DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

Atveidojiet slavenas gleznas ar miniatūriem papīra rokdarbiem

Izveidojiet miniatūru mākslas galeriju, izmantojot Canon SELPHY Square QX10 printeri un lietojumprogrammu SELPHY Photo Layout, kā arī padomus, ko sniedz diorāmu veidošanas eksperti Ole Frīdrihs (Ole Friedrich) un Estere Mora Čavarija (Esther Mora Chavarria).
Miniatūra papīra mākslas galerija ar divām gleznām, kas piekārtas pie sarkanām sienām, un miniatūru figūru, kas stāv priekšplānā un skatās uz mākslas darbiem.

Vai esat kādreiz veidojis diorāmu: modeli, kas attēlo ainu ar trīsdimensiju figūrām? Diorāmai var būt miniatūra vai liela mēroga dizains, un, lai gan tas var šķist sarežģīti, nav jātērē daudz naudas, lai izveidotu savu diorāmu.

Reti kurš labāk pārzina miniatūru diorāmu veidošanas mākslu kā Ole Frīdrihs (Ole Friedrich) un Estere Mora Čavarija (Esther Mora Chavarria), kuri pakalpojumā TikTok ir savākuši aptuveni 114 000 sekotāju. Viņi ir savaldzinājuši savu auditoriju, veidojot vēsturiski precīzas, smalkas diorāmas — sākot no aizvēsturiskiem darbiem, kuros attēloti dinozauri, līdz safari ainām ar degunradžiem un briežiem.

Pēdējā Canon SELPHY Craft Club sērijas daļā Ole un Estere izveidoja miniatūru mākslas galeriju ar divām vienām no visu laiku slavenākajām gleznām, pievienojot darbam personiskus akcentus. Šim projektam viņi izvēlējās Johannesa Vermēra gleznu “Meitene ar pērļu auskaru” un Gustava Klimta gleznu “Skūpsts”.

Apskatiet, kā viņi to izdarīja, — izmantojot Canon SELPHY Square QX10 printeri — kamēr viņi iepazīstina ar procesu un piedāvā padomus, lai palīdzētu jums izveidot savu diorāmu.

Koncepcija

Uz galda pie Canon SELPHY Square QX10 printera un citiem mākslas materiāliem novietotas Johannesa Vermēra gleznas “Meitene ar pērļu auskaru” un Gustava Klimta gleznas “Skūpsts” izdrukas.

Ole un Estere izvēlējās gleznas, kas bija sabiedrības īpašums — Johannesa Vermēra gleznu “Meitene ar pērļu auskaru” un Gustava Klimta gleznu “Skūpsts”. Ir svarīgi to pārbaudīt, lai, kopīgojot savu darbu tiešsaistē, nerastos problēmas ar autortiesībām. Tas var būt laikietilpīgs process, taču tas var būt arī patīkams, jo jūs atradīsiet interesantus faktus par mākslu, ar ko varēsiet dalīties ar citiem.

Ole un Estere dzīvo Barselonā, Spānijā un satikās 2019. gadā, kad Barselonas Universitātē studēja arheoloģiju. Viņi apmeklēja atrakciju parku “Miniatur Wunderland” Hamburgā, Vācijā, un modeļi viņus tā aizkustināja, ka viņi nolēma paši mēģināt izveidot miniatūras ainas. “Tas bija interesants veids, kā, piemēram, interaktīvā, jautrā veidā izskaidrot stāstu par baznīcu, lai bērni un pieaugušie varētu saprast vēsturi,” Estere saka.

Abi ir apguvuši mākslas pamatus, tāpēc vēlējās apvienot zīmēšanas un gleznošanas prasmes ar savu profesiju. Tagad viņi veido diorāmas, lai izglītotu citus cilvēkus, taču šī bija pirmā reize, kad viņi izveidoja miniatūru mākslas galeriju.

Process

Canon SELPHY Square QX10 ir novietots uz galda virsmas blakus cieto putu gabalam, lineālam un zīmulim.

Varat sākt veidot savu miniatūro mākslas galeriju, izmantojot pamatmateriālus, kas ir atrodami jūsu mājā, tostarp līmi, šķēres, Canon fotopapīru un sīkus dekorus, ko nevar izmantot nekur citur. Galvenais ir atkārtotā izmantošana un pārstrāde, lai neviens materiāls nenonāktu atkritumos.

Divas rokas krāso divus cieto putu gabalus sarkanā krāsā, lai izveidotu galerijas sienas.

Miniatūri papīra rokdarbi var būt ļoti relaksējoši, lai novirzītu domas prom no savām problēmām. Ole un Estere parasti fonā ieslēdz raidierakstu, ko viņi klausās, katrs veicot savu uzdevumu. “Ir viegli aizmirsties, un nevar saprast, cik laika ir pagājis,” Ole saka.

Miniatūras mākslas galerijas var būt vienkāršas vai sarežģītas — kā vēlaties, un tas atkarīgs no tā, ko vēlaties panākt. Varat izveidot galeriju ar daudzām gleznām un cilvēku figūriņām vai mazu galeriju ar vienu gleznu, ap kuru sapulcējušās vairākas figūriņas. Jums arī nav jātērē daudz naudas. Ole un Estere apskatījās, kas pieejams mājās, un atkārtoti izmantoja priekšmetus no iepriekšējiem projektiem un nejaušus priekšmetus, ko viņi bija sakrājuši gadu gaitā.

 • Izpēte. “Lai gleznu varētu izmantot kādā projektā, vispirms ir jāzina, vai tā ir sabiedrības īpašums,” Estere saka. “Mēs veidojam reālistiskas diorāmas, tāpēc Google mākslas projektu platformā meklējām slavenas gleznas, taču jūs varat arī pats kaut ko uzzīmēt.”
 • Materiālu savākšana. “Šajā projektā mēs izmantojām cietās putas, lai izveidotu sienas un grīdu,” Ole saka. “Grīda bija īpaši svarīga, jo vēlējāmies izveidot tekstūru, tāpēc to krāsojām ar dabīgu tinti, lai tā izskatītos kā galerijas koka grīda.”
 • Dizains un izkārtojums. “Padomājiet par to, kādu vēlaties gleznu izskatu, — vai vēlaties, lai tās būtu tradicionālajā taisnstūrveida formā, vai eksperimentēsiet ar kaut ko citu,” Estere saka. Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogramma sniedz daudz iespēju, ar kurām varat eksperimentēt; iespējas ir bezgalīgas. Pēc tam padomājiet par rāmi. Varat rediģēt lietotnē, lai varētu izvēlēties tradicionālu rāmi, kuru īsti nevar redzēt, vai ekstravagantu ar dažādiem dizainiem.”
 • Drukāšana. “Izmantojot Canon SELPHY Square QX10, vislieliskākais ir tas, ka printeris ir tik mazs, ka mēs to darbavietā varējām nēsāt līdzi,” Estere saka. “Arī drukāšana bija ļoti ātra, tāpēc varējām turpināt eksperimentēt.” Printera SELPHY Square QX10 izdrukas ir ar līmējamu aizmuguri, tāpēc tās vēl vieglāk piestiprināt diorāmā.
 • Cilvēku elementi. “Pēc tam jums ir jāsameklē vai jāizveido figūriņa,” Ole saka. “Figūriņai ir nepieciešama tāda poza, it kā tā mijiedarbotos ar telpu, lai parādītu nelielu kustību un padarītu to saistošāku.”
 • Lieldienu olas. “Visos darbos mēs vienmēr pievienojam nejaušus objektus, kurus skatītāji var ieraudzīt un pasmaidīt,” Estere saka. “Šajā projektā mēs ielikām salauztu kolonnu no cita projekta un uzlikām uz tās sīku vāverīti. Tā bija spontāna doma, un mēs to darām beigās, lai nedaudz izklaidētos. Jūs padarāt darbu personisku, un šī ideja neatnāk, kamēr projekts nav pabeigts un neesat ieraudzījis tukšu telpu.”
 • Līmēšana. “Visus elementus veido atsevišķi, un tad no nekā rodas kaut kas patiešām skaists,” Estere saka. “Visu elementu salikšana kopā to tiešām atdzīvina.”

Printeris

Roka tur viedtālruni, kur ekrānā redzama Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogramma ar Gustava Klimta gleznu “Skūpsts”, savukārt zemāk uz galda atrodas Johannesa Vermēra gleznas “Meitene ar pērļu auskaru” izdruka un Canon SELPHY Square QX10 printeris.

Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogramma ir universāls rīks rediģēšanas un drukāšanas vajadzībām. Varat izvēlēties vēlamo izkārtojumu un pat pievienot tekstu, apmales un zīmogus. Tas ir noderīgi, ja vēlaties, piemēram, savai miniatūrajai gleznai pievienot nedaudz informācijas par gleznotāju.

Uz darbvirsmas ir izklāti projekta materiāli, tostarp krāsotas cietās putas, Canon SELPHY Square QX10 printeris, divas miniatūras izdrukas, zīmulis, lineāls, papīra nazis un liekās putas.

Canon SELPHY Square QX10 bija ļoti noderīgs, jo mēs ne vienmēr vēlamies gleznot un radīt gleznu no nulles,” stāsta Estere. “Šī printera izmantošana mūs patiešām ir iedvesmojusi, un mēs domājam, ka izmantosim to arī turpmākajos projektos.”

Kopā strādājot, Ole un Estere nekad nav izmantojuši printeri. Viņi vienmēr visu savu projektu elementus ir zīmējuši un krāsojuši ar rokām. “Tas var būt ļoti laikietilpīgi,” Ole piebilst. Darbs ar Canon SELPHY Square QX10 viņu darbplūsmu ir zināmā veidā mainījis. “SELPHY Square QX10 ļoti atšķiras no parastā, tradicionālā printera, kas mums mēdz būt,” Estere saka. “Līdz šim mēs rokdarbos nebijām izmantojuši printeri, jo neredzējām tā potenciālu, taču šis printeris to ir mainījis.”

Estere saka, ka viena no labākajām printera īpašībām bija izdruku kvalitāte. “Ir ļoti svarīgi izveidot miniatūru, kas ir reālistiska, un izdrukas bija augstas kvalitātes un krāsas izskatījās tik košas,” viņa piebilst. Izdrukas kalpo līdz 100 gadiem,1 tāpēc šis kompaktais printeris ir lielisks partneris šāda veida projektiem.

Pārim patika izmantot arī Canon SELPHY Photo Layout lietojumprogrammu. “Kad strādājam, mūsu galvenais instruments ir tālrunis, jo mēs to izmantojam, lai ierakstītu videoklipus sociālajiem tīkliem,” Estere saka. “Šīs lietojumprogrammas izmantošana bija pārsteidzoša, jo varējām drukāt, kad vien vēlējāmies, neatverot datoru un nemeklējot lietojumprogrammu.” Lietojumprogramma, kas ir saderīga ar iOS un Android tālruņiem, sniedza Olem un Esterei iespēju ātri rediģēt fotoattēlus un izvēlēties izkārtojumu, un printerim SELPHY Square QX10 drukāšanai bija nepieciešamas aptuveni 43 sekundes, kas atviegloja viņu darbu. “Arī lietojumprogrammas un printera savienošana bija vienkārša; mums bija tikai jānoskenē QR kods,” Ole saka. “Nekas nevar būt vienkāršāk!”

Vēstures entuziastiem ir trīs padomi, kā izveidot veiksmīgu miniatūru mākslas galeriju.

 • Meklējiet iedvesmu. To var atrast televīzijas pārraidē vai Pinterest ziņā — jums nepieciešamas vizuālas atsauces.
 • Eksperimentējiet ar materiāliem, negrābiet pirmo lietu, ko ieraugāt. Dažreiz ir daudz lietu, ko var atrast mājās vai brīvā dabā, tāpēc eksperimentējiet un noskaidrojiet, kā tās izskatās.
 • Visus materiālus izmantojiet atkārtoti. Lielākā daļa materiālu, ko izmanto Ole un Estere, ir pārstrādāti, piemēram, vecas olu kastes. Tādējādi jūs varat izklaidēties, nekaitējot videi.

Rezultāti

Miniatūra mākslas galerijas diorāma, kas novietota uz galda virsmas blakus Canon SELPHY Square QX10 printerim.

Canon SELPHY Square QX10 ir liels ieguvums mūsu darbnīcā, un mēs vēlamies ar to iepazīstināt tos, kas piedalās mūsu semināros,” Estere saka. “Tas paver jaunas iespējas ne tikai mums, bet arī dalībniekiem. Jūs nevarat pavadīt divas stundas, gleznojot attēlu, tāpēc šis printeris var ietaupīt viņiem daudz laika un, iespējams, piesaistīt vairāk cilvēku miniatūru ainu veidošanā.”

Tuvplāns ar miniatūru figūru, kas stāv pretim miniatūrām Johannesa Vermēra gleznas “Meitene ar pērļu auskaru” un Gustava Klimta gleznas “Skūpsts” izdrukām, kas piekārtas miniatūrās galerijas diorāmā.

“Mūsu parastais printeris ir piemērots daudzām lietām, bet ne maza mēroga augstas izšķirtspējas izdruku izgatavošanai,” Ole saka. “Līdz šim daudz ko neesam varējuši izdarīt, jo, piemēram, ar roku uzgleznot mazu ielas plāksnīti ir patiešām grūti. Canon SELPHY Square QX10 rada lieliskas izdrukas pat mazā mērogā, tāpēc tas maina veidu, kā mēs strādājam.”

“Mēs esam vairāk pieraduši veidot arheoloģiskās diorāmas, tāpēc, veidojot miniatūro mākslas galeriju, nebijām savā komforta zonā,” stāsta Ole. “Bet tas bija interesanti. Darbs ar materiāliem, kurus mēs zinājām, bet pārveidojām mums nezināmās lietās, sniedza gandarījumu.”

Ole un Estere kopā pavadīja daudz laika, un viņi saka, ka ir svarīgi sadalīt darbus, lai viens otram netraucētu. “Kad mēs sākām projektu, gājām ierasto ceļu, bet drīz vien pamanījām, ka viens no mums zina vairāk par krāsām, bet otrs zina vairāk, piemēram, par struktūru,” Ole stāsta. “Noskaidrojiet, kuram uzdevuma veikšana veicas labāk. Ir labi, ja jums ir sava specialitāte, un, sadalot uzdevumus, rodas sajūta, ka strādājat kopā, tomēr atsevišķi. Uzticieties viens otram un ticiet, ka rezultāts būs fantastisks.”

Tagad, kad esat aprīkots ar instrumentiem un ceļvedi par to, kā izveidot savu miniatūro mākslas galeriju, kāpēc gan to neizmēģināt? Tas ir ne tikai patīkami, bet arī izglītojoši — kas zina, kādus interesantus faktus uzzināsiet par plašo, skaisto mākslas pasauli. Ja vēlaties, varat arī veidot personiskākus projektus — kā būtu ar galeriju, kurā izstādīti jūsu bērnu labākie mākslas darbi, lai parādītu, cik daudz tie jums nozīmē? Vai kāpēc gan neizveidot personisku dāvanu ar brīvdienu fotoattēlu izstādi? Iespējas ir neierobežotas!

Autors: Nikita Achanta (Nikita Ačanta)

 1. Uzglabājot albumā. Pamatojoties uz paātrināto pārbaudi, pieņemot, ka temperatūra ir 23°C/73,4°F un mitrums ir 50%.

Saistītie produkti

 • Mājas printeri

  SELPHY SQUARE QX10

  Saglabājiet savas dārgākās atmiņas skaisti izveidotu izdruku veidā, ko ar bezvadu tehnoloģiju varat iegūt jebkurā vietā.
 • Mājas printeri

  SELPHY CP1500

  Izmantojot šo vienkārši lietojamo un kompakto fotoprinteri, veidojiet ļoti izturīgas izdrukas ar bagātīgām krāsām dažu sekunžu laikā.
 • Mājas printeri

  Canon Zoemini 2

  Acumirklī iegūstiet izdrukas no sava viedtālruņa jebkurā laikā un vietā ar kabatas formāta printeri Zoemini 2, kas darbojas ar akumulatoru.
 • Saistīti raksti

 • DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Izveidojiet pārsteiguma kastīti

  Lini Trīna (Lini Trinh) dalās ar savu papīra pārsteiguma kastīti, kas izgatavota, izmantojot Canon SELPHY CP1500 printeri.

 • DRUKĀŠANA UN ROKDARBI

  Mākslas darbi no papīra

  Mākslinieku Zeku Makloghlinu (Zack McLaughlin) ir iedvesmojusi Canon Creative Park zivju dzeņa veidne.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Izveidojiet pats savu stāstu grāmatu

  Ļaujiet iztēlei vaļu, veidojot pašdarinātu stāstu grāmatu ar Canon SELPHY CP1500 printeri.

 • RADOŠA DRUKĀŠANA

  Labākie Canon portatīvie printeri

  Iepazīstieties ar Canon kompakto printeru klāstu, lai noskaidrotu jums piemērotāko.