ĒDIENA FOTOGRAFĒŠANA
Apgūstiet ēdienu fotografēšanas mākslu
Fotogrāfe un ēdiena blogere Lina Lomelino atklāj svarīgus padomus par to, kā iegūt vislabākās ēdienu fotogrāfijas.
ĒDIENA FOTOGRAFĒŠANA
Ēdienu fotografēšana ir patīkams veids, kā izpētīt tuvplānus ar savu Canon kameru — un tas nav tikai tāpēc, ka fotosesijas beigās tos var apēst. Nesteidzoties izveidojiet sastāvdaļu kompozīciju, pārbaudiet apgaismojumu un koriģējiet iestatījumus un redzēsiet, ka varat izveidot fotogrāfijas ar ēdieniem, kurus rodas vēlme nobaudīt.
Turklāt ir pieejams arī īpašs aprīkojums, lai ar savu kameru varētu iegūt vislabāko kvalitāti. Trijkājis var būt noderīgs, kad fotografējat ēdienu vājā apgaismojumā vai uzņemat ārkārtīgi tuvus tuvplānus, lai gan arī Canon objektīvu klāsts ar attēlu stabilizēšanas (IS) tehnoloģiju šādās situācijās var palīdzēt. Pievienojot savai aprīkojuma somai Speedlite zibspuldzi vai cita veida mākslīgo apgaismojumu, varēsiet iegūt vēl vairāk radošo iespēju.
Tomēr vislabāk ēdienu fotogrāfiju izskatu var uzlabot ar labāku objektīvu. Daudzi objektīvi ļauj fokusēt pietiekami tuvu, lai palielinātu mazas detaļas, tomēr tikai īsts makro objektīvs nodrošina vismaz vienas reizes palielinājumu. Tas nozīmē, ka objekta attēls tiek ierakstīts sensorā attiecībā 1:1 jeb dabiskā lielumā, kad objektīvs ir iestatīts uz minimālo fokusu.
Apbruņojoties ar Canon makro objektīvu — vai kādu no arvien plašākā standarta objektīvu piedāvājuma ar atsevišķu makro pozīciju uz tālummaiņas gredzena, kas paredzēts tuvai fokusēšanai, — varēsiet atklāt ēdienu slēpto tekstūru, izsmalcinātos rakstus un smalko struktūru, ko citādi varētu nepamanīt.
Šeit apskatīsim labākās iespējas visu veidu EOS kamerām.
Vislabāk piemēroti APS-C DSLR kamerām
Darbojas arī ar EOS M kamerām (ar M adapteri) un EOS R sistēmas kamerām (ar R adapteri)
Makro objektīvs ar platāko leņķi EF-S objektīvu klāstā — izveidots, lai atbilstu APS-C sensoru proporcijām, un piedāvā skatu, kas ekvivalents 56mm f/2.8 objektīvam pilnkadra kamerās.
Tas var nodrošināt tādu pašu dabiska lieluma atveidošanu kā Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektīvs, tomēr jums jāatrodas daudz tuvāk, lai to panāktu ar īsāku objektīvu. Lai kompensētu ēnas, kas var rasties, uzņemot no mazāka attāluma, objektīva galā ietvertā LED makro zibspuldze ļauj apgaismot objektu un sniedz radošas ēdiena apgaismošanas kontroles iespējas. Varat vienlaicīgi aktivizēt abas gredzena puses vai izmantot katru pusi atsevišķi, lai pievienotu ēnas un radītu dziļumu.
Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM objektīvs ir pietiekami mazs un viegls, lai būtu lielisks papildinājums kompaktām DSLR kamerām, piemēram, Canon EOS 250D un Canon EOS 850D. Tam ir arī hibrīda attēla stabilizēšanas (IS) sistēma, kas samazina kameras izkustēšanās ietekmi, kas biežāk rodas, uzņemot tuvplāna fotogrāfijas.
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon pirmais EF-S makro objektīvs, kas var izveidot dabiska lieluma attēlus, ir lielisks pirmās izvēles objektīvs ēdienu fotogrāfiem. Tas ir mazs, viegls, ļoti ass un aprīkots ar lielu maksimālo diafragmas atvērumu, līdz ar to ir vienkāršāk objektu iekadrēt starp brīnišķīgi izpludinātu fonu un priekšplānu.
Skata leņķis ir ekvivalents 96mm f/2.8 objektīvam pilnkadra kamerā, tāpēc ar Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM objektīvu efektīvi sasniegsiet vairāk, uzņemot kadru aizpildošus attēlus no lielāka attāluma. Līdz ar to ne tikai nemetīsiet ēnu uz objekta, bet būs arī vieglāk izolēt visgaršīgākā izskata kumosus šķīvī.
Objektīvam ir ātra automātiskās fokusēšanas sistēma, bet to var arī manuāli vadīt, griežot fokusa gredzenu, lai noregulētu asumu.
Vislabāk piemēroti EOS M kamerām
Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM
Iegūsiet atveidošanu attiecībā 1:1, un ar šo kompakto makro objektīvu vienlīdz kompaktajai EOS M bezspoguļu kamerai varēsiet iet tālāk par dabisko lielumu. Izmantojot tā supermakro režīmu, varat panākt 1,2 reižu palielinājumu, kas ļauj izpētīt garoziņas vai augļu smalkāko struktūru tekstūru ar apetītlīgām detaļām.
Supermakro režīms ļauj uzņemt 13 mm attālumā no objekta, savukārt cilindra kompaktā konstrukcija palīdz samazināt objektīva izraisītās ēnas. Tas arī aprīkots ar to pašu LED makro zibspuldzes tehnoloģiju, kas ir Canon EF-S 35mm f/2.8 Macro IS STM objektīvam, nodrošinot radošu apgaismojuma kontroli, kad atrodaties ļoti tuvu.
Papildus UD (ārkārtīgi zemai dispersijai) un asfēriskajiem objektīva elementiem, kas nodrošina augstu attēlu kvalitāti, Canon EF-M 28mm f/3.5 Macro IS STM objektīvs lepojas arī ar hibrīda IS. Ar pilnkadra ekvivalenta fokusa garumu, kas ir aptuveni 45 mm, tas ir lielisks objektīvs, lai izpētītu pārtikas tirgus un brīvdabas ēstuves, jo īpaši to lietojot kopā ar kameru, kas piedāvā izcilu automātisko fokusēšanu vājā apgaismojumā, piemēram, Canon EOS M6 Mark II.
Vislabāk piemēroti pilnkadra DSLR kamerām
Darbojas arī ar APS-C DSLR, EOS M kamerām (ar M adapteri) un EOS R sistēmas kamerām (ar R adapteri)
Atšķirībā no citiem ēdienu fotografēšanas objektīviem, kas šeit ieteikti, Canon EF 50mm f/1.8 STM nav aprīkots ar makro funkciju. Tomēr tas ļauj fokusēt pat 35 cm attālumā un pilnkadra kamerai nodrošina standarta skatu leņķi, kas sniedz dabiska izskata attēlus.
Objektīva plašais f/1.8 maksimālais diafragmas atvērums ielaiž daudz gaismas, tāpēc tas ir lieliski piemērots fotogrāfiju uzņemšanai vāji apgaismotās telpās un restorānos. Tas sniedz iespēju arī selektīvi fokusēt nelielu ēdiena daļu, maigi izpludinot to ietverošo fonu.
Ar STM (motoriņu, kas darbojas soli pa solim) automātisko fokusēšanu objektīvs ātri un klusi fokusē objektu, tāpēc tā ir lieliska izvēle, ja kopā ar fotogrāfijām vēlaties ierakstīt kādus videoklipus. Ja dodat priekšroku manuālai tuvplānu fokusēšanai, varat to izdarīt precīzi, izmantojot režīmā Live View palielinātu ekrānu Canon DSLR kamerā, piemēram, Canon EOS 850D un Canon EOS 4000D.
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM
Šis vidējā diapazona makro objektīvs nav aprīkots ar hibrīda attēla stabilizēšanu, kas ir profesionālajam Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM objektīvam, tomēr ar to var iegūt ļoti asus attēlus.
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektīvs nodrošina vienas reizes palielinājumu, fokusējot vistuvākajā attālumā, tomēr relatīvi garais fokusa attālums 100 mm nozīmē to, ka jums nav jāpiekļūst tik tuvu kā ar īsāka fokusa attāluma objektīvu. Līdz ar to var būt vienkāršāk izvietot apgaismojumu, atstarotājus un citu aprīkojumu, kas var būt nepieciešams, lai atveidotu ainu ar ēdienu.
Automātiskā fokusēšana ir ātra un precīza, pateicoties ultraskaņas motoriņam (USM), un automātiskās fokusēšanas ātrumu varat vēl vairāk uzlabot, izmantojot fokusa ierobežotāja slēdzi uz cilindra.
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM objektīvam ir izcila optika, un ar to var uzņemt kārdinošu krāsu gammu un smalkas detaļas. Diafragmas atvērums ar astoņām lapiņām nodrošina brīnišķīgu kvalitāti attēla zonās, kas nav fokusā, savukārt Super Spectra objektīva pārklājums samazina atspīdumu objektīvā, panākot attēlu ar augstu kontrastu.
Vislabāk piemēroti EOS R sistēmas kamerām
Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM
Daudzpusīgs makro objektīvs, kas izveidots pilnkadra bezspoguļu Canon EOS R sistēmai — Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM var uzņemt gan platleņķa kadrus ar galda izkārtojumu, gan tuvplānus ar pusi no dabiskā lieluma, kā arī attēlus, kuru lielums ir starp tiem.
Tas ir pietiekami mazs un viegls, lai to varētu izmantot bez trijkāja, savukārt piecu pakāpju Dual Sensing IS tehnoloģija palīdz maksimāli efektīvi izmantot objektīva iespaidīgo izšķirtspējas jaudu.
Līdzīgi kā citi Canon RF klāsta objektīvi, Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM ir aprīkots ar pielāgojamu vadības gredzenu cilindra priekšpusē, kuram var piešķirt tādas svarīgas kameras vadības funkcijas kā diafragmas atvēruma, ISO vai ekspozīcijas kompensācijas regulēšanu. Tas ļauj vienkārši un precīzi regulēt iestatījumus, ātri pagriežot gredzenu.
Mēģiniet šo objektīvu izmantot kopā ar Canon EOS RP, izmantojot tādas priekšrocības kā kameras fokusa braketēšanas funkciju, lai iegūtu jauna līmeņa asumu savām ēdiena fotogrāfijām.
Autors: Markuss Hokins (Marcus Hawkins)
Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.
Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniemĒDIENA FOTOGRAFĒŠANA
Fotogrāfe un ēdiena blogere Lina Lomelino atklāj svarīgus padomus par to, kā iegūt vislabākās ēdienu fotogrāfijas.
DRUKĀŠANAS PADOMI
Nataša Alipura-Faridani (Natasha Alipour-Faridani) par to, kā fotografēt un izdrukāt savu recepšu grāmatu.
IEKŠTELPU FOTOGRĀFIJA
Sāciet darbu ar savu kameru un objektīvu un iemācieties uzņemt kinematogrāfiskus portretus, makro attēlus un intervāla fotografēšanas videoklipus.