CANON EOS R5

Inovācijas videogrāfijā — atkal jaunas

Uzņēmumā Canon mēs lepojamies ar savu lomu filmu veidošanas pārmaiņās, ko radījuši tādi izstrādājumi kā DSLR kameru EOS 5D sērija un Cinema EOS kameras un objektīvi. EOS R5 papildina šo mantojumu ar satriecošu video veiktspēju, no jauna nosakot standartus, kas filmu veidotājam jāsagaida no mazas kameras.

Inovācijas videogrāfijā — atkal jaunas

Tagad pieejams 8K RAW

EOS R5 var uzņemt fantastiskus 8K DCI RAW videoklipus pašā kamerā ievietotajā CFexpress kartē, izmantojot visu pilnkadra sensora platumu, lai iegūtu patiesi kinematogrāfisku izskatu. Pieejama arī fokusa izsekošana, kas ļauj iegūt tik labu materiālu, it kā tas būtu uzņemts ar Holivudas filmu budžetu.

8K izšķirtspēja nodrošina ne tikai dzīvei līdzīgu attēlu kvalitāti, bet ļauj arī redaktoriem apgriezt materiālu un iegūt 4K formāta galīgo versiju.

Ir daudz iespēju uzņemšanai 8K formātā ar kameru EOS R5:
• 12 bitu RAW
• 10 bitu 4:2:2 MP4/H.265
• 8 bitu 4:2:0 MP4/H.265

Ir izvēles iespējas — DCI vai UHD malu attiecība, ALL-I, IPB un IPB saspiešanas metodes ar mazu bitu pārraides ātrumu, kā arī Canon Log 1 un 3 vai HDR PQ opcijas. Pieejams kadru nomaiņas ātrums 23.98p, 24p, 25p vai 29.97p, kas palīdz panākt vēlamo izskatu un noskaņu. 8K formāta materiālu var pat ierakstīt liela ātruma SD kartēs (v90), izmantojot IPB saspiešanu.

8K RAW nodrošina augstāko attēlu kvalitātes līmeni un elastīgumu: uzņemšanas izšķirtspēja ir četras reizes lielāka nekā 4K formātam, un pēc uzņemšanas var mainīt tādus parametrus kā baltās krāsas balanss, izmantojot Canon Cinema RAW Development programmatūru vai jūsu iecienītāko nelineārās rediģēšanas lietojumprogrammu.* 8K RAW ir pieejams standarta vai saspiestā veidā maziem video failiem ar RAW formāta elastīgajām iespējām.

No 8K materiāla var izvilkt arī fotoattēlus kā atsevišķus 35 megapikseļu JPEG failus (vai HEIF failus, ja materiāls ir ierakstīts ar HDR PQ), kas lieliski noder situācijās, kad vienā pasākumā jāuzņem fotoattēli un video materiāls.

*Katra ražotāja programmatūrai atšķiras saderība un pieejamība.
A side profile of Canon Ambassador Ivan D'Antonio with his eye to the viewfinder of a Canon EOS R5 camera.

4K veiktspēja kā nekad iepriekš — līdz 120 kadriem/s

Papildus satriecošajām 8K iespējām EOS R5 videogrāfiem izveido arī jaunus standartus uzņemšanai 4K formātā. Uzņemiet 4K DCI (pilnkadra) un 4K UHD ar kadru nomaiņas ātrumu līdz 120p (119,88 kadri/s) un 4:2:2/10 bitu kvalitāti, nodrošinot zīdaini vienmērīgu lēno ierakstīšanu ar iespaidīgi augstu izšķirtspēju. Ar kadru nomaiņas ātrumu līdz 59,94 kadriem/s var izvēlēties izmantot kameras sensoru pilnā platumā vai 1,6 reizes apgrieztu, kas pēc lieluma līdzinās Super 35mm.

Tiem, kuriem nepieciešama visaugstākā 4K kvalitāte, kameras EOS R5 4K HQ režīms atveido iespaidīgas detaļas ar kadru nomaiņas ātrumu līdz 30p, veicot 8K formāta materiāla oversamplingu. Lai rezultātiem noticētu, tie jāredz.
Neskaitāmās izšķirtspējas, kadru nomaiņas ātruma un citas iespējas, ko piedāvā EOS R5, ir pieejamas no jauna izveidotā filmu režīmu izvēlnē, kas atvieglo meklētās iestatījumu kombinācijas atrašanu.

Dual Pixel CMOS AF II

Mūsu atjauninātā sistēma Dual Pixel CMOS AF II sniedz iespēju vienmērīgi un precīzi nepārtraukti fokusēt visos ierakstīšanas režīmos, kā arī piedāvā sejas un acu noteikšanas funkcijas, padarot šo kameru lieliski piemērotu dokumentālajām filmām un spontānai “ātrā” stila filmēšanai. Tā var atpazīt arī kaķus, suņus un putnus, kā arī tos izsekot visā kadrā. Ir vienkārši izveidot fokusa izvilkšanas efektus, kas auditorijas uzmanību novirza no vienas vietas uz citu, — vienkārši pieskarieties kameras skārienekrānam un EOS R5 vienmērīgi mainīs fokusu norādītajā ātrumā.

Kad fokusē manuāli, EOS R5 piedāvā vairākus rīkus, kas palīdz iegūt asumu vissvarīgākajās vietās. Fokusa atzīmēšana parāda fokusā esošo objektu malas ar izvēlēto krāsu, savukārt Dual Pixel fokusēšanas palīgs izmanto grafisko indikatoru, lai parādītu, vai ir fokusēta objekta priekšpuse/aizmugure, un mainās uz zaļo krāsu, kad ir iegūts pareizais fokuss.

© Robert Marc Lehmann

Attēlu stabilizēšana

Tā pati Viedā attēlu stabilizēšanas sistēma, kas aizsargā fotogrāfijas no kameras izkustēšanās, darbojas arī tad, kad EOS R5 uzņem video, izlīdzinot nejaušas kameras kustības. To apvienojot ar elektronisko Movie Digital IS sistēmu,* kas uzlabo veiktspēju par vēl vienu līmeni, tiek iegūts izcils rezultāts ar materiālu, kas izskatās tā, it kā būtu uzņemts ar īpašu stabilizatoru vai aprīkojumu.

*Movie Digital IS sistēma nav pieejama, uzņemot 8K RAW formātā.

8K intervāla fotografēšana

Tāpat kā 8K izšķirtspēja atklāj smalkas detaļas un piešķir skaidrību, intervāla fotografēšana var atklāt kustības detaļas pilnīgi citā laika skalā. Tās abas apvienojot, var panākt vizuālu iespaidu, kas ir baudījums acīm.

EOS R5 vēl vienkāršāku nekā jebkad agrāk ir padarījusi šādu augstas izšķirtspējas intervāla fotografēšanu, ko var uzņemt arī ar 4K izšķirtspēju, filmu veidojot kamerā. Var norādīt laiku starp katru kadru un var arī noteikt fiksētu ekspozīciju secības sākumā vai atkārtotu ekspozīcijas mērīšanu katram kadram.

Intuitīva lietošana, radot fotografējamā objekta tuvuma sajūtu

EOS R5 ir izstrādāta, lai ar to varētu filmēt intuitīvi un dabiski, koncentrējot uzmanību uz fotografējamo objektu un radošo vīziju. Grozāmais ekrāns ir pagriežams prom no kameras, un to var grozīt 270˚ leņķī, lai ērti uzņemtu no dažādiem leņķiem. Pāreksponēšanu var parādīt ar zebras rakstu, kas brīdina, ja kādas zonas ir pārāk gaišas.

Pieejama vienkārša HDMI izvade ar 4K/60p, sniedzot iespēju izmantot papildu ierakstītājus un vienlaicīgi ierakstot iekšēji pašā kamerā un ārēji.

Uzņemšanas ilgums

EOS R5 piedāvā savā klasē vadošo automātisko fokusēšanu, kā arī lielu izšķirtspēju un video ierakstīšanu ar lielu kadru nomaiņas ātrumu, izmantojot maksimālo pilnkadru sensora platumu ar lielu bitu pārraides ātrumu. Šādu funkciju kombinācija nenovēršami rada ievērojamu karstumu, kas savukārt ierobežo ierakstīšanas ilgumu. Tālāk norādīts aptuvenais uzņemšanas laiks ar pieejamo izšķirtspēju un kadru nomaiņas ātrumu 23°C / 73°F vidē pēc aukstās palaišanas.
8K 30P
- Pilns sensora platums: 20 minūtes
- Pilns sensora platums RAW režīmā: 20 minūtes

4K 120P
- Pilns sensora platums: 15 minūtes*1

4K 60P
- Pilns sensora platums: 35 minūtes*2
- APS-C apgriešana (5.1K oversamplings): 25 minūtes

4K 30P
- Pilns sensora platums: karstums neierobežo*2
- Pilns sensora platums augstā kvalitātē (8.2K oversamplings): 30 minūtes
- APS-C apgriešana (5.1K oversamplings): karstums neierobežo*2
*1Video ierakstīšana ar lielu kadru nomaiņas ātrumu tiek apturēta pēc 7 minūtēm un 30 sekundēm. Norāda laiku, kad ierakstīšanu var nekavējoties atsākt.
*2Ierakstīšana ir ierobežota līdz 29 minūtēm un 59 sekundēm. Norāda laiku, kad ierakstīšanu var nekavējoties atsākt.

Ja kamera sasniedz temperatūras ierobežojumu, ieteicams to izslēgt, lai ļautu karstumam izkliedēties.
Tālāk ir norādīts aptuvenais darbības atjaunošanās laiks 23°C / 73°F vidē, tomēr to ietekmē dažādi faktori, piemēram, apkārtējā temperatūra, nepārtraukta kameras darbība un izvēlētā uzņemšanas izšķirtspēja. Laiks, līdz atkal pieejams viss ierakstīšanas laiks, ir atkarīgs no apkārtējās vides temperatūras.

8K 30P
- 10 minūšu atdzesēšana nodrošina aptuveni 3 minūšu ierakstīšanas laiku
- 20 minūšu atdzesēšana nodrošina aptuveni 8 minūšu ierakstīšanas laiku

4K 60P
- 10 minūšu atdzesēšana nodrošina aptuveni 10 minūšu ierakstīšanas laiku
Papildu funkcijas ar jaunāko programmaparatūru

Jaunākā EOS R5 programmaparatūra piedāvā vairākus noderīgus atjauninājumus, paplašinot tās pievilcību filmu veidotāju acīs. Tagad tiek atbalstīti kino EOS tālummaiņas objektīvi ar iebūvētiem motoriem; kontrolējiet tālummaiņu, izmantojot pogu uz kameras. 8K RAW fotografēšanas laikā tagad ir iespējams uzņemt 12 bitu Prores RAW ar pievienotu Atomos ierakstītāju. Pateicoties šim programmaparatūras atjauninājumam, tiek atbalstītas arī VPG400 CFExpress kartes. Lai veiktu lejupielādi, skatiet atbalsta lapas.

Saistīti raksti

 • RAKSTS

  Pirmie kadri ar Canon EOS R5: izcili detalizēti dabas skati

  Ulla Lohmane (Ulla Lohmann) un Roberts Marks Lēmans (Robert Marc Lehmann) dalās iespaidos par to, kā kameras Canon EOS R5 45 MP sensors un acu automātiskā fokusēšana ar sekošanu palīdzēja uzņemt apbrīnojamus fotoattēlus ārpus telpām.

 • Cilvēks uz kalnu velosipēda veic triku gaisā ar sauli fonā. Šis attēls ir uzņemts no apakšas, kadrā ietverot sarkanas magones un zālienu kalna nogāzē

  RAKSTS

  Filmēšana 8K izšķirtspējā un 4K “oversamplings” ar Canon EOS R5 kameru

  Pirmajos ar Canon EOS R5 uzņemtajos videoklipos Martins Bissigs (Martin Bissig) un Ivans Dantonio (Ivan D’Antonio) pārliecinājās par to, kā kameras 8K iespējas ļauj samazināt filmēšanas laiku un paplašina radošo izpausmju iespējas.

 • RAKSTS

  Canon EOS R5: 10 funkcijas, kas noteikti nepieciešamas

  Iepazīstieties ar funkcijām, ar kurām kamera EOS R5 izmaina fotografēšanas standartus, tostarp iespēju uzņemt 45 MP fotoattēlus ar līdz 20 kadriem/s un 8K RAW video materiālu.

 • Vīrietis tur pie sāniem fotokameru Canon EOS R6.

  RAKSTS

  Canon EOS R5 vai EOS R6 — kura kamera piemērota tieši jums?

  Canon iepazīstina nevis ar vienu, bet ar divām satriecošām pilnkadra bezspoguļu kamerām. Kura ir piemērota jums? Apskatīsim un salīdzināsim EOS R5 un EOS R6.