SAVVAĻAS DZĪVNIEKI

Monokulārs vai binoklis putnu vērošanai — kas ir piemērots jums?

Monokulāri un binokļi piedāvā dažādas priekšrocības savvaļas dzīvnieku vērošanai, bet kas ir vispiemērotākais jūsu vajadzībām? Mēs izskatām dažādas iespējas.
Vīrietis putnu rezervātā stāv lapotnē, turot Canon PowerShot Zoom kameru vienā rokā, un viņam kaklā uzkārts Canon binoklis.

Vērojot putnus savvaļā vai dārzā, jūs koncentrējat uzmanību un sajūtas, padarot to par neticami apzinātu darbību. Un, ņemot vērā, ka varat dzirdēt un vērot tik daudz dažādu balsu, spalvu rakstu un uzvedības, vienmēr varat ieraudzīt kaut ko jaunu. Putnu vērošanas iesācējiem ir vairākas iespējas, kā vērot un uzņemt putnus tuvplānā, bet kura iespēja ir vispiemērotākā jums?

Binokļi ir tradicionāls putnu vērošanas rīks, un tiem ir neticama tālummaiņa, kā arī viegla un kompakta konstrukcija, tomēr ar tiem nevar ierakstīt redzēto.

Canon PowerShot ZOOM ir monokulāra kamera, kuras korpusā ir jaudīgs objektīvs ar lielu fokusa attālumu, un tā ir pietiekami maza, lai to ievietotu kabatā. Daudzpusīgā 100 mm, 400 mm un 800 mm fiksētā tālummaiņa var pietuvināt jūsu iecienītākos objektus, nemaz nerunājot par bagātīgo, krāsaino fotogrāfiju un videoklipu uzņemšanu.

Varat arī izmantot kompaktkameru, piemēram, Canon PowerShot SX740 HS, kurā apvienoti augstas izšķirtspējas attēli ar jaudīgu 40 reižu optisko tālummaiņu un kura ir lieliski piemērota putnu vērotājiem, kuri vēlas iegūt vēl labākas fotogrāfijas.

Šeit apskatīsim dažādās monokulāra un binokļu priekšrocības un salīdzināsim Canon PowerShot ZOOM ar Canon 8x20 IS un Canon 10x30 IS II binokļiem, kā arī kompaktkamerām, lai palīdzētu jums izdarīt labāko izvēli putnu vērošanai.

Monokulāri salīdzinājumā ar binokļiem: plusi un mīnusi

Vīrietis notupies strauta malā, turot Canon PowerShot ZOOM pie acs.

Canon PowerShot ZOOM kamera ir ar vienkāršu, glītu un kompaktu dizainu, un tā ir pieejama baltā un melnā krāsā.

Vīrietis atbalstās pret koka žogu, turot pie acīm Canon binokli.

Canon 8x20 IS un Canon 10x30 IS II binokļu optiskais skatu meklētājs sniedz iespēju ilgstoši vērot, nenogurdinot acis.

Monokulāri, piemēram, Canon PowerShot ZOOM, nodrošina palielinājumu, skatoties ar vienu aci, salīdzinot ar binokļiem, ar kuriem var skatīties ar abām acīm. Līdz ar to monokulāri parasti ir vieglāki un mazāki, bet ar līdzīgu palielinājumu kā binokļiem.

Vieglais svars un ērtā pārnēsāšana ļauj kameru PowerShot ZOOM drīzāk salīdzināt ar viedtālruni, tomēr no attāluma tā uzņem daudz detalizētākus un kvalitatīvākus attēlus nekā tālrunis. Tiek reklamēts, ka dažiem viedtālruņiem ir lielas pietuvināšanas iespējas, tomēr attēlu un videoklipu uzņemšanai no attāluma tiek izmantotas alternatīvas tehnoloģijas, piemēram, digitālā tālummaiņa, hibrīdā tālummaiņa un liektās optikas konstrukcija. Tas nozīmē, ka ir ierobežota attēla stabilizācija un visbiežāk netiek panākta tāda attēla kvalitāte, kādu var sasniegt ar īpašu kameru. PowerShot ZOOM ir viegla un ērti pārnēsājama kabatas formāta kamera, kuru šajā ziņā var salīdzināt ar viedtālruni, tomēr tā ir daudz jaudīgāka un ar augstas kvalitātes objektīvu.

Ja novērtējat vislabāko optisko kvalitāti, Canon 8x20 IS binoklim ir precīza optika un tas pats Super Spectra pārklājums, kas ir Canon slavenajam EF objektīvu klāstam, nodrošinot neticami spilgtu skatu ar precīzu krāsu atveidošanu, lai jūs varētu redzēt putnus visā to krāšņumā.

Līdzīgi kompaktais un vieglais Canon 10x30 IS II binoklis piedāvā 10 reižu palielinājumu un ir lieliski piemērots dabas, ceļojumu un sporta notikumu vērošanai. Galvenā priekšrocība ir tā, ka binokļiem ir tā pati optiskā attēla stabilizēšanas tehnoloģija, kas tiek izmantota Canon kameru objektīvos, lai panāktu izcili skaidru attēlu un samazinātu kustību izraisīto izplūdumu, kas ļauj skaidri vērot objektus lielā attālumā. Binoklim ir arī optiskais displejs, savukārt kamerai PowerShot ZOOM ir elektroniskais skatu meklētājs (EVF).

Divas rokas tur melnu Canon 8x20 IS binokli ķermeņa priekšā.

Canon 8x20 IS binoklis sver tikai 420 g, tāpēc, uzkarot kaklā, jūs to gandrīz nejutīsiet un varēsiet uzreiz fokusēt, ja tālumā ieraudzīsiet kustību.

Roka, kas ievieto Canon PowerShot ZOOM pūkainas krēmkrāsas un dzeltenas krāsas jakas kabatā.

Canon PowerShot ZOOM kameras mazie izmēri un tikai aptuveni 145 g svars (ietverot karti) vai 144 g (tikai korpuss), uzlāde ar USB-C un lielais darbības laiks ļauj to turēt kabatā vai piekārtu pie rokas, lai uzņemtu iespaidīgus kadrus ar savvaļas dzīvniekiem.

Tomēr binokļi ir lielāki un smagāki, un tas nozīmē, ka tie ne vienmēr ir praktiski, turklāt lielāko daļu nevar ielikt kabatā. Ar tiem arī nevar uzņemt attēlus vai mainīt tālummaiņas līmeni. Kad dodaties pastaigā un nevēlaties ņemt līdzi lielu aprīkojumu, lieliski piemērota ir kamera PowerShot ZOOM. Tā ir brīnišķīgi diskrēta, tomēr pietuvina putnus — tā ļauj acumirklī pietuvināt putnus un nofotografēt. Vienkārši ieslēdziet, iekadrējiet un uzņemiet — pat ar vienu roku, — pateicoties vienkāršajam pogu izkārtojumam bez sarežģītas izvēlnes.

Ātrums ir tas, ar ko PowerShot ZOOM tiešām izceļas. Tā kā kamera ir pilnīgi automātiska, varat nomērķēt un uzņemt, nedomājot par labākajiem iestatījumiem.

Liela fokusa attāluma objektīva jauda mazā kabatas formāta korpusā

Smaidošs cilvēks pietuvina Canon PowerShot ZOOM kameru savai sejai, vienlaikus skatoties pa putnu vērošanas slēpņa logu.

Pilnībā automātiskās Canon PowerShot ZOOM kameras jaudīgais DIGIC 8 procesors ietaupa laiku, veicot iestatījumus jūsu vietā, lai jūs varētu brīvi uzņemt maģiskos mirkļus, pirms tie pagaisuši.

Divas rokas tur viedtālruni blakus Canon PowerShot ZOOM kamerai, un ir redzams, ka tie ir savienoti, izmantojot Canon Camera Connect lietojumprogrammu.

Canon PowerShot ZOOM var izveidot savienojumu ar tālruni, izmantojot Wi-Fi vai Bluetooth un Canon Camera Connect lietojumprogrammu, kas lieliski noder, lai attēliem pievienotu ģeogrāfiskās atrašanās vietas informāciju un lai uzreiz varētu pārskatīt fotogrāfijas un izvēlēties vislabāko.

Canon PowerShot ZOOM monokulārs piedāvā unikālu putnu vērošanas pieredzi, ieguļot rokā daudz ērtāk nekā tālrunis vai kompaktkamera. Atšķirībā no binokļiem, tas var uzņemt detalizētus 12 MP attēlus ar lielu nepārtrauktās fotografēšanas ātrumu 10 kadri sekundē, kas ir lieliski piemērots putniem lidojumā.

Putnu vērošanai un savvaļas dzīvnieku fotografēšanai nepieciešama pietiekama palielināšana, lai kadru aizpildītu ar ātri gaistošajiem objektiem. Šādā ziņā Canon PowerShot ZOOM izceļas un uzņem fotoattēlus un Full HD video, izmantojot vairāku pakāpju tālummaiņu, kas ietver divus optiskos fokusa attālumus — 100 mm un 400 mm, kā arī divu reižu digitālo pārveidotāju, kas pietuvina līdz 800 mm. Pārslēdzot slēdzi, uzreiz var mainīt tālummaiņas attālumu, lai attālus objektus varētu pietuvināt, nenovēršot acis no ārkārtīgi skaidrā 2,36 MP skatu meklētāja, ko var izmantot pat spožā dienas gaismā bez atspīduma ekrānā. Pateicoties iebūvētajam četru asu optiskajam attēlu stabilizētājam, skatu netraucē arī vibrācijas, kas samazina acu nogurumu.

Atšķirībā no tradicionālajiem monokulāriem, PowerShot ZOOM piedāvā labas savienošanas iespējas, izmantojot Wi-Fi un Bluetooth, kas savieno ar Canon Camera Connect lietojumprogrammu, lai varētu izmantot vairākas parocīgas funkcijas. Piemēram, varat to savienot ar tālruni, lai pievienotu uzņemtajiem attēliem ģeogrāfiskās atzīmes, kas lieliski noder, lai sekotu putnu vērošanas vietām un atcerētos tās vēlāk. Varat arī kopīgot reāllaika skatu, lai citi reāllaikā varētu redzēt, ko jūs redzat.

Pilnīgi automātiskais režīms nodrošina ērtu ekspozīcijas vadību, un jūs varat ērti mainīt iestatījumus vienkāršā izvēlnē.

Monokulārs, binoklis vai kompaktkamera: kas vislabāk noderētu jums?

Kadrs ar Canon PowerShot ZOOM, Canon binokli un Canon kameru, kas novietota uz koka sola savvaļas dzīvnieku fotografēšanas slēpnī.

Monokulāra Canon PowerShot ZOOM tālummaiņas diapazons 100–800 mm var piedāvāt neticamu mazu un tālu esošu objektu palielinājumu. Tā 0,39 collu OLED elektroniskais skatu meklētājs nodrošina skaidru un asu vērošanu ar 2,36 miljoniem punktu un 59,94 kadru/s atsvaidzināšanas ātrumu. Tas ir lielisks papildinājums jebkuram putnu vērotāja aprīkojumam, kā arī laba alternatīva lielam un smagam aprīkojumam.

Canon iespaidīgie binokļi ar attēla stabilizēšanu putnu vērošanas laikā piedāvā neticamu sasniedzamību un kvalitāti, un binokļi ir pamatoti pastāvīgi bijuši vairāku paaudžu putnu vērotāju kompanjoni. Tomēr, ja vēlaties kaut ko mazāku un vieglāku, kā arī iespēju uzņemt attēlus, Canon PowerShot ZOOM piedāvā salīdzināmu teleobjektīva sasniedzamību, kā arī fotografēšanas un Full HD video ierakstīšanas iespējas.

Gan Canon PowerShot ZOOM, gan Canon binokļu klāsts piedāvā iespaidīgu palielinājumu, tomēr Canon monokulāra kamera piedāvā vēl vairāk nekā objekta vērošanu, sniedzot iespēju vienlaicīgi to uzņemt. Tā arī piedāvā ļoti ātru ierīces ieslēgšanu, tāpēc burtiski varat to paņemt un fotografēt, lai nepalaistu garām īsto mirkli.

Ja fotogrāfiju uzņemšana ir vissvarīgākā putnu vērošanas daļa, iespējams, izvēlēsieties kompaktkameru, piemēram, Canon PowerShot SX740 HS. Tās 40 reižu tālummaiņa ir lieliski piemērota tuvplāniem, ļaujot jums atrasties tālumā, un 20,3 MP sensors nodrošina augstas izšķirtspējas attēlus, kurus varēsiet izdrukāt un ar lepnumu rādīt citiem. PowerShot SX740 HS ir lielāka nekā PowerShot ZOOM, bet tai ir ekrāns, nevis EVF, kas var būt piemērots cilvēkiem, kuriem ir grūtības ar skatu meklētāju.

Ārā ir tik daudz skaistu putnu, ko varat fotografēt, un, izvēloties kādu no PowerShot produktiem un pie rokas turot binokli, jums būs lieliski palīgi šajā ceļojumā. Kāpēc gan nedoties uz mežu pilsētas nomalē vai uz mājas pagalmu un neizmēģināt to jau šodien?Autors: Lorēna Skota (Lauren Scott)

Saistītie produkti

Saistītie raksti