RADOŠA DRUKĀŠANA

Pašgatavotu uzlīmju drukāšana

No ievārījuma burciņām līdz birkām dāvanām — ar Canon printeri izveidotas pašgatavotas uzlīmes var palīdzēt organizēt dzīvi, mājas un hobija lietas.
Izdrukātas pašgatavotas uzlīmes uz griešanai paredzētas pamatnes, kam blakus stāv šķēres un Canon SELPHY Square QX10 portatīvais printeris.

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties sakārtot drēbju skapjus, trauku plauktus vai amatniecības piederumus vai veidot stilīgu galda klājumu, uzlīmes ar firmas zīmēm vai pašgatavotas birkas dāvanām, pašgatavotas uzlīmes ir ne tikai neticami noderīgas, bet arī veids, kā izpaust savu radošumu.

Mēs uzdevām jautājumus divām rokdarbniecēm un tiešsaistes satura veidotājām, kā viņas kārtošanu padara stilīgu un skaistu, izmantojot uzlīmes. Karolina Prudona (Caroline Prudhon) veido rokdarbu blogu “Linea's Papers (@lineaspapers)”, savukārt Latisja Lazerža (Laetitia Lazerges) (@Vert_Cerise) ir blogere, kas pati veido rokdarbus, kā arī profesionāla amatniece un autore 19 grāmatām par rokdarbiem un “dari pats” projektiem.

“Man patīk visu sakārtot — no papīra darbiem līdz virtuves skapīšiem, jo tas atvieglo dzīvi un ietaupa laiku,” saka Latisja, kura savu rokdarbu blogu uzsāka 2007. gadā. “Uzlīmju pievienošana ir labākais veids, kā apvienot organizēšanu un radošo darbību.”

Kur pielīmēt uzlīmes un kā sakārtot savu dzīvi

Mazgāšanas līdzekļa pudele un dzeramās sodas burka — uz abiem ir pašgatavotas uzlīmes — uz marmora virsmas blakus ziedu vāzei un bļodai ar rīvētu sieru.

Kārtošana ne vienmēr nozīmē lietu noslēpšanu. Kāpēc gan nemēģināt pašam izgatavot uzlīmes burkām, kuras var nolikt redzamā vietā uz plaukta un darba virsmas savā virtuvē. “Man patīk mājas interjera tendence ar atvērtiem plauktiem,” saka Latisja. “Tie brīnišķīgi izskatās sociālajos tīklos un rada mierīgu un nesteidzīgu noskaņu.” © Laetitia Lazerges

Melnas atvilktnes lietu uzglabāšanai biroja vidē, kas marķētas ar krāsainām, pašgatavotām drukātām uzlīmēm.

“Es vēlējos pārkārtot lietas un vienai mēbelei piestiprināt uzlīmes ar pašas izveidotu dizainu,” saka Karolina. “Kārtošana var būt garlaicīga, tāpēc krāsainu uzlīmju veidošana var būt lielisks veids, kā šajā procesā ienest prieku un personisku pieskārienu.” © Caroline Prudhon

Nepārblīvētu telpu un sakārtotu mantu radītais miers palīdz ar telpas iekārtojumu radīt priecīgu atmosfēru un attīrīt prātu, kā arī pozitīvi ietekmē labsajūtu. “Sakārtota māja ir tik mierpilna prātam,” saka Latisja. “Jums jāpavada mazāk laika meklējot pazaudētas lietas, un jums nav jāatceras, kur atrodas visas lietas.”

Karolinai, kura ir aizrautīga rokdarbniece kopš bērnības, Francijā ir darbnīca un mazs uzņēmums. Viņa nolēma biroja atvilktnēm pievienot uzlīmes, lai darba vietu padarītu personiskāku. “Man nepieciešams, lai tā būtu sakārtota un funkcionāla, tomēr arī skaista un iedvesmojoša,” viņa paskaidro. “Es patiesi ticu, ka sakārtota vide rada sakārtotu prātu. Sakārtojot un iztīrot telpu, varēsiet skaidri domāt un justies produktīvāks. Es personīgi vienmēr izjūtu stresu un paniku par ikdienas darbiem, ja manās mājās ir nekārtība, bet, tiklīdz visu nolieku savās vietās, ir sajūta, ka sākusies jauna diena.”

Dzīves organizēšana ar pašgatavotām uzlīmēm

Izdrukāta pašgatavota uzlīme ar saulespuķu motīvu un tekstu slīprakstā parādās no Canon SELPHY Square QX10 portatīvā printera.

Izvēlieties konsekventu izskatu un noskaņu savām pašgatavotajām uzlīmēm, lai izveidotu radošu, tomēr saskaņotu izskatu. “Slīpraksts [atgādina rokrakstu] ir gan labi salasāms, gan dzīvespriecīgs,” paskaidro Karolina. © Caroline Prudhon

Rudmataina sieviete līmē pašgatavotu uzlīmi uz melna skapja atvilktnes.

“Interesantā daļa ir līmēšana, kad var redzēt, ka viss izveidojas tā, kā bija ieplānots,” saka Karolina. © Caroline Prudhon

Karolinai pirms uzlīmju gatavošanas patīk izstrādāt koncepciju tam, ko viņa vēlas sakārtot. “Kārtošanu var būt grūti uzsākt,” viņa paskaidro. “Tāpēc izdomājiet, kas ir svarīgi, kam jābūt pa rokai un ko var uzglabāt kopā. Tā uzzināsiet, kādas uzlīmes un cik daudz ir nepieciešamas un varēsiet izbaudīt to gatavošanas procesu bez stresa par to, kur un kā tās izmantosiet.”

“Jums arī nepieciešamas izturīgas uzlīmes, kas var izturēt sauli, ūdeni un laiku,” viņa turpina. “Tādas, kurām nebaidīsieties pieskarties ar netīrām rokām un kuras nebūs bieži jāmaina.”

Latisja piekrīt, ka ir jautājumi, uz kuriem jāatbild, pirms sāk veidot dizainu. “Kāda veida uzlīmes jums nepieciešamas? Kāds būs to ideālais lielums? Trauku lielums, forma un veids nosaka uzlīmju dizainu,” viņa saka.

Kā veidot pašgatavoto uzlīmju un etiķešu dizainu

Rudmataina sieviete izmanto Canon SELPHY Photo Layout lietotni savā tālrunī. Uz rakstāmgalda viņas priekšā ir Canon SELPHY Square QX10 printeris.

Karolīna izveidoja uzlīmes, izmantojot Canon SELPHY Photo Layout lietotni, kas lieliski darbojas kopā ar viņas printeri SELPHY Square QX10. “Personalizēšanas iespējas ir lieliski piemērotas, lai izveidotu brīnišķīgas uzlīmes,” viņa saka. “Tas ir ļoti vienkārši un sniedz gandarījumu.” © Caroline Prudhon

Pie biroja iekārtas piestiprināta drukāta pašgatavota uzlīme ar frāzi “You got this”.

Karolina saka: “Man patika izkārtojuma iespējas — var izgatavot mazākas uzlīmes, neizniekojot papīru. Lietotnē es izveidoju dažas unikālas uzlīmes un visur pievienoju iedvesmojošus citātus.” © Caroline Prudhon

“Kopumā nepieciešamas vairākas uzlīmes, tāpēc nevēlamies patērēt pārāk daudz laika katras izveidošanai,” saka Karolina.

Varat pats izveidot savu uzlīmju dizainu vai sameklēt jau gatavas veidnes, ko lejupielādēt un izdrukāt no Canon Creative Park lietotnes, kas piedāvā bezmaksas papīra rokdarbu resursus Canon printeriem. Lietotne ir pilna ar personalizējamiem papīra rokdarbu projektiem, kuriem varat pievienot tekstu un attēlus, piemēram, ziņojumu uzlīmes vai japāņu stila dizainu, — meklējiet uzlīmes (Stickers), lai redzētu pieejamās iespējas.

Latisja saka, ka ir interesanti eksperimentēt ar kontrastu un dažādiem fontu lielumiem un burtu biezumu, lai uz savām lietām uzliktu faktiski savu personīgo zīmogu. “Pārliecinieties, ka ir iekļauta galvenā informācija, nepieblīvējot uzlīmi ar pārāk daudz teksta,” viņa saka. “Nebaidieties no balta laukuma. Rotaļājieties ar kontrastu. Izmantojiet dažādus fontus — maksimums divus vai trīs — ar dažādu lielumu vai burtu biezumu, lai pievērstu uzmanību. Strādājiet ar prieku un izmantojiet savā dizainā radošas idejas ar krāsām, zīmējumiem un grafiku.”

Kā izdrukāt pašgatavotas uzlīmes

Pašgatavotu uzlīmju loksne parādās no printera, blakus stāv šķēres un izgrieztas uzlīmes, kā arī kosmētikas trauciņa vāks ar drukātu uzlīmi.

Canon PIXMA TS7450 sērijas printeris ir lielisks bezvadu mājas printeris mākslinieciskiem projektiem, kas ļauj drukāt uz visu veidu apdrukājamajiem radošajiem materiāliem. © Laetitia Lazerges

Printera papīra paka uz darba virsmas kopā ar loksni ar izdrukātām pašgatavotām uzlīmēm un vairākiem maziem kosmētikas trauciņiem ar drukātām uzlīmēm.

“Man patīk izmantot fotopapīru,” saka Latisja. “Glancētā apdare ir brīnišķīga un izskatās profesionāli.” © Laetitia Lazerges

Kad uzlīmes ir izveidotas, interesantākā daļa ir to atdzīvināšana ar druku. Latisja izmantoja Canon PIXMA TS7450 sērijas printeri, lai uzlīmes drukātu tieši no tālruņa ar Canon PRINT lietotni, kas darbojas ar lielāko daļu Wi-Fi printeru. “Man patīk drukāt bez vadiem, un ar košajām krāsām kvalitāte ir lieliska,” viņa saka.

Canon PIXMA TS7450 sērija ir saderīga ar daudziem dažādiem radošiem apdrukājamiem materiāliem, un Latisja izmantoja printera papīru Canon Red Label Superior un Canon Photo Paper Plus Glossy II, lai izgatavotu birkas dāvanām un uzlīmes kosmētikai, un tie lieliski piemēroti arī tādiem priekšmetiem kā burkām.

Karolina izmantoja portatīvo Canon SELPHY Square QX10 printeri, lai drukātu uzlīmes ar līmējamu aizmuguri, iegūstot bagātīgu, teksturētu druku kvadrātveida formātā. “Es izmantoju Canon SELPHY Square QX10 printeri un izdrukāju četras uzlīmes vienā papīra loksnē,” viņa paskaidro. “Tās bija lieliskas — krāsas bija košas un bagātīgas, tinte uzreiz nožuva un bija vienkārši tās izgriezt.”

Canon SELPHY CP1300 ir vēl viens lielisks Wi-Fi printeris, lai izgatavotu miniatūras uzlīmes savām mājām. Ātrs un portatīvs — tas ir lieliski piemērots plaša materiālu klāsta apdrukai — no laboratorijas kvalitātes izdrukām līdz mājās lietojamām uzlīmēm, un tas ir arī saderīgs ar lietotni SELPHY Photo Layout.

Mājās varat izgatavot uzlīmes arī ar Canon Zoemini S2, kabatas formāta fotoprinteri, kas apvieno divu ierīču funkcijas, vai Canon Zoemini momentuzņēmumu printeri. Abi ir saderīgi ar Canon ZINK 1,3 collu iepriekš sagrieztajām apaļajām uzlīmēm, tāpēc varat izveidot dizainu, tās izdrukāt un uzreiz pielīmēt. Izmantojiet Canon Mini Print lietotni, lai uzlīmēm, kas izdrukātas ar Canon Zoemini, piešķirtu personisku pieskārienu.

Dāvanu un iesaiņojuma birku veidošana mājās

Uz rakstāmgalda tālrunis, kurā redzama Canon SELPHY Photo Layout lietotne, blakus Canon SELPHY Square QX10 portatīvajam printerim un pašgatavotai rokassprādzei.

Canon SELPHY Photo Layout bezmaksas lietotne sniedz iespēju pievienot filtrus, tekstu un grafiku, lai jūs varētu personalizēt uzlīmes un tās atbilstu jūsu projektam — burku uzlīmēm vai dāvanu birkām, lai pēc tam tās izdrukātu tieši no tālruņa ar Canon SELPHY Square QX10 printeri. © Caroline Prudhon

Printeris uz rakstāmgalda blakus drukātu uzlīmju un dāvanu birku kolekcijai, kā arī lentei.

Pašgatavotas uzlīmes ir īpaši labs nobeiguma akcents pašgatavotām dāvanām. “Dāvanu pasniegšana ir veids, kā parādīt ģimenei, draugiem un radiem, ka jūs par viņiem rūpējaties,” saka Latisja. “Veltiet laiku, lai tās skaisti iesaiņotu — bieži vien beigu pieskārieni ir tie, kas pirmie piesaista skatienu.” © Laetitia Lazerges

Ja veltīsiet laiku, lai rūpīgi iesaiņotu dāvanu, varat būt drošs, ka dāvanas pasniegšanas laikā jūsu drauga seja iemirdzēsies. Kāpēc gan tai nepievienot arī paša veidotu birku? Ja meklējat idejas, Creative Park piedāvā dažas lieliskas iespējas, tostarp dāvanu birkas un iesaiņošanas aksesuārus.

“Iesaiņošana ir viena no manām mīļākajām dāvināšanas daļām,” saka Karolina. “Lai izsaiņošana būtu kā daļa no dāvanas, man patīk iepakojumam pievienot dažas dekoratīvas detaļas, piemēram, skaistu lenti vai birku ar vārdu. Varat izveidot birku ar uzlīmi un personalizēt to ar attēlu vai atjautīgu detaļu, kas uzvedinās uz domām par dāvanu,” viņa piebilst.


Autors: Lorna Dokerila (Lorna Dockerill)

Saistītie produkti

Saistīti raksti