Asāka

Pieredziet jauna veida automātisko fokusēšanu

Esam izmantojuši mākslīgo intelektu ar padziļināto mācīšanos un tūkstošiem reālu attēlu, lai iemācītu kamerai EOS R10 atpazīt cilvēkus, dzīvniekus un transportlīdzekļus, saglabājot asu un precīzu fokusu, kad tie kadrā pārvietojas.
Canon EOS R10 — ieguvumi — asāka

CILVĒKI

Neatkarīgi no tā, vai fotografējat portretus, dokumentējat ceļojumus vai ģimenes notikumus, piemēram, kāzas, kamera EOS R10 nodrošina jūsu objektiem asu fokusu. Kamera vispirms prioritizē fotografējamā objekta acis, un, ja tās nav redzamas, to vietā seko sejai. Un, ja fotografējamais objekts uz brīdi novēršas (piemēram, futbolists novēršas no kameras), tiek fokusēta galva, kam seko ķermenis.

DZĪVNIEKI

Kamera EOS R10 var atpazīt kaķus, suņus un putnus un tiem sekot, nodrošinot, ka tie ir asi, pat ja to kustība ir haotiska. Tiks atpazīti arī jūsu ģimenes suņi un kaķi. Fotogrāfiem, kas aizraujas ar savvaļas dzīvnieku fotografēšanu, patiks iespēja fokusēt putnus lidojuma laikā — vienu no grūtāk nofotografējamajiem savvaļas dzīvniekiem.

Canon EOS R10 — dzīvnieku noteikšana

TRANSPORTLĪDZEKĻI

Fotografējot motosportu, kamerai EOS R10 ir vienkārši sekot ātrajiem sacīkšu automobiļiem un motocikliem. Kamera pat atšķir transportlīdzekļus ar atvērtu un slēgtu kabīni, fokusējot vadītāja ķiveri, ja tā ir redzama.

Nepārtraukto automātisko fokusēšanu var pielāgot, izvēloties vienu no četriem AF variantiem.
 • 1. variants — vispārīgs. Lieliski piemērots lielākajai daļai kustīgu objektu.
 • 2. variants — ignorē šķēršļus un turpina sekot objektiem. Piemērots sportam un savvaļas dzīvniekiem, kad priekšplānā esoši objekti var īslaicīgi aizsegt fotografējamos objektus.
 • 3. variants — ātra reakcija. Izmanto, kad gaida, kad kadrā parādīsies kāds objekts: piemēram, kadrā pēkšņi ielec braucējs ar skrituļdēli.
 • 4. variants — objektiem, kas ātri paātrina vai palēnina kustību, piemēram, sunim skrienot kameras virzienā vai sportistam skrienot pa celiņu.
 • A variants — ļauj kamerai automātiski izvēlēties fotografējamajam objektam vispiemērotāko no iepriekš minētajiem variantiem.
Katru variantu var koriģēt, pielāgojot sekošanas jutību un sekošanas ātruma palielinājumu/samazinājumu atbilstoši fotografējamajam darbības veidam.

Jutība vājā apgaismojumā

Ja atradīsieties vāja apgaismojuma apstākļos, EOS R10 joprojām objektiem nodrošinās asu fokusu. Nozarē vadošā tehnoloģija Dual Pixel CMOS AF II ir ātra, precīza un jutīga pat tik tumšos apstākļos kā -4EV1. Tas līdzinās mēnessgaismai.

Šī jutība lieliski noder vakara ballītēs un svinībās, kas tiek apgaismotas ar mākslīgo apgaismojumu, kā arī fotografējot pasākumus telpās, piemēram, kāzas. Savvaļas dzīvnieku un sporta fotogrāfiem patiks kameras EOS R10 spēja automātiski fokusēt, izmantojot objektīvus ar mazu maksimālo atvērumu (piemēram, ērti pārnēsājamo objektīvu RF 600mm f/11 IS STM). Faktiski automātiskā fokusēšana ir iespējama pat ar maksimālo diafragmas atvērumu tikai f/22, ļaujot izmantot arī telepārveidotājus.

Canon EOS R10 — jutība vājā apgaismojumā

Automātiski (25600)

Pilnīgs pārklājums

Atšķirībā no DSLR kamerām, bezspoguļa kamera EOS R10 nodrošina pilnīgu skata meklētāja pārklājumu2 ar ļoti jutīgām AF zonām, lai jūs varētu fokusēt objektus jebkurā ainas vietā. Lieliski noder portretiem, kas nav kadra centrā, un ainām, kas neparedzami mainās. Šīs fokusa zonas var izmantot atsevišķi, grupās vai kopā, lai jūs varētu strādāt ļoti selektīvi, vai nosakot objektus jebkurā kadra vietā.

Pārvietojiet aktīvo fokusa punktu vai zonu ar intuitīvu, viegli atrodamu kursorsviras kontrolleri, kas atrodas tieši zem īkšķa, kad kameru turat pie acs. Varat arī pārvietot aktīvo AF punktu, pieskaroties un velkot pirkstu pa kameras skārienekrānu.

Fokusa braketēšana

Fotografējot tuvplānu, asuma dziļums var būt ļoti ierobežots, tāpēc kameras EOS R10 fokusa braketēšanas funkcija ir lieliska priekšrocība makro fotogrāfiem. Vienu reizi nospiežot slēdža pogu, tiek aktivizēta nepārtrauktā fotografēšana, un fokuss tiek automātiski noregulēts no sākotnējās pozīcijas uz bezgalību.

Iegūtās attēlu sērijas — visas ar nedaudz atšķirīgiem fokusa punktiem — var sapludināt vienā saliktā attēlā, izmantojot programmatūru Digital Photo Professional, lai panāktu perfektu asuma dziļumu no priekšpuses līdz aizmugurei. Turklāt kameras EOS R10 dziļuma saliktā funkcija tagad ļauj šo procesu paveikt kamerā, un asuma dziļuma apgriešana ļauj fotogrāfiem norādīt, kur fokuss sāk samazināties.

Canon EOS R10 — fokusa braketēšana

Fokusa braketēšana

 1. Fotogrāfiju uzņemšanas laikā ar f/1.2 objektīvu, AF punktu centrā, viena kadra AF pie 23°C/73°F, ISO 100. Izņemot RF objektīvus ar DS (Defocus Smoothing) pārklājumu.
 2. Piemērojams, ja sekošanas laikā ap objektu tiek parādīts rāmītis un kamerai ir pievienots saderīgs objektīvs, kamēr ir aktīvs pilna diapazona AF vai objekts ir veiksmīgi noteikts citas zonas režīmā. Detalizētu informāciju par atbalstītajiem objektīviem skatiet [papildu informācijā] par [EOS R7/EOS R10] šeit: “cam.start.canon”.

Saistītie raksti

 • IEGUVUMS

  Notver sekundes daļiņu ilgus mirkļus

  Dzīve ir ātra, tāpēc jums nepieciešama kamera ar lielu ātrumu, lai uzņemtu šos neatkārtojamos mirkļus

 • IEGUVUMS

  Tas ir jūsu stāsts, parādiet to savā stilā

  Uzņemiet neticamus videoklipus ar to pašu kameru, ko izmantojat izcilām fotogrāfijām. EOS R10 ir jaudīga satura veidotāju kamera, kas dod jums iespēju parādīt savu stāstu ar fotogrāfijām vai videoklipiem.

 • IEGUVUMS

  Ieraugiet. Nofotografējiet.

  Neatkarīgi no tā, vai pārejat no viedtālruņa vai DSLR kameras, Canon EOS R10 ļauj ātri sākt darbu un radoši fotografēt tādos veidos, kā iepriekš nevarējāt.

 • IEGUVUMS

  Kamera ar lieliskām savienošanas iespējām

  EOS kvalitāte satiekas ar viedtālruņa ērtībām — perfekta kombinācija ikvienam, kam patīk uzņemt saturu sociālajiem medijiem, rediģēt, kamēr atrodas ceļā, vai vadīt kameru no attāluma. Neatkarīgi no tā, vai veidojat blogus, esat influenceris vai jums vienkārši patīk kopīgot attēlus ar draugiem un ģimeni, radošais darbs tiešsaistē nekad vēl nav bijis tik vienkāršs.

 • BIĻETENS

  Gūstiet iedvesmu, reģistrējieties tūlīt

  Nekad nepalaidiet garām Canon piedāvājumus, padomus un pamācības, kā arī jaunumus un uzaicinājumus uz vietējiem pasākumiem.