A snowboarder walks through the snow with his snowboard under his arm, away from the camera.

Brīvā dabā

Labākas ziemas brīvdienu fotogrāfijas — profesionāla sporta fotogrāfa padomi un paņēmieni

Sniegotas ainavas klusā burvība, slēpotāju satraukums, traucoties lejā pa nogāzēm... Jūs varat ne tikai pieredzēt ziemas brīnišķīgo eiforiju, bet arī iemūžināt to uz visiem laikiem, izmantojot šos galvenos fotografēšanas padomus, ko sniedz profesionāls ziemas sporta veidu fotogrāfs un Canon vēstnieks Ričards Velčs (Richard Walch).

Ja kādreiz esat mēģinājis uzņemt saules gaismas ieskautu ziemas ainu, tad zināt, ka perfekta ziemas attēla iegūšanai nepietiek ar notēmēšanu un pogas nospiešanu. “Vienalga, kurp esat aizbraucis, vissvarīgākais ir tas, ka gaidāt lielisku dienu ar svaigu sniegu un zilām debesīm, lai dotos kalnos ar savu kameru,” stāsta Ričards.

Šeit viņš dalās ar saviem padomiem un paņēmieniem, kā iegūt labākas fotogrāfijas slēpošanas nogāzēs šajā sezonā — no pareizās ziemas brīvdienu kameras izvēles līdz vislabākajiem automātiskās fokusēšanas iestatījumiem, lai notvertu darbību.

1. Izvēlieties darbam piemērotu kameru

“Braucot uz kalniem, vēlēsities kameru, kas ir jaudīga un kompakta,” saka Ričards. “Jums būs nepieciešams arī skatu meklētājs, jo bieži vien kalnos gaisma ir pārāk spilgta, lai iekomponētu kadru ekrānā. Ja vēlaties uzņemt sportu, kurā notiek ātra darbība, jums nepieciešama kamera ar lielu kadru ātrumu — jebkādu, kas pārsniedz piecus kadrus sekundē.

Canon EOS M50 un Canon EOS M5 atbilst šīm prasībām. Abām ir jaudīgi APS-C sensori, lai uzņemtu attēlus ar asām detaļām, un Dual Pixel CMOS AF ātrai un precīzai fokusēšanai.

“Tās arī vienkārši savienot ar savu viedtālruni, izmantojot Wi-Fi. Tas sniedz iespēju attēlus nosūtīt uz tālruni pat tad, ja kalnos nav mobilā tīkla pārklājuma. Tiklīdz iegūstat tālruņa signālu vai Wi-Fi, varat kopīgot attēlus sociālos tīklos ar visu pasauli.”

2. Izvēlieties perfektu mirkli

“Saullēkts un saulriets piedāvā brīnišķīgu apgaismojumu fotografēšanai kalnu nogāzēs. Tomēr laikapstākļus kalnos ir grūti prognozēt, un tie var ātri mainīties. Es ieteiktu doties kalnos, cik agri vien iespējams, — tad būsiet savā vietā jau tajā brīdī, kad parādīsies perfekts apgaismojums.

Canon EOS M50 ir lieliska kamera lietošanai vāja apgaismojuma situācijās, piemēram, saullēkta vai saulrieta laikā. Tās DIGIC 8 procesors ir ļoti moderns, tāpēc radīs lieliskus rezultātus, ja būs nedaudz jāpalielina ISO, kompensējot gaismas trūkumu. Mēģiniet to apvienot ar Canon EF-M 32mm f/1.4 STM objektīvu, lai iegūtu iespaidīgus ainavu uzņēmumus.”

3. Izmantojiet pareizos iestatījumus

“Lai attēlos, kuros ir daudz baltās krāsas, izvairītos no pelēka sniega izskata, es vispirms izmantoju īpašus iestatījumus,” stāsta Ričards. “Uzņemot objektus, kas ātri pārvietojas, slēpotājs vai snovbordists ir arī jānofiksē kadrā, lai izvairītos no izplūdušas kustības.” Abos gadījumos Ričards iesaka izmantot kameru M režīmā (Manuāls režīms), iestatīt ekspozīcijas laiku 1/2000 s, diafragmas atvērumu f/8 un ISO 200.

“Nepārtrauktai fokusēšanai kamerā jāieslēdz AI Servo AF režīms. Svarīgi ir vadīt automātisko fokusēšanu — tas nozīmē, tiklīdz ieraugāt objektu, jāsāk nepārtraukta uzņemšana. Automātiskā fokusēšana mācās no iepriekšējiem kadriem — tā saprot, kurā virzienā un kādā ātrumā objekts pārvietojas, tāpēc jau prognozē nākamā attēla izskatu. Parasti kamerai nepieciešami divi vai trīs attēli, lai saprastu, kas notiek. Visām Canon kamerām ir patiešām laba automātiskā fokusēšana.”

Strādājot režīmā AI Servo AF, izmantojiet nepārtraukto fotografēšanu pa dažiem kadriem, lai izvairītos no bufera uzpildes un kameras ātruma samazināšanas.

4. Nostājieties augstāk par objektu un vērojiet

“Ja uzņemat kalnu no apakšas uz augšu, tas izskatās plakans. Vēlams vienmēr fotografēt no sāniem vai no vietas, kas ir nedaudz zem objekta.

“Vislabāk ir izvairīties no kadriem ar pozēšanu — vēlams vienmēr būt trešās puses novērotājam, kad objektam skatās slēpošanas vai snovbordošanas virzienā. Runājot par portretiem, tie ir vai nu pretskata portreti, kuros jūs atrodaties tuvu un runājat ar personu, vai esat tikai kā muša uz sienas, kas dokumentē notiekošo. Nemēģiniet kaut ko pa vidu.”

5. Ņemiet vērā temperatūras izmaiņas un nēsājiet līdzi papildu akumulatorus

“Ieejot siltā ēkā pēc uzturēšanās aukstajās kalnu nogāzēs, ātri vien uz kameras objektīva izveidojas aizsvīdums, tāpēc ir svarīgi aprīkojumu turēt ārā līdz pat dienas beigām. Noteikti izmantojiet izturīgu mugursomu, lai aizsargātu savu aprīkojumu, ja gadīsies nokrist, kā arī saulesbrilles ar spēcīgu aizsardzību pret ultravioleto starojumu, lai aizsargātu acis no saules gaismas un sniega atspīduma.

“Arī zema temperatūra var ļoti ātri iztērēt kameras enerģiju, tāpēc vislabāk ir ņemt līdzi divus rezerves akumulatorus, lai nodrošinātu darbību visu dienu. Aukstas rokas apgrūtina aparatūras vadīšanu, tāpēc nodrošinieties ar siltiem cimdiem, kuri tomēr pieļauj pietiekami veiklu rīkošanos!”

6. Nebaidieties uzņemt saulē

“Kad caur mākoņiem izlaužas saules gaisma, ir patiešām laime fotografēt kalnus. Tomēr atspīdums no sniega var pāreksponēt attēlus, ja kameras iestatījumi nav pareizi noregulēti.

“Labākais veids, kā izvairīties no pāreksponēšanas šādos apstākļos, ir manuāli iestatīt ekspozīcijas laiku 1/2000 s, diafragmas atvērumu f/8 un ISO 200. Ja uzņemat ar automātisko režīmu, nepieciešama ekspozīcijas kompensācija no +1 līdz +3 pakāpēm, pretējā gadījumā attēli būs pārāk tumši. Nebaidieties uzņemt saulē — tā var iegūt vislabākos ziemas sporta veidu attēlus.

“Saule sniegam dod fona apgaismojumu, kas tiek izkliedēts, slēpotājam vai snovbordistam pārvietojoties. Vēl labāk, ja panāksit, ka saule ir tieši aiz personas. Tagad pieejamie objektīvi ir tiešām jaudīgi.

“Ja jums tuvumā ir sniegs, mēģiniet pamest sauju sniega gaisā un fotografēt tieši pret sauli — veidojas brīnišķīgs efekts.”

7. Sagatavojieties perfektai pašbildei

“Perfektas kalnu pašbildes plānošana sākas, pirms dodaties brīvdienās. Spilgtas krāsas jakas un kombinezoni tiešām izceļas uz baltā fona un ļauj veidot pārsteidzošu pašbildi.

“Runājot par kompozīciju, brīnišķīga kalnu grēda veido iespaidīgu fonu. Lai ekspozīcija būtu pareiza, vislabāk ir, ja saule spīd objektam tieši sejā vai no sāniem. Ja vēlaties fotografēt pret sauli, jums jāizmanto zibspuldze sejas izgaismošanai.”

A split image shows a skier descending down a steep slope on one side, and another skier performing a somersault on the other.

8. Izaiciniet sevi nākamajā reizē!

Ja sarežģītos apstākļos veiksmīgi izdodas iegūt lielisku kadru, ziemas fotografēšana var sniegt lielu gandarījumu. Kad būsit apguvis šos padomus šī gada ziemas brīvdienās, Ričards iesaka fotografēšanas amatieriem spert nākamo soli, nākamajā reizē meklējot citas skaistas vietas — tādas vietas, kurās brīvdienas ir īpašas un neparastas un kurās var iegūt vēl iespaidīgākus attēlus.

“Eiropā ir daudz fantastisku vietu, kurās var fotografēt kalnu nogāzes. Labi zināmie kūrorti Šveicē un Francijā ir satriecoši, bet ir daudz mazāk zināmu vietu, kuras nevajadzētu ignorēt,” viņš saka. “Kāpēc gan sevi neizaicināt, dodoties uz Elbrusu Krievijā vai Akurejri Islandē.”

Saistīti raksti
An action-packed photoshoot with a pro

SPORTA FOTOGRAFĒŠANA

Spraigas darbības fotografēšana: profesionāļa padomi

Uzziniet vairāk par ekstrēmo sporta veidu fotografēšanu šajā mentora sesijā ar kalnu riteņbraukšanas meistaru.

Two cross-country skiers makes their way up a mountain in low sunlight.

DARBĪBA

“Vienmēr izdariet visu iespējamo, lai iegūtu labāku fotogrāfiju”

Ekstrēmo sporta veidu fotogrāfs Ričards Velčs (Richard Walch) par to, kas ir viņa dzinējspēks, fotografējot fantastiskos slēpošanas un snovborda kadrus.

A person taking a photograph with a Canon camera and lens on a beach at sunset.

CEĻOJUMU FOTOGRAFĒŠANA

Labākais komplekts ceļojumiem

Aprīkojums ceļojumu fotografēšanai iesācējiem, satura veidotājiem un amatieriem.

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem

Saistīti produkti