aimee Graham) relaksējas, ņemot rokās šķēres un papīru, — tas ir prātīgs veids, kā radīt krāsainus mākslas darbus, kas ir gan personiski, gan iztēli rosinoši. No abstraktām formām un rakstiem līdz dzīvnieku siluetiem un pludmales ainām — izgriezto papīra figūru kārtošana ir izklaide visai ģimenei, un to var izmantot unikālu sienas dekoru vai pat apsveikuma kartīšu izveidošanai.

Pirmo reizi Eimija sāka veidot papīra rokdarbus pēc ceļojuma uz Japānu, kur viņu piesaistīja senā origami māksla. Šeit viņa skaidro, kā izmantot Canon PIXMA TS8350 sērijas printeri un nelielas papīra griešanas iemaņas, lai veidotu iedvesmojošus mākslas darbus, kas lieliski noder māju dekorēšanai.

1. Izsapņojiet oriģinālu un radošu ideju

Ierāmēta no papīra veidota meža aina uz oranža fona.

Eimijas pirmais solis bija izstrādāt ideju. Iedvesmai viņa izmanto dabu, un viņa iedrošina internetā meklēt interesantus attēlus un siluetus, kurus var nokopēt.

“Man patīk strādāt ar papīru, jo tas ir tik daudzpusīgs,” saka Eimija. “Tas ir dabisks produkts, to var izmantot divdimensiju un trīsdimensiju mākslas darbiem, un nav nepieciešamas nekādas specifiskas prasmes, lai sāktu no tā izgatavot dažādas lietas.”

Eimija sāka ar vienkāršu formu meklēšanu internetā, lai tās izmantotu kā siluetus. “Es dzīvoju pie jūras un man patīk brīvā dabā, tāpēc sāku meklēt attēlus ar okeāna un meža ainām,” viņa paskaidro.

“Process vienmēr sākas ar iedvesmas atrašanu. Jums rodas unikālas idejas, kad pilnībā iegrimstat procesā un jūs pārņem radošums. Šajā brīdī notiek kaut kas maģisks.”

2. Izvēlieties veidnes drukāšanai

Sieviete izmanto tālruni, lai divus attēlus novietotu uz papīra un izdrukātu

Eimija izmantoja lietojumprogrammu Easy-PhotoPrint Editor, lai izdrukas ātri izvietotu uz papīra, izmantojot viedtālruni.

Sieviete, kas no printera izņem papīra lapu, uz kuras uzdrukāti attēli

“Printeri lietot bija pavisam vienkārši,” saka Eimija. “Es iestatīju lietojumprogrammu Canon PRINT savā tālrunī, un savienošana ar Wi-Fi tīklu bija pavisam vienkārša.”

Eimija savu dzīvnieku, cilvēku, koku un saules staru siluetus atrod internetā, bet jūs varat meklēt iedvesmu arī pakalpojumā Creative Park.

Eimija attēlus izkārto uz lapas, izmantojot lietojumprogrammu Easy-PhotoPrint Editor, un izdrukā tos ar Canon PIXMA TS8350 sērijas printeri. “Printeris tiešām palīdzēja, jo tiklīdz man bija vēlamie silueti, lietojumprogrammā varēju tos izkārtot un uzreiz izdrukāt. Ar taustāmām papīra izdrukām ir vieglāk uzsākt darbu. Sākumā šis projekts bija izaicinošs. Parasti strādāju ar papīru, veidojot trīsdimensiju figūras, tāpēc bija nedaudz atšķirīgi domāt divās dimensijās.”

3. Paņemiet savam mākslas darbam piemērotu papīru

Canon PIXMA printeris uz akmens grīdas ar griešanas paliktni, papīra klāstu un kancelejas piederumiem.

Eimija izmanto matēto fotopapīru, jo viņa ir atklājusi, ka tas lieliski piemērots griešanai, saglabājot stingrību un neveidojot locījuma vai ieplīsuma pazīmes, bet varat izmantot arī glancēto papīru vai pat kombinēt abus.

Lai izveidotu papīra mākslas darbu, nepieciešams griešanas paliktnis, papīra nazis vai skalpelis, šķēres un papīra vai kartona kombinācija.

“Papīram jābūt pietiekami biezam, lai pēc izgriešanas noturētu formu, pietiekami stingram, lai nesaplīstu, bet ne pārāk biezam, jo citādi ir grūtāk griezt,” skaidro Eimija. “Es siluetu drukāšanai izmantoju matēto fotopapīru, jo tas ir pietiekami izturīgs, lai ar to strādātu, tomēr to nav grūti griezt.”

4. Rūpīgi izgrieziet detaļas

Cilvēks, kas saliek izgrieztos papīra elementus, kārtojot izgrieztus sniega attēlus uz kalna virsotnēm.

Eimija pielāgojusies strādāt ar divdimensiju darbiem, izkārtojot dažādus izgriezumus košās krāsās, lai darbam piešķirtu papildu dziļumu.

Cilvēks, kas rūpīgi izgriež sievietes siluetu.

Varat sākt ar vienkāršākām formām, bet pēc tam varat turpināt izgriezt detalizētākus siluetus, kuriem nepieciešama precizitāte.

“Es zināju, ka vēlos izveidot vairākas atšķirīgas ainas, ko varētu izstādīt rāmīti,” viņa saka. “Izmantojot rāmīti izmēru noteikšanai, es sāku izklāt izgrieztās detaļas, spēlējoties ar kompozīciju un atlasot krāsu shēmas.”

Precīzai griešanai vajag pacietību un praksi, tāpēc Eimija iesaka sākt ar vienkāršākām formām, jo īpaši ja neesat pieradis strādāt ar papīra nazi.

“Es gatavoju kreppapīra ziedus, tāpēc man ir bārkstu griešanas šķēres, kas ir mazas un patiešām asas — tās lieliski piemērotas šim projektam. Sākumā es izgriežu vienkāršākās formas, strādājot ar šķērēm un papīra nazi,” viņa saka.

“Salīdzinot ar šķērēm, papīra naža priekšrocība ir tā, ka varat precīzi izgriezt kontūru ar kārtīgām malām. Es to izmantoju bērza kontūrām, un tas mani iedvesmoja pilnīgi jaunam darbam — ciltskokam,” viņa saka.

5. Pilnveidojiet dizainu

Uz galda balta papīra lapa ar izgrieztiem bērziem.

Pēc koku izgriešanas palikušo papīru var arī izmantot kā efektīvu fonu citam darbam.

No papīra veidota meža aina zaļā un baltā krāsā, kur pie kokiem ir uzrakstīti vārdi.

Viena no Eimijas idejām bija meža aina, kas izdekorēta ar ģimenes locekļu vārdiem, kā moderns ciltskoka attēlojums.

Papildinot darbu ar izgriezto elementu kontūrām, Eimija sava ciltskoka dizainam varēja piešķirt pilnīgi jaunu dimensiju.

“Es pamatnes papīra centrā uzklāju plānu baltas un brūnas krāsas kārtu, augšpusē novietoju koka kontūru un pēc tam pievienoju atsevišķi izgrieztu koku. Šajā posmā es iedomājos, ka tas varētu būt ciltskoks, tāpēc izgriezu dažus vārdus, ar brīvu roku uzzīmēju kontūras un pabeidzu darbu.”

6. Padariet to par ģimenes aktivitāti

Dažāda lieluma ierāmēti papīra mākslas darbi rindā uz galda.

“Šis projekts parāda, kā var izveidot mākslas darbu, izgriežot vienkāršas formas, saglabājot vienkāršu darba procedūru, kā arī izstrādājot sarežģītākas formas, piemēram, detalizētus siluetus,” saka Eimija.

Eimija dizainam izmantoja sarežģītas formas, tās precīzi izgriežot ar papīra nazi. Tomēr vienlīdz iespaidīgus rezultātus var panākt, izmantojot vienkāršākas formas un parastās šķēres, un tas nozīmē, ka papīra griešana var būt brīnišķīga ģimenes aktivitāte.

“Bērniem griešana palīdz uzlabot roku un acu koordināciju, kā arī nostiprina motorās prasmes, tāpēc drošā vidē un uzraudzībā tā viņiem ir laba nodarbošanās.

“Cik vien sevi atceros, vienmēr esmu bijusi radoša. Es uzaugu ar māksliniecisku mammu un tēti, kurš varēja izgatavot jebkuru lietu,” viņa saka. “Kad esmu radoša, es jūtos vienota ar savu būtību. Tas ir iekšējā bērna darbs, kas stingri nostāda uz zemes un sniedz arī piepildījumu.”

Lai gūtu vairāk iedvesmas papīra rokdarbiem, sekojiet mums pakalpojumā Pinterest. Un neaizmirstiet dalīties ar savu veikumu sociālajos tīklos, izmantojot mirkļbirku #MadeWithPIXMA.Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)

Saistīti produkti

Saistītie raksti

 • DRUKĀŠANA

  Labākie printeri rokdarbiem

  No ģimenes projektiem līdz profesionālai apstrādei — Canon piedāvā jums perfekti piemērotu printeri.

 • DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Miniatūru gleznu idejas, izmantojot Canon SELPHY Square QX10

  Izveidojiet miniatūru mākslas galeriju, izmantojot padomus un paņēmienus, ko iesaka diorāmu veidošanas speciālisti Ole Frīdrihs (Ole Friedrich) un Estere Mora Čavarija (Esther Mora Chavarria).

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Galda dekorācijas ar papīra rokdarbiem

  Veidojiet brīnišķīgus galda dekorus par godu visiem notikumiem, izmantojot Creative Park.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Ievērojami objekti no papīra

  Atzīmējiet īpašas vietas ar Canon PIXMA printeri un Creative Park.