CANON EOS R5

Inovācijas videogrāfijā — atkal jaunas

Uzņēmumā Canon mēs lepojamies ar savu lomu filmu veidošanas pārmaiņās, ko radījuši tādi izstrādājumi kā DSLR kameru EOS 5D sērija un Cinema EOS kameras un objektīvi. EOS R5 and EOS R5 C turpina šo tradīciju ar satriecošu video veiktspēju, no jauna nosakot standartus, kas fotogrāfiem un filmu veidotājam jāsagaida no mazas kameras.

Tagad pieejams 8K RAW

EOS R5 var uzņemt fantastiskus 8K DCI RAW videoklipus pašā kamerā ievietotajā CFexpress kartē, izmantojot visu pilnkadra sensora platumu, lai iegūtu patiesi kinematogrāfisku izskatu. Pieejama arī fokusa izsekošana, kas ļauj iegūt tik labu materiālu, it kā tas būtu uzņemts ar Holivudas filmu budžetu.

8K izšķirtspēja nodrošina ne tikai dzīvei līdzīgu attēlu kvalitāti, bet ļauj arī redaktoriem apgriezt materiālu un iegūt 4K formāta galīgo versiju.

Ir daudz iespēju uzņemšanai 8K formātā ar kameru EOS R5:
• 12 bitu RAW
• 10 bitu ProRes RAW ar Atomos Ninja V+
• 10 bitu 4:2:2 MP4/H.265
• 8 bitu 4:2:0 MP4/H.265

Pieejama izvēle — DCI vai UHD malu attiecība, ALL-I vai IPB saspiešanas metodes un Canon Log, Canon Log 3 vai HDR PQ opcijas. Pieejams kadru nomaiņas ātrums 23.98p, 24p, 25p vai 29.97p, kas palīdz panākt vēlamo izskatu un noskaņu. 8K formāta materiālu var pat ierakstīt liela ātruma SD kartēs (v90), izmantojot IPB saspiešanu.

8K RAW nodrošina augstāko attēlu kvalitātes līmeni un elastīgumu: uzņemšanas izšķirtspēja ir četras reizes lielāka nekā 4K formātam, un pēc uzņemšanas var mainīt tādus parametrus kā baltās krāsas balanss, izmantojot Canon Cinema RAW Development programmatūru vai jūsu iecienītāko nelineārās rediģēšanas lietojumprogrammu.* 8K RAW ir pieejams standarta vai saspiestā veidā maziem video failiem ar RAW formāta elastīgajām iespējām.

No 8K materiāla var izvilkt arī fotoattēlus kā atsevišķus 35 megapikseļu JPEG failus (vai HEIF failus, ja materiāls ir ierakstīts ar HDR PQ), kas lieliski noder situācijās, kad vienā pasākumā jāuzņem fotoattēli un video materiāls.

*Katra ražotāja programmatūrai atšķiras saderība un pieejamība.

Ivan D'Antonio filming on a mountain with a Canon EOS R5 camera on a tripod.

4K veiktspēja kā nekad iepriekš — līdz 120 kadriem/s

Papildus neticamajām 8K iespējām, EOS R5 filmētājiem ļauj uzņemt 4K DCI (pilnkadra) un 4K UHD izšķirtspējā ar kadru nomaiņas ātrumu līdz 120p (119,88 kadri/s) un 4:2:2/10 bitu kvalitāti, nodrošinot zīdaini vienmērīgu palēnināto ierakstīšanu ar iespaidīgi augstu izšķirtspēju. Ar kadru nomaiņas ātrumu līdz 59,94 kadriem/s var izvēlēties izmantot kameras sensoru pilnā platumā vai 1,6 reizes apgrieztu, kas pēc lieluma līdzinās Super 35mm.

Tiem, kuriem nepieciešama visaugstākā 4K kvalitāte, kameras EOS R5 4K HQ režīms atveido iespaidīgas detaļas ar kadru nomaiņas ātrumu līdz 30p, veicot 8K formāta materiāla oversamplingu. Lai rezultātiem noticētu, tie jāredz.

Neskaitāmās izšķirtspējas, kadru nomaiņas ātruma un citas iespējas, ko piedāvā EOS R5, ir pieejamas no jauna izveidotā filmu režīma izvēlnē, kas atvieglo meklētās iestatījumu kombinācijas atrašanu.

Neskaitāmās izšķirtspējas, kadru nomaiņas ātruma un citas iespējas, ko piedāvā EOS R5, ir pieejamas no jauna izveidotā filmu režīmu izvēlnē, kas atvieglo meklētās iestatījumu kombinācijas atrašanu.

Dual Pixel CMOS AF II

Mūsu atjauninātā sistēma Dual Pixel CMOS AF II sniedz iespēju vienmērīgi un precīzi nepārtraukti fokusēt visos ierakstīšanas režīmos, kā arī piedāvā sejas un acu noteikšanas funkcijas, padarot šo kameru lieliski piemērotu dokumentālajām filmām un spontānai “ātrā” stila filmēšanai. Tā var atpazīt arī kaķus, suņus un putnus, kā arī tos izsekot visā kadrā. Ir vienkārši izveidot fokusa izvilkšanas efektus, kas auditorijas uzmanību novirza no vienas vietas uz citu, — vienkārši pieskarieties kameras skārienekrānam un EOS R5 vienmērīgi mainīs fokusu norādītajā ātrumā.

Kad fokusē manuāli, EOS R5 piedāvā vairākus rīkus, kas palīdz iegūt asumu vissvarīgākajās vietās. Fokusa atzīmēšana parāda fokusā esošo objektu malas ar izvēlēto krāsu, savukārt Dual Pixel fokusēšanas palīgs izmanto grafisko indikatoru, lai parādītu, vai ir fokusēta objekta priekšpuse/aizmugure, un mainās uz zaļo krāsu, kad ir iegūts pareizais fokuss.

© Robert Marc Lehmann

Attēlu stabilizēšana

Tā pati Viedā attēlu stabilizēšanas sistēma, kas aizsargā fotogrāfijas no kameras izkustēšanās, darbojas arī tad, kad EOS R5 uzņem video, izlīdzinot nejaušas kameras kustības. To apvienojot ar elektronisko Movie Digital IS sistēmu,* kas uzlabo veiktspēju par vēl vienu līmeni, tiek iegūts izcils rezultāts ar materiālu, kas izskatās tā, it kā būtu uzņemts ar īpašu stabilizatoru vai aprīkojumu.

*Movie Digital IS sistēma nav pieejama, uzņemot 8K RAW formātā.

8K intervāla fotografēšana

Tāpat kā 8K izšķirtspēja atklāj smalkas detaļas un piešķir skaidrību, intervāla fotografēšana var atklāt kustības detaļas pilnīgi citā laika skalā. Tās abas apvienojot, var panākt vizuālu iespaidu, kas ir baudījums acīm.

EOS R5 vēl vienkāršāku nekā jebkad agrāk ir padarījusi šādu augstas izšķirtspējas intervāla fotografēšanu, ko var uzņemt arī ar 4K izšķirtspēju, filmu veidojot kamerā. Var norādīt laiku starp katru kadru un var arī noteikt fiksētu ekspozīciju secības sākumā vai atkārtotu ekspozīcijas mērīšanu katram kadram.

Intuitīva lietošana, radot fotografējamā objekta tuvuma sajūtu

Kopā ar EOS R5 var izmantot ārējos ierakstītājus, pateicoties to tīrajai HDMI izvadei ar 4K/60p. Faktiski uzņemtos materiālus var vienlaikus ierakstīt gan kamerā, gan ārēji, lai nodrošinātu dublējumu un sirdsmieru. Izmantojot ar Atomos Ninja V+ ārējo ierakstītāju, tagad var ierakstīt 10 bitu ProRes RAW ar 8K 30p vai 12 bitu 5K 60p ProRes RAW formātā ar 1,6 reižu apgriešanu. Izmantojot ar Atomos Ninja V vai Atomos Shogun 7 ierakstītāju, 5K 30p ProRes RAW var ierakstīt ārēji ar 1,6 reižu apgriešanu.

Tagad EOS R5 atbalsta Cinema EOS tālummaiņas objektīvus ar servo motoriem. Kontrolējiet tālummaiņu ar pieskārienu kameras pogai — tas lieliski noder dokumentāliem vai dabas vēstures projektiem, kad acis nedrīkst atraut no objekta.

EOS R5 ir izstrādāta, lai ar to varētu filmēt intuitīvi un dabiski, koncentrējot uzmanību uz fotografējamo objektu un radošo vīziju. Grozāmais ekrāns ir pagriežams prom no kameras, un to var grozīt 270˚ leņķī, lai ērti uzņemtu no dažādiem leņķiem. Pāreksponēšanu var parādīt ar zebras rakstu, kas brīdina, ja kādas zonas ir pārāk gaišas.

Uzņemšanas ilgums

EOS R5 piedāvā savā klasē vadošo automātisko fokusēšanu, kā arī lielu izšķirtspēju un video ierakstīšanu ar lielu kadru nomaiņas ātrumu, izmantojot maksimālo pilnkadru sensora platumu ar lielu bitu pārraides ātrumu. Šādu funkciju kombinācija nenovēršami rada ievērojamu karstumu, kas savukārt ierobežo ierakstīšanas ilgumu. Ar programmaparatūras versiju V1.60 un vēlāk arī funkciju “Auto power off temperature” (Automātiskās izslēgšanās temperatūra), kurai iestatīta vērtība [High] (Augsta), ierakstīšanas laiks ir ilgāks, bet, izmantojot šo iestatījumu, kameras ārpuse kļūs ļoti karsta.
Tālāk norādīts aptuvenais uzņemšanas laiks ar pieejamo izšķirtspēju un kadru nomaiņas ātrumu 23°C / 73°F vidē pēc aukstās palaišanas.

8K 30P
- Pilns sensora platums RAW režīmā ar ārējo ierakstītāju: neierobežots
Automātiskās izslēgšanās temperatūra — standarta
- Pilns sensora platums: 20 minūtes
- Pilns sensora platums RAW režīmā: 20 minūtes
Automātiskās izslēgšanās temperatūra — augsta
- Pilns sensora platums: 45 minūtes*2
- Pilns sensora platums RAW režīmā: 45 minūtes*2

4K 120P
- Pilns sensora platums: 15 minūtes*1

4K 60P
Automātiskās izslēgšanās temperatūra — standarta
- Pilns sensora platums: 35 minūtes*2
- APS-C apgriešana (5.1K oversamplings): 25 minūtes
Automātiskās izslēgšanās temperatūra — augsta
- Pilns sensora platums: 60 minūtes vai ilgāk*2
- APS-C apgriešana (5.1K oversamplings): 50 minūtes*2

4K 30P
- Pilns sensora platums: karstums neierobežo*2
- Pilns sensora platums augstā kvalitātē (8.2K oversamplings): 30 minūtes
- APS-C apgriešana (5.1K oversamplings): karstums neierobežo*2

*1 Video ierakstīšana ar lielu kadru nomaiņas ātrumu tiek apturēta pēc 7 minūtēm un 30 sekundēm. Norāda laiku, kad ierakstīšanu var nekavējoties atsākt.
*2 Ierakstīšana ir ierobežota līdz 29 minūtēm un 59 sekundēm. Norāda laiku, kad ierakstīšanu var nekavējoties atsākt.

Brīdinājumi
* Iepriekš minētie skaitļi ir balstīti uz Canon testēšanas apstākļiem, izmantojot CFexpress kartes un SD atmiņas kartes, kas atbilst Canon testēšanas standartiem.
* Ja apkārtējā temperatūra ir augstāka par +23 °C/73 °F, pieejamais ierakstīšanas laiks būs īsāks.
* Izmantojot skatu meklētāju (EVF), maksimālais pieejamais ierakstīšanas laiks būs īsāks nekā izmantojot kameras ekrānu.
* Izmantojot akumulatoru, maksimālais pieejamais ierakstīšanas laiks būs īsāks nekā kameras darbināšanai izmantojot USB.
* Atkarībā no filmas ierakstīšanas kvalitātes un izmantotās atmiņas kartes ietilpības karte var būt pilna pirms pieejamā nepārtrauktas ierakstīšanas laika beigām.
* Izmantojot funkciju [Auto pwr off temp.] (Automātiskās izslēgšanās temperatūra), kurai iestatīta vērtība [High] (Augsta), filmu ierakstīšanas laikā karte var kļūt ļoti karsta. Izņemot atmiņas karti, ievērojiet piesardzību.


Ja kamera sasniedz temperatūras ierobežojumu, ieteicams to izslēgt, lai ļautu karstumam izkliedēties.
Tālāk ir norādīts aptuvenais darbības atjaunošanās laiks 23°C / 73°F vidē, tomēr to ietekmē dažādi faktori, piemēram, apkārtējā temperatūra, nepārtraukta kameras darbība un izvēlētā uzņemšanas izšķirtspēja. Laiks, līdz atkal pieejams viss ierakstīšanas laiks, ir atkarīgs no apkārtējās vides temperatūras.

8K 30P
- 10 minūšu atdzesēšana nodrošina aptuveni 3 minūšu ierakstīšanas laiku
- 20 minūšu atdzesēšana nodrošina aptuveni 8 minūšu ierakstīšanas laiku

4K 60P
- 10 minūšu atdzesēšana nodrošina aptuveni 10 minūšu ierakstīšanas laiku

Fotogrāfiem, kam prioritāte ir filmu veidošana, esam izstrādājuši EOS R5 C. Izmantojot tādu pašu korpusu kā kamerai EOS R5, EOS R5 C ir papildināta ar vēl vairāk kodekiem un ilgāku filmēšanas laiku, strādājot ar 8K video. Noskaidrojiet, kura kamera atbilst jūsu vajadzībām, izmantojot mūsu salīdzināšanas ceļvedi.

Kameru korpusi

Attēla stabilizators kameras korpusā

Ir
Nav (tikai elektroniski)

Video ieraksts uzreiz no fotografēšanas režīma

Ir
Nav

Daudzfunkciju pieslēgvieta

Nav
Ir

Saderība ar Speedlite zibspuldzēm

Saderīga ar visām Speedlite zibspuldzēm
Daži ierobežojumi attiecas uz 580EX/600EX/EL-1 sērijas Speedlite zibspuldzēm; sīkāku informāciju skatiet tehniskajos datos.

Filmu klipu ieraksta laika ierobežojums

29 min 59 s
Neierobežota

Dzesēšanas sistēma

Pasīva
Aktīva ar ventilatoru

Straumēšana no kameras (ar UVC/RTP)

Nav
Ir

Anamorfiskais ieraksts

Nav
Ir

Kodeki

12 bitu CRM RAW (Normal/Lite)

10 bitu MP4 HEVC/8 bitu MP4 H.264

10 bitu ProRes RAW 8K 30P uz ārēju Atomos Ninja V+ ierakstītāju

12 bitu CRM RAW (HQ/ST/LT)

10 bitu XF-AVC/10 bitu MP4 HEVC/8 bitu MP4 H.264

10 bitu ProRes RAW 8K 30P uz ārēju Atomos Ninja V+ ierakstītāju

Svars un lielums

650 g

138,5 x 97,5 x 88,5 mm

680 g

141,5 x 97,5 x 111 mm

Saistīti raksti

 • RAKSTS

  Pirmie kadri ar Canon EOS R5: izcili detalizēti dabas skati

  Ulla Lohmane (Ulla Lohmann) un Roberts Marks Lēmans (Robert Marc Lehmann) dalās iespaidos par to, kā kameras Canon EOS R5 45 MP sensors un acu automātiskā fokusēšana ar sekošanu palīdzēja uzņemt apbrīnojamus fotoattēlus ārpus telpām.

 • RAKSTS

  Filmēšana 8K izšķirtspējā un 4K “oversamplings” ar Canon EOS R5 kameru

  Pirmajos ar Canon EOS R5 uzņemtajos videoklipos Martins Bissigs (Martin Bissig) un Ivans Dantonio (Ivan D’Antonio) pārliecinājās par to, kā kameras 8K iespējas ļauj samazināt filmēšanas laiku un paplašina radošo izpausmju iespējas.

 • RAKSTS

  Canon EOS R5: 10 funkcijas, kas noteikti nepieciešamas

  Iepazīstieties ar funkcijām, ar kurām kamera EOS R5 izmaina fotografēšanas standartus, tostarp iespēju uzņemt 45 MP fotoattēlus ar līdz 20 kadriem/s un 8K RAW video materiālu.

 • RAKSTS

  Canon EOS R5 vai EOS R6 — kura kamera piemērota tieši jums?

  Canon iepazīstina nevis ar vienu, bet ar divām satriecošām pilnkadra bezspoguļu kamerām. Kura ir piemērota jums? Apskatīsim un salīdzināsim EOS R5 un EOS R6.