The Milky Way arcs across the sky above the rocky shores of a lake.

FOTOGRAFĒŠANA BRĪVĀ DABĀ

Zvaigžņotas debesis: pieci padomi debesu uzņemšanai naktī

Stāvēšana zem naksnīga debesu juma un zvaigžņu vērošana ir patiesi brīnumaina pieredze. Tagad, pateicoties uzlabotām fotokameru tehnoloģijām, ir vieglāk nekā jebkad agrāk vienkārši doties ārā un uzņemt pārsteidzošus fotoattēlus.

Vai vēlaties izmēģināt astrofotografēšanu? Tālāk ir sniegti svarīgākie padomi, kā vislabāk uzņemt zvaigžņotu debesu skaistumu.

1. Pārbaudiet laika prognozi

Pirms dodaties laukā fotografēt, neaizmirstiet pārbaudīt laikapstākļu prognozi, jo lielisku zvaigžņu uzņēmumu iegūšanai jums nepieciešamas skaidras nakts debesis. Tomēr daļēji mākoņainas debesis var piešķirt noskaņu fotogrāfijām ar naksnīgām debesīm, tāpēc esiet radošs un izmantojiet to kā priekšrocību. Ja mākoņi būs relatīvi nekustīgi, jums būs mazāk problēmu un tie neizskatīsies izplūduši kadros, kuros izmantots ilgs ekspozīcijas laiks. Kā vienmēr, izmantojot ilgu ekspozīcijas laiku, ir svarīgi, lai kamera būtu nekustīga, kas palīdz izvairīties no nevēlamām gaismas strēlēm un izplūduma. Izmantojiet trijkāji, lai uzņemtu asus un skaidrus zvaigžņotu debesu attēlus, un vērojiet, vai neparādās vējš, kas var izdzenāt mākoņus, tādējādi sabojājot kadrus.

Saistīti raksti
Chasing the Northern Lights

AINAVU FOTOGRAFĒŠANA

Ķerot ziemeļblāzmu

Pievienojieties Markusam Moravecam (Markus Morawetz) un viņa ģimenei 9000 km garā ceļojumā ar Canon EOS R.

Create light trails

AINAVU FOTOGRAFĒŠANA

Veidojiet gaismas strēles

Kā izmantot ilgu ekspozīciju gaismas strēļu veidošanai: Canon konkursa “Redline Challenge” uzvarētāja padomi.

2. Atrodiet labāko vietu zvaigžņu fotografēšanai

Lai iegūtu vislabākos kadrus, jums jādodas brīvā dabā uz vietu, kas ir attālu no jebkāda gaismas piesārņojuma. Pilsētas gaismas pārspēj zvaigznes, tāpat arī pilns mēness vai pusmēness. Pasaulē ir dažas slavenas vietas, kurās var uzņemt pārsteidzošus Piena ceļa kadrus (piemēram, Nāves ieleja Arizonā), bet, arī izbraucot no vietējās pilsētas, varēsit atrast vietu, kurā nav mākslīgā apgaismojuma.

3. Izmēģiniet dažādus iestatījumus

Lai uzņemtu zvaigžņotās debesis, kamera ir jāpārvalda, tāpēc iestatiet manuālo režīmu un izmēģiniet dažādus tālāk aprakstītos iestatījumus.

  • Fokuss: fokusējiet objektīvu uz bezgalību. To var izdarīt manuāli, pārslēdzot objektīva slēdzi manuālai fokusēšanai. Pēc tam izmantojiet attāluma indikatoru (ja objektīvam tāds ir) vai skatieties caur skatu meklētāju un grieziet fokusa gredzenu, līdz attāli objekti kļūst asi. Kad objektīvs ir fokusēts tālāk nekā par sešiem metriem, tā hiperfokālais attālums tiks projicēts uz bezgalību un zvaigznes būs asas.

  • Diafragma: ja vēlaties, lai zvaigznes būtu redzamas kā punktiņi, nevis kā zvaigžņu ceļi, jāizmanto plašāka diafragmas atvēruma iestatījums. Tas ļaus kamerā uztvert pietiekami daudz gaismas, saglabājot relatīvi īsu ekspozīcijas laiku. Atcerieties, ka plašs diafragmas atvērums nodrošina mazu asuma dziļumu, līdz ar to aiz priekšplāna esošie objekti nebūs fokusā.
  • Ekspozīcijas laiks: atcerieties, ka zvaigznes vienmēr mirgo. Lai uzņemtu fotogrāfijas ar pēc iespējas statiskāku Piena ceļu, ekspozīcijas laika maksimālais iestatījums var būt ne lielāks par 20 sekundēm. Ekspozīcijas laiku palielinot vēl ilgāk, iegūsti zvaigžņu ceļus.
  • ISO: ceturtais faktors, kas ietekmē fotogrāfiju ekspozīciju, ir ISO iestatījums. Jo lielāks ir ISO skaitlis, jo jutīgāk sensors uztvers caur diafragmu ieplūstošo gaismu. Kad esat apmierināts ar diafragmas atvēruma un ekspozīcijas laika iestatījumiem, sāciet eksperimentēt ar ISO iestatījumiem, lai panāktu vēlamo efektu. Sāciet ar ISO 1600, pēc tam izmēģiniet (pārskatot attēlus), vai jūsu kamerai ir pietiekami daudz gaismas no diafragmas iestatījuma un ekspozīcijas laika, lai iegūtu tādus attēlus, kādus vēlaties. Pēc tam varat noregulēt ISO līmeni uz augšu (līdz 3200 vai atbilstoši jūsu kamerā pieejamam iestatījumam), lai apskatītu, kā tas ietekmē rezultātus.

4. Veidojiet kompozīciju

Zvaigžņu cauraustas debesis ir viena no pārsteidzošākajām lietām, ko varat nofotografēt. Tomēr, iespējams, vēlaties ietvert kadrā arī citus elementus, lai panāktu interesantākus attēlus — piemēram, ēkas, kalnus, ainavu motīvus vai atstarojošu ezeru. Dažkārt zvaigznēm vienām pašām var pietrūkt perspektīvas vai personības, tāpēc vienmēr apskatiet, kādus unikālus objektus varat ietver kadrā.

5. Uzņemiet zvaigžņu ceļus

Zvaigžņu ceļi var izskatīties dramatiski un intriģējoši. Jums būs nepieciešams daudz laika un pacietības, trijkājis un attāla aizslēga vadība. Šo efektu izraisa Zemes griešanās — zvaigznes savu atrašanās vietu nemaina!

Šo fantastisko gaismu līniju uzņemšana ir izaicinoša, tomēr var nodrošināt lieliskus rezultātus. Pirmkārt, jums jānosaka Ziemeļpola atrašanās vieta. To varat izdarīt, izmantojot kādu no daudzajām viedtālrunī pieejamām zvaigžņu karšu lietojumprogrammām. Uzņemot Ziemeļpolu kā savas fotogrāfijas fokusa punktu un izmantojot ilgu ekspozīciju, iegūsit cirkulāru rakstu apkārt centrālajam punktam, kā tas redzams pievienotajā attēlā.

Zvaigznes neizstaro daudz gaismas, tāpēc izmantojiet lielu ISO (800, 1600 vai lielāku), lai uzņemtu to kustību. Pirms izmēģināt ilgu ekspozīciju, skatieties un eksperimentējiet — jo lielāks ISO, jo lielāka iespēja, ka attēlā būs trokšņi.

Daudzām kamerām maksimālais pieejamais ekspozīcijas laiks ir 30 sekundes, tāpēc ilgākai ekspozīcijai izmantojiet manuālā režīma ilglaicīgo ekspozīcijas iestatījumu „Bulb”. Tas ļauj turēt atvērtu aizslēgu tik ilgi, cik vēlaties, vienkārši nospiežot tā atvēršanas vai slēgšanas pogu. Iestatiet fokusu uz bezgalību. Eksperimentējiet un pārskatiet kadrus, pirms izmēģināt ilgāku aptuveni 30 minūšu ekspozīciju. Pēc tam atkal izpētiet uzņēmumu. Var būt nepieciešami vairāki mēģinājumi — un pacietība vairāku nakšu garumā — līdz iegūsiet vēlamos rezultātus, kas atalgos jūsu pūles.

Saistīti produkti

Saistīti raksti

Gūstiet iedvesmu — tas ir galvenais noderīgu fotografēšanas padomu, pircēja ceļvežu un informatīvu interviju avots — viss, kas nepieciešams vislabākās kameras vai printera atrašanai un jaunāko radošo ideju īstenošanai.

Atpakaļ uz visiem padomiem un paņēmieniem