RAKSTS

Canon EOS-1D X Mark III: attēlu kvalitāte

Canon EOS-1D X Mark III
© Marina Cano — Canon vēstniece

Labs apgaismojums, slikts apgaismojums, tā gandrīz vai nav… neatkarīgi no apstākļiem Canon EOS-1D X Mark III nodrošina izcilu attēlu kvalitāti. No detaļu dziļuma ēnā līdz krāsu precizitātei — varat būt pārliecināts, ka uzņemtie attēli izskatīsies izcili.

Izcils 20,1 megapikseļa CMOS sensors

Kamera Canon EOS-1D X Mark III izmanto mūsu moderno jaunākās paaudzes CMOS attēlveidošanas tehnoloģiju. Īpaši izveidots pilnkadra sensors ar 20,1 megapikseļa izšķirtspēju — ideāli sabalansēta attēla kvalitāte, veiktspēja un darbplūsmas ātrums.

Canon EOS-1D X Mark III

Salīdzinot ar tās priekštečiem, kamera Canon EOS-1D X Mark III nodrošina uzlabotu dinamisko diapazonu, modernāku trokšņa samazināšanu pie visām ISO jutībām un ātrāku attēlveidošanas datu nolasīšanu. Dabiskā ISO jutība tagad ir diapazonā no ISO 100 līdz ISO 102 400, un to var paplašināt līdz pārsteidzošam iestatījumam ISO 50–819 200, izvirzot jaunus standartus darbībai vājā apgaismojumā.

Kamerai Canon EOS-1D X Mark III ir arī Gausa zemo frekvenču filtrs (low pass filter — LPF), kas efektīvāk nekā standarta LPF samazina muarē efektu, nodrošinot arī asāku, detalizētāku attēlu.

DIGIC X attēla apstrādes procesors

Kamera Canon EOS-1D X Mark III ir aprīkota ar vienu DIGIC X procesoru, kas piedāvā jauna līmeņa darbību fotogrāfiem, kuri nepieņem kompromisus. Tā nosaka jaunus standartus arī energoefektivitātei. Akumulatora kalpošanas laiks ir gandrīz divas reizes ilgāks nekā kamerai EOS-1D X Mark II.*

Sagaidiet uzņemšanu ar 20 kadriem sekundē režīmā Live View un ar 16 kadriem sekundē, izmantojot kameras Canon EOS-1D X Mark III optisko skatu meklētāju, — tos abus papildina nepārtraukta automātiskā fokusēšana un AE, kā arī vairāk nekā 1000 uzņemto attēlu buferis. Tomēr DIGIC X sniedz vairāk nekā tikai ātrumu.

DIGIC X arī samazina trokšņa līmeni pie jebkuras ISO jutības, uzlabo asumu ar pilnīgi jaunu asuma regulēšanu un sniedz papildu dinamisko diapazonu, pateicoties uzlabotam automātiskajam apgaismojuma optimizatoram (Auto Lighting Optimizer — ALO) un gaišo zonu mērījuma prioritātei, kā arī tehnoloģijai.

*Pamatojoties uz CIPA standartiem.

Canon EOS-1D X Mark III

DIGIC X ir arī atbildīgs par kameras Canon EOS-1D X Mark III automātiskās fokusēšanas mašīnmācīšanās tehnoloģiju, kā arī nodrošina kamerā ietvertā digitālā objektīva optimizētāja (Digital Lens Optimizer) funkcijas. Šī attēla apstrāde novērš optikas problēmas, kuras nevar labot tikai ar objektīva konstrukcijas maiņu, piemēram, aberācijas un difrakciju. Tā kā digitālais objektīva optimizētājs nemaz nepalēnina Canon EOS-1D X Mark III darbību, tagad to var izmantot ziņu, sporta un savvaļas dzīvnieku fotogrāfi, kuri fotografē ar lielu ātrumu.

Failu formāta izvēle

Canon EOS-1D X Mark III piedāvā izvēlēties attēlu failu formātus, lai jūs varētu iegūt to, kas vislabāk atbilst jūsu veicamajam darbam.

CR3 RAW faili

CR3 RAW failu formāts tagad pieejams EOS-1D sērijai.

  • Ar to var uzņemt, failu nesaspiežot, — tas palielina attēlu kvalitāti ar milzīgu dinamisko diapazonu un 16 384 gradācijām uz krāsu kanālu. Tas ir noderīgs, ja pēcapstrādē attēlus paredzēts pamatīgi apstrādāt.
  • Ja failu saspiež, ietaupa līdz 40 procentus no faila lieluma ar ļoti nelielu attēla kvalitātes samazinājumu attēlam tieši no kameras.

CR3 RAW failus pilnībā atbalsta Digital Photo Professional programmatūra, kas kopā ar kameru Canon EOS-1D X Mark III tiek piedāvāta bez maksas, kā arī galvenie trešo pušu programmatūras izstrādātāji, piemēram, Adobe un Apple.

JPEG un HEIF faili

Kad attēli ir ātri jāpārsūta, JPEG failu formāts pagaidām vēl nav aizvietojams. Kamera Canon EOS-1D X Mark III ļauj arī uzņemt HEIF failus (ārkārtīgi efektīvs attēlu formāts), kas balstās uz HVEC video kodeku.

HEIF faili nodrošina labāku attēlu kvalitāti, salīdzinot ar JPEG failiem, bet tiem ir aptuveni tāds pats failu lielums. Formāts pieļauj 10 bitu krāsas, iegūstot dinamiskāku diapazonu un ļaujot uzņemt HDR PQ attēlus.

HEIF failu saderība nemitīgi palielinās, un šos failus var apstrādāt arī kamerā, iegūstot standarta JPEG failus.

Ārkārtīgi precīza ekspozīcijas mērīšana

Īpašs 400k RGB+IR mērīšanas sensors ekspozīcijas precizitāti paceļ jaunos augstumos — 400 000 pikseļi tiek sagrupēti 216 mērīšanas zonās. Ja izmantojat kameras optisko skatu meklētāju, katrā zonā tiek novērtēts spilgtums un ekspozīcija tiek izrēķināta ārkārtīgi precīzi.

Šis ir ekspozīcijas sensors, kas redz visas krāsas tāpat kā jūs. Tas var noteikt sejas un citus objektus un var palīdzēt kameras automātiskās fokusēšanas sistēmai uzturēt precīzu fokusu, kamēr objekti kadrā pārvietojas.

Canon EOS-1D X Mark III

Sensors nosaka gan redzamo gaismu, gan infrasarkano gaismu, un tas palīdz atpazīt objektus, kas intensīvi atstaro infrasarkano gaismu, un to kompensēt, aprēķinot ekspozīciju. Infrasarkanās gaismas jutība palīdz novērst arī automātiskās fokusēšanas kļūdas, ja apgaismojums ir kombinēts, un uzlabo Auto White Balance (automātiskā baltā balansa), Picture Style Auto (automātiskā attēlu stila), Auto Lighting Optimizer (automātiskā apgaismojuma optimizatora) un Flicker Detection (mirgošanas noteikšanas) tehnoloģiju darbības precizitāti.

Canon EOS-1D X Mark III
© Marino cano

E-TTL balanss

Kameras Canon EOS-1D X Mark III 400k RGB+IR mērīšanas sensors sniedz iespēju arī precīzi mērīt zibspuldzes ekspozīciju, un ir pievienota jauna E-TTL balansa opcija, lai fotogrāfi varētu labāk kontrolēt veidu, kā zibspuldze un apkārtējais apgaismojums tiek kombinēts.

Apgaismojuma attiecību var mainīt, nosakot apkārtējā apgaismojuma prioritāti (kur dominējošais gaismas avots ir dabiskais apgaismojums un zibspuldze nodrošina papildinošu gaismu) un zibspuldzes prioritāti (kur šīs lomas ir apvērstas). Ir pieejams arī standarta režīms, kurā zibspuldzei un apkārtējam apgaismojumam tiek piešķirts vienāds svars, kas līdzinās līdz šim EOS kamerās lietotajai metodei.


< Atpakaļ uz pārskatu par Canon EOS-1D X Mark III

Saistīti raksti